DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 60 z 70
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 70

 #717778  autor: bolek2004
 16 maja 2014, 10:54
Możemy się tylko domyślać ale uważam że to wszystko to celowe działanie, najpierw captcha googlowa, i trudniejsze kody z plamami, a potem zmiana tego na łatwiejsze, po to tylko żeby użytkownicy zapomnieli o tym że captcha została wprowadzona, a cieszyli się prostszymi kodami.

 #717784  autor: JacekK
 16 maja 2014, 11:30
Vero pisze: (...)
A tak się zarzekali w oficjalnych komunikatach, że rzekomo nie mają wpływu na kody jakie generuje Google :lol: . Jak się okazało po naszych protestach i reklamacjach (ja złożyłem reklamację, mam nadzieję, że więcej nas było), to była zwykła ściema, taka na "odczepcie się". Nagle okazało się, że jednak zleceniodawca (Aero2) ma zasadniczy wpływ na to, jak usługę CAPTCHA wykonuje zleceniobiorca (Google). Teraz kody można wreszcie odczytać bez sprzętu szpiegowskiego 8)
Aero2 nie kłamało, jak pisało, że nie ma wpływu na mechanizm firmy Google. Dzisiejsze kody to już inny skrypt niemający z firmą Google już nic wspólnego. Zmienili "usługodawcę".

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #717795  autor: Vero
 16 maja 2014, 12:16
Aero2 nie kłamało, jak pisało, że nie ma wpływu na mechanizm firmy Google. Dzisiejsze kody to już inny skrypt niemający z firmą Google już nic wspólnego. Zmienili "usługodawcę".
1. Tak czy siak, protesty odniosły skutek. Najgorzej jest jeżeli wszyscy narzekają, ale nie znajdują się chętni aby złożyć oficjalną reklamację, na szczęście tym razem było inaczej.
2. Nie wierzę, że Google nie oferuje wielu wersji Captcha, łatwiejszych, trudniejszych, dużych, małych, itp. Zresztą w necie pisano o tym, że podawanie błędnego kapcia (np. na skutek niemożności jego prawidłowego odczytania), powoduje zwiększanie trudności kolejnych kapci. A więc istnieje mechanizm gradacji stopnia trudności kapci.
3. Jeżeli nawet Aero2 zmieniło dostawcę (a swoją drogą, skąd ta informacja?), to tym lepiej, w końcu to Aero2 odpowiada za usługę BDI i to jest ich zadanie, aby zorganizować dostęp do usługi bez przesadnych utrudnień.

 #717802  autor: bolek2004
 16 maja 2014, 12:49
To był właśnie cel aero który uważam został osiągnięty, nikt już nawet nie pamięta że captcha została wprowadzona, a każdy się cieszy z tego że jest łatwy kod do odczytania.

 #717832  autor: Vero
 16 maja 2014, 14:16
Możliwe, że taki był ich cel, ale z drugiej strony, usługa jest darmowa, więc chyba trzeba się pogodzić z jakimiś metodami weryfikacji dostępu, o ile są sensowne.

 #717834  autor: majda_k
 16 maja 2014, 14:23
mvno-gsm_pl pisze:Zmienił się również tekst napisu po odblokowaniu dostępu do internetu. Użytkownik nie jest już proszony o zrestartowanie połączenia a po prostu o rozłączenie się i ponowne połączenie. To spore ułatwienie, gdyż sporo osób nie wiedziało o co chodzi ze zrestartowaniem.
Ja dalej nie wiem o co chodzi z tym rozłączeniem?
Kartę Aero2 mam w modemie, który jest wpięty do routera 3g (bodajże TP-LINK 3020).
Korzystam na telefonie/tablecie przez WiFi. Czy aby zresetować to połączenie muszę wyłączyć i ponownie włączyć router? Tak bynajmniej robię, bo nie znam innego prostszego sposobu.
Wydaje mi się, że samo wyłączenie WiFi w telefonie/tablecie i ponowne włączenie nie wystarczało.

 #717835  autor: KR2615
 16 maja 2014, 14:33
Zależy jakie masz szczęscie. Ja łącze się dzisiaj już drugi raz i nie prosiło mnie o wpisanie kodu.

 #717856  autor: JacekK
 16 maja 2014, 15:40
(...)3. Jeżeli nawet Aero2 zmieniło dostawcę (a swoją drogą, skąd ta informacja?)(a swoją drogą, skąd ta informacja?)(...)

Poprzednia wersja CAPTCHA miała z boku "logo" i napis "Powered by reCATPCHA". To było narzędzie firmy Google. Dzisiaj już tego jak widać nie ma. Zresztą system reCAPTCHA Google znam bardzo dobrze, znajduje się on również na innych stronach.

(...)Ja dalej nie wiem o co chodzi z tym rozłączeniem?
Kartę Aero2 mam w modemie, który jest wpięty do routera 3g (bodajże TP-LINK 3020).
Korzystam na telefonie/tablecie przez WiFi. Czy aby zresetować to połączenie muszę wyłączyć i ponownie włączyć router? Tak bynajmniej robię, bo nie znam innego prostszego sposobu.
Wydaje mi się, że samo wyłączenie WiFi w telefonie/tablecie i ponowne włączenie nie wystarczało.(...)


To jeden ze sposobów. Generalnie chodzi o to, żeby na chwilę przerwać połączenie. Dlaczego? Ponieważ w czasie gdy dostęp do internetu jest blokowany, użytkownikowi przyznawany jest zupełnie inny adres IP (zaczynający się od 10.XXX.XX.XX), który pozwala wyłącznie na wejście na stronę z autoryzacją. Po wpisaniu kodu adres IP zostaje i dostęp nadal jest zablokowany. Dopiero po zrestartowaniu połączenia (rozłączeniu się i ponownym połączeniu) przyznawany nam jest już nowy adres IP (np. 93.XXX.XX.XX, czyli niezaczynający się na "10"), który pozwala na korzystanie z internetu.

To tak pokrótce.

W twoim przypadku, ponieważ np. na telefonie korzystasz już z ustanowionego połączenia na routerze, przerwanie połączenia na telefonie nie pomoże, gdyż router cały czas jest połączony z siecią.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #717990  autor: ja.michal
 16 maja 2014, 23:17
majda_k pisze:Czy aby zresetować to połączenie muszę wyłączyć i ponownie włączyć router?
Nie masz w routerze opcji resetowania modemu? Ewentualnie w panelu routera rozłącz się i połącz ponownie z siecią ręcznie. Reset routera uważam za zbędny.
 #738836  autor: kakadd
 08 sie 2014, 15:42
Witam, kupiłem wczoraj telefon vertis expi i teraz zastanawiam się na internetem aero 2. Moglibyście mi opisać jak to działa, na jakiej zasadzie itp. Dobrze by było gdyby znalazł się jakis posiadacz tego telefonu:). Dziękuję za dopowiedz.

 #739497  autor: sebaglik79
 11 sie 2014, 15:30
Mnie też Aero 2 bardzo zaczęło interesować ostatnio. Działa to dość dobrze ?

 #739545  autor: KR2615
 11 sie 2014, 18:25
Regularnie wieczorem sa problemy z polaczeniem, nie wystarczy sie raz polaczyc bo co godzine jest uciazliwa Captcha. Jako glowne lacze zdecydowanie odpada chociazby ze wzgledu na te 0,5mb. Ewentualnie jako backup lub mobilny.

 #739666  autor: ra-v
 11 sie 2014, 23:49
U mnie rozdzielili nadajniki Aero2 i Plus. Dzięki temu zabiegowi Plus osiągał czasem 6KB/s, a Aero2 stabilnie 0.5/0.25 Mbps.

Od czasu do czasu włączam Aero2 i jest ok jak na darmowy net.

Mobilnie: iPhone 4 8 GB (Play) / Nokia 6310i (Orange) / LG Cookie (Play)
Internet: ZTE MF821+TL MR3420v2 (T-Mobile) / Huawei E1752C (Aero2)

 #740007  autor: Ufo atakuje
 13 sie 2014, 00:13
Współczuje ludziom, którzy muszą z tego korzystać. Strata czasu i nerwów. Korzystałem z jakieś 1-2 lata temu, zanim wprowadzili capcha i jużwtedy było ciężko: rozłączanie, mulenie itd. W obecnych casach kiedy jest RBM na karte czy niektóre oferty Orange nie ma potrzeby męczyć się na tym gównie.

 #740160  autor: karolina22
 13 sie 2014, 14:31
U mnie działa ten internet ale bardzo wolno..za czym się połączy i w ogóle to dużo czasu zajmuje .

 #740524  autor: Janek33
 14 sie 2014, 16:49
Też od jakiegoś czasu posiadam Aero2. Generalnie za free, wiec nie mogę narzekać. Jedyna wada to konieczność logowania się co godzinę.

 #740685  autor: Dziedzic Pruski
 15 sie 2014, 13:01
Mam dwie karty Aero2 i przestałem je używać po wprowadzeniu captcha.
Wolę lejek z Virgin/RBM lub normalną, płatną grosze ofertę RBM/Virgin/Play, która kosztuje mnie 0-10 zł/miesiąc.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #741514  autor: kakadd
 18 sie 2014, 18:49
Zastanawiam się nad zamówieniem karty aero2 do telefounu overmax expi, ale nie wiem czy będzie on działa. W telefonie jest dualsim, ale nie ma hspa+ Co jest niby wymagane do aero(przynajmniej tak pisze w danych telefonu). W innym miejscu jest znowu napisane że działa bez problemu? Już sam nie wiem, co powiecie??

 #741572  autor: MarekAG
 18 sie 2014, 22:36
kakadd pisze:Zastanawiam się nad zamówieniem karty aero2 do telefounu overmax expi, ale nie wiem czy będzie on działa. W telefonie jest dualsim, ale nie ma hspa+ Co jest niby wymagane do aero(przynajmniej tak pisze w danych telefonu). W innym miejscu jest znowu napisane że działa bez problemu? Już sam nie wiem, co powiecie??
Aero będzie działać.

 #741581  autor: marcinek243
 18 sie 2014, 23:05
HSPA+ regulaminowo wymagane ale i tak nikt tego nie egzekwuje i działa również na hspa.
  • Strona 60 z 70
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 70
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 70