DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 61 z 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70

 #740524  autor: Janek33
 14 sie 2014, 16:49
Też od jakiegoś czasu posiadam Aero2. Generalnie za free, wiec nie mogę narzekać. Jedyna wada to konieczność logowania się co godzinę.

 #740685  autor: Dziedzic Pruski
 15 sie 2014, 13:01
Mam dwie karty Aero2 i przestałem je używać po wprowadzeniu captcha.
Wolę lejek z Virgin/RBM lub normalną, płatną grosze ofertę RBM/Virgin/Play, która kosztuje mnie 0-10 zł/miesiąc.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #741514  autor: kakadd
 18 sie 2014, 18:49
Zastanawiam się nad zamówieniem karty aero2 do telefounu overmax expi, ale nie wiem czy będzie on działa. W telefonie jest dualsim, ale nie ma hspa+ Co jest niby wymagane do aero(przynajmniej tak pisze w danych telefonu). W innym miejscu jest znowu napisane że działa bez problemu? Już sam nie wiem, co powiecie??

 #741572  autor: MarekAG
 18 sie 2014, 22:36
kakadd pisze:Zastanawiam się nad zamówieniem karty aero2 do telefounu overmax expi, ale nie wiem czy będzie on działa. W telefonie jest dualsim, ale nie ma hspa+ Co jest niby wymagane do aero(przynajmniej tak pisze w danych telefonu). W innym miejscu jest znowu napisane że działa bez problemu? Już sam nie wiem, co powiecie??
Aero będzie działać.

 #741581  autor: marcinek243
 18 sie 2014, 23:05
HSPA+ regulaminowo wymagane ale i tak nikt tego nie egzekwuje i działa również na hspa.

 #742461  autor: Vero
 22 sie 2014, 09:25
kakadd pisze:Zastanawiam się nad zamówieniem karty aero2 do telefounu overmax expi, ale nie wiem czy będzie on działa. W telefonie jest dualsim, ale nie ma hspa+ Co jest niby wymagane do aero(przynajmniej tak pisze w danych telefonu). W innym miejscu jest znowu napisane że działa bez problemu?
Działać może, ale jeżeli sprzęt nie będzie zgodny z wymogami regulaminowymi, to Aero2 ma prawo zablokować takiemu urządzeniu dostęp do sieci. Nie słyszałem o takich przypadkach, ale teoretycznie jest to możliwe, więc sam musisz zadecydować, czy warto podejmować ryzyko zakupu sprzętu, który może być "wyrzucany" z sieci.

 #742808  autor: molibden
 23 sie 2014, 14:53
Mam aero i powiem szczerze że po przeczytaniu wszystkich żalów spodziewałem się dramatu. A mam neta takiego za jakiego 10 lat temu płaciłem 39,90pln w TPSA. Mam trochę słaby zasięg i musze popracować nad tym ale nawet na 103dBm działa to w miarę poprawnie. Przy 93 śmiga jakby nie było jutra. Muszę tylko przyczaić czy koło dwudziestej nie bedzie zwisu ale teraz piszę z Aero i jest prawie 15, ludzie mecze oglądają i wszystko działa bez problemu. Gdyby nie kapeć to coś takiego byłoby dla mnie wystarczające... No kłopot jest ze ściąganiem większych plików i tu trzeba planowac pracę ale i tak więcej niż 200mb nie uciągnie chyba ze ktoś zna jakiś sposób na wznawianie transferu i się podzieli. Mam dużo własnych plików w chmurze i tu mam problem jak np ściągnać 300mB. generalnie to postanowiłem rozstać się na jakiś czas z neo do czasu wyboru nowej oferty i alternatywy dla stacjonarnego. Jakoś się przemeczę.

 #743335  autor: Faideve
 25 sie 2014, 10:50
Sprawa z Aero2 od samego początku była spisana na utrudnienia. Zarząd tam robi wszystko byle utrudnić korzystanie z tej sieci. Bo wiadomo, dla nich to większe koszty a robią to za darmo - jeszcze. Ogólnie to nawet decaptcher nie działa bo trzeba zresetować przeglądarkę..

 #743424  autor: molibden
 25 sie 2014, 14:54
wydaje mi sie że oni mają jakiś algorytm ucinający transfer tym którzy ciagną za długo streamy na max. Włacze jakis stream i sobie leci. nagle bam i obcina do 10kB. i tak sobie leci Godzina czasem dwie na tym lejku a i dalej mogłoby lecieć. Jak sobie dam spokój na jakieś 10-15min to potem mam znów max. Nie wiem.. ale tak mi wygląda że coś tam mają do kontrolowania danych

 #743626  autor: garfield-
 26 sie 2014, 01:28
molibden, zależ co to za chmurka, jeśli masz do tej chmury klienta na komputer np dropboxa to on sobie dociągnie jak "poczuje" normalny internet. Ja tak kiedyś przerzucałem filmy, wrzucałem na dropboxa w pracy a w domu lądowały wieczorem na kompie. Z tym , że wtedy nie było kapcia, a ruter sam wznawiał transmisje.

Musisz nam dać więcej danych, może coś się wymyśli.

 #743638  autor: molibden
 26 sie 2014, 06:42
Ja powrzucałem sobie własne archiwa do mediafire i mega. W pierwszym nie dociąga na darmowych kontach (ale tu przezornie wrzucałem pliki nei większe niż 180M) a w drugim jeśli dobrze pamietam gdy nie zamknie się strony www to dociagnie po zmianie IP. Czasem jest jednak problem jak chcesz sciągnąć aktualizacje lub coś ważnego na szybko i albo czau zabraknie albo zerwie transfer i jest kicha.
Wracając do aero - działa to u mnie w zasadzie poprawnie, ale zauważyłem jeszcze inną ciekawą rzecz. Oglądam sobie filmik na YT i wieczorem, ok 21 działa wszystko w okolicach 50-60kB czyli bardzo dobrze jak na ta godzinę. Przełączę sie na próbę na jakis stream z meczykiem (nie lubię więc i tak nie oglądam) i mimo że jakośc marna (na oko jakieś 256kb) to wykres transferu wygląda jak piła zebata. Górki i doliny, co chwila zaciecie, www też ledwo zipie mimo ze przed chwila wszystko dziaało na YT prawie z pełna mocą. nie wiem od czego to zależy? Cos z pingami czy jak ze na mocno 'chodliwe' streamy tak cieżko się przebić w godzinach największej oglądalności? Skoro Yt działa normalnie to łącze było Ok. Czemu wiec tak zamula na innych stronach? W sumie na neostradzie też mi zwykle na takich obciążonych streamach zacinało mimo że mam łącze 10mega

 #743668  autor: Powerslave
 26 sie 2014, 09:41
Nie wierzę że trzeba logować się co godzinę.
Kiedyś wpadłem w to g.... gdy nie miałem za bardzo czasu na korzystanie z internetu
i tak już rzeźbię w tym kilka dobrych miesięcy bo mi się nie chciało szukać prawdziwego.
Może i oszczędność jakaś się skumulowała ale nerwów to się najadłem jak głupi.
Gdybym musiał logować się co godzinę to by jeszcze nie było tragedii,
ale wystarczy otworzyć parę kart, zaczytać się trochę bardzo szybko wyskoczy przerywnik

 #743684  autor: molibden
 26 sie 2014, 10:44
Aero nie jest dla wygodnych i leniwych. jest to net mocno ograniczony funkcjonalnoscia. Na pewno nie poszaleje sie na serwisach hostingowych, streamach, grach online i nie ściągnie się pliku większego niż 200mb na koncie nie oferującym wznowienia pobierania danych. Wyklucza to ten internet z większosci zadan multimedialnych, ale jak ktoś chce i pogłówkuje to da rade jechac na tym choć wymaga to dużego samozaparcia i dyscypliny . Za niedługo i tak pojawią sie pewnie oferty które cenowo beda na tyle przystępne że meczenie się na aero stanie się zbędne. Jakby nie było - 512kB kosztowało kilkanascie lat temu bodaj 40zł w neo. I to z limitem danych (nie pamietam ile to było - jakby ktoś przypomniał to byłbym wdzięczny). Po limicie mieliśmy też jakis lejek neostrady który dawał 10mb na godzine chyba. Tutaj mamy teoretycznie bez limitu ale rozłączanie wprowadza limit na ściąganie de facto. Poza tym Aero nie daje gwarantowanej przepustowości i tu jest największa wada. Na pewno nie polecałbym tego komuś ko lubi wygodny, szybki i niezawodny net. Pod tym wzgl to porażka ale jako rozwiązanie doraźne moze być. Na pewno to się nie nadaje do ciągniecia filmow i tego typu zabaw - to raczej męczarnia. Zwłaszcza z kapciem

 #743690  autor: Vero
 26 sie 2014, 11:14
Powerslave pisze:Nie wierzę że trzeba logować się co godzinę.
...
Może i oszczędność jakaś się skumulowała ale nerwów to się najadłem jak głupi.
...
ale wystarczy otworzyć parę kart, zaczytać się trochę bardzo szybko wyskoczy przerywnik
Panowie i panie, zapominacie chyba, że Aero2:

1) jest DARMOWY - trudno więc stawiać takie wymagania jak w ofertach komercyjnych,
2) 512 kb/s to niska prędkość transferu, ale to wiadomo z góry - komu jest to zbyt mało, ma mnóstwo ofert komercyjnych,
3) Captcha zapobiega zapychaniu Aero2 - bo wiadomo, jak coś jest za darmo, to cała Polska eksploatuje do oporu,
4) w Aero2 nie ma żadnych ograniczeń w wielkości miesięcznego transferu - w przeciwieństwie do większości ofert komercyjnych.

Teoretycznie w ciągu godziny, przy prędkości 512 kb/s można ściągnąć ok. 230 MB. Jednak ze względu na problemy wymienione powyżej przez molibdena przyjmijmy, że praktycznie można ściągnąć w ciągu godziny 180 MB (tyle podał wcześniej molibden). W takim razie mamy rachunek miesięczny:

30 dni x 24 godziny x 180 MB = 130 GB.

To chyba nie jest tak źle ? 8)

.

 #743700  autor: molibden
 26 sie 2014, 11:52
30 dni x 24 godziny x 180 MB = 130 GB.
No dodaj do tego oszty wagonu kawy i starganego zdrowia budzeniem co godzinę :lol: Myślę że chyba jednak spokojniej będzie kupić coś bez rozłączania. W mojej lokalizacji do niedawna była tylko jedna oferta nielimitowana - neo. Aero nie liczę bo każdy moze sobie przeczytać jak jest. Z chwila pojawienia się LTE Plusa i Play który ponoć działa u mnie w mieście pojawiły się trzy. W zasadzie Playa mógłbym wziąć za te 49zł - cena równa neo, ale że mam stacjonarkę z łańcuchem na 2 lata wiec to zamienił stryjek siekierkę... kosztowo wyjdzie to samo. Poczekam az na rynku pojawi się oferta 100gb w pakiecie co miesiąc w jakiejś przystępnej cenie choć raczej neiprędko to nastapi a oni wiedzą ze większość ludzi nabyłoby te 100gb zamiast no limit za 49zł bo 100gb w zupełności starcza większości śmiertelnikom do swobodnego korzystania z sieci łącznie multimediami. Ta oferta Play to jest zreszta z tego co pamietam 100gb własnie i dużym lejkiem po wykorzystaniu 100gb

 #743704  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 12:01
Vero pisze:Panowie i panie, zapominacie chyba, że Aero2:

1) jest DARMOWY - trudno więc stawiać takie wymagania jak w ofertach komercyjnych,
Nie jest darmowy.
Jako społeczeństwo zapłaciliśmy operatorowi utraconymi korzyściami z praw do pasm częstotliwości, koncesji. Mogliśmy równie dobrze je komuś innemu sprzedać i z tych pieniędzy kupić normalny, płatny internet.

Moim zdaniem Aero2 po prostu oszukało społeczeństwo. Powinni mieć odebrane koncesje czy częstotliwości, zwrócić kaucje i zaprzestać świadczenia usług. Znajdziemy sobie kogoś innego.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743712  autor: molibden
 26 sie 2014, 12:52
Też się zgodzę ze to nie jest darmowe. Wygrali przetarg na takich to a nie innych warunkach i w zamian dają łącze za które nie pobierają opłat. To zwykła usługa komercyjna z wymuszonym rabatem. W dodatku praktycznie nic nie robią z pasmem 2600 (no bo po co robić konkurencję dla tego co już jest) na którym ma pójśc LTE czyli w 2017 nie bedzie już darmowego internetu dla większości Polaków.
Z drugiej strony prawo pozwala im na takie a nie inne rozwiązania - dają 20% sieci i wiadomo że jakby nie było rozłączania i kapcia to internet w tej formule skończyłby się w ciągu kilku tygodni bo wszystko ruszyłoby po karty. Nocne torrentowanie, dzienny stream i tak dalej a niestety w tej sieci im wiecej ssaczy tym bardziej net się zapycha.

 #743766  autor: NokiaUser
 26 sie 2014, 16:43
Wielka szkoda, że nie zrobili tego w formie miesięcznego pakietu np. 30 GB z prędkością np. 3 Mb/s. Po przekroczeniu mogłoby nawet nie być lejka, a i tak byłaby to bardzo ciekawa oferta i - przede wszystkim - w miarę przystosowana do dzisiejszych standardów.

 #743781  autor: Vero
 26 sie 2014, 17:29
Dziedzic Pruski pisze:Nie jest darmowy.
Jako społeczeństwo zapłaciliśmy operatorowi utraconymi korzyściami z praw do pasm częstotliwości, koncesji. Mogliśmy równie dobrze je komuś innemu sprzedać i z tych pieniędzy kupić normalny, płatny internet.
Jest darmowy. Od kiedy to, ktokolwiek, państwo, czy człowiek ma prawo własności do jakiejś częstotliwości fali elektromagnetycznej? To co robi państwo, to uzurpacja, przymusowe opłaty za zjawisko natury.
Równie dobrze urzędnicy państwowi mogą wymyślić opłaty za korzystanie ze słońca, różne stawki za różne częstotliwości. Jak przedstawisz zaświadczenie, że smarowałeś się kremami ochronnymi, to masz zwolnienie z opłat za korzystanie z promieni ultrafioletowych.

W założeniach, sensem ingerencji państwa w sprawie częstotliwości radiowych, miało być zapanowanie nad potencjalnym chaosem, bo gdyby każdy operator działał na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", to by się wzajemnie blokowali na różnych obszarach. Państwo zamiast pełnić rolę arbitra, weszło w rolę cwaniaka-handlarza, który sprzedaje prawo do korzystania ze zjawisk natury, twierdząc, że jest "właścicielem częstotliwości" i komuś jej użycza odpłatnie.

Pomijając już kwestię absurdalności całej koncepcji sprzedawania zjawisk przyrody, to Aero2 daje za darmo usługę, za którą płaci 2-krotnie: najpierw musiało państwu zapłacić za zjawisko przyrody, a teraz, na bieżąco musi ponosić koszty funkcjonowania BDI, nie otrzymując za to zapłaty. Zaprawdę powiadam wam, jest to bezpłatne. :-)

.

 #743807  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 19:14
Społeczeństwo polskie ma prawo do własności gruntu na terenie naszego kraju. Analogicznie ma prawo do własności widma częstotliwości na terenie naszego kraju. Jeżeli podważasz sens "uzurpacji" częstotliwości, to dlaczego uzurpujesz sobie prawo do nieruchomości której jesteś właścicielem lub wynajmujesz od uzurpatora?
Częstotliwości, powietrze, grunt są to wszystko zjawiska naturalne. Jedne dotykalne a inne mniej. Pobieranie opłat za grunty w zamian za dostarczanie ochrony zbrojnej terenu oraz systemu prawa jest sensem istnienia państw. Dlaczego nie zdelegalizować państw i niech każdy jest samodzielny? Bo wtedy przyjdzie banda i zabierze to co masz. Państwo to taka banda, tylko bardziej cywilizowana.
Ja pie...lę, nie wiem jak Ci to jaśniej wytłumaczyć. Czemu nie chodziłeś do szkoły?

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular
  • Strona 61 z 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 70