DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #591124  autor: arayas
 26 paź 2012, 14:29
Witam!

W listopadzie będę zmieniał operatora (obecnie TM) i w zasadzie jestem zdecydowany na Playa (AIM dla firm tylko sim 650 min. + 1 GB na 12 m. - NAJTAŃSZA oferta na rynku tylko 42,44 brutto), ale....
No właśnie, sporo osób odradza Playa ze względu na jakość sygnału i obsługi, wolny internet ( w telefonie 1Mb/s), niekompetencję pracowników itp. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad Plusem (bez limitu + 2.5GB na 12 m. bez telefonu). Sprawdzałem u siebie startery i właśnie Play i Plus mają najlepszy zasięg 3G (Plus ma trochę lepszy).

Pytanie do Was, jakie macie doświadczenia z tymi sieciami? Wasze wrażenia i uwagi.

Dodam, że nie interesuje mnie Orange (problemy z naliczaniem, ciągnące się reklamacje, ciągłe telefony z ofertami, od których nie można się uwolnić), a TM przedstawił kompromitującą ofertę na przedłużenie i też odpada.

Zapraszam do dyskusji!

 #591127  autor: Precelos
 26 paź 2012, 14:47
arayas pisze: Sprawdzałem u siebie startery i właśnie Play i Plus mają najlepszy zasięg 3G (Plus ma trochę lepszy).
WIEC SAM CHYBA WIESZ CZY MASZ DOBRA JAKOSC DZWIEKU W PLAY CZY NIE

no limit jest ponad 2x drozszy(92zl) pytanie czy 650 min ci starczy czy nie, jesli tak to bierz play, sam go teraz testujesz i wiesz jak sie sprawuje jak bedziesz zadowolony z jakosci no to sie nie zastanawiaj

Obrazek

 #591173  autor: arayas
 26 paź 2012, 16:27
Precelos pisze:WIEC SAM CHYBA WIESZ CZY MASZ DOBRA JAKOSC DZWIEKU W PLAY CZY NIE
Wiem, że zasięg u mnie jest dobry i tutaj jestem spokojny. Gorzej z netem, bo 1 Mb/s (Plus ma np. ok. 4 Mb/s) to trochę wolno, choć do podstawowych czynności ok. Dalej, co z obsługą klienta, zasięgiem "w trasie", zrywaniem połączeń itp.?
Precelos pisze:no limit jest ponad 2x drozszy(92zl) pytanie czy 650 min ci starczy czy nie, jesli tak to bierz play, sam go teraz testujesz i wiesz jak sie sprawuje jak bedziesz zadowolony z jakosci no to sie nie zastanawiaj
650 min. wystarczy. Jeśli patrzeć tylko na cenę, to Play w tej taryfie nie ma sobie równych. Ale nie tylko cena się liczy...

 #591177  autor: Precelos
 26 paź 2012, 16:35
arayas pisze:Dalej, co z obsługą klienta, zasięgiem "w trasie", zrywaniem połączeń itp.?
najlepiej sam wyproboj jak amsz mozliwosc w trasie, ja osobicie, zasieg mam wszedzie
co do obslugi kleinta to zalezy na kogo sie trafi, w zasadzie tak jak w jak w kazdej sieci
wg mnie ejdnak najlepiej sobie samemu wyrobic opinie bo wszystko zalezy gdzie sie mieszka w jednej lokalizacji moze byc super a w drugiej kijowo.

Moj szef korzysta z tylko sim rozmowy w firmie za ok 34zl brutto(650 min) i jest bardzo zadowolony, ja mam prepaida playa i osobiscie tez jestem zadowolony, na drugim nr z plusa jest podobnie

Obrazek

 #591209  autor: darewski
 26 paź 2012, 19:18
mam abonament w play ale nie jestem zadowolony z powodów technicznych. niejednokrotnie zdarzyło mi się że pomimo zasięgu na telefonie nie byłem w stanie wykonać połączenia ani odebrać. dzwoniłem na swój numer z telefonu kolegi i pomimo zasięgu trzy krótkie sygnały i połączenie przerwane. Prowadzę rozmowę a tu mnie skubany rozłącza. Telefon mam sprawny zresztą sprawdzałem to na kilku aparatach. nie są to zjawiska częste ale jednak mają miejsce i szczególnie wtedy kiedy telefon jest najbardziej potrzebny. inny negatyw dzwoni do mnie ktoś odbieram i słyszę wyłącznie to co sam mówię do telefonu. dopiero po rozłączeniu i ponownym wykonaniu połączenia udało mi się dogadać. telefon miałem ustawiony na ręczny wybór sieci ale były przypadki że pracował na automacie. niby play jest tani ale jakość połączeń mi nie odpowiada

Jurij

 #591223  autor: Blank
 26 paź 2012, 20:41
darewski, z ciekawości zapytam, z jakiej agencji jesteś i czy długo pracujesz?
Przykro mi, ale nie radzisz sobie w tej robocie. Niby robota prosta, a ty zawaliłeś ją na całej linii. Kiepsko oj kiepsko...

W twoim wypadku przyszłość jest jasna jak orżnąć - ty i ten zawód pasujecie do siebie jak rdza do różowych okularów - niby się lubią, a jedno próbuje wydymać drugie, tak by to drugie nie zauważyło...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #591326  autor: arayas
 27 paź 2012, 12:35
divhashmorex, czy możesz mi wyjaśnić o co chodzi z darewskim ?

 #591330  autor: Artur051
 27 paź 2012, 12:55
Podpowiem tak: sam sprawdź ;). Zależy dużo od lokalizacji - u mnie najlepsza jakość/pokrycie sieci mają T i Play - natomiast Plus i Orange zawodzą z jakością połączeń jak i pokryciem.

I ja ani razu się nie spotkałem w swoim użytkowaniu ze złą jakością Play-a za to z Orange to miałem przeboje (na niekorzyść ich).

 #591356  autor: SACZI
 27 paź 2012, 14:30
arayas pisze:divhashmorex, czy możesz mi wyjaśnić o co chodzi z darewskim ?
To nie widzisz?
Napisanie złej opinii na Play jest równoznaczne z przypisaniem kogoś do agencji reklamowej konkurencji.

 #591359  autor: arayas
 27 paź 2012, 14:50
SACZI pisze:To nie widzisz?
Napisanie złej opinii na Play jest równoznaczne z przypisaniem kogoś do agencji reklamowej konkurencji.
Wybacz, ale nie widzę. To, że ktoś napisał źle o jakiejś sieci, nie jest chyba równoznaczne z tym, że jest z agencji rekl. konkurencji. Tak myślę... np. jeśli ja mam złe zdanie o Orange tzn., że jestem z jakiejś agencji?

 #591364  autor: Blank
 27 paź 2012, 15:00
Wystarczy spojrzeć kilka jego szablonowych wypowiedzi, aby przekonać się, że jest nieudolnym amplifierem. Nie powiecie mi, że ktoś kto pisze 3 posty, każde SŁOWO w SŁOWO identyczne, przynajmniej w częsci pisze prawdziwą opinię...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #591370  autor: Andrzej311
 27 paź 2012, 15:30
U mnie też nie ma problemów z Play, a z plusem zasięg co troche skacze więc najlepiej sprawdź sobie sam u siebie. Co do neta to musisz sprawdzać o różnej porze bo zależy od obciążenia sieci. Plus 4Mb/s a za godzine może nawet nie być 512kb/s.
A jak u ciebie play i plus ma taki sam zasięg to nie ma co sie zastanawiać i brać play chyba że lubisz przepłacać.

 #591400  autor: arayas
 27 paź 2012, 17:55
divhashmorex pisze:Wystarczy spojrzeć kilka jego szablonowych wypowiedzi, aby przekonać się, że jest nieudolnym amplifierem. Nie powiecie mi, że ktoś kto pisze 3 posty, każde SŁOWO w SŁOWO identyczne, przynajmniej w częsci pisze prawdziwą opinię...
Rozumiem, choć przyznam, że nie sprawdzam wcześniejszych wypowiedzi...

 #591439  autor: ciekawy
 27 paź 2012, 22:00
arayas

u mnie jest podobnie z zasięgami 3G, najlepsze mają Play i Plus, Orange jest zaraz po tych dwóch sieciach, a T to lepiej nie wspominać bo jak złapie na chwilę 3G zaraz przełącza na 2G, u mnie raczej bardzo trudno osiągnąć zasięg 3G w T.

Play i obsługa w trasie na przełączaniu zasięgu - ja często rozmawiałem w trasie w sieci Play i nawet nie zrywało połączenia jak się przełączał na zasięg Plus-a, za to np. kupiłem starter Orange, żeby osoby, które są w Orange mogły wykorzystać minuty i jakieś inne bonusy dzwoniąc do mnie (bo normalnie dzwonię z Play) i w tej sieci zdarzało się, że w trasie Orange rozłączało połączenie i aż do zalogowania się do innego nadajnika nie można było nawiązać połączenia w kierunku Orange do Orange, czyli działanie trochę gorsze w swojej sieci niż w Play między zasięgiem Play i Plus.

jakość połączeń w Play jest taka jak w innych sieciach.

limit w Play do 1MB jak na telefon jest wystarczający, telefon to nie laptop, który wymaga więcej, nawet na lejku można w telefonie korzystać z co niektórych aplikacji i działają bez problemu.

technicznie jak jesteś w Play i w trasie to najlepiej korzystaj z telefonu, który obsługuje zasięgi 900 i 2100, bo w Plus, T, Orange telefony, które były do tej pory sprzedawane obsługują 900 i 1800, nie zawsze 2100, w Play też nie gwarantuje, że każdy telefon obsługuje zasięg 2100 ale na to zwróć uwagę, jak będziesz mieć w Play telefon obsługujący 900 który obsługuje sam Play na chyba E-GSM 900 i 2100 ten zasięg który Play ma od początku to powinno być ok, telefon w Play na inny zasięg przelogowuje się jak traci swój zasięg E-GSM 900 i 2100 to korzysta z zasięgu najdłuższego innych sieci jak Plus czy Orange, który ma zasięg 900 mniejszy niż Plus i T, więc częściej możesz zobaczyć logo Plus na telefonie jeśli Play się przeloguje jeśli straci swój zasięg. wszystko zależy skąd jesteś, jak nadajniki Play ma dobrze rozmieszczone to zasięgu Play nie powinno tracić albo tylko czasem, bo jak telefon złapie zasięg Play 2100 albo 900 to się przełącza na swój zasięg Play-owy, czasem bywa, że Play siedzi na zasięgu np. Plus-a bo się tak ustawił telefon, jak ręcznie przestawisz na zasieg Play to często łapie tam gdzie mogłoby się wydawać, że Play tego zasięgu nie ma. więc w skrócie sieć Play + telefon obsługujący 900 i 2100 i możesz testować jak działa Play tam gdzie jesteś najczęściej.

 #591673  autor: darewski
 28 paź 2012, 16:35
divhashmorex pisze:Wystarczy spojrzeć kilka jego szablonowych wypowiedzi, aby przekonać się, że jest nieudolnym amplifierem. Nie powiecie mi, że ktoś kto pisze 3 posty, każde SŁOWO w SŁOWO identyczne, przynajmniej w częsci pisze prawdziwą opinię...


Kolega ma chyba syndrom Maciarewicza. Wszędzie dostrzega agenturę i knowania. Dopiero założyłem konto na forum telepolis. Sam zainicjowałem jeden z tematów forum odnośnie przykrych sytuacji jakie miałem z udziałem Play a że moja wypowiedź pasowała do podobnych tematów forum to jej użyłem. podam przykład np to że ktoś nie miał w życiu wypadku samochodowego nie świadczy o tym że wypadków nie ma, a stwierdzenie że wypadki są jest kłamliwe. Wiec nie wiem czumu albo na jakiej podstawie ktoś zarzuca mi kłamstwo czy jakąś prowokację. Jak rozmawiałem z kolegami w pracy Ci którzy mają telefon w sieci play 24 i 25 października mieli te same problemy, które nawiasem mówiąc zgłosiłem do BOK. To że w jednej części kraju ktoś nie ma problemów z siecią nie znaczy że tak jest w całym kraju. Pozdrawiam.

Jurij

 #591710  autor: mi80
 28 paź 2012, 18:58
Darewski,
a dla mnie tez Twoj profil wyglada podejrzanie. Zalozyc profil i napisac cos zlego o operatorze rozumiem. Ale zalozyc profil i napisac iles negatywnych postow o operatorze, ktore sa niemal identyczne, to wyglada na zwykly "czarny PR".

 #591865  autor: arayas
 29 paź 2012, 14:27
ciekawy, dzięki za info

Może ktoś z Plusa się wypowie?

No właśnie. Zauważyłem, że mało jest postów dotyczących Plusa np. patrząc na tematy przedłużenia umowy to Plus jest na szarym końcu i ma kilkakrotnie mniej odpowiedzi niż inni operatorzy. O co chodzi? Czy w Plusie jest tak dobrze, że nie ma tylu powodów do narzekań? Przecież ta sieć ma prawie 14 mln. abonentów.
A może jest odwrotnie tzn. w Plusie nic się ciekawego nie dzieję? Ale wtedy (chyba) powinno być więcej osób niezadowolonych, więcej postów, dyskusji?

 #591892  autor: ciekawy
 29 paź 2012, 16:31
arayas

może znowu się wypowiem a propo Plus-a.
Plus od dawna jest wybierany przez firmy, w końcu kiedyś Plus miał hasło reklamowe Plus dla biznesu, tak było i jest, tylko do firm w Plus-ie dołączyli też ludzie z mniejszych miast i wsi gdzie zasięg szczególnie na wsi Plus i T maja najlepszy i najdłuższy bo 2G 900, T też wybierają ludzie gdzie liczy się jakikolwiek zasięg czyli na wsiach między jednym miastem i drugim, dla podróżnych jak ja czasem w Play brak zasięgu chwilami bywa do zniesienia, za to jeśli ludzie mieszkają na wsiach i kierują się jakimkolwiek zasięgiem i pewnym to wybierają Plus albo T, ci ludzie klienci biznesowi mogą nie mieć czasu żeby pisać jakie oferty dostają na przedłużenie umowy w temacie o przedłużeniach umów bo wszystko zależy od kasy jaką miesięcznie klient wydaje na abonament, o ile go przekracza, od Plus-a czy da lepszą czy gorszą ofertę, klienci z małych miast i głównie wsi mogą zwyczajnie nie mieć netu albo nie za bardzo chcą się wypowiadać bo mogą nie mieć za dużego porównania np. z Orange czy Play bo te sieci mają gorszy zasięg na wsiach i te sieci przez te osoby mogą nie być w ogóle wybierane.

w miastach raczej działa każda sieć bo w miastach jest każdy zasięg od 2G 900 przez 1800 do 3G 900 i 2100 UMTS i LTE na 1800.

jak telefonu, a bardziej połączenia netowego będziesz używał w mieście albo w miastach to każda sieć będzie dobra, najlepsza będzie ta która da najlepsze warunki cenowe, jak będziesz używał połączenia netowego na wsiach bo mieszkasz na wsi albo podróżujesz to lepszym wyborem może być Plus bo połączenie telefoniczne np. w Play działa wszędzie jak nie na zasięgu Play to na zasięgu Plus czy Orange, tylko z połączeniem netowym na wsiach mogą być problemy.

musisz zdecydować czy net na wsiach też będzie ci potrzebny - jak tak to Plus albo T bo tylko te sieci mają najdłuższy zasięg 2G 900, jak nie bo będziesz używał telefonu i netu tylko w mieście to Play bo momentami może mieć lepsze 3G.

jaką masz różnice w cenie między Play, Plus i T ?
bo warunki domyślam się, że bardzo podobne, nawet jak limit szybszy niż 1MB/s to warto sprawdzić ile wynosi ten limit w praktyce np. kupując netowy pakiet startowy powiedzmy w Plus-ie, a aplikacje w smartfonach nie potrzebują tak dużo limitu i tak dużej szybkości jak komputer czy laptop.

przeczytałem na szybko twój pierwszy post i a propo niekompetencji pracowników to akurat napiszę, że byłem w starych sieciach jak jeszcze Play-a nie było w Polsce, a może na świecie i niekompetentni pracownicy mogą się zdarzyć wszędzie, nic nie bierz za pewne co do pracowników kompetentnych i niekompetentnych bo z tym może być bardzo różnie bo firma może zatrudniać przez firmę zewnętrzną albo poprostu w strukturach firmy, jak zatrudnia firma zewnętrzna na zlecenie dla sieci komórkowej to jakość obsługi może być gorsza, dużo ludzi też nie zauważa, że biuro obsługi klienta przez telefon dawniej kiedy net był dużo droższy to ten kontakt przez telefon był czasem jakąś koniecznością, teraz nawet nie musisz dzwonić do biura obsługi klienta, żeby np. aktywować pakiet na swoim numerze bo możesz to zrobić przez zalogowanie się na swój numer przez net, możesz złożyć reklamacje przez net, ogólnie teraz jest wybór, dawniej tego wyboru nie było i nie dziwie się, że czasem sieć może się zdecydować na pogorszenie jakości biura obsługi kosztem tego, że mniej będzie płacić za utrzymanie biura obsługi jeśli ludzie mogą teraz sami robić zmiany na numerze i sami mogą porównać oferty na stronach netowych, dawniej od tego były ulotki, teraz już bardziej internet.

będziesz używał telefonu w mieście czy też na wsiach ?

jak to nie jest tajemnica to napisz nazwe miejscowości z której jesteś ?
jak podasz nazwę miejscowości to z ciekawości sprawdzę w wyszukiwarce BTS po ile nadajników mają sieci w tej miejscowości z której jesteś.

 #591951  autor: Ruben
 29 paź 2012, 20:29
arayas, opiniami z forum dotyczącymi operatorów za bardzo nie kieruj się. Powodów jest kilka np. to, że zasięg i jakość może być różna w zależności od miejsca. Plus ma lepszą jakość na wschodzie kraju a wynikać to może np. ze stosowania innego sprzętu niż w zachodniej części. Z Orange natomiast jest odwrotnie. Kolejny powód, to to, że część osób bardzo emocjonalnie podchodzi do takich spraw i pisze, że najlepszy operator jest ten, z którego usług sami korzystają. Dlatego sprawy jakości trzeba sprawdzić samemu.
Osobiście mając do wyboru taki sam towar w tej samej cenie u wszystkich czyli np. abonament no limit, to Play rozważałbym na samym końcu a tak naprawdę nawet nie rozważałbym ich wcale ;-) tylko wybrałbym Plus lub T-Mobile. Natomiast jeżeli chodzi o pozostałe abonamenty bez telefonu, to Play ma ceny najniższe i w takim przypadku warto rozważyć ich oferty, akurat sam się skusiłem.
Dla mnie zasięg trzech sieci w Play nie jest wcale zaletą, bo czasem są z tym problemy chociaż ostatnio niewielkie. Zauważyłem też, że inaczej zachowują się karty firmowe a inaczej prepaid. Nie wiem, czy to norma, czy tylko zbieg okoliczności.
Podsumowując, to jeżeli wiesz jak szybko wybrać ręcznie operatora i telefon nie jest dla Ciebie urządzeniem zagadką (a po twoim profilu widzę, że raczej nie jest :)), to Play może się sprawdzić. Zawsze możesz wziąć umowę na czas nieokreślony i przetestować przez 3m-ce i wtedy podjąć decyzję, czy podpisujesz umowę na 12m-cy.
Odnośnie Plusa, to jest to operator, który obsługuje sporo korporacji z setkami i więcej numerów. Dla nich oferty są zupełnie inne niż te, które widzimy na stronie. Nie ma też konsultantów, którzy zdradziliby oferty przedłużeniowe i tez z tego powodu ten temat jest "szczupły".
W kwestii przedłużeń u indywidualnych coś ostatnio się poprawiło więc może zmienili politykę dla tego segmentu? Jakość Plusa jest dobra, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń.
Tak już na koniec, to dodam, że pamiętać należy o tym, że chyba wszyscy tutaj na forum a na pewno większa część, stanowimy grupę mało reprezentatywną więc nasze opinie nie zawsze odzwierciedlają średni krajowy poziom wiedzy, zainteresowania tematem branży telco i to co dla nas jest oczywiste, to wcale nie musi takie być dla osób pozostałych.

 #592078  autor: arayas
 30 paź 2012, 17:08
ciekawy i Ruben, bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące komentarze :)

Rzeczywiście to ma sens tj. mniejsza "aktywność Plusa" na tym forum związana jest m.in. z tym, że operator ten ma dużo klientów korporacyjnych (kilkaset lub nawet kilka tysięcy kart), gdzie nikt z pracowników nie przedłuża, nie negocjuje kolejnych kontraktów itp. Robi to np. dyrektor administracyjny.

Telefonu będę głównie używał w Warszawie (prawa strona). Tak jak już wspominałem, najlepszy zasięg u mnie ma Plus i Play (lekką przewagę ma Plus). Ponieważ zasięg jest podobny, a jest on dla mnie najważniejszy, to o wyborze powinna decydować cena i jakość.

Jeśli chodzi o ceny to:

Play = 650 min. + 1 GB za 42.44 zł na 12 miesięcy.

Plus - nie opłaca się brać minutowego abo., czyli pozostaje = bez limitu + 2.5 GB za 92.25 zł na 12 miesięcy. Ale dowiedziałem się, że można wziąć pakiet Avocado i wtedy przez 6 miesięcy abo. będzie niższy o 50%, a drugie 6 miesięcy minus 2% zwrotu z karty.

Podsumowując ceny Playa i Plusa (z Avocado), to wygląda to podobnie. Ale, w przypadku Plusa, trzeba otworzyć konto Avocado i korzystać z karty. Konto i karta jest darmowa, pod warunkiem przelewu 1000 zł na konto i wydaniu 500 zł kartą. Więcej zachodu, ale warto. Przypomnę: nielimitowane rozmowy/sms/mms + 2.5 GB.

Play z kolei ma najlepszą ofertę za 42.44 zł (650 min+ 1 GB) bez żadnych dodatkowych kombinacji.
Coś za coś...

Dlatego zależało mi na informacji o jakości połączeń/obsługi. Ale macie rację, nikt generalnie nie zapewni, że w MOIM przypadku jakość Plusa będzie lepsza od Playa i vice versa.

Wracamy zatem do ceny i ech.... Na szczęście mam jeszcze 2 tyg. na podjęcie decyzji :wink:

PS. Dostałem wczoraj z SUK-u (TM) ofertę na przedłużenie = 400 min.+0.5 GB + iPhone 5 16 GB za 2029 zł i to wszystko za 59 zł i umowa na 24m. Dużo lepsza niż ich ostatnia "oferta". Ale ja już chyba nie chcę wiązać się na 2 lata, a oferta bez telefonu jest dużo słabsza od konkurencji tj. 270 min.+390 min. w prezencie za niecałe 59 zł, ale bez netu...