DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #501197  autor: TheArt
 03 wrz 2011, 11:34
Witam,

przypadkiem wszedłem na serwis gaducha.pl i zaciekawiła mnie ta opcja dzwonienia. Czy orientuje się ktoś jak odbywa się to w roamingu. Powiedzmy że osoba dzwoniąca jest w Polsce i posiada komórkę w polskiej sieci, natomiast osoba do której dzwoni znajduje się w strefie Euro i posiada komórkę polskiej sieci. Czy wówczas będzie stawka komórka krajowa -> komórka zagraniczna czy komórka krajowa -> komórka krajowa (wszak numer odbierającego nie należy do sieci zagranicznej).

Czy znacie inne tego typu serwisy do obniżania kosztów połączeń/sms, szczególnie międzynarodowych. Dzieki.

 #501202  autor: Maniek99
 03 wrz 2011, 11:48
Opcja nr. 2.

Numery wdzwaniane ma większość operatorów VoIP.
Z netu na polskie komórki najtaniej jest chyba z http://tele.play.pl/ + odpowiednie pakiety.

 #501220  autor: Vieslav
 03 wrz 2011, 12:33
Jeśli dzwonisz na polską komórkę to bez względu na to, gdzie ona jest płacisz normalną stawkę. Dodatkowo odbierający płaci za odebrane połączenie w roamingu.

 #501238  autor: TheArt
 03 wrz 2011, 13:30
Jak odbierający może płacić skoro to jest usługa wdzwaniania.

 #501270  autor: Kaczy
 03 wrz 2011, 14:36
Jak jesteś zagranicą to przecież płacisz za odbieranie połączeń. A gaducha tak działa, że dzwoni do 2 osób i zestawia między nimi połączenie.

...::: Made for loneliness :::...

 #501275  autor: TheArt
 03 wrz 2011, 14:43
Myślałem że dzięki tym serwisom właśnie unikamy płacenia za odbieranie.