DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #486518  autor: geforc
 03 lip 2011, 16:40
Witam, planuję kupić sobie starter w Plusie , ten za 3 lub 5zł, po prostu chcę mieć numer tylko, nie będę z tego numeru nigdzie dzwonił, i moje pytanie, czy żeby nie zablokowali numeru, to trzeba co jakiś czas doładowywać czy nie ma takiego przymusu ?? od zawsze jestem w Orange i jesli chodzi o plusa to sie nie orientuje kompletnie...

 #486519  autor: mkowalski
 03 lip 2011, 16:43
Każdy starter ma określoną ważność na połączenia wychodzące i przychodzące. Jeśli nie będziesz doładowywał numeru, to po 180. dniach od utraty ważności wygaśnie on i nie będzie możliwe korzystanie z niego.

Tyle w kwestii regulaminu, bo w praktyce różnie to bywa. Jeśli jednak zależy Ci na odbieraniu połączeń na nowym starterze, to trzeba go doładowywać ze względu na ważność połączeń.

 #486524  autor: geforc
 03 lip 2011, 16:52
nawet za najnizsza kwote doladowywac ?

 #486526  autor: Spamer ;)
 03 lip 2011, 16:55
mkowalski pisze:trzeba go doładowywać ze względu na ważność połączeń
W Play Fresh, nawet po minimalnym doładowaniu 5 zł, masz konto ważne 365 dni na wychodzące i 455 dni na przychodzace. Oferta ta, działa też, po zasięgu Plusa.

 #486529  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2011, 17:11
Każdy starter Plusa jest ważny rok na połączenia przychodzące. Wiec jak kupisz nowy to rok masz spokój. Doładujesz np za 5 zł też przedłuży na rok na przychodzące. Co do wychodzących to startery za 3 zł to wychodzące na 7 dni za 5 zł umożliwiają wykonywanie połączeń na 15 dni za 9 zł i więcej wychodzące na 30 dni.

 #486536  autor: geforc
 03 lip 2011, 17:30
E to kupie sobie za 3zł i bede mial rok na przychodzące, to mi wystarczy... dzięki, do zamkniecia

 #486539  autor: mkowalski
 03 lip 2011, 17:36
ChuckyCiechanow pisze:Każdy starter Plusa jest ważny rok na połączenia przychodzące. Wiec jak kupisz nowy to rok masz spokój. Doładujesz np za 5 zł też przedłuży na rok na przychodzące. Co do wychodzących to startery za 3 zł to wychodzące na 7 dni za 5 zł umożliwiają wykonywanie połączeń na 15 dni za 9 zł i więcej wychodzące na 30 dni.
A czy w Plusie nie jest czasem tak, że połączenia przychodzące są blokowane 30 dni po zablokowaniu połączeń wychodzących?

Nie wiem jak jest teraz, ale w styczniu jeszcze tak było - ważność na przychodzące była określana jako ważność na wychodzące plus 30 dni.

 #486543  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2011, 17:41
mkowalski pisze:
ChuckyCiechanow pisze:
A czy w Plusie nie jest czasem tak, że połączenia przychodzące są blokowane 30 dni po zablokowaniu połączeń wychodzących?

Nie wiem jak jest teraz, ale w styczniu jeszcze tak było - ważność na przychodzące była określana jako ważność na wychodzące plus 30 dni.
Co miesiąc kupuje nowy starter i mogę się na te numery dodzwonić a robię to minimum 2 lata.

 #486552  autor: mkowalski
 03 lip 2011, 18:25
ChuckyCiechanow pisze:Co miesiąc kupuje nowy starter i mogę się na te numery dodzwonić a robię to minimum 2 lata.
A jaka ważność konta jest pokazywana w systemie? Bo co innego regulaminowa ważność, a co innego rzeczywiste egzekwowanie terminów ;)

 #486556  autor: ChuckyCiechanow
 03 lip 2011, 18:47
mkowalski pisze: A jaka ważność konta jest pokazywana w systemie? Bo co innego regulaminowa ważność, a co innego rzeczywiste egzekwowanie terminów ;)
Pokazywana jest data ważności na połączenia wychodzące i od tej daty na numer jeszcze bez problemu przez 365 dni powinno się dodzwonić.

 #486557  autor: mkowalski
 03 lip 2011, 18:50
ChuckyCiechanow pisze:Pokazywana jest data ważności na połączenia wychodzące i od tej daty na numer jeszcze bez problemu przez 365 dni powinno się dodzwonić.
To coś tu się nie zgadza. Cytat z www.plus.pl:
Po zakończeniu okresu ważności na połączenia wychodzące, będziesz mógł przez jeszcze 30 dni odbierać rozmowy i SMS-y.

 #486592  autor: Pijo
 03 lip 2011, 20:34
mkowalski, regulamin regulaminem a praktyka pokazuje co innego . ChuckyCiechanow, się nie myli.

 #486604  autor: mkowalski
 03 lip 2011, 21:17
Okej, no to wszystko jasne ;)

 #486657  autor: a_lex
 03 lip 2011, 23:36
A mnie najbardziej zaciekawiło
ChuckyCiechanow pisze:Co miesiąc kupuje nowy starter i mogę się na te numery dodzwonić a robię to minimum 2 lata.
Po co tak robić? tzn. co takiego mogę mieć z tego? Na pewno połączenia wychodzące na tych starterach, ale na pewno nie chodzi tylko o możliwość zadzwonienia, ale też pewnie o jakąś usługę, która czyni taki zabieg opłacalnym. Mogę zapytać, o jaką? :-)

 #486720  autor: ChuckyCiechanow
 04 lip 2011, 09:48
a_lex pisze:A mnie najbardziej zaciekawiło
ChuckyCiechanow pisze:Co miesiąc kupuje nowy starter i mogę się na te numery dodzwonić a robię to minimum 2 lata.
Po co tak robić? tzn. co takiego mogę mieć z tego? Na pewno połączenia wychodzące na tych starterach, ale na pewno nie chodzi tylko o możliwość zadzwonienia, ale też pewnie o jakąś usługę, która czyni taki zabieg opłacalnym. Mogę zapytać, o jaką? :-)
Zakup nowego startera co miesiąc jest w zasadzie tylko dla tanich smsów ( za 3 zł na miesiąc) do Plusa. Kupuje wiec starter za 9 zł. Włączam Esy Floresy, wysyłając smsa premium za 4,92zł odzyskuje 1,60 zł i przelewam sobie na konto. Loguje się do Chill Bill nabijam tam 10 zł. Dzwonie następnie do Play i nabijam sobie minuty.

Numer też jeszcze czasami idzie do logowania się do jakiś serwisów gdzie można dostać bonus.

 #486745  autor: a_lex
 04 lip 2011, 12:49
Dzięki za odpowiedź - całkiem fajna arytmetyka. A mógłbyś jeszcze wyjaśnić, jak odzyskać część kasy SMSem Premium? Nie wygląda to odzyskiwanie zbyt opłacalnie, ale może się kiedyś przydać ;)

 #486826  autor: Spamer ;)
 04 lip 2011, 18:30
a_lex pisze:A mógłbyś jeszcze wyjaśnić, jak odzyskać część kasy SMSem Premium?
Tutaj i Tutaj
a_lex pisze:Nie wygląda to odzyskiwanie zbyt opłacalnie, ale może się kiedyś przydać
Biorą taką prowizję wysoką, że szkoda gadaćl. Lepiej jest kupić, jakąś usługę, za SMS Premium.

 #486828  autor: mkowalski
 04 lip 2011, 18:33
a_lex pisze: A mógłbyś jeszcze wyjaśnić, jak odzyskać część kasy SMSem Premium? Nie wygląda to odzyskiwanie zbyt opłacalnie, ale może się kiedyś przydać
Jeszcze tutaj - http://skycash.pl

Korzystniejsze niż podane wyżej, bo odzyskujesz więcej pieniędzy - pierwsza wiadomość to 100% wartości SMS-a, każda kolejna to 40%. Poza tym obsługuje wszystkich operatorów w przeciwieństwie do powyższych serwisów.

 #486837  autor: avt31
 04 lip 2011, 19:43
mkowalski pisze: Jeszcze tutaj - http://skycash.pl
Korzystniejsze niż podane wyżej, bo odzyskujesz więcej pieniędzy - pierwsza wiadomość to 100% wartości SMS-a, każda kolejna to 40%. Poza tym obsługuje wszystkich operatorów w przeciwieństwie do powyższych serwisów.
Jedna ważna informacja z regulaminu:
§ 6. Konto SkyCash
"c/ za pośrednictwem Premium SMS, nie więcej niż 30 Premium SMS-ów miesięcznie, przy czym nadwyżka ponad tę liczbę nie zasili konta Użytkownika"
Zatem w miesiącu można upłynnić z konta przez SMS Premium 30*3,69zł= 110,70 zł.
Regulamin: http://skycash.pl/pl/czym-jest-skycash/ ... lamin.html

 #486839  autor: mkowalski
 04 lip 2011, 19:49
Tak, to jest według mnie jedyny minus SkyCash-a. Limit miesięczny 30 SMS-ów Premium na 73xx. Czyli w ciągu miesiąca możemy wydać maksymalnie 110,70 zł i tym samym "odzyskać" 45 zł w gotówce.