DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #819597  autor: bartektofik
 27 sie 2015, 15:38
Witam. Zastanawiam się nad wymienionymi w temacie telefonami. Telefon potrzebny głównie do dzwonienia, sprawdzania email i od czasu do czasu sufowania po internecie poza domem. Brałem jeszcze pod uwagę sony xperia T3 i gdyby nie gabaryty (chyba dla mnie zbyt duży-poprzednio miałem htc desire 500) to pewnie bym go kupił. Ograniczam się do marki sony i samsung. Telefony te są w zbliżonej cenie, szukam tylko nowych egzemplarzy. Dzisiaj jeszcze widziałem dość dobre opinie o sony e4g, ale jest on dość grubym telefonem, średnio to wygląda na żywo jak się go trzyma w ręku. Będę wdzięczny za jakieś sugestie, ale głównie chodzi o te telefony z tytułu tematu.
s4 mini w euro rtv kosztuje 750zł, samsung a3 899zł, t3 799zł
 #819604  autor: Invi.
 27 sie 2015, 16:00
Wybieranie samsunga nie będącego flagowcem z bebechami porównywalnymi do laptopa imo jest bez sensu. A3 to warty uwagi sprzęt jeśli bierzemy pod uwagę jakość wykonania i design. Parametry jednak z niższej półki cenowej.
Generalnie to do takich zastosowań proponuję lumię 735, może coś z serii 8xx
 #819658  autor: bartektofik
 27 sie 2015, 19:37
Lumii 735 na żywo jeszcze nie widziałem, wszystko wg danych na razie mi pasuje, jednak do tej pory korzystałem z androida i nie wiem, czy zauważę jakąś różnicę. Co prawda nie korzystałem na poprzednim ze zbyt wielu aplikacji, jednak wiedziałem, że jeśli mam ochotę, to mogę coś sobie dograć. Poczytam trochę o możliwościach WP.
 #819716  autor: bartektofik
 27 sie 2015, 23:12
dziękuję za informację. Byłem jeszcze dzis w sklepie i miałem w ręku Motorolę Moto g2 chwaloną przez sprzedawcę, który polecał szczerze ten telefon. 5 cali jakoś nie było bardzo odczuwalne w ręku, cena 599zł w promocji. Miałem jeszcze w ręku Lumię 640 i wygląd ok. Chyba wybiorę coś jednak z androidem. Do 800zł coś lepszego niz Moto G2 rozmiarami juz nie większymi znajdę z Androidem? Sprzedawca sam miał Huawei chyba p8, którego wychwalał, ale to już wysoka półka cenowa. Telefon jest mi w zasadzie aż taki wyposażony niepotrzebny.
 #819720  autor: motov3
 27 sie 2015, 23:56
penguino pisze:Przesiadając się z Androida na WP zdecydowanie zobaczysz różnicę, masę różnic. Czy je polubisz to inna kwestia - tylko 19% osób kupuje kolejny telefon z tym systemem, 80% osób które kupiło telefon z WP rezygnuje z niego na korzyść Androida lub iOS:
Czlowieku, powoli trace do ciebie cierpliwosc. Mieszkamy w USA ? W USA jest inny rynek, inny rynek uzytkownika, inne warunki, wszystko jest inne. Poza tym to badanie panelowe na podstawie 4000 osob, podczas gdy w Stanach jest 319mln ludzi. Czyli to jakies 0.0000125%. Innymi slowy wyniki tego badania, to zadne wyniki. Jak juz cos piszesz to racz sie posilkowac danymi dla naszego kraju. Bo tym torem to najtansza benzyna jest w Wenezueli - tylko co z tego.

Obrazek
 #819722  autor: penguino
 28 sie 2015, 01:12
Badania mają to do siebie, że są spore rygory jeśli chodzi o dobór reprezentatywnej próby. A prawda jest taka, że zarówno w USA, jak i w Europie WP to porażka. Po prostu nie możesz przeboleć, że ten system może się komuś nie podobać i nie jestem to tylko ja, ale i spora rzesza ludzi co widać po sprzedaży.
 #819724  autor: motov3
 28 sie 2015, 01:39
Nie osmieszaj sie. Spore rygory :lol: Ten twoj spory rygor, to przypadkowy wybor panelu w ilosci osob X. Piszesz same brednie, praktycznie od samego poczatku odkad jestes na Telepolis. Zero faktow - tylko twoje prywatne zwidy. Juz kiedys przedstawilem ci twarde dane co do progresu WP (w EU i na swiecie) i grupy producenckiej. Jak widac nie trafilo. Jak masz pisac brednie, to lepiej nic nie pisz - bo tylko wprowadzasz kogos w blad. Nie moge natomiast przebolec tych twoich kretynizmow wypisywanych tu i owdzie wrecz z namaszczeniem.
Koniec EOT.

Obrazek
 #819731  autor: nemo2009
 28 sie 2015, 07:54
bartektofik pisze: Telefon jest mi w zasadzie aż taki wyposażony niepotrzebny.
W takim układzie ,Samsung A3 w zupełności ci wystarczy.Przede wszystkim ładnie wygląda i ma dobry wyświetlacz.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #819817  autor: bartektofik
 28 sie 2015, 13:42
Witam. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale sprzedawca przekonał mnie do motoroli moto g 2 generacji za 599zł. Nawet dobrze leży w ręku. Nie jestem przekonany za bardzo do marki, w Polsce jest jeszcze mało popularna w tej chwili, ale może się to zmieni. Dzięki za sugestie.