DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #563277  autor: Espi
 25 cze 2012, 18:50
Witam,

przeglądając ostatnio dokumenty między innymi Oświadczenie o odstąpieniu od Aneksu do Umowy sprzedaży zestawu promocyjnego w ofercie "Promocja" zawartego w sieci Orange natariłem na następujący zapis "W przypadku dokonania przez konsumenta łącznego przedłużenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zawarciu umowy sprzedazowej zestawu promocyjnego na odległość, konsument może skorzystać ze swojego prawa do odstapienia także wyłącznie w stosunku do Aneksu do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W tej sytuacji jest jednak obowiązany zwrócic PTK Centertel sp. z.o.o kwotę odpowiadającą róznicy między cena zestawu promocyjnego nabytego przez Klienta wynikającą z obowiązującego Klienta Cennika Sprzętu ( cena poza promocją ) , a ceną za jaką Klient nabył zestaw promocyjny ( cena promocyjna ) " i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jak rozumieć ten zapis ? Tzn że odstepując od aneksu w terminie 10 dni od daty jego podpisania i zakupu telefonu muszę operatorowi zwrócic róznicę pieniędzy która jest róznićą ceny rynkowej a ceny promocyjnej za jaką zakupiłem tel ? Czyli np cena rynkowa telefonu to 2000 zł a telefon zakupiłem promocyjnie za 1 zł to wedle powyzszego zapisu musze zwrócić operatorowi 1999zł ? być może źle rozumuje ten zapis, ale jeśli jednak dobrze to jest on absurdalny... i dodatkowo mam pytanie czy nie podpisanie aneksu powoduje nie wprowadzenie nowego planu taryfowego wraz z 1 dniem nowego cyklu rozliczeniowego liczać od daty wizyty kuriera ? I czy ewentualnie podpisanie aneksu i odstapienie od niego w terminie do 10 dni powoduje automatycznie przywrócenie poprzedniego planu taryfowego i abonamentu obowiązującego przez wprowadzeniem aneksu w życie ?

Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości :)

Co do pierwszego pytania to rozumiem,że tyczy się to tylko kwestii gdybym odstępowal od aneksu zostawiając sobie telefon ?:>
Ostatnio zmieniony 25 cze 2012, 21:24 przez Espi, łącznie zmieniany 1 raz.

 #563495  autor: dario321
 26 cze 2012, 15:05
Espi pisze:"W przypadku dokonania przez konsumenta łącznego przedłużenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zawarciu umowy sprzedazowej zestawu promocyjnego na odległość, konsument może skorzystać ze swojego prawa do odstapienia także wyłącznie w stosunku do Aneksu do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W tej sytuacji jest jednak obowiązany zwrócic PTK Centertel sp. z.o.o kwotę odpowiadającą róznicy między cena zestawu promocyjnego nabytego przez Klienta wynikającą z obowiązującego Klienta Cennika Sprzętu ( cena poza promocją ) , a ceną za jaką Klient nabył zestaw promocyjny ( cena promocyjna ) "
a gdzie tu mowa o "cenie rynkowej" :?:
raczej chodzi o cene telefonu bez promocji :wink:

 #564158  autor: sosen
 29 cze 2012, 16:47
W regulaminie który przytoczyłeś nie ma czegoś takiego jak cena rynkowa. Ale jest coś takiego jak cena poza promocją. A taki cennik znajdziesz na stronie Orange http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 205085.pdf

 #564234  autor: majkel.m
 29 cze 2012, 22:35
kolega chyba pyta o co innego. przez pierwsze 10 dni od podpisania aneksu jest mozliwosc zwrotu calosci bez oplacania oplaty karnej. od dnia jedenastego decyzja o zakonczeniu wspolpracy bedzie skutkowala naliczeniem oplaty karnej.
jesli odstepujesz od umowy w czasie do 10 dni od jej podpisania to jest przywracany poprzedni plan tarufowy

Pozdrawiam
majkel.m

 #564242  autor: sosen
 29 cze 2012, 22:48
A to akurat też.

Ale ja się akurat skupiłem na tym fragmencie


"W przypadku dokonania przez konsumenta łącznego przedłużenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zawarciu umowy sprzedazowej zestawu promocyjnego na odległość, konsument może skorzystać ze swojego prawa do odstapienia także wyłącznie w stosunku do Aneksu do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych."

No ale może autor wróci to napisze co dokładnie miał na myśli :-)

 #564503  autor: Espi
 01 lip 2012, 09:48
Po zagłębieniu się w ten zapis doszedłem do wniosku,że tyczy się on samego odstąpienia od aneksu bez zwrotu aparatu i wtedy to należy zwrócić operatorowi rózniće w cenie między ceną telefonu bez promocji a tą ceną telefonu która była w promocji :)

 #564511  autor: sosen
 01 lip 2012, 11:12
No ja też tak zrozumiałem :-) A cennik bez promocji w linku który podałem wcześniej.