DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #523820  autor: Sig
 23 gru 2011, 20:57
Odwiedziła mnie siostra. Ma jakiegoś netbooka Acer Aspire One Happy (bodajże).
Chciałem jej przeinstalować system - kompletnie. Windows 7 Starter.

Wiem, że trzeba nacisnąć Alt+F10. Uruchamia się eRecovery, ale pojawia się komunikat o błędzie:
Please complete operating system setup process before doing system recovery.

Po tym komunikacie komputer się restaruje i uruchamia ponownie.

No, chętnie bym tę wstępną konfigurację systemu skończył, tyko za bardzo nie wiem jak. Google nie pomaga. Jedyne sensowne rozwiązania zahaczają o DVD z obrazem systemu ,ale w tym netbooku nie ma napędu DVD, więc nie można było go utworzyć...

Pytam tutaj zanim udam się w bardziej "komputerowe" miejsca, bo przecież netbook też jest mobilny i może ktoś ma jakiś pomysł...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #523826  autor: Mordrag
 23 gru 2011, 21:16
Ściągasz obraz z internetu, wrzucasz na pendrive za pomocą UltraISO i po problemie. Do instalacji użyj klucza z naklejki. Spróbuj też wciskać F8 i wybierz Napraw Komputer. Jednak najlepiej jest zainstalować czysty obraz Windowsa 7, sterowniki ściągnąć i po kłopocie, bo systemy przygotowywane przez producenta często zawierają wiele niepotrzebnych rzeczy zamulających system.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #523844  autor: ezaq
 23 gru 2011, 22:27
Sig pisze:Jedyne sensowne rozwiązania zahaczają o DVD z obrazem systemu ,ale w tym netbooku nie ma napędu DVD, więc nie można było go utworzyć...
Wg instrukcji obsługi kopię zapasową systemu można utworzyć zarówno na płycie DVD (przy użyciu zewnętrznego napędu) jak i na pamięci USB. Osobiście tego nie sprawdzałem, bo kupiłem swojego netbooka bez systemu.
Mordrag pisze:Ściągasz obraz z internetu, wrzucasz na pendrive za pomocą UltraISO i po problemie. Do instalacji użyj klucza z naklejki.
Taki system się zainstaluje, nawet możliwe, że aktywuje, ale nie będzie legalny ponieważ łamie warunki licencji.

 #523886  autor: Mordrag
 24 gru 2011, 12:46
ezaq, Nie łamie. To jest licencja OEM. Klucz jest ? Jest. System zainstalowany na komputerze na którym jest licencja ? Jest. Dowód zakupu komputera jest ? Jest. Sam to u siebie przerabiałem. Tzw. Obraz z internetu klucz z naklejki. Aktywował się bez najmniejszych problemów i dlatego nie rozumiem dlaczego obraz płyty ma mieć wpływ skoro Klucz licencji jest najważniejszy. Oryginalną płytę możesz sobie ukraść ze sklepu ale bez klucza licencji jest warta tyle co obraz nagrany na płycie DVD za 1.50 zł. Skoro łamie warunki licencji to dlaczego na stronie Microsoftu można znaleźć poradnik jak zintegrować Service Pack do obrazu ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D