DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #461090  autor: gostek134
 21 lut 2011, 20:19
Witam serdecznie. Z góry przepraszam za jakieś błedy ale wiecie pośpiech. Chciałbym kupić telefon używany, głownie do serfowania po necie nie lubie qwerty wiec odpadaja telefony z nim. chce dotykowy. Ma byc to uzywany telefon za ok 1000 zł, ale taka cene musi miec taki z ok 16 miesiecy gwarancji jeszcze. Myślałem nad omnią hd ale wszyscy odradzają mi bo"syfian". co wy myślicie o tym telefonie. może ktoś go ma. A może coś wy polecicie. Lubie tez nagrywać, oglądać filmy, robić foty. czyli tak klasycznie. Tylko prosze o racjonalną argumentacje a nie w stylu"to jest g****" czy"syf"lub klasyczne" bo tak" dziekuje z gory za pomoc. Preferuje marki nokia ,htc i samsung, ale jestem otwart na inne propozycje. Pod uwagę brałem omnie hd, omnie II, nokie n 97, htc hd 2 ale to juz w gornej granicy mojen mozliwosci finansowej. odrzucam Ifona bo ma dziewczyna i sie bedziemy mylic


vinc: na przyszłość, zważaj na słownictwo - nawet w cytatach.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 20:25 przez gostek134, łącznie zmieniany 1 raz.

 #461105  autor: bob
 21 lut 2011, 21:17
gostek134 pisze:wszyscy odradzają mi bo"syfian"
sluchaj tych 'wszystkich' to daleko zajdziesz....
gostek134 pisze:Lubie tez nagrywać, oglądać filmy, robić foty. czyli tak klasycznie
no to wlasnie omnia hd sie bardzo zacnie sprawdzi, jako ze ma bdb aparat, dobry wyswietlacz, wzorowy dotyk i wykonanie. A do neta wrzucic opere i gra gitara.
Z androidów standardowo SGS, jednak aparat i wykonanie ma slabsze niz omnia hd.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #461113  autor: rain86
 21 lut 2011, 21:52
Nokie n97 odrzuć na wstępie. N97 jest jednym wielkim niewypałem Nokii, pomijając już mułowatego na tym sprzęcie symbiana, czy rysującą optykę aparatu zaślępkę, która miała go chronić. Klawiatura w tym modelu również nie zachwyca, jak i sama jakość wykonania tego modelu...

Ja ze swojej strony polecę Omnię HD (po wgraniu modowanego softa), która niemalże w każdym apskecie jest o krok przed Samsungiem Wave, którego co prawda nie wymieniłeś ale w cenie, którą podałeś też jest niezłą alternatywą bo za 1000 zł to masz zupełną nówkę:
- po wgraniu SPB mobile shell, brzydki interfejs symbiana znika i mamy coś na kształt htc sense - korzystanie z tego telefonu wówczas nabiera nowego wymiaru i jest moim zdaniem wygodniejsze nawet niż to w wave,
- lepsza jakość dźwięku na słuchawkach niż w wave
- zdecydowanie lepsza jakość fotek
- gorsza jakość nagrań video - ale po wgraniu modowanego softu i tak źle nie jest, napewno lepiej niż w HTC, które mają 720p
- duuuuża gama softu począwszy od nawigacji, aplikacji biurowych, gier, poprzez emulatory wszelkiej maści konsol (w tym snes, gba) na pełnoprawnej grze quake 3 z obsługą myszki kończąc
- 3,7'' bardzo dobrej jakości wyświetlacz - aż takiej różnicy między tym w wave a tym w omnii nie widać, przy czym na omnii zdecydowanie lepiej ogląda się filmy
- co do kwestii filmów na omnii działają one bezrpoblemowo - wave niekiedy ma problemy z kodekami i mogą się ciąć niektóre filmy
- symbian, a więc pełnoprawny multitasking, możliwość zakładania katalogów, czy tworzenia skrótów do aplikacji na pulpicie
- w chwili obecnej jest już dostępne swype
- 2 głośniczki, które grają zdecydowanie lepiej niż 1 w wave
pomimo 256mb ramu i 600 mhz procka komfort pracy jest naprawdę przedni, nic nie tnie ani nie zamula. Jako były użytkownik tego telefonu zdecydowanie go polecam. Jest to zdecydowanie najlepszy (zaraz po N8) telefon oparty o dotykowy Symbian, na 3 miejscu jest SE Vivaz.

Omnia II również jest ciekawym modelem, ale nie wiem czy kiedykolwiek miałeś styczność z WM. Spora możliwość ingerencji w soft (jeszcze większy jak w Omni HD). Gorszy aparat i jakość dźwieku, jednak mimo wszystko trzyma poziom i zdecydowanie najwyższa półka wśród WM 6.5.
Co do HTC HD 2 to ma najsłabsze multimedia spośród tych wymienianych przeze mnie: najsłabszy aparat, jakość dźwięku na słuchawkach. Jednakże jest to potężny kombajn multimedialny, na którym w chwili obecnej można uruchomić poza WM 6.5, androida czy WP7. Potężny ekran, świetna AutoMapa jako nawigacja (tak samo w Omnii II występuje). \Masa różnych modowanych softów dających nowe życie temu świetnemu nawet jak na dzisiejsze czasy sprzętowi. Jednakże jak już wcześniej wspomniał kwestia multimedii jak w większości htc nie jest jego mocną stroną.

reasumując jak najbardziej polecam OMNIA HD bo to kawał świetnego sprzętu. W razie gdybyś miał jakieś szczegółowe pytania co do OHD czy Wace pytaj na priwa bądź tutaj. W razie możliwości odpowiem. Pozdrawiam

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s