DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #488655  autor: dawciol
 12 lip 2011, 18:39
Z góry przepraszam za temat, ale nie wiedziałem jak mam go nazwać.

Chodzi mi o to, że wyjeżdżam za granicę poza UE i mam Orange Abonament. I zastanawiam się czy mogę zlecić jednorazowy limit na połączenia.. Wiem, że chyba odgórnie nałożona jest bodajże blokada w wysokości 240 zł, ale mam OA 55 i powiedzmy ze chciałbym aby maxymalna faktura wyniosla mnie 100 zł. Czy jest taka możliwość?

 #488665  autor: Jaca
 12 lip 2011, 18:57
Z tego co kojarze to chyba nie ma takiej opcji, bo to zaprzecza samej idei abonamentu, jesli ktos chce miec limit wybiera oferte na karte. Ale reki sobie obciac nie dam, poczekaj na wypowiedzi innych userow.
 #488733  autor: majkel.m
 12 lip 2011, 21:15
Witaj,

Przykro mi ale niestety nie ma takiej blokady, na umowie masz co prawda coś takiego jak miesięczny limit należności na konto co oznacza, że jeśli przychodzi moment kiedy twoja faktura już przewyższa ten limit to operator może zablokować połączenia z żądaniem np. zaliczki na poczet tejże faktury. Problem jest w tym, że zazwyczaj limit jest wysoki a operator może zablokować połączenia ale wcale nie musi...
Jedyne co pozostaje to kontrola środków, bo blokada jako taka jest tylko w numerach mix gdzie wykorzystujesz abonament a jeśli go wykorzystasz to trzeba ewentualnie doładować[/b]

Pozdrawiam
majkel.m

 #488735  autor: kerim36
 12 lip 2011, 21:18
dawciol,

pochwal sie gdzie wyjezdzasz to moze dam Ci ciekawa propozycje

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #488750  autor: dawciol
 12 lip 2011, 21:51
Jadę do Chorwacji ;) szkoda, że nie CRO nie jest w UE ;(

 #488807  autor: Marens
 13 lip 2011, 01:05
Jeśli jedziesz do CRO to radziłbym tylko odbierać połączenia (2,02zł/min), ewentualnie pisać SMSy (1,51zł). Dzwonić nie opłaca się, gdyż kotuje to 4,02zł/min.

W Orange Abonament roaming schodzi z pakietu złotówek w abonamencie.
Zawsze można sprawdzać stan pakietu za pomocą kodu USSD *103*#
Niestety trzeba mieć na uwadze, że potrafi być jedno-dwu dniowe opóźnienie.
Warto na czas pobytu aktywować uslugę: Powiedz Kiedy (Informuje Cię o momencie przekroczenia Twojej kwoty zobowiązania oraz o momencie wykorzystania usług podstawowych o każde kolejne 25 zł.)