DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #464344  autor: magdalena90
 10 mar 2011, 13:43
Witam wszystkich :)

Po długich - raz lepszych, raz gorszych latach romansu postanowiłam się rozstać z moim Samsungiem F250 czyli kolokwialnie ujmując wymienić go na nowszy model :)

niestety, ponieważ jestem z natury osóbką dość niezdecydowną, a także niestety niezbyt rozeznaną w rynku telefonów prosiłabym o pomoc w wyborze:)

czym mój nowy telefon powinien się charakteryzować?
    może być większy (nie musi mi się mieścić do kieszeni)
    estetyczny, nie chciałabym stać się posiadaczką "klocka"
    radio
    WiFi (dużo korzystam z internetu)
    dotykowy
    musi mieć dobry apart - nie mam zwykłego aparatu i to właśnie telefonem robię zdjęcia
    nie obraziłabym się gdyby posiadał QWERTY
    miło by było również gdybym nie musiała go co chwilę ładować
    chciałabym żeby służył mi ok. 1 roku - 2 lat
    telefon w pierwszej kolejności będzie słuzył mi do multimediów (zdjęcia, muzyka, internet etc) potem w kolejności sms-y i rozmowy

na nowy aparat jestem w stanie przeznaczyć hmmmm... ok 1200zł maksymalnie



jakie na chwilę obecną biorę pod uwagę telefony?

Samsung S8500/S8530; Motorola Milestone; HTC Wildfire



a może macie jakieś inne propozycje? pomożecie? :)

 #464378  autor: DeLirQa
 10 mar 2011, 15:27
Może Samsung Omnia HD?
Dobrze wykonany, z przyzwoitą baterią, dużym o wysokiej jakości ekranem, czułym dotykiem. Muzycznie jest bardzo dobrze, a aparat robi ładne zdjęcia, czołówka wśród ośmiomegapikselowych aparatów. Ponadto telefon chodzi szybko i jest stabilny, mimo że ma Symbiana. Wifi jest, przeglądanie neta po instalacji Opery jest komfortowe.
Ewentualnie Nokia N8, która pod wieloma wzgledami jest poprawioną Omnią HD szczególnie w kwestii aparatu(najlepszy aparat w komórce). Wykonana jest również lepiej i ma nowszą wersję Symbiana. Jednak telefon chodzi trochę wolniej od Omni HD.
Albo coś z Androidem-SE Xperia X10. W porównaniu do ww modeli gra nieco gorzej i robi trochę gorsze zdjęcia(ale i tak są dużo ponadprzeciętne), ale za to komfort przeglądania internetu jest sporo wyższy. Do tego większy ekran(choć trochę niższej jakości wyświetlanego obrazu). Telefon również jest szybki, stabilny. Niestety, ale nie ma radia-tylko internetowe, a słuchanie takiego wiąże się z drobnymi opłatami za transfer.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #464566  autor: magdalena90
 11 mar 2011, 14:12
No właśnie... gdyby nie brak wbudowanego radia bez zastanowienia wzięłabym X10 - designersko jest to przepiękny telefon wg mnie...
Nokia N8... hmmm... kilkoro moich znajomych ma ten telefon i po ok 2 tygodniach użytkowania - wymiana płyty głównej, więć trochę się obawiam...
A Omnia HD? Hmmmm... trzeba będzie nad tym pomyśleć :)

 #464575  autor: DeLirQa
 11 mar 2011, 15:06
Ewentualnie jeżeli Omnia HD wydaje Ci się za duża to niezły również będzie SE Vivaz-taka nieco gorsza Omnia HD. W porównaniu do Samsunga ma mniejszy(3,2 cala) ekran, oporowy(zamiast pojemnościowego dotyk), troszkę słabiej odtwarza muzykę i robi nieco słabsze zdjęcia. Za to jest tańszy i w niektórych wersjach kolorystycznych(np. niebieski :) ) wygląda kobieco :D

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #464632  autor: znawca
 11 mar 2011, 19:05
Sorry, ale brać Vivaza, kiedy można kupić Wave?
Raz, że SE do internetu to taki fajny nie będzie... do SMSów tak samo... aparacik spoko, ale tu lepiej brać Omnię HD... albo Pixona 12 :-D Zdjęcia super, a nie jest drogi.

Generalnie radzę wybierać pomiędzy trójką Samsungów: Pixon 12, Omnia HD, Wave... Jako posiadacz tego ostatniego moge powiedzieć, że wymiata multimedialnie (tylko te "nieszczęsne: 5 mpix...) a do internetu też niezły (nie wywaliła mi przeglądarka, chociaż się naczytałem o tym, a w domu non stop bawię się przez WiFi) + jest nieduży i ma elegancką, metalową obudowę.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #464694  autor: bob
 11 mar 2011, 23:04
znawca pisze:Sorry, ale brać Vivaza, kiedy można kupić Wave?
wave robi biedne zdjecia przy vivazie. Ze o filmach nie wspominam.
znawca pisze:Raz, że SE do internetu to taki fajny nie będzie
jakos ja na operze problemów nie mam, jeszcze jak rysik mamy to w ogóle. mniam.
znawca pisze:do SMSów tak samo
swype? To samo co na wave..
znawca pisze:aparacik spoko, ale tu lepiej brać Omnię HD
omnia -foty, vivaz filmy.
znawca pisze:Pixona 12
brak ok, do tego jest klockowaty troche dla niektórych, a muzycznie tez jest za vivazem.
znawca pisze:że wymiata multimedialnie
wymiata multimedialnie to n8 :P Ew x10, chociaz juz mniej. (aparat, dzwiek jak na androida jest git, filmy tez daja rade)
znawca pisze:jest nieduży i ma elegancką, metalową obudowę.
mi tam sie vivaz bardziej podoba, ale to kwestia gustu.

Nie umniejszając zadnemu telefonowi stwierdzę, iż że pod te wymog ja bym brał w kolejności: n8, omnia hd, vivaz. Potem reszta.
Te 3 symbianowce to bezkompromisowe fony do multimediów. Swietne aparaty, dosc dobre filmy kręcą, do tego jakosc dzwieku, video. Do neta nie są złe za sprawą opery mini. No i wykonanie to tez duzy plus.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #464706  autor: DeLirQa
 12 mar 2011, 00:01
bob pisze:znawca napisał/a:
Sorry, ale brać Vivaza, kiedy można kupić Wave?

wave robi biedne zdjecia przy vivazie. Ze o filmach nie wspominam.
Co do robionych zdjęć przez Wave to się zgadzam, że odstaje on od SE. Ale filmy lepsze kręci Wave-gdzieś na necie jest porównanie kamer Vivaza, Wave i Omni HD. Wave z tej trójki kręci najlepsze filmy, po nim jest Vivaz, a na końcu Omnia HD.
bob pisze:swype? To samo co na wave..
Tylko, że komfort swypowania na Wave jest sporo większy z racji czulszego, pojemnościowego dotyku.
Ja mimo to jestem za Omnią HD z racji wyeliminowania przez Autorkę tematu Nokii N8.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #464732  autor: magdalena90
 12 mar 2011, 09:52
Wiecie... ja na chwilę obecną niczego nie wykluczam, po prostu zbieram opinie :D

Nokia N8 bardzo mi się podoba (zwłaszcza wizualnie :smt007 ), tylko tak jak wcześniej napisałam... kilku moim znajomym telefon szaleje - więc nie wiem czy przypadkiem Nokia nie wypuściła jakiejś felernej partii... na którą bądź co bądź nie chciałabym trafić...

Omnia HD też jest całkiem, całkiem - przeglądając internet większość osób poleca właśnie ten telefon :) więc coś w tym musi być :P

P.S. bardziej zależy mi bardziej na zdjęciach niż na filmach

 #464744  autor: bob
 12 mar 2011, 11:29
magdalena90 pisze:kilku moim znajomym telefon szaleje - więc nie wiem czy przypadkiem Nokia nie wypuściła jakiejś felernej partii... na którą bądź co bądź nie chciałabym trafić...
szaleje tzn? Jesli chodzi o software, to widocznie znajomi mają tyle wspólnego z symbianem co ja z lataniem paralotnią.
magdalena90 pisze:Omnia HD też jest całkiem, całkiem - przeglądając internet większość osób poleca właśnie ten telefon więc coś w tym musi być
cóż, jeden z najlepszych modeli ever wypuszczonych przez samsunga. :) Szkoda, ze teraz juz takich fonów nie robi - postawili na androida, multimedia są biedne w porównaniu do omnii hd z reguly.

Co do swype'a - jesli autorka ma dlugie paznokcie/tipsy to wygodniej jej sie bedzie swypować na vivazie niz na wave ;)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #464757  autor: magdalena90
 12 mar 2011, 12:02
szaleje tzn? Jesli chodzi o software, to widocznie znajomi mają tyle wspólnego z symbianem co ja z lataniem paralotnią.
z tego co mówili telefon samoczynnie włącza się i wyłącza - diagnoza serwisu - wymiana płyty głównej...

Co do swype'a - jesli autorka ma dlugie paznokcie/tipsy to wygodniej jej sie bedzie swypować na vivazie niz na wave ;)
rozczaruję Cię :P nie jestem tipsiarą :D

 #464797  autor: DeLirQa
 12 mar 2011, 15:32
magdalena90 pisze:Cytat:
szaleje tzn? Jesli chodzi o software, to widocznie znajomi mają tyle wspólnego z symbianem co ja z lataniem paralotnią.


z tego co mówili telefon samoczynnie włącza się i wyłącza - diagnoza serwisu - wymiana płyty głównej...
Niewykluczone, że jakaś partia N8 może być felerna :arrow: E52. Ale może to tylko jednostkowe awaryjne sztuki.
I jeżeli bardziej Ci zależy na zdjęciach niż na filmach to Wave odpada, bo foty cyka niezłe, ale bez rewelacji. W porównaniu do Omni HD odstaje nie mówiąc nic o N8 :)

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #464808  autor: magdalena90
 12 mar 2011, 16:10
Hmmmmm..... coraz bardziej przekonuję się do Omni HD lub Noki N8 (może mi się poszczęści i nie trafiłabym na wariata :D)

ewentualnie XPERIA X10 (jakoś przebolałabym brak wbudowanego radia...)


a co powiecie o Motoroli Milestone? podobno to w chwili obecnej najlepszy telefon na Androidzie...

 #464861  autor: bob
 12 mar 2011, 23:42
magdalena90 pisze:może mi się poszczęści i nie trafiłabym na wariata
no w kazdym razie zawsze jakby cos masz gwarancję, takze problemu nie widze wiekszego.
A fon jak wiemy nie okazał sie tak felerny jak poczatkowe serie e52, gdzie na 12 miesiecy w roku 10,5 byla w serwisie, miesiac na poczcie i sie mozna bylo pobawic ok. 2 tygodni/rok :P
magdalena90 pisze:podobno to w chwili obecnej najlepszy telefon na Androidzie
zdanie powinno brzmiec 'podobno jeden z najlepszych androidów z qwerty'. Najlepszego androida nie ma jednoznacznie, dla mnie będzie to pierwszy desire z racji funkcjonalnosc / cena, dla delirqa/delirqi (czy tam jeden kij jak sie odmienia, cholero ty :P) SGS i tak dalej i tak dalej.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #464871  autor: orson_dzi
 13 mar 2011, 01:33
magdalena90 pisze:podobno to w chwili obecnej najlepszy telefon na Androidzie...
Bez przesady. Jeden z bardziej udanych tak ale ani trochę najlepszy.

Poza tym do Twoich wymagań z Androida najlepiej pasuje X10.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)