DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.

Moderator: Moderatorzy

 #530834  autor: doniam
 26 sty 2012, 17:02
Witajcie, mam problem, ktorego nie moge rozwiazac juz od 3 tygodni i stracilam nadzieje na sprawne dzialanie telefonu.
Jakies 3 tyg temu zepsul mi sie telefon - stary slider samsunga - nie dzialal dzwiek jak ktos do mnie dzwonil. Poszlam do serwisu, pan powiedzial ze prawdopodobnie to wina tasmy i trzeba ja wymienic. Jako ze mam dostep do nowych albo b. malo uzytkowanych telefonow, postanowilam nie naprawiac starego.
Dostalam sony yendo i problem pojawial sie znowu+ czasem cos sie zawieszalo. Myslalam ze to kwestia trefnego telefonu, telefon wymienilam - ten sam problem znowu. Dzis bylam w Orange - przeczyszczyli mi sim, bo podobno wystepil jakis problem - i mialo dzialac. I znowu to samo - brak dzwiekow jak ktos dzwoni. Jakichkolwiek - ani nie slychac dzwonka ani telefonujacego.
Bardzo prosze o pomoc, w czym moze byc rzecz :(

 #530861  autor: user_delete34
 26 sty 2012, 18:37
doniam pisze:brak dzwiekow jak ktos dzwoni
Czyli wina telefonu. Jeżeli jest komunikat widoczny, że ktoś dzwoni, a nie ma dźwięku, to:
1) zepsuty jest głośnik lub coś po drodze albo i samo jego podłączenie
2) soft wymaga ponownego wgrania
3) warto spróbować zmienić dzwonek, gdyż plik może być uszkodzony lub... zmienić profil/ustawienia dzwonka.

 #530865  autor: Xy
 26 sty 2012, 18:42
Idź do salonu operatora i poproś o nową kartę SIM. Ale zanim to zrobisz włóż starą do jeszcze innego telefonu. Dość mało prawdopodobne aby sama karta powodowała takie problemy ale skoro w którymś z kolei telefonie są takie objawy to trudno by był to przypadek ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #530910  autor: doniam
 26 sty 2012, 22:36
Dziekuje za zainteresowanie problemem :) Dodam, że nie dzieje sie to za kazdym razem, tylko np. co trzecie polaczenie przychodzące. Próbowałam jeszcze na jakimś starym samsungu i jakgdyby on działał najlepiej. Czy jest możliwe że karta źle reaguje z telefonem, który ma nowsze oprogramowanie albo cos w tym stylu?.. Ps. to nie kwestia złego pliku, dzieje sie to niezależnie od dzwonka. Ps. 2 byłam w salonie, nie w serwisie. Mam telefon prepaid , wiec żaden z tych telefonów nie ma gwarancji, z która bym mogła pojsc do serwisu.