DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #805606  autor: Zacksu22
 10 cze 2015, 01:46
Witam jak w temacie.
Poszukuję Operatora/taryfy na kartę w której dostanę jak najwięcej internetu w pakietach za jak najmniejsze pieniądze.
Obecnie korzystam Lycamobile 30zł za 10GB ale działa to tragicznie momentami.
Pobieranie pół mega w biały dzień przy pełnym zasięgu 3G
Korzystam jeszcze z Virgin Mobile i tam internet działa jak należy min 2MB/s
Ale w Virgin pakiet internetowy mi nie wystarcza (korzystam z internetu mobilnego w smartfonie i PC).
Moje zużycie internetu na miesiąc wynosi 50GB maksymalnie, (czasami więcej jak pobieram coś z PC ale nie zawsze).
Lyca działa mi dobrze w godzinach nocnych (12/7 rano tylko, pełna prędkosc 2/3 mb).
To co to za internet nie?
Słyszałem że w Play jest jakaś oferta z internetem 100GB za 45zł. Ale nie wiem jak to działa dokładnie.
Czy tylko w LTE (nie posiadam urządzenia obsługującego ten standard w chwili obecnej).
Czy również w 3G?
I jak to jest dokładnie?
Bo na stronie play wyczytałem że aktywuje się to kodem.
Ale da się zrobić tak że kupię nowy starter za 9zł, wpiszę tego koda i oni mi włączą ten internet?
Czy muszę wpierw doładować konto?
I ostatnia kwestia. Jak wydłużyć to 100GB na dłużej niż 30 dni?
Bo podejrzewam że nie zdążę tego nawet wykorzystać.
A taki internet jeżeli działałby np po 1MB/s non stop przydałby mi się.
Jakieś rady?
Dodam że dzwonienie mnie nie interesuje. Interesuje mnie największy internet z długą jego ważnoscią.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
 #805643  autor: Morvius
 10 cze 2015, 10:32
Mimo wszystko jeśli to nie musi być prepaid to w play postpaid internet tylko sim jest w cenie 29,99zł na 18msc 30GB pakiet a przez 6msc bez limitu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #805649  autor: Niezgodna7
 10 cze 2015, 10:45
a nie masz tam jakiegoś operatora kablowego???

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #805658  autor: Sig
 10 cze 2015, 12:00
Jeżeli nie ma opcji internetu kablowego, a jest zasięg LTE, to w długiej perspektywie najkorzystniej wyjdzie zakup tego urządzenia... Na Allegro są sprzedawcy sprzedające importowane E3372 za <150 zł. Mając urządzenie LTE, po wcześniejszym sprawdzeniu jak to LTE w Play działa (teraz jest np. wakacyjny pakiet 1GB do nowo aktywowanych starterów Play dołączany, na testy wystarczy, obojętnie jaki starter) to można się zainteresować promocją Red Bull Mobile. Trwa ona do odwołania, na Allegro są startery w starej taryfie do 150 dni, ale moim zdaniem nie warto w nie inwestować, bo nie waidomo ile jeszcze promocja będzie trwać.
Normalny starter Red Bull Mobile z puszką za 9 zł, 50 zł doładowania da 100 dni ważności konta. Będzie też warunek stanu konta na >30 zł, aby aktywować Nielimitowany LTE - tylko ta technologia. W regulaminie jest 100GB, potem 2Mbps bodajże. Podsumowując - ładując za 50 zł masz 100 dni ważne konto na wychodzące i w ciągu tych 100 dni możesz sobie 3xaktywować tę promocję - potem znów ładujesz za 50 zł i tak do odwołania. Środki zostają na koncie, jak chcesz je zużywać, to trzeba pamiętać, żeby stan był >30 zł dla włączenia. Pamiętać wymusić na modemie 4G.

Ewntualnie Play Online na Kartę. Sporo drożej, bo 45 zł na 30 dni taki pakiet kosztuje, ALE (o ile się nie mylę, raczej nie) nielimitowany internet (też 100GB) jest w 3G i 4G. Również tylko sieć macierzysta naturalnie.

Zawsze pozostaje naturalnie oferta też innych operatorów, bo zacząłeś szukać nieco od końca - najlepiej sprawdzić kto jak najlepiej działa w danej lokalizacji, a dopiero potem sprawdzać. W Play będzie tanio, ale niekonicznie najlepiej.

Pchanie się w abonamenty... Jest to jakiś pomysł, ale tylko jeżeli potrafimy oszacować nasze zużycie danych - przy tych niższych, bo potem zostaje się z kłopotem, w sensie - trzeba płacić, a pakiet nie starcza.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #805771  autor: ukefake
 10 cze 2015, 22:00
@sig, akurat w rbm energy nie ma promocji na darmowe LTE. Te darmowe 100gb jest dostępne w starszych taryfach.
 #805772  autor: marcinek243
 10 cze 2015, 22:02
Nie przedłużysz tych 100gb bo to jedynie zapis w regulaminie o możliwości (więc rzadko się zdarza) przycięcia prędkości do 2mb/s po przekroczeniu 100gb. w redbullmobile za ok 15zł idzie to dostać lecz tylko LTE
W play online na karte też jest nolimit (100gb) cena wyższa bo 45zł lecz już na 2g/3g/4g :)
 #805776  autor: Sig
 10 cze 2015, 22:23
ukefake pisze:@sig, akurat w rbm energy nie ma promocji na darmowe LTE. Te darmowe 100gb jest dostępne w starszych taryfach.
Kolego, a czy ja pisze o Red Bull Energy?

100GB jest jak najbardziej dostępne w obecnej ofercie. Otwórz sobie stronę RBM i kliknij na starter za 9 zł - RBM II.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #805801  autor: Zacksu22
 10 cze 2015, 23:57
Morvius pisze:Mimo wszystko jeśli to nie musi być prepaid to w play postpaid internet tylko sim jest w cenie 29,99zł na 18msc 30GB pakiet a przez 6msc bez limitu.
Dzięki ale już raz miałem abo z Orange i więcej nic nie wezmę na abonament.
Także odpada.
Co do reszty odpowiedzi.
Zainteresowałem się tym Play na kartę z tym 100GB internetu w 3G i 4G
I chyba to wezmę. Bo nie zanosi się żebym w najbliższym czasie miał środki na zakup modemu LTE.
Chyba że coś się zmieni to wtedy zainteresuję się ich drugą ofertą.
Dzięki wszystkim za odpoiwedzi.
Pozdrawiam
 #805809  autor: Sig
 11 cze 2015, 05:44
Zacksu22 pisze:
Morvius pisze:Mimo wszystko jeśli to nie musi być prepaid to w play postpaid internet tylko sim jest w cenie 29,99zł na 18msc 30GB pakiet a przez 6msc bez limitu.
Dzięki ale już raz miałem abo z Orange i więcej nic nie wezmę na abonament.
Także odpada.
Co do reszty odpowiedzi.
Zainteresowałem się tym Play na kartę z tym 100GB internetu w 3G i 4G
I chyba to wezmę. Bo nie zanosi się żebym w najbliższym czasie miał środki na zakup modemu LTE.
Chyba że coś się zmieni to wtedy zainteresuję się ich drugą ofertą.
Dzięki wszystkim za odpoiwedzi.
Pozdrawiam
Rozumiem Twoją sytuację, ale zastanów się i sobie to przelicz... Internet w PONK to 45 zł na miesiąc, czyli doładowanie za 50 zł. Kupujesz pakiet - środki wydajesz.
RBM to też 50 zł, ale na 3 miesiące i środków nie wydajesz, tylko one pozostają na koncie głównym - można próbować je odzyskać, albo coś sobie za nie kupić.

PONK - 50 zł/30 dni
RBM - efektywnie 16,66 zł, ale nie "wydane", a doładowane - można będzie coś z tego odzyskać, ale nawet pomijające to w rachunkach
Miesięczna różnica to ok. 33 zł. Przy takiej stawce modem zwróci ci się w mniej niż 5 miesięcy.
Minus - założenie, że za np. miesiąc promocja RBM nie zostanie odwołana, a tego nikt zagwarantować nie może.
Plus - masz urządzenie LTE, a wraz z nim prawdopodobnie większy komfort używania Internetu, oraz dostęp do ofert wszystkich operatorów w LTE, a te jak na razie wyróżniają się atrakcyjnością (w tej technologii).

Nie namawiam, nie przekonuję - sytuacje są różne. Warto po prostu się nad tym mocniej zastanowić.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #867204  autor: Zacksu22
 21 maja 2016, 01:34
Odświeżam temat. Obecnie korzystam z dwóch opcji. Virgin Mobile rok ważnosci konta i taryfa freemium.
Oraz Play i darmowe 1GB neta za darmo co miesiąc (tylko trzeba utrzymywać aktywne konto na połączenia wychodzące).
Szukam czegoś jeszcze z w miarę tanim i dobrym zasięgiem (np na nadajnikach PLUS/T-Mobile).
Bo pakiety z VM i Play mi starczają na 2 tygodnie przy dużej oszczędnosci.
Ktoś coś poleci?
Ważne żebym nie musiał co miesiąc martwić się ładowaniem konta (nie zawsze mam czas i pieniądze do tego).
Żeby był jak najszybszy darmowy lejek po wykorzystaniu pakietu.
I żebym w każdej chwili mógł dokupić dodatkowo w korzystnej cenie dodatkowy pakiet MB.
Ktoś coś poleci?
 #867212  autor: antekwars
 21 maja 2016, 09:03
Nie wiem czemu temat tej firmy wygasł ogólnie na forach a mają teraz bardzo atrakcyjne ceny lepsze niż wielka 4. Zobacz aero2 sub marka należąca do plusa i mające jego zasięg https://sklep.aero2.pl/#/. Bez umowy na kartę dość korzystne warunki 3 giga za 5 zł lub 30 giga za 30 zł a teraz dają 4 gratis po wykupie 3 http://aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Informacje ja używam aera2 w telefonie dual sim działa świetnie.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 09:09 przez antekwars, łącznie zmieniany 1 raz.
 #867213  autor: antekwars
 21 maja 2016, 09:04
Można wykupić na raz 4 pakiety i gdy jeden się kończy drugi automatycznie się uruchamia więc nie trzeba pilnować czy nam już się skończył albo czy zapomnieliśmy włączyć. I oczywiście po pakiecie jest darmowy lejek pół megabita.
 #867216  autor: pakierhakierxd
 21 maja 2016, 09:34
Aero 2 należy do Cyfrowego Polsatu/Plusa -właściciel Solorz Żak xD ,już nawet zasięg ma pełny Plusa :)

Pozdrawiam :)
 #867218  autor: pakierhakierxd
 21 maja 2016, 09:39
Ale czy jako roaming jest czy nie to nie wiem ;)
Wiem że jest zasięg Umts 900/2100 + Gsm 900/1800 + Lte 800/1800/2600 ;) -Plusa.

Pozdrawiam :)
 #867220  autor: pakierhakierxd
 21 maja 2016, 09:43
Wydawało mi się że był znaczek roamingu jak używałem ale nie jestem pewny na 100 % ,kartę Aero 2 dałem siostrze i nie mam jak sprawdzić ;)

Pozdrawiam :)