DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 61 z 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70

 #743704  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 12:01
Vero pisze:Panowie i panie, zapominacie chyba, że Aero2:

1) jest DARMOWY - trudno więc stawiać takie wymagania jak w ofertach komercyjnych,
Nie jest darmowy.
Jako społeczeństwo zapłaciliśmy operatorowi utraconymi korzyściami z praw do pasm częstotliwości, koncesji. Mogliśmy równie dobrze je komuś innemu sprzedać i z tych pieniędzy kupić normalny, płatny internet.

Moim zdaniem Aero2 po prostu oszukało społeczeństwo. Powinni mieć odebrane koncesje czy częstotliwości, zwrócić kaucje i zaprzestać świadczenia usług. Znajdziemy sobie kogoś innego.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743712  autor: molibden
 26 sie 2014, 12:52
Też się zgodzę ze to nie jest darmowe. Wygrali przetarg na takich to a nie innych warunkach i w zamian dają łącze za które nie pobierają opłat. To zwykła usługa komercyjna z wymuszonym rabatem. W dodatku praktycznie nic nie robią z pasmem 2600 (no bo po co robić konkurencję dla tego co już jest) na którym ma pójśc LTE czyli w 2017 nie bedzie już darmowego internetu dla większości Polaków.
Z drugiej strony prawo pozwala im na takie a nie inne rozwiązania - dają 20% sieci i wiadomo że jakby nie było rozłączania i kapcia to internet w tej formule skończyłby się w ciągu kilku tygodni bo wszystko ruszyłoby po karty. Nocne torrentowanie, dzienny stream i tak dalej a niestety w tej sieci im wiecej ssaczy tym bardziej net się zapycha.

 #743766  autor: NokiaUser
 26 sie 2014, 16:43
Wielka szkoda, że nie zrobili tego w formie miesięcznego pakietu np. 30 GB z prędkością np. 3 Mb/s. Po przekroczeniu mogłoby nawet nie być lejka, a i tak byłaby to bardzo ciekawa oferta i - przede wszystkim - w miarę przystosowana do dzisiejszych standardów.

 #743781  autor: Vero
 26 sie 2014, 17:29
Dziedzic Pruski pisze:Nie jest darmowy.
Jako społeczeństwo zapłaciliśmy operatorowi utraconymi korzyściami z praw do pasm częstotliwości, koncesji. Mogliśmy równie dobrze je komuś innemu sprzedać i z tych pieniędzy kupić normalny, płatny internet.
Jest darmowy. Od kiedy to, ktokolwiek, państwo, czy człowiek ma prawo własności do jakiejś częstotliwości fali elektromagnetycznej? To co robi państwo, to uzurpacja, przymusowe opłaty za zjawisko natury.
Równie dobrze urzędnicy państwowi mogą wymyślić opłaty za korzystanie ze słońca, różne stawki za różne częstotliwości. Jak przedstawisz zaświadczenie, że smarowałeś się kremami ochronnymi, to masz zwolnienie z opłat za korzystanie z promieni ultrafioletowych.

W założeniach, sensem ingerencji państwa w sprawie częstotliwości radiowych, miało być zapanowanie nad potencjalnym chaosem, bo gdyby każdy operator działał na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", to by się wzajemnie blokowali na różnych obszarach. Państwo zamiast pełnić rolę arbitra, weszło w rolę cwaniaka-handlarza, który sprzedaje prawo do korzystania ze zjawisk natury, twierdząc, że jest "właścicielem częstotliwości" i komuś jej użycza odpłatnie.

Pomijając już kwestię absurdalności całej koncepcji sprzedawania zjawisk przyrody, to Aero2 daje za darmo usługę, za którą płaci 2-krotnie: najpierw musiało państwu zapłacić za zjawisko przyrody, a teraz, na bieżąco musi ponosić koszty funkcjonowania BDI, nie otrzymując za to zapłaty. Zaprawdę powiadam wam, jest to bezpłatne. :-)

.

 #743807  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 19:14
Społeczeństwo polskie ma prawo do własności gruntu na terenie naszego kraju. Analogicznie ma prawo do własności widma częstotliwości na terenie naszego kraju. Jeżeli podważasz sens "uzurpacji" częstotliwości, to dlaczego uzurpujesz sobie prawo do nieruchomości której jesteś właścicielem lub wynajmujesz od uzurpatora?
Częstotliwości, powietrze, grunt są to wszystko zjawiska naturalne. Jedne dotykalne a inne mniej. Pobieranie opłat za grunty w zamian za dostarczanie ochrony zbrojnej terenu oraz systemu prawa jest sensem istnienia państw. Dlaczego nie zdelegalizować państw i niech każdy jest samodzielny? Bo wtedy przyjdzie banda i zabierze to co masz. Państwo to taka banda, tylko bardziej cywilizowana.
Ja pie...lę, nie wiem jak Ci to jaśniej wytłumaczyć. Czemu nie chodziłeś do szkoły?

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743825  autor: astelitt
 26 sie 2014, 19:53
Nie rozumiem takiego biadolenia na temat darmowego Aero2...

Dziedzic Pruski nie podoba się? ZNAJDŹ SOBIE KOGOŚ INNEGO. Ja wcale nie czuje się oszukany i nie rozumiem dlaczego miała by im być zabrana koncesja i częstotliwość. Jako plan B łączności z internetem darmowe Aero2 jest świetnym rozwiązaniem. Dostaję to, czego oczekiwałem, i co jest wymagane od nich, a mam wrażenie, że większość oczekiwała i oczekuje od nich nielimitowanego w żaden sposób łącza do pobierania torrentów i innych, nie wiadomo jak duzych, plików :roll:. Jeszcze raz: nie podoba się? Jest tyle komercyjnych ofert do wyboru do koloru i tam można już oczekiwać lepszych parametrów.

 #743826  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 19:55
Już sobie znalazłem. Przecież używam RBM z LTE. Problem w tym, że zostaliśmy oszukani i to mi się nie podoba. Twoje prawo nie rozumieć pomimo tego, że Ci wyjaśniłem.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743836  autor: Vero
 26 sie 2014, 20:24
Dziedzic Pruski pisze:Czemu nie chodziłeś do szkoły?
Zapewniam cię, że nie tylko chodziłem do lepszych szkół niż ty, ale nawet je ukończyłem.
Dziedzic Pruski pisze:Analogicznie ma prawo do własności widma częstotliwości na terenie naszego kraju.

Ja pie...lę, nie wiem jak Ci to jaśniej wytłumaczyć. Czemu nie chodziłeś do szkoły?
No więc, nie pie....l, tylko tłumacz - wystarczy, że odniesiesz się do przykładu, który podałem w poprzednim poście: czy państwo może pobierać opłaty za korzystanie ze światła słonecznego? Na przykład: wychodzisz na ulicę w słoneczny dzień, światło pada na twoją twarz, należy się opłata. Na wypadek, gdybyś nie skończył szkół, to podpowiadam, że światło to także fala elektromagnetyczna.


.

 #743899  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 22:51
Tak, może. Może nawet od oddychania. To jest kwestia umowna co będzie opodatkowane. Może być pies, kot, oddychanie (opłata klimatyczna), światło słoneczne (wysokie opłaty parkingowe na plaży), widmo elektromagnetyczne (pozwolenia na częstotliwość), posiadanie głowy (pogłówny), przekonania religijne (dziesięcina lub podatek kościelny RFN) itp. Nie ma znaczenia czy jest to naturalne, czy stworzone przez człowieka.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743953  autor: molibden
 27 sie 2014, 08:25
N o czym wy dyskutujecie w ogóle? Częstotliwosci musza byc reglamentowane chocby dlatego że istnieje coś takiego jak słuzby mundurowe i cywilne które korzystają z pewnych pasm dla bezpieczeństwa kraju. To samo z kopalinami, wodami, lasami - one sa chronione z innych powodów a jeśli komus się wydaje że może za domem wykopać szyb górniczy i kopać węgiel do pieca to cóż...
Lepiej niech ktoś mi powie czy da się obniżyć jakośc streamu z 512 do np 256kb jeśłi nie widzę takiej opcji w playerze na stronie www. Na aero niestety wszystko powyżej 256 przycina i może ktoś zna jakiś sposób/ soft żeby przyciąc jakość? Niektóre serwisy obsługują tą funkcję - niektóre nie. Da sie coś z tym zrobić?

 #744020  autor: darek638
 27 sie 2014, 12:03
Vero, nie ma sensu. Odpuść sobie. To przypadek nieuleczalny.

Nigdy więcej Play.

 #746359  autor: Janek33
 05 wrz 2014, 08:03
Poza tym darowanemu słoniowi nie zagląda się w trąbę.

 #748367  autor: Braymer
 12 wrz 2014, 14:40
Te zgody marketingowe 3-6 przetwarzaniu danych w celach handlowych są obowiązkowe?

Nie wiem jak je tam zaznaczyć :)

 #749017  autor: LoganV
 15 wrz 2014, 14:11
@Braymer nie musisz wyrażać żadnej zgody handlowej czy marketingowej :wink:

 #749332  autor: Braymer
 16 wrz 2014, 14:19
Nie dało się już zmienić tych zgód, bo w formularzu na www wziąłem je na ,,tak".
Dzisiaj wysłałem papiery, ale jak przyjdzie karta, to napiszę do BOK, ze by zaznaczyli ,,nie":)

 #749637  autor: jakubd
 17 wrz 2014, 19:46
Jakby ktoś szukał informacji, to tutaj jest opis aplikacji Aero3, która wspomaga wklepywanie kodów CAPTCHA w Windows (są też aplikacje do Androida, ale ciągle nie ma do iOS):
http://jdtech.pl/2014/09/aero2-i-captch ... aero3.html
Rozwiązanie typowo dla tzw. tradycyjnych modemów USB.
Rozwiązań jest coraz więcej, ale to jest jedno z najprostszych w użyciu.

 #757029  autor: Vero
 19 paź 2014, 15:52
Bardzo fajna aplikacja. Przetestowałem i funkcjonuje sprawnie, bez zwieszania się, nie zamula, sama rozłącza i ponownie załącza modem, daje ostrzegawczy dymek gdy kończy się limitowa godzina korzystania z Aero, podaje czas wykorzystania - dla mnie rewelacja.

 #757883  autor: loker
 23 paź 2014, 12:45
Czy te nowe BTSy Aero2 w LTE2600 działają, w sensie czy ktoś z Was korzystał przy ich pomocy z Internetu?

Co mi się najbardziej podoba w Aero2, oprócz bezpłatności? Dość stabilne połączenie, mimo wg. Top_netinfo 38% zasięgu :) No i działanie bez przerwy jadąc pociągiem z Gdańska do Warszawy, w sensie braku dziur w zasięgu.

 #757890  autor: Kryniczanin
 23 paź 2014, 13:48
loker, Przemku Ciesz się . Do grudnia 2016 zegar tyka tyk tyk tyk :mrgreen:

 #757897  autor: loker
 23 paź 2014, 14:15
W sensie pozytywnym dla mnie czy nie?
  • Strona 61 z 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70