DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #819612  autor: Niewymyslejuznicku
 27 sie 2015, 16:41
Witam
Jak w tytule, poszukuję telefonu który mi długo posłuży
Cechy na których mi zależy:
- aparat, minimum jest to 5 pikseli, chociaż mile widziane 8:>
- żeby elegancko się muzyki słuchało, jakość dźwięku w słuchawkach nie musi być profesjonalna jak w mega drogich ale no żeby to tak ładnie grało całkiem, przyzwoicie, i jack 3,5 mm
- komfort pisania wiadomości, przeglądania internetu, poczty, no oczywiście żeby sprawny był, nie wieszał: i mile widziany GPS, mapka google niezbędna, bo ja często mam przygody takie że się gubię gdzieś... dobra nieważne:D
- wytrzymała w miarę bateria, nie mam wielkich wymagań, ale żeby już nie padał po pół dnia czy dobie;
- nie chcę wielkiego ekranu, zależy mi na wygodzie, i chcę aby zmieścił się w kieszeni. Ale zbyt mały też nie może być, tak podejrzewam, koło 4cali będzie ok, ale powyżej 5 już nie: Zamierzam oglądać od czasu do czasu filmy na YT również, mile widziane Full HD, ale już nie musi:
- slot na kartę micro sd, chyba że ma dużą pamięć wewnętrzną

No, mam nadzieję, że nie mam zbyt wielkich wymagań jak na tą półkę cenową, czekam na propozycje i porady, bo ja czytam pełno specyfikacji w internecie i głowa aż boli. Nie zamierzam grać w żadne gry.

Myślałam o Iphonie 4s, znajoma mi poleciła, mały ekran, ale jednak wygodny, tylko nie ma slotu na kartę, lecz 8gb by mi chyba wystarczyło, bo obecnie na tel mam 2gb i mieszczę muzykę..

co myślicie?:)
Czekam niecierpliwie na inne porady, dziękuję z góry!
 #819628  autor: cyanoone
 27 sie 2015, 17:14
Eragon pisze: Meizu M2 ( nie Note) 5"
Chyba najlepszy z tych, które napisałeś. Redmi 2 2 GB ma ten minus, że nie obsługuje 3G900. Na xfs można dostać za mniej niż 600 zł.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #819670  autor: Niewymyslejuznicku
 27 sie 2015, 20:28
Pierwszy raz słyszę o tym Meizu, czytając specyfikację, byłam pod wrażeniem, więcej nawet niż oczekuję, 13 mpix: Lecz czy miał lub ma już ktoś ten telefon? Nie wiem czy można ufać takim chińskim markom mało znanym, jak telefon ulegnie uszkodzeniu, np wymiana szybki będzie trudna, bo całkowicie na polski rynek to jeszcze nie wszedł.

Z kolei Xaomi też jest godny zastanowienia. NIgdzie nie mogę znaleźć właśnie akcji, gdzie wy to znajdujecie i kupujecie? Same najnowsze prawie modele:
Co to znaczy, że nie obsługuje "3G900"? Tak wiem, jaki obciach, teraz przed ekranem monitora zapadam się pod ziemię.

Z kolei Nie wiem czy jestem przekonana w Lumii do Windowsa, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, więc również rozważę tą opcję:

Jestem bardzo niezdecydowanym człowiekiem, więc jak już po tym wątku niczego nie kupię, to nigdy już nic nie kupię;

A co ze znanymi markami? Samsungami i Lg?

Dziękuję bardzo za przydatne rady, które rozszerzyły moje pole postrzegania w świecie smartfonów, takiego czubka, jak ja.
 #819676  autor: cyanoone
 27 sie 2015, 20:41
Niewymyslejuznicku pisze:Pierwszy raz słyszę o tym Meizu, czytając specyfikację, byłam pod wrażeniem, więcej nawet niż oczekuję, 13 mpix: Lecz czy miał lub ma już ktoś ten telefon? Nie wiem czy można ufać takim chińskim markom mało znanym, jak telefon ulegnie uszkodzeniu, np wymiana szybki będzie trudna, bo całkowicie na polski rynek to jeszcze nie wszedł.
Meizu ma Polską dystrybucję, ale mało modeli u nas jest. Do xfs napisz (link w odpowiedzi na kolejne pytanie).
Niewymyslejuznicku pisze:Z kolei Xaomi też jest godny zastanowienia. NIgdzie nie mogę znaleźć właśnie akcji, gdzie wy to znajdujecie i kupujecie?
Xiaomiforsale.com lub ibuygou.com. U tego pierwszego ostatnio sporo czeka się na przesyłki niektórych telefonów, ja na swojego Mi4i czekam już od 5 sierpnia, ale ma być ponoć w przyszłym tygodniu.
Niewymyslejuznicku pisze:Co to znaczy, że nie obsługuje "3G900"? Tak wiem, jaki obciach, teraz przed ekranem monitora zapadam się pod ziemię.
Możesz tego nie wiedzieć, fakt mogłem napisać. Tu chodzi o obsługę technoligii 3G na częstotliwości 900. Takie rozwiązanie jest stosowane w celu zapewnienia 3G w większości wsi oraz do usunięcia luk w zasięgu 3g w miastach. Chodzi przede wszystkim o internet na wsiach :P
Niewymyslejuznicku pisze:Jestem bardzo niezdecydowanym człowiekiem, więc jak już po tym wątku niczego nie kupię, to nigdy już nic nie kupię;
Nawet chleba :P

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #819682  autor: Niewymyslejuznicku
 27 sie 2015, 21:31
Kurcze, nie boicie się tak zamawiać zza granicy? Przy zwrocie sprzętu wiążą się większe koszty przesyłki i nie ma pewności czy telefon dojdzie cały: Dlatego zawsze zwracałam uwagę na przesyłki na terenie Polski, ale ja tam nie wiem:

Mam problem z odtworzeniem tej pierwszej strony, coś mi blokuje, ale z drugą nie ma problemu.

Daj znać, czy doszedł cały i zdrowy, wtedy może też zamówię, jeśli oczywiście, się na coś sensownego zdecyduję:

aa, rozumiem, chyba mi to nie będzie potrzebne, gdyż na wsi nie mieszkam:)

Chleb jest niezbędny, chleb trzeba kupić :D

Czyli między mezui a Xaomi, lepsza pierwsza opcja? W zasadzie drugi jest tańszy, pierwszy kusi aparatem, i ma wszystko czego wymagam od telefonu, ale martwi mnie ta mało znana marka;

Może tą Lumię wezmę, sama już nie wiem

A chciałam Iphona 4s na samym początku:)
 #819686  autor: cyanoone
 27 sie 2015, 21:37
Możesz zapłacić z Paypala/kartą, wtedy masz ubezpieczanie transakcji. Jeśli telefon się nie spodoba to możesz go sprzedać na naszym rynku za cenę zakupu+przesyłki+cenę chleba ( :D) i będzie jakiś kupiec, który będzie się bał zamówić zza granicy ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #819688  autor: Eragon
 27 sie 2015, 21:41
Taki Meizu MX4 jest w oficjalnej sprzedaży... np. w Euro RTV AGD... więc czy taka nieznana ta marka? :D

Ogółem - można im zaufać. Kup na XFS właśnie tego Meizu M2 - i napisz nam recenzję ;)

Co do kupna poza Polską - strachu nie ma, jeśli wiesz u kogo kupujesz. Poza tym XFS wysyłają z Czech - o ile dobrze pamiętam, Unia Europejska - Unia Europejska; Czego tu się bać?

Szybciej wyd***czy Cię Polak, niż sklep który stara się dbać o markę ( dobre opinie => więcej klientów). Na tej samej zasadzie Xiaomi i Meizu starają się robić dobry sprzęt, by ludzie przestali kupować Szajsungi.

Ps. Wyjdź za mnie.

:smt006
 #819710  autor: Niewymyslejuznicku
 27 sie 2015, 22:42
Czyli okazuje się że nieznana lecz tylko dla mnie...:D
Też w sumie racja, założyłam że to co nie od nas, jest złe, a przecież obiektywnie rzecz ujmując sprawa może się mieć zupełnie odwrotnie!

Chyba się ostatecznie zdecyduję, co prawda chciałam nieco mniejszy ekran, ale myślę, że do 5 się przyzwyczaję. O ile uda mi się odtworzyć tę nieszczęsną stronę, moja przeglądarka tak łatwo nie odpuszcza i blokuje konsekwentnie:
Eragon pisze:
Ps. Wyjdź za mnie.
:roll:

No nic, to zamawiam tego meza... Znaczy : Meiza :D

Oczywiście że dam recenzję, i telefonu, i chleba. ;