DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #586819  autor: szawi15
 06 paź 2012, 12:19
Witajcie. Ja mam mixa orange, moja dziewczyna ma abonament w t-mobile i jestesmy w kropce :) Nie mamy za duzo minut do siebie, ani sms, więc pozostaje zakup nowej oferty na kartę.
Zastanawiałem się nad starterami t-mobile między nami. rozmawiamy ze soba za darmo przez cały rok, bez ładowania konta, tak przynajmniej piszą i ciekawi mnie czy to faktycznie prawda. Ma ktoś z tym do czynienia ? I czy jest może jakiś inny starter z rozmowami za darmo ?

 #586825  autor: Edmund
 06 paź 2012, 12:52
szawi15, starter między nami będzie Wam oferował rozmowy wyłącznie przez rok. Po roku promocję będzie można przedłużyć, o ile doładujecie się w ciągu roku za 300zł.
Bardziej opłacalną dla Was opcją jest Play albo Heyah.

W Heyah w standardzie masz darmowe SMSy w sieci, bezpłatne minuty mogą być następująco włączone:
- włączasz bezpłatne rozmowy z wybranym numerem w Heyah po doładowaniu (1zł doładowania = 1 dzień bezpłatnych rozmów z tym numerem)
- doładowujesz za 30zł i masz darmowe rozmowy na 30 dni z wszystkimi w Heyah,
- włączasz darmowe rozmowy do Heyah na 30 dni za 9zł.
Poza tym Heyah ma rok ważne konto, którego ważność się przedłuża co 30 dni jeżeli odbierasz/wysyłasz smsy albo dzwonisz.

Play - dwie taryfy:
- Play Fresh Darmowe rozmowy i sms-y w Play gdzie masz rok ważne konto, a po doładowaniu dostajesz określoną ilość bonusowych dni smsów i rozmów do Play:
5-9zł => 5 dni
10-29zł => 10 dni
30-49zł => 30 dni
od 50zł => 50 dni
- Play na Kartę 0zł w Play gdzie nie masz konta ważnego rok, ale smsy i rozmowy do Play są darmowe w cenniku. Tutaj masz informację ile masz ważne konto po doładowaniu. Dodam tyle że istnieje możliwość nie doładowywania się i posiadania darmowych rozmów w Play (ale trzeba kombinować trochę). Po więcej informacji zapraszam na PW.

Zestawienie taryf i pakietów w Play masz tutaj.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #586826  autor: szawi15
 06 paź 2012, 12:58
Mi chodzi o płacenie jak najmniej i jak najdłuższe rozmowy. :)

 #586828  autor: Edmund
 06 paź 2012, 13:06
Przeliczając dni uzyskane za złotówki najbardziej sie opłaca Play na Kartę 0zł w Play i doładowanie 50zł, wówczas zyskujesz 100dni rozmów za darmo.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #586831  autor: szawi15
 06 paź 2012, 13:14
A jak sms ?

 #586832  autor: Edmund
 06 paź 2012, 13:20
Ano w Play na Kartę zarówno rozmowy jak i smsy sa darmowe. Wybacz za niedopatrzenie i niedopisanie ;)

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #586833  autor: szawi15
 06 paź 2012, 13:24
Chyba mnie przekonaleś :)

 #586842  autor: Sig
 06 paź 2012, 14:17
Edmund pisze:Przeliczając dni uzyskane za złotówki najbardziej sie opłaca Play na Kartę 0zł w Play i doładowanie 50zł, wówczas zyskujesz 100dni rozmów za darmo.
Bzdura. Zarówno Fresh, jak i Heyah wychodzi korzystniej już przy 30 zł doładowania...

Heyah - ładuje za 30 zł - 30 dni rozmów w Heyah w bonusie
Ma 30 zł na koncie, kupuje 3 razy pakiet rozmów w Heyah za 9 zł - 3x30 dni. W sumie za 30 zł ma 120 dni...

W Play Fresh podobnie, tyle, że tam rozmowy kosztują 10 zł. Stawiałbym na Heyah, bo do takiego kontaktu pomiędzy dwoma osobami, tam odpada koszt SMS w sieci (które na pewno się pojawią), a które są darmowe. No i jest jeszcz ebonus realnych złotówek po przeniesioenu numeru, który mógłby ściąć cenę pakietu o jakieś 50%, ale to inne rozważania.

[ Dodano: 2012-10-06, 14:20 ]
Ponadto jeżeli to miałby być głównie kontakt między dwoma osobami, to oferta Play na Kartę to przepis na robienie sobie skarbonki na koncie (nie ma na co wydawać, a ładować trzeba), ale co kto lubi.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #586845  autor: kamail86
 06 paź 2012, 15:06
Jeśli chodzi o same rozmowy to w MTV mobile, można mieć miesiąc nielimitowanych rozmów z jednym numerem z T-mobile/MTV mobile za 3zł. Niestety nielimitowane SMSy są dawane tylko do doładowania. Więc jeśli się nie doładowuje regularnie konta to za SMSy trzeba płacić standardowo wg cennika.

Ewentualnie można też próbować kombinować z przeniesieniem rok ważnego konta z taryfy PnK w Plusie do Twój profil i przez rok płacić po 5zł miesięcznie za nielimitowane rozmowy i SMSy z wybranym numerem. Ale trochę z tym zabawy jest, w dodatku kolejne doładowania w Twój profil nie przedłużają konta o rok, a standardowo wg cennika. Więc po roku trzeba znowu przedłużyć konto o rok w taryfie PnK, a każda taka żonglerka z taryfami to koszt 7,50zł (Twój profil > PnK > SIMdata > Twój profil). Co więcej nie wiadomo jak długo jeszcze będzie się dało tak kombinować.

 #586860  autor: szawi15
 06 paź 2012, 17:15
Zauważcie, że w starterze miedzy nami w t-mobile kupuje go za 29 zł i nie musze pozniej doładowywać nic przez rok i rozmawiam za darmo. duzy minus tego, że nie ma sms w tej ofercie.

 #586873  autor: Edmund
 06 paź 2012, 19:04
Sig, faktycznie - zapomniałem o tej opcji w Heyah robiąc wyliczenia :P Ale wcześniej podałem że można wykupić pakiet non-limit za 9zł.
Jednak to właśnie Heyah jest najbardziej opłacalne, chyba że ktoś będzie robił kombinacje w PnK 0zł i miał nielimitowane bez doładowań ;)

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #586874  autor: ajan
 06 paź 2012, 19:13
szawi15 pisze:Zastanawiałem się nad starterami t-mobile między nami. rozmawiamy ze soba za darmo przez cały rok, bez ładowania konta, tak przynajmniej piszą i ciekawi mnie czy to faktycznie prawda
Edmund pisze:szawi15, starter między nami będzie Wam oferował rozmowy wyłącznie przez rok. Po roku promocję będzie można przedłużyć, o ile doładujecie się w ciągu roku za 300zł.
dodam jeszcze że w Między Nami darmowe rozmowy są do 30 min połączenia. Od 31 minuty płaci się normalnie :(

Obrazek
Obrazek

 #586882  autor: luk47
 06 paź 2012, 20:30
Sig pisze:
Edmund pisze:Przeliczając dni uzyskane za złotówki najbardziej sie opłaca Play na Kartę 0zł w Play i doładowanie 50zł, wówczas zyskujesz 100dni rozmów za darmo.
Bzdura. Zarówno Fresh, jak i Heyah wychodzi korzystniej już przy 30 zł doładowania...

Heyah - ładuje za 30 zł - 30 dni rozmów w Heyah w bonusie
Ma 30 zł na koncie, kupuje 3 razy pakiet rozmów w Heyah za 9 zł - 3x30 dni. W sumie za 30 zł ma 120 dni...
.
120 dni za 30zł, ale na koncie zostaje tylko 3zł. Dobra opcja, jeśli ktoś używa telefonu TYLKO do kontaktu z tą samą siecią (podobnie Fresh), w przeciwnym razie, wcale nie jest korzystniejsza od Play na Kartę, gdzie mamy co prawda 100 dni za 50zł, ale cała kwota zostaje nam na koncie. Nawet jeśli ktoś mało rozmawia, naprawdę nie jest trudno wydać ~15zł/miesiąc do innych sieci.

 #586918  autor: Edmund
 06 paź 2012, 22:56
Pamiętajcie że kolega szawi15 i jego dziewczyna mają poza tym telefony jeszcze w dwóch innych sieciach (poza tym są uwiązani umowami) i chcieli te nowe numery wyłącznie do kontaktu ze sobą.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #586926  autor: ciekawy
 06 paź 2012, 23:49
na rozmowy w sieci proponowałbym

Play taryfa 0 zł czyli nielimitowane rozmowy i sms-y w Play jeśli dobrze pamiętam bo piszę z głowy to za 50 zł doładowanie jest na 100 dni, 3 miesiące to 90 dni + jeszcze 10 dni, tutaj nie ma rocznej ważności konta.

Plus roczna ważność konta i 69 gr za pierwszą minutę rozmowy w dniu w którym zadzwonisz na inny numer Plus-a aż do północy nie płacisz nic więcej czyli taka opłata dzienna za nielimitowane rozmowy do północy czyli przez cały dzień.

To są chyba najlepsze taryfy do rozmowy w sieci nie tylko między dwiema osobami choć dla dwóch osób te taryfy też będą dobrym wyborem.

 #586927  autor: szawi15
 07 paź 2012, 00:01
Edmund pisze:Pamiętajcie że kolega szawi15 i jego dziewczyna mają poza tym telefony jeszcze w dwóch innych sieciach (poza tym są uwiązani umowami) i chcieli te nowe numery wyłącznie do kontaktu ze sobą.
I tu jest sedno sprawy :) nie potrzebuje dzwonic do nikogo więcej jak do jednego numeru :)

 #586931  autor: Edmund
 07 paź 2012, 00:24
szawi15, jeżeli nie chcecie kombinować z taryfą Play na Kartę 0zł (tak jak Tobie opisałem) to wówczas najlepsza będzie Heyah. W przypadku Heyah należy pamiętać, że wydatki zamkną się w 90zł na rok dla Was obu (licząc, że tylko jedna osoba będzie mieć włączone darmowe, a druga będzie puszczać "głuchacza").

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #587768  autor: Horacy
 11 paź 2012, 13:20
Też jestem za Heyah, w pierwszym miesiącu ładując za 30 zł jest miesiąc rozmów, a potem przez 3 kolejne miesiące kupować pakiet za 9 zł, można jeszcze zrobić tak że osoba a będzie dzwoniła do osoby b przez 4 miesiące a osoba b do a przez 4 następne, to przez 8 miesięcy na rozmowy ze sobą wyda się 60 zł :)

 #587922  autor: Vieslav
 11 paź 2012, 22:59
Horacy pisze: można jeszcze zrobić tak że osoba a będzie dzwoniła do osoby b przez 4 miesiące a osoba b do a przez 4 następne
Dopisz jeszcze, że ważność numeru przedłuża się po każdej aktywności (rozmowa, sms) a smsy wewnątrz sieci są za darmo w standardzie, nawet przy zerowym stanie konta.

 #587984  autor: Horacy
 12 paź 2012, 10:00
No chodziło mi wyłącznie o rozmowy, SMS to chyba wiadome że darmo bez żadnych kosztów.