DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 2 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70

 #487274  autor: ezaq
 06 lip 2011, 14:49
TomekO pisze:Jak przetestujesz to podziel się informacją :)
Przetestowałem, podzieliłem się informacją, tylko zapomniałem podać linka ;-)

Dodam, że do zwykłego przeglądania stron, sprawdzania maila ten internet nadaje się w zupełności. W ostatni weekend to był mój główny dostęp do internetu i po przesiadce z 25 Mbps przy wyżej wymienionych czynnościach różnica nie była jakoś mocno odczuwalna. Siostra nawet z youtuba korzystała, choć przy prędkości 256kbps wymaga to trochę cierpliwości, ale korzystać się da ;-)

 #487513  autor: czehu
 07 lip 2011, 16:04
Ja kasę przelałem 29.06 i do tej pory zero odzewu. Oczywiście wysłałem też na ich maila wymagane skany przelewu oraz formularz rejestracyjny. Standardowo telefonu nikt nie odbiera, na maila też nie racza odpisać. Rozumiem, że to początek - no ale bez jaj, ile można czekać na jakiekolwiek info na temat statusu realizacji zamówienia na internet...

 #487541  autor: TomekO
 07 lip 2011, 18:20
ezaq super że działa w Puławach bez problemu. Specjalnie po kartę nie chce mi się jechać. Może poczekam jak będą wysyłać lub zwiększą zasięg dystrybucji.

 #487542  autor: mkowalski
 07 lip 2011, 18:32
Na allegro już się rozpoczęły łowy "na Aero2" - http://allegro.pl/darmowy-internet-mode ... 73469.html

W treści mamy "Modem ten jako jeden z niewielu umożliwia bezpłatny bezprzewodowy internet w sieci aero2 dostępny na obszarze zamieszkałym przez 58,9% ludności Polski."

Ale dalej, w parametrach, okazuje się że to zwykły modem HSDPA.

 #487543  autor: maciek764
 07 lip 2011, 18:34
W sumie prawdę pisze, modemy obsługujące UMTS 900 w Polsce to egzotyka :P

 #487544  autor: mkowalski
 07 lip 2011, 18:35
maciek764 pisze:modemy obsługujące UMTS 900 w Polsce to egzotyka
No nie wiem... Sam znam co najmniej 6 modeli (różnych firm), które obsługują ten zakres. I żeby nie było, nie są to drogie modemy - niektóre są tańsze od tego z aukcji.

 #487547  autor: kerim36
 07 lip 2011, 18:43
TomekO pisze:Może poczekam jak będą wysyłać lub zwiększą zasięg dystrybucji.
ja juz wyslalem kilka maili w sprawie odbioru przez mojego pelnomocnika, ale widac, ze telefonu i maila obslugiwac nie potrafia - czyli telefonu nie odbieraja, a na maila nie odpisuja

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #487555  autor: TomekO
 07 lip 2011, 19:00
Poczekam byle nie 36 miesięcy ;) Utrudniają życie klientom a czas leci.

 #487562  autor: kerim36
 07 lip 2011, 19:22
TomekO pisze:Poczekam byle nie 36 miesięcy ;) Utrudniają życie klientom a czas leci.
jak widac umowy trzeba konstruowac uwzgledniajac wszelkie okolicznosci - ewentualnie celowo nie zostalo to doprecyzowane w przetargu

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #487624  autor: jakubd
 08 lip 2011, 02:30
Nie przesadzajmy z tą egzotyką: faktycznie nie jest to większość, ale z pewnością duża część dostępna w tej chwili modeli. Z resztą podawałem już linka do mojego zestawienia (ciągle rozbudowywanego):
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawie ... dowie.html
Nie jest wcale tak źle. A co do aukcji: byznes iz byznes, a reklama dźwignią handlu :) Każda metoda jest dobra (póki nie wprowadza bezpośrednio w błąd).
czehu: Niestety z punktu widzenia regulaminu, procedury i doświadczeń innych z sieci możesz tylko czekać. Z resztą opisałem nawet ten problem (oczywiście odpowiedzi od rzecznika prasowego na razie nie uzyskałem): http://jdtech.pl/2011/07/aero2-wydluza- ... e-sim.html
A jak poszukać (np. na Wykopie) to pojawili się także chętni do pośrednictwa. Jednak jest to w aktualnych warunkach opóźnień interes nieco ryzykowny dla obu stron (zamawiającego i pośredniczącego).

 #487664  autor: mo-xo
 08 lip 2011, 11:43
Ja też czekam sobie już tydzień na odpowiedź z aero2. Robią wszystko żeby zniechęcić - odbiór tylko w Warszawie, skanuj formularz (a nie każdy ma skaner), dodaj wpłatę, brak odpowiedzi na emalia - bo jak czytam, załatwiają to 2 osoby.

Poczekam jeszcze jeden tydzień i piszę skargę do UKE, jak nie będzie żadnego odzewu.

 #487679  autor: kerim36
 08 lip 2011, 13:22
informacje w sprawie odbioru karty przez pelnomocnika prosto od aero2:
Kod: Zaznacz cały
Poniżej informacje dotyczące odbioru karty SIM dla UBDI przez

pełnomocnika:

 

Czy możliwy jest odbiór karty SIM dla Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu przez osobę upoważnioną (pełnomocnika) Jakie warunki należy spełnić?

TAK, możliwy jest odbiór Karty SIM przez osobę upoważnioną (Pełnomocnika), pod warunkiem iż osoba ta będzie posiadała imienne, oryginalne upoważnienie do obioru Karty SIM dla (UBDI) podpisane własnoręcznie przez osobę, która uprzednio wypełniła i podpisała formularz (przykładową treść upoważnienia zamieszczamy poniżej) oraz przedstawi wszystkie dokumenty wymagane do odbioru Karty SIM Przykładowa treść upoważnienia:

"Ja niżej podpisany [*** podaj imię i nazwisko****], legitymujący się [***nazwa dokumentu tożsamości**] o numerze [*****] niniejszym upoważniam

[*** podaj imię i nazwisko osoby upoważnionej**], legitymującego się [***nazwa dokumentu tożsamości**] o numerze [*****]  do odbioru Karty SIM umożliwiającej dostęp do usługi bezpłatnego Internetu świadczonej przez Aero

2 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Jednocześnie wyrażam zgodę na przekazanie przez osobę przeze mnie upoważnioną dokumentów lub kserokopii dokumentów wymaganych do odbioru ww.

Karty SIM.

 

[****data i miejsce***] [*****czytelny podpis****] Proces odbioru karty SIM przez Pełnomocnika jest następujący:

Jeśli Kartę SIM odbierać będzie Pełnomocnik, należy:

.     podać  w formularzu dane pełnomocnika; Formularz należy wypełnić w

sposób

kompletny i czytelny, podając prawdziwe informacje, a następnie go podpisać (PROSIMY O UMIESZCZENIE NA FORMULARZU CZYTELNEGO PODPISU).

Jednocześnie zastrzegamy, że podanie nieprawdziwych, nieczytelnych lub niezgodnych z dokumentem tożsamości okazywanym przy odbiorze Karty SIM danych jest podstawą do wstrzymania procedury odbioru Karty SIM

.     po uzyskaniu informacji o terminie odbioru karty SIM, Pełnomocnik

winien

zabrać ze sobą: oryginał formularz, kopie dowodu Abonenta, oryginał udzielonego pełnomocnictwa

.     pełnomocnik składa także kopię dokumentu tożsamości oraz okazuje

jego

oryginał

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Biuro Obsługi Klienta

Aero 2 Sp. z o.o.





i w związku z tym kieruje zapytanie do "stałych" forumowiczów:

czy jest chętny do odpłatnego odebrania karty SIM, jako mój pełnomocnik??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #487705  autor: alkonauta
 08 lip 2011, 14:56
ja wyslalem maila i nic...

zal mi puscic przelew na 55zl bo mieszkam za daleko od wawy, bo:
1) jesli do czasu mojego wyjazdu do wawy nie dostane info o odbiorze karty sim to bede w plecy
2) jak nie pojade do wawy to juz widze ile bede musial sie nameczyc zeby mi z powrotem oddali te kase

telefon bok nie odpowiada, na maile nie odpisuja.

PROSBA do kogos kto bedzie w najblizszym czasie w bok po odbior zeby sie zorientowal jak wyglada kwestia oczekiwania na karty sim.

 #487737  autor: jakubd
 08 lip 2011, 16:57
Kerim: dzięki za informację, chyba przygotuję odpowiedni artykuł na blogu, może się ta informacja przydać szerszemu gronu osób. Pole dotyczące pełnomocnika jest na formularzu od początku, znajomy z resztą odbierał w ten sposób kartę.

 #487742  autor: Sig
 08 lip 2011, 17:16
Tak sobie myślę, że być może opóźnienia wynikają nie tylko z małego personelu, który próbuje to ogarnąć, ale też z... Fizycznej niedostępności kart SIM :-). Popularność odbiorów mogła ich przerosnąć i zwyczajnie nie mają dość zamówionych starterów. Przecież oni planowali maksymalnie zamaskować dostępność tej usługi, ale "sprawa się rypła", poszedł Wykop,nformacje na portalach i zainteresowanie wzrosło.
W każdym razie, jak się będzie przedłużać - UKE, choć biorąc uwagę ich dotychczasowe podejście do gierek z utrudnianiem dostępu do usługi Aero2, cudów bym się nie spodziewał.

 #487805  autor: kowcio
 08 lip 2011, 22:07
Ja jak będę w Wawie, to załatwię sobie SIMka i zobaczę, jak to śmiga, ale w swoim mieście :-) Teleofn mi znajduje ich UMTS 900 ("4G") ;-)

 #487834  autor: rogmaniek
 08 lip 2011, 23:27
A jak mam do Was trochę inne pytanie, bardziej techniczne :smt047 Czy w Waszych regionach też tak macie, że Aero2 buduje stacje na masztach PTK Centertel? Przykłady miejscowości: Kostrzyn, Złotniki, Kleszczewo.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #487852  autor: Kamil1000
 09 lip 2011, 01:56
A czy ktoś próbował na tej karcie SIM do darmowego internetu robić taki przekręt, żeby zalogować się na APN Cyfrowego Polsatu (multi.internet) i otrzymać jakiś wysoki profil QoS?

 #487924  autor: ezaq
 09 lip 2011, 14:27
Kamil1000, przed chwilą sprawdziłem APN multi.internet. Podczas połączenia występuje błąd 619, czyli błędny APN.

 #488027  autor: malsssh
 09 lip 2011, 21:21
A ja mam pytanie odnośnie oświadczeń abonenta, które są niezbędne ? :) Bo wszędzie zaznaczyłem, że nie wyrażam zgody i tak się zastanawiam czy dobrze :)

Pozdrawiam,
malsssh
  • Strona 2 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70