DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #520006  autor: nicram
 03 gru 2011, 16:30
Witam wszystkich.
Po długich poszukiwaniach telefonu dla siebie skusiłem się na nowego Samsunga i7110. Telefon jest dobry i byłby nazwijmy to ideałem, gdyby nie słaba bateria.
Używałem nie tak dawno Nokii N8 i Nokia przy tej samej częstotliwości użytkowania potrafiła spokojnie wytrzymać ten 1 dzień. W tym Samsungu muszę uważać, żeby za intensywnie nie korzystać, bo może on nie dotrwać do wieczora.

Jeśli ma to znaczenie, korzystam z tej baterii:
http://www.ceneo.pl/2457073

A co jeśli zamieniłbym ją na tą?
http://allegro.pl/samsung-ab474350be-d7 ... 28232.html

Może ten model baterii co mam nie jest tak wydajny jak jakiś inny alternatywny model?

Dodam że w telefonie nie mam wgranego Garmina, nie pracują mi żadne aplikacje w tle, dlatego że korzystam tylko z Opery Mini, Mobile, i NaviExperta.

Chodzi o to że mam ochotę kupić do niego nową baterię, tylko zdenerwuję się jak wydanie 80 zł nic tu nie pomoże :(

Teraz żałuję że nie kupiłem Nokii E52, dobra bateria w telefonie to podstawa.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

 #520010  autor: orson_dzi
 03 gru 2011, 16:46
Ale telefon kupiłeś jako nowy? Jak tak, to bardzo możliwe, że po przeleżeniu ładnych kilkunastu miesięcy bateria zdechła sama z siebie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #520016  autor: nicram
 03 gru 2011, 17:47
orson_dzi pisze:Ale telefon kupiłeś jako nowy? Jak tak, to bardzo możliwe, że po przeleżeniu ładnych kilkunastu miesięcy bateria zdechła sama z siebie.
Istnieje praktycznie 99% pewność że bateria mogła leżeć kilkanaście miesięcy nieużywana. Telefon nabyłem (nowy) jakiś miesiąc temu, w takim układzie mogę reklamować samą baterię? Chciałbym uniknąć sytuacji, że musiałbym wysyłać telefon i baterię, dlatego ze nie ufam serwisom :)
Ogólnie orson_dzi jest sens wymieniać baterię w tym modelu? Bo jeśli na nowej baterii będzie on działał nieznacznie lepiej, to może lepiej sprzedać Samsunga, dołożyć 100, czy 200 zł i kupić Nokię E52? Co byś zrobił na moim miejscu? Powiem szczerze że bardzo tęsknię za telefonem który będzie miał dobrą baterię. Jakby ten Samsung i7110 działał przynajmniej 2 razy dłużej od Nokii N8 (to jest mój punkt odniesienia, bo miałem ten telefon), to byłbym zadowolony. Tylko czy jest to możliwe.
Ewentualnie gdybym dokonał wyboru pozbycia się Samsunga i zakupu Nokii, to co zyskam a co stracę?

Telefon używam do: rozmów/sms-ów, internetu: Opery Mini (rzadko Mobile), słuchania muzyki i sporadycznie nawigacji (NaviExpert), czasami jakieś foty.
Podsumowując mam mętlik w głowie. Help :cry:

 #520072  autor: orson_dzi
 03 gru 2011, 22:35
nicram pisze:dołożyć 100, czy 200 zł i kupić Nokię E52?
Beznadziejny interes.
nicram pisze:Istnieje praktycznie 99% pewność że bateria mogła leżeć kilkanaście miesięcy nieużywana.
Masz odpowiedź.

Jak dokładnie powinien trzymać i7110, powinien napisać DeLirQa, bo chyba on miał go na dłużej. Ale 3-4 dni luźno powinien działać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #520143  autor: Merlin
 04 gru 2011, 11:56
nicram pisze:i NaviExperta.
Tutaj może tkwić problem. NaviExpert na pewno ma wspieranie AGPS. Musisz dowiedzieć się jaki proces to wspiera, on może być w tle uruchomiony. Miałem taki sam problem ale z Garminem. Proces TSRAutostart.exe był za to odpowiedzialny i bateria w ciągu 12 godz przestawała oddychać. Teraz w i7110 trzyma mi dwie doby przy lekkim korzystaniu z neta w telefonie.,
Natomiast zgodzę się, że aparat jest bliski ideałowi, zwłaszcza że jego prezentacja odbyła się już trzy lata temu.

 #520151  autor: Maniiiek
 04 gru 2011, 12:35
Merlin pisze:
nicram pisze:i NaviExperta.
Tutaj może tkwić problem. NaviExpert na pewno ma wspieranie AGPS. Musisz dowiedzieć się jaki proces to wspiera, on może być w tle uruchomiony. Miałem taki sam problem ale z Garminem. Proces TSRAutostart.exe był za to odpowiedzialny i bateria w ciągu 12 godz przestawała oddychać. Teraz w i7110 trzyma mi dwie doby przy lekkim korzystaniu z neta w telefonie.,
NaviExpert tak nie działa. Niema żadnego ukrytego procesu i nie działa w tle (chyba, że się go zminimalizuje).

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #520181  autor: nicram
 04 gru 2011, 13:45
Maniiiek pisze:
Merlin pisze:
nicram pisze:i NaviExperta.
Tutaj może tkwić problem. NaviExpert na pewno ma wspieranie AGPS. Musisz dowiedzieć się jaki proces to wspiera, on może być w tle uruchomiony. Miałem taki sam problem ale z Garminem. Proces TSRAutostart.exe był za to odpowiedzialny i bateria w ciągu 12 godz przestawała oddychać. Teraz w i7110 trzyma mi dwie doby przy lekkim korzystaniu z neta w telefonie.,
NaviExpert tak nie działa. Niema żadnego ukrytego procesu i nie działa w tle (chyba, że się go zminimalizuje).
Przed zainstalowaniem NaviExperta telefon działał tak samo długo jak teraz gdy mam Naviexperta i go nie używam, także problem na 100 % nie leży po stronie tego programu.

orson_dzi pisze:Jak dokładnie powinien trzymać i7110, powinien napisać DeLirQa, bo chyba on miał go na dłużej. Ale 3-4 dni luźno powinien działać.
Jestem bardzo ciekawy jego opinii.

Merlin pisze:nicram napisał/a:
i NaviExperta.


Tutaj może tkwić problem. NaviExpert na pewno ma wspieranie AGPS. Musisz dowiedzieć się jaki proces to wspiera, on może być w tle uruchomiony.
Wsparcie AGPS wyłączyłem w tym telefonie.
orson_dzi pisze:nicram napisał/a:
dołożyć 100, czy 200 zł i kupić Nokię E52?

Beznadziejny interes.
Taka beznadziejna jest ta Nokia?

 #520185  autor: Maniiiek
 04 gru 2011, 14:10
nicram pisze:
orson_dzi pisze:nicram napisał/a:
dołożyć 100, czy 200 zł i kupić Nokię E52?

Beznadziejny interes.
Taka beznadziejna jest ta Nokia?
Nie, ale lepsza nie jest, a nawet gorsza nie licząc baterii.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #520186  autor: Merlin
 04 gru 2011, 14:11
Jakość wykonania w porównaniu do E52 to niebo a ziemia. Nie wiem, czy w monoblocku znajdziemy aparat z systemem lepiej wykonany od i7110. Tak samo rzecz ma się z ekranem. AMOLED i symbian S60 występowały tylko w tym modelu, później wypuszczono Omnię HD. Bateria trzyma mi 2 doby, ale jest to bateria używana już 2 lata. Na ekranie nie mam żadnej ryski, obudowa również w bardzo dobrym stanie. Mogliby dać w nim lepszy procek, np ten z i550w i więcej pamięci. Ogólnie tylko te dwa elementy mogę zaliczyć do wad. Reszta, czyli aparat foto, dźwięk, transmitter FM czy GPS są bez zarzutu.

 #520187  autor: orson_dzi
 04 gru 2011, 14:12
Taka beznadziejna jest ta Nokia?
Tracisz na ekranie, dźwięku, aparacie i wykonaniu. Zyskujesz na baterii, darmowej nawigacji no i dołączysz do elitarnego grona posiadaczy telefonu Jedynej Słusznej Marki w tym kraju.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #520192  autor: orson_dzi
 04 gru 2011, 14:23
Merlin pisze:Mogliby dać w nim lepszy procek, np ten z i550w
Kiedyś czytałem o 450mhz, ale tak teraz patrzę i niby procesory są te same. TI OMAP 2430 330mhz. I RAM-u oba mają 128MB.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #520232  autor: DeLirQa
 04 gru 2011, 19:10
Co do I7110 to gdy korzystałem z niego to korzystałem z niego przez kilka dni. Baterię raz zakatowałem w półtorej doby. Najdłużej wytrzymała mi przez 4,5 doby, lecz wtedy zrobiłem kilka zdjęć, rzadko słuchałem muzyki, a na necie(głównie przez wifi) siedziałem nie więcej niż 20 minut dziennie. Przez ten czas ani razu nie skorzystałem z GPS. Być może w Twoim przypadku bateria mogła być trefna. A specyfikacja E52 jest po prostu słabsza niż w I7110(wygrywa jedynie w pojedynczych względach).

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #520248  autor: nicram
 04 gru 2011, 20:44
Decyzja już podjęta - bateria zamówiona. Mam małe obawy że może to czasami nie pomóc mojemu telefonowi, ale muszę zaryzykować (strach przed słabym wykonaniem E52 zrobiło swoje). Dam znać w temacie za jakiś czas, czy wymiana baterii ma jakiś sens w tak starych aparatach :)

Szkoda że producenci nie wypuszczą coś na kształt i7110, tylko z jackiem 3,5 mm, aparatem jak w INNOV8 (takim jak w Nokii N8 nawet nie marzę) i baterią minimum 1700 mAh, to wówczas nie miałbym żadnych wątpliwości czego chcę. Może kiedyś ktoś przypomni sobie o takich ludziach jak ja i stworzy taki telefon..... choć wiem że nadzieja to marna....

Dziękuje za pomoc.

[ Dodano: 2011-12-12, 17:29 ]
Powiem szczerze że ciężko mi stwierdzić, czy jest jakaś poprawa. Jeśli już to taka minimalna. Telefon wytrzymuje mi 1 dzień przy moim profilu korzystania z telefonu :)
Nokia N8 miała trochę lepsze wyniki, ale nieznacznie.

Póki co będę korzystał z tego fonu do czasu aż pojawi się coś z bardzo dobrą baterią (marzenie moje gdyby miała ok 2000 mAh), dobrą jakością wykonania, dobrym odtwarzaczem mp3, dobrym aparatem fotograficznym i z GPS-em, może być bez systemu, ale koniecznie ma być niedotykowy, chyba że coś na kształt BB 9900 (track pad + ekran) to wtedy ok.

Gdyby BB 9900 miało porządną baterię to bym się nawet nie zastanawiał..... :(

 #523696  autor: misiek4300
 22 gru 2011, 20:51
Albo strasznie katujesz telefon, albo jest z nim coś nie tak i dlatego bateria tak krótko trzyma, chyba warto oddać go na gwarancję.

 #523710  autor: dario321
 22 gru 2011, 22:35
nokia e72