DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #483141  autor: dertyh
 19 cze 2011, 17:06
Witam,

W dalszym ciągu posiadam abonament na kwote 10zl/mies w sieci Orange. Umowa podpisana w 2004r. na czas nieokreslony, bez telefonu.
Chcialbym zamienić w/w ofertę na coś "wspołczesnego" - prawdopodobnie tylko oferta na kartę wchodzi w grę. Chcialbym rownież zachowac moj numer. Prawie nie korzystam z tego numeru (mieszkam za granicą), telefon jest mi potrzebny raczej do odbierania SMSow - 10zl ktore mam do wykorzystania w ramach abonamentu prawie zawsze przechodzi na kolejny miesiac, a z poprzedniego miesiąca przepada.
Jakis pomysl na zamianę w/w abonamentu, np. mbankmobile, play fresh, heyah ?
Istotna jest dla mnie jak najmniejsza kwota doladowania by utrzymac aktywne połaczenia przychodzące i wychodzące (np. mbank mobile - 5zl raz na 2 miesiace), mozliwie tanie rozmowy, smsy, internet.
Impulsem do zmiany w/w byla ostatnia wizyta w Ojczyźnie i gigantyczny rachunek jaki otrzymalem od Orange za kilkukrotne skorzystanie z mobilengo internetu.

Będę wdzieczny za pomoc, gdyż sam wypadłem z tematu.
Pozdrawiam.
 #483142  autor: mkowalski
 19 cze 2011, 17:10
dertyh pisze:Prawie nie korzystam z tego numeru (mieszkam za granicą), telefon jest mi potrzebny raczej do odbierania SMSow

(...)

Istotna jest dla mnie jak najmniejsza kwota doladowania by utrzymac aktywne połaczenia przychodzące i wychodzące (np. mbank mobile - 5zl raz na 2 miesiace), mozliwie tanie rozmowy, smsy, internet.
Jeśli chodzi o ważność konta po doładowaniu, Play Fresh jest pod tym względem nie do pobicia. Atrakcyjną ofertę ma też GG Air, ale nie jest do końca wiadome co stanie się z tą marką.

Moim zdaniem, skoro rzadko bywasz w Polsce, najlepszym wyborem będzie Play Fresh - niskie koszty utrzymania numeru, a piszący do Ciebie nie mają podwyższonych opłat (w przeciwieństwie do rozmów, ale zakładam że mieszkając za granicą nie będziesz odbierał połączeń na ten numer).

 #483145  autor: maciek764
 19 cze 2011, 17:28
Ja też jestem za Freshem. MVNO typu mBank czy GGAir to są śliskie oferty o niejasnej przyszłości.

 #483148  autor: user_delete19
 19 cze 2011, 17:39
mkowalski pisze:(w przeciwieństwie do rozmów, ale zakładam że mieszkając za granicą nie będziesz odbierał połączeń na ten numer).
Uprasza się o nie sianie zamętu - zasady roamingowe są takie same u każdego operatora i w przypadku PF jest tak jak u innych - abonent wywołujący ponosi tylko koszt wg stawek ze swojego cennika i nie obchodzi go gdzie w danym momencie jest abonent wywoływany, który to właśnie ponosi (podwyższony) koszt po odebraniu osoby będąc za granicą...

Co do tematu - najlepszy będzie PF, który poza niskim kosztem utrzymania numeru (powinien wnet znowu mieć) usługę TelePlay pozwalajacą z zagranicy, przy pomocy komputera kontaktować się po stawkach krajowych :) (chociaż podobno usługa ta ma być płatna, ale na razie nic nie wiadomo).

 #483150  autor: mkowalski
 19 cze 2011, 17:46
wojciech pisze:
mkowalski pisze:(w przeciwieństwie do rozmów, ale zakładam że mieszkając za granicą nie będziesz odbierał połączeń na ten numer).
Uprasza się o nie sianie zamętu - zasady roamingowe są takie same u każdego operatora i w przypadku PF jest tak jak u innych - abonent wywołujący ponosi tylko koszt wg stawek ze swojego cennika i nie obchodzi go gdzie w danym momencie jest abonent wywoływany, który to właśnie ponosi (podwyższony) koszt po odebraniu osoby będąc za granicą...
Ja o tym wiem. Chodziło mi o istnienie opłaty za koszt połączenia odebranego w roamingu. Ale skoro autor napisał, że numer ma służyć do odbierania SMS-ów, ta kwestia nie ma najmniejszego znaczenia.

 #483154  autor: dertyh
 19 cze 2011, 18:37
tak, dokładnie, numer bedzie słuzył do odbioru smsów, ewentualnie jako numer gdzie rodzina moze zadzwonic w razie czego + oczywiscie gdy bede w polsce.

 #483157  autor: user_delete19
 19 cze 2011, 19:04
OT:
mkowalski pisze:Ja o tym wiem. Chodziło mi o istnienie opłaty za koszt połączenia odebranego w roamingu.
hmm...
mkowalski pisze:a piszący do Ciebie nie mają podwyższonych opłat (w przeciwieństwie do rozmów
z tego to nie wynika :P

 #483160  autor: mkowalski
 19 cze 2011, 19:26
wojciech pisze:
mkowalski pisze:a piszący do Ciebie nie mają podwyższonych opłat (w przeciwieństwie do rozmów
z tego to nie wynika :P
Połączenie z W3 do W3 - 0,29 zł
Połączenie z W3 do Play - około 0,80 zł

SMS z W3 do W3 - 0,19 zł
SMS z W3 do Play - 0,19 zł

Teraz chyba już wiadomo, co miałem na myśli ;)