DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1161427  autor: Maciej Loret
 08 gru 2023, 08:11
Witam,

chcę pomóc 2 starszym osobom w przeniesieniu ich numerów z Orange do nju. Sami już nie dadzą rady (nie potrafią wysłać / odebrać SMSa) a ja niestety mam do nich 400km, więc nie bardzo mogę podjechać z dnia na dzień.
Da się to jakoś ogarnąć zdalnie w ich imieniu? A jeśli tak to jak to zrobić krok po kroku?
Nie chcę ich zostawić na dłuższy czas bez kontaktu ze światem zewnętrznym (ile taka operacja może potrwać?).

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1161431  autor: Karlos20
 08 gru 2023, 10:21
Maciej Loret: jaki to segment ofertowy w nju? Bo migracja z Orange różni się od danego segmentu.
Przy karcie wystarczy sms o treści NJU na 601 (płatny 29 gr) i wiedząc, że kasa po migracji jest tracona (trzeba doładować konto i uruchomić dany wariant ofertowy).
Przy subskrypcji wystarczy sms weryfikacyjny na numer, który będzie przenoszony, wpisać kod w aplikacji, reszta odbędzie się samoobsługowo (korzystniej cenowo może wyjść Orange Flex, jeśli u nich masz już numer, wtedy 2 karty kosztowałyby Ciebie 30 zł, a obsługa odbywałaby się jedynie w aplikacji - sam takie stosuje rozwiązanie i mam 2 dodatkowe numery po 15 zł/mc obsługiwane w aplikacji).

I jeszcze coś - nie myl pojęć co do przeniesienia numeru - bo wątek skierowany jest do procesu MNP z innej sieci komórkowej, a Ty wspominasz o procesie migracji wewnętrznej, którą wykonujesz samodzielnie w ramach własnych systemów operatora.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161448  autor: Maciej Loret
 08 gru 2023, 15:50
Karlos20 pisze:
08 gru 2023, 10:21
Maciej Loret: jaki to segment ofertowy w nju? Bo migracja z Orange różni się od danego segmentu.
Abonament w Orange. W nju coś co będę mógł ogarniać zdalnie (szczególnie płątności).
Karlos20 pisze:
08 gru 2023, 10:21
I jeszcze coś - nie myl pojęć co do przeniesienia numeru - bo wątek skierowany jest do procesu MNP z innej sieci komórkowej, a Ty wspominasz o procesie migracji wewnętrznej, którą wykonujesz samodzielnie w ramach własnych systemów operatora.
OK, przepraszam, proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Jak dokonać takiej migracji bez większego udziału właścicieli numerów i relatywnie krótkiego czasu pozostawania bez dostępu do telefonu przez właścicieli (ile to może trwać?)?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1161456  autor: Karlos20
 08 gru 2023, 17:30
Maciej Loret: to będzie cięższa sprawa. Przy abonamencie decydują okresy rozliczeniowe, a to trwa minimum 1 miesiąc. W przypadku pytań, skontaktuj się z BOK Orange jak i NJU. Szybciej jednak będzie można się przenieść do Flexa (potrzebny będzie tylko jednorazowy kod weryfikacyjny na dany numer przy migracji) i wszystkim zarządzać w aplikacji, wspominałem o tym w poprzednim poście. Migracja do Flexa trwa do ok 10 minut. Karty SIM zostają te same - bez czekania, bez biurokracji.

Ja tutaj wątków nie przenoszę, bo nie jestem moderatorem, wybacz :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161459  autor: Maciej Loret
 08 gru 2023, 17:50
Karlos20 pisze:
08 gru 2023, 17:30
Maciej Loret: to będzie cięższa sprawa. Przy abonamencie decydują okresy rozliczeniowe, a to trwa minimum 1 miesiąc.
Czas nie jest wielkim problemem, bo umowa w Orange jest na czas nieokreślony. Nju dlatego, że tam mają internet, więc byłby jeden rachunek do ogarnięcia. Problem jest taki, że nie bardzo mogę tam podjechać a oni ledwie ogarniają odebranie telefonu lub zainicjowanie rozmowy.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1161460  autor: Karlos20
 08 gru 2023, 17:54
Maciej Loret: zauważ jeszcze jedną rzecz: po migracji do nju musisz założyć nowe konto do obsługi tych numerów, więc nie ucieknie ich weryfikacja smsem jednorazowym i ustawić dostęp do eFaktury i ich opcji aby nie wołało za każdym razem kodu jednorazowego. Sam musisz to ogarnąć przy nich, nie da się tego zrobić w 100% zdalnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161464  autor: kszaq
 08 gru 2023, 18:49
Przeniesienie zarówno do Flex, jak i nju subskrypcji odbywa się zdalnie i nie mają znaczenia okresy rozliczeniowe, przy umowie na czas określony (Orange lub nju) można można przenieść się w dowolnym momencie i po czasie otrzymuje się fakturę korygującą.

Oczywiście jak pisze Karlos20, wymagana jest weryfikacja SMS, a często po migracji karty potrzebny jest restart telefonu.
 #1161465  autor: Maciej Loret
 08 gru 2023, 20:17
Witam,

dziękuję za pomoc.
Ok, w takim razie biorę pod uwagę, że będę musiał podjechać.
Czy wówczas w ciągu soboty, mają c dostęp do telefonów da się to ogarnąć w 24 godziny?
Jeśli tak, to poproszę o bardziej łopatologiczny opis jak tego dokonać... Bo jak coś sp..., to następna okazja może być za kilka tygodni a ludzie zostaną na ten czas bez kontaktu ze światem zewnętrznym (dla starszych ludzi to trochę katastrofa)...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1161819  autor: Karlos20
 19 gru 2023, 09:50
boggio: nie ma żadnej promocji, która by dała pakiet GB za przejście do nju, wszystko zależy od typu oferty - jeśli przechodzisz do abonamentu, to wszystko ustalasz na ich stronie internetowej lub infolinii. Przy karcie jest puste konto. Jeśli to subskrypcja to po zapłaceniu za plan, dostajesz określony pakiet GB w ramach kupionej oferty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥