DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70

 #485287  autor: maciek764
 28 cze 2011, 01:24
Świadczy ją jednak w całej sieci na terenie kraju, ale to "tylko promocja"
zapewniania w okresie od rozpoczęcia wykorzystania częstotliwości do upływu 36 miesięcy od rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości, nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet z użyciem co najmniej 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem, będących w dyspozycji Oferenta, częstotliwości z zakresu do 1 GHz, przy objęciu zasięgiem nieodpłatnego powszechnego dostępu do Internetu co najmniej 75% pokrycia ludnościowego,
To nie promocja :wink:

 #485309  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 10:09
jakubd pisze:Co do generalnej uwagi przychylam się do tezy, że UKE nie ma się czego czepić: zasięg sieci na częstotliwości 2,6GHz to właśnie Warszawa i tylko tutaj operator ma obowiązek świadczyć usługę darmową. Świadczy ją jednak w całej sieci na terenie kraju, ale to "tylko promocja" :) W związku z tym jednak SIMy są dostępne tylko w wwie.
Ale przecież w warunkach koncesji jest napisane wyraźnie, że ma też obowiązek świadczyć usługę na posiadanych przez siebie częstotliwościach poniżej 1 GHz. Gdzie w takim razie jest "promocja"?

 #485373  autor: TomekO
 28 cze 2011, 16:33
@ezaq testowałeś może ten internet w Puławach ? Jest nadajnik i widzę sieć 260-17 więc powinno działać. Tylko żeby tego SIMa mogli wysłać bo nie chce mi się specjalnie jechać ;)

 #485377  autor: ezaq
 28 cze 2011, 17:03
TomekO, w weekend planuję być w Puławach, więc przy okazji przetestuję. Myślę, że nie będzie żadnych problemów w działaniu.
Przy okazji spróbuję sprawdzić czy działa już stacja w Kazimierzu Dolnym. Właściwie to zaopatrzyłem się w kartę Aero2 glównie w celu łatwiejszego monitorowania tej sieci.

 #485394  autor: TomekO
 28 cze 2011, 18:17
ezaq też mi się wydaje że powinno działać w Puławach. Jak przetestujesz to podziel się informacją :) Może przejadę się po SIMa przy jakiejś okazji.

 #485568  autor: alkonauta
 29 cze 2011, 13:49
Nr telefonu do aero2 nie jest odbierany a chcialem sie dowiedziec czy moge juz dzis zlozyc wniosek o karte sim a odebrac ją np za miesiac kiedy bede w wawie?
Czy ktos z forumowiczow moglby cos w tym temacie powiedziec albo zapytac odbierajac swoja karte?

 #485587  autor: ezaq
 29 cze 2011, 14:31
alkonauta, wyślij maila z zapytaniem do bok. Odpowiadają zwykle w ciągu dnia roboczego. A co do pytania, to moim zdaniem nie będzie problemu z odebraniem karty później. Aero2 nie wyznacza konkretnej daty odebrania karty, czy terminu do którego kartę można odebrać. Jak zaksięgują wpłatę na swoim koncie, to karta jest gotowa do odebrania i można to chyba zrobić w dowolnym terminie.

 #485604  autor: jakubd
 29 cze 2011, 14:48
Ekipa BOKu jest malutka (generalnie bardzo sympatyczne dwie Panie tam pracują i wykonują to chyba jako prace dodatkową do normalnych czynności sekretarskich w firmie), ale wygląda na całkiem kompetentną. Niestety trzeba im dać troszkę czasu na rozwinięcie się.
Co do zamówienia to tak jak mówi ezaq: wpłata i mail powodują wygenerowanie dla Ciebie karty SIM, która ląduje grzecznie w segregatorze i czeka. Postaraj się wykonać dokładnie całą procedurę uzyskiwania karty SIM (opisałem ją tutaj: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-jak-zdob ... e-sim.html ), wtedy unikniesz niespodzianek.

[ Dodano: 2011-06-29, 21:52 ]
Przetestowałem działanie tej usługi poza Warszawą: w Wyszkowie. Wygląda na to, że wszystko działa prawidłowo - zgodnie z przewidywaniami.
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-testy-si ... szkow.html
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 01:38 przez jakubd, łącznie zmieniany 1 raz.

 #485797  autor: martini
 30 cze 2011, 10:54
ja niestety ciągle czekam na informację, że mogę już odebrać kartę mimo że w sobotę wysłałem formularz na maila, natomiast wpłaciłem w poniedziałek, długo czekaliście na zaproszenie po odbiór, czy może wogóle nie trzeba na nie czekać, kasa napewno już dotarła na ich konto

 #485997  autor: jakubd
 01 lip 2011, 01:40
Zawsze możesz wysłać maila na adres boku - sprawdzą czy wszystko OK. Ale pamiętaj, że liczba chętnych rośnie. Zaktualizowali nawet procedurę i uściślili kilka fragmentów, żeby sobie ułatwić pracę (opis procedury u siebie odpowiednio zaktualizowałem).
A tymczasem ja przetestowałem usługę w Ostrołęce:
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-testy-w-ostrolece.html

 #486021  autor: martini
 01 lip 2011, 11:05
maila z zapytaniem również wysłałem - niestety brak odpowiedzi, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a akurat miałem wolny tydzień żeby podskoczyć z krk do wawy po kartę

 #486154  autor: mkowalski
 01 lip 2011, 20:47
Odpowiedź UKE w sprawie zapytania o sieć dystrybucji:
Szanowny Panie,

w związku z Pana pytaniem dotyczącym zasadności oferowania przez Aero2 kart SIM jedynie w Warszawie informuję, iż Prezes UKE wystąpił do Aero2 o złożenie wyjaśnień dotyczących realizacji przez operatora obowiązku zapewnienia nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet z użyciem co najmniej 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem będących przedmiotem Rezerwacji częstotliwości z zakresu 2570 – 2620 MHz oraz będących w dyspozycji Aero2 częstotliwości z zakresu do 1 GHz.

Celem postępowania wyjaśniającego jest ustalenie w jaki sposób operator realizuje wymóg zapewnienia nieodpłatnego dostępu do sieci Internet, jak ukształtowana jest sieć dystrybucyjna dodatkowych kart SIM oferowanych przez Spółkę oraz wyjaśnienie charakteru opłaty depozytowej stanowiącej zgodnie z Regulaminem Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu świadczonej przez Aero2 dla Abonentów kwotę zabezpieczenia należności Operatora z tytułu udostępnienia Karty SIM.

W związku z tym, że zobowiązania zawarte w Rezerwacji dotyczą między innymi warunków wykorzystania częstotliwości i obowiązku wykorzystania wskazanych w Rezerwacji częstotliwości do zapewnienia nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet, a nie zasad dystrybucji usług, Prezes UKE nie ma możliwości ustalania zasad budowania sieci dystrybucyjnej w szczegółach. Działania Prezesa UKE mogą jedynie sprowadzać się do kontroli realizacji zapisów Rezerwacji.

Jeśli w wyniku prowadzonego przez Prezesa UKE postępowania wyjaśniającego okaże się, że nastąpiło obejście zobowiązań, poprzez celowe ograniczenie dystrybucji, to przez Prezesa UKE zostaną podjęte stosowne kroki przewidziane ustawą Prawo telekomunikacyjne, zmierzające np. do zmiany lub cofnięcia Rezerwacji, w związku z niewywiązywaniem się ze zobowiązań spółki podjętych w ramach przetargu.

 #486248  autor: nav
 02 lip 2011, 12:48
Dlaczego odbior tylko osobisty? Jest to podyktowane jakimis odgornymi przepisami, ze nie moga karty wyslac poleconym albo przez kuriera. Ja nie mam czasu jechac do Warszawy i to juz nie chodzi tez o koszty.
Chetnie bym wyprobowala, bo nadajnik mam za oknem.

 #486255  autor: mungo
 02 lip 2011, 13:08
Ja bym bez gadania zapłacił dajmy na to 5zł jako opłatę za pokrycie kosztów przesyłki. Uważam że opłata nie była zawyżona to wszystko było by ok - to 5zł w sam raz pokryło by przesyłkę i ich koszty związane z obsługą wysyłki. Tylko pewnie urząd by się doczepił że ma być za darmo a trzeba płacić.

 #487268  autor: live4net
 06 lip 2011, 14:17
...
Ostatnio zmieniony 07 sie 2013, 14:57 przez live4net, łącznie zmieniany 1 raz.

 #487274  autor: ezaq
 06 lip 2011, 14:49
TomekO pisze:Jak przetestujesz to podziel się informacją :)
Przetestowałem, podzieliłem się informacją, tylko zapomniałem podać linka ;-)

Dodam, że do zwykłego przeglądania stron, sprawdzania maila ten internet nadaje się w zupełności. W ostatni weekend to był mój główny dostęp do internetu i po przesiadce z 25 Mbps przy wyżej wymienionych czynnościach różnica nie była jakoś mocno odczuwalna. Siostra nawet z youtuba korzystała, choć przy prędkości 256kbps wymaga to trochę cierpliwości, ale korzystać się da ;-)

 #487513  autor: czehu
 07 lip 2011, 16:04
Ja kasę przelałem 29.06 i do tej pory zero odzewu. Oczywiście wysłałem też na ich maila wymagane skany przelewu oraz formularz rejestracyjny. Standardowo telefonu nikt nie odbiera, na maila też nie racza odpisać. Rozumiem, że to początek - no ale bez jaj, ile można czekać na jakiekolwiek info na temat statusu realizacji zamówienia na internet...

 #487541  autor: TomekO
 07 lip 2011, 18:20
ezaq super że działa w Puławach bez problemu. Specjalnie po kartę nie chce mi się jechać. Może poczekam jak będą wysyłać lub zwiększą zasięg dystrybucji.

 #487542  autor: mkowalski
 07 lip 2011, 18:32
Na allegro już się rozpoczęły łowy "na Aero2" - http://allegro.pl/darmowy-internet-mode ... 73469.html

W treści mamy "Modem ten jako jeden z niewielu umożliwia bezpłatny bezprzewodowy internet w sieci aero2 dostępny na obszarze zamieszkałym przez 58,9% ludności Polski."

Ale dalej, w parametrach, okazuje się że to zwykły modem HSDPA.

 #487543  autor: maciek764
 07 lip 2011, 18:34
W sumie prawdę pisze, modemy obsługujące UMTS 900 w Polsce to egzotyka :P
  • Strona 1 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70