DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #635437  autor: fajny009
 26 maja 2013, 14:37
Witam Was mam pytanie bo zaglądam na mapę Bestów i tam mam że jest planowany zasięg UMTS 900 w mojej lokalizacji a dzwonię do biura obsługi i konsultanci mówią że nie mają w planach rozbudowy tam nadajnika UMTS. więc błąd konsultantów czy błąd mapy na bestach ???

 #635478  autor: Edmund
 26 maja 2013, 18:04
fajny009, jeżeli chodzi Ci o Nowy Targ to z tego co widzę tylko Aero2 ma nadajnik UMTS900 w Twoim mieście. Z tego co wiem to UMTS900 jeszcze nie został uruchomiony w Nowym Targu w ramach NetWorks! (uwspólniona sieć Orange i T-Mobile). Właśnie o te dwie ostatnie sieci Ci chodziło czy o jakieś inne?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #635561  autor: fajny009
 27 maja 2013, 09:28
dokładnie tak chodzi mi o tych 2 operatorów a co do miejscowośći to jest to Ochotnica Górna a skąd masz takie info że nadajniki są jeszcze nie odpalone ? jak myślisz błąd mapy bestów czy nie wiedza konsultanta :roll:

 #635586  autor: Edmund
 27 maja 2013, 12:49
fajny009, może być zarówno jedno jak i drugie. W przypadku mapy na btsearch.pl z listy "Filtr danych źródłowych" najlepiej wybrać opcję "lokalizacje z bazy BTSearch.pl" - wtedy będą pokazywane tylko zweryfikowane przez ludzi nadajniki.
Pamiętaj tylko, że w przypadku bazy btsearch, bazy z UKE i stanu faktycznego mogą być rozbieżności - spotkałem się z przypadkiem, że nadajnik już działał ale dopiero pokazał się po 2 tygodniach od uruchomienia w bazie UKE (bo one są publikowane raz na miesiąc), a dopiero później pokazał się w bazie btsearch.
Z tego co wspominał wczoraj kolega Kryniczanin w Nowym Sączu i okolicach Limanowej powróciło UMTS900 - więc możliwe, że w Twoich okolicach też to uruchomiono. Najlepiej by było samemu sprawdzić za pomocą jakiegoś sprzętu umożliwiającego wymuszenie UMTS900.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #635589  autor: fajny009
 27 maja 2013, 13:02
no tak tylko ja sprawdzam na http://mapa.btsearch.pl/ i wybieram opcje brakujące stacje do weryfikacji i jest w mojej lokalizacji UMTS900

 #635620  autor: Edmund
 27 maja 2013, 15:43
fajny009, czyli to są stacje na które są pozwolenia, ale jeszcze jeszcze nie ma potwierdzenia że nadają.
Jeżeli chcesz sprawdzić czy nadawane jest UMTS900 to weź kartę SIM z Orange albo T-M, włóż do swojego Galaxy S Advance i wklep kod *#*#4636#*#* - w menu "Informacje o telefonie" na dole są 3 kropki -> klikasz na to i wybierasz "Wybierz pasmo radiowe". Spróbuj wybrać WCDMA na 900 MHz i zobaczyć czy będzie wykrywać jakieś sieci poza Aero2/Plusem.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #635623  autor: fajny009
 27 maja 2013, 15:55
nie działa mi ten kod co podałeś, mam androida 4,1,2 może trzeba użyć jakiegoś innego kodu ???... czyli jak uważasz że powstanie ten nadajnik ?? i tak jak wspomniałem wyżej chodzi mi o lokalizacje Ochotnica Górna i jak włączam tryb CDMA to nie mam w ogóle żadnego sygnału, i korzystam cały czas że sieci Orange