DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #371455  autor: Regnis
 23 lis 2009, 21:19
Witam

Parę dni temu zepsuł mi się wspaniały SE k800i który użytkowałem około 2 lat ( został wyprany razem ze spodniami :mrgreen: ) . Dlatego postanowiłem sobie zafundować inny telefon który również posłuży mi dobrze jak k800i . Niestety moja wiedza na temat telefonów jest znikoma a nawet nie mam możliwość sprawdzenia wybranych modeli telefonu .
Proszę was o pomoc w doborze telefonu dla mnie :smt004
1)wymagania odnośnie telefonu : Najważniejsze to musi być dotykowiec :wink: , nie słucham dużo muzyki ale lubię sobie pooglądać filmy ( na k800i fajnie się oglądało ale mały ekran dlatego wybrałem dotykowca ) , telefon nie może się zacinać ( chodzi mi o to, że kiedy załaduje np. 2 GB na karcie to nie może spowalniać prace systemu itp ) , na aparacie zależy mi też tak pośrednio ( nie muszą być to super zdjęcia ) .
2)preferencje odnośnie marki : Nie ma znaczenia jaka będzie to marka telefonu . Po prostu ma to być dobry model i mało awaryjny .
3)kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora : Wydaje mi się ze 600 - 850 starczy na te telefony ( używane )
4)wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora : Dużo naczytałem się różnych testów telefonów, że powiem szczerze trochę sie zagubiłem :smt011 ale wybrałem pięć modeli : LG KC910 , LG KM900 , Nokia 5530 , Nokia 5800 , Samsung I900 .

Czekam na waszą odpowiedź i proszę o doradzenie w wyborze dobrego modelu :P
Pozdrawiam

 #371458  autor: barcafan88
 23 lis 2009, 21:27
Wymaganie nie za wysokie:).
Z tego co słyszałem to najlepsze do oglądania filmów z tego co wymieniłeś będą LG kc 990( z tego co słyszałem) i Nokia 5800. Na Nokii widziałem jakiś krótki filmik i wyglądał naprawdę dobrze. Tyle że musiałbyś konwertować filmy do innych formatów. Lg z tego co pamietam odpala divixy itp(o odpowiedniej rozdzielczości).
Do 5800 w zestawie dostajesz kartę 8gb- to chyba wystarczająco dużo;).

Motorola D520=>Bosch 509=> Siemens C35i=>Nokia 3210=>Nokia 3310=>Nokia 8210=>Nokia 3650=>Nokia 5510=>Siemens C65=>Motorola V3=> Nokia N-gage=>Motorola V3=>Nokia N93=>SE K810i=>Nokia 6310i=>E51=>Iphone 3gs ==>Samsung Galaxy SII==>Iphone 4

 #371482  autor: orson_dzi
 23 lis 2009, 22:45
barcafan88 pisze:Z tego co słyszałem to najlepsze do oglądania filmów z tego co wymieniłeś będą LG kc 990( z tego co słyszałem) i Nokia 5800.
Źle słyszałeś.
Z wymienionych najlepiej filmy idą na KC910.
Na osiem pierwszych z brzegu filmów w .avi o różnych rozdzielczościach i rozmiarach plików, jakie akurat miałem pod ręką na dysku, poszło siedem. Wszystko ładnie, pięknie i płynnie.
Do 5800 trzeba by dograć kodeki i odtwarzacz.

Zostaje pytanie, czy potrzebujesz systemu?
Jak jest Ci on niezbędny, to weź 5800.

A jeśli go nie potrzebujesz, to KC910.
Bardzo dobry muzycznie, ciągle jeden z najlepszych aparatów w telefonie jakie znajdziesz, dobra bateria, dobra czułość ekranu, WI-Fi. W razie czego pytaj o szczegóły.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #371492  autor: Regnis
 24 lis 2009, 00:37
Właśnie tego się obawiałem :(
Sam się zastanawiałem nad 5800 a KC910 :D
Bardziej skłaniam się ku KC910 ale muszę to jeszcze przemyśleć .
A małe pytanko czy KC910 jest cieńszy czy grubszy od 5800 ??

 #371493  autor: barcafan88
 24 lis 2009, 00:41
orson_dzi pisze:
barcafan88 pisze:Z tego co słyszałem to najlepsze do oglądania filmów z tego co wymieniłeś będą LG kc 990( z tego co słyszałem) i Nokia 5800.
Źle słyszałeś.
Z wymienionych najlepiej filmy idą na KC910.
Na osiem pierwszych z brzegu filmów w .avi o różnych rozdzielczościach i rozmiarach plików, jakie akurat miałem pod ręką na dysku, poszło siedem. Wszystko ładnie, pięknie i płynnie.
Do 5800 trzeba by dograć kodeki i odtwarzacz.
Masz rację- pomyłka. Chodziło mi o kc910.

[ Dodano: 2009-11-24, 12:03 ]
A co do telefonów:
Kc jest krótszy, szerszy ale cieńszy:). I waży troszkę więcej.
Między tymi samymi modelami się waham. I muszę stwierdzić że też bliżej mi do LG.
WIFI to wifi, muzycznie wprawdzie słabszy- ale nie słyszałem żeby był zły. Z drugiej strony kusi aparat(mnie osobiście do niczego nie potrzebny; ale 8mpix!?;]).
No i najważniejsze- LG troszeczkę tańszy

Motorola D520=>Bosch 509=> Siemens C35i=>Nokia 3210=>Nokia 3310=>Nokia 8210=>Nokia 3650=>Nokia 5510=>Siemens C65=>Motorola V3=> Nokia N-gage=>Motorola V3=>Nokia N93=>SE K810i=>Nokia 6310i=>E51=>Iphone 3gs ==>Samsung Galaxy SII==>Iphone 4

 #371548  autor: orson_dzi
 24 lis 2009, 15:07
barcafan88 pisze:waży troszkę więcej
Ale jest idealnie wyważony. Biorąc go do ręki obok KF600, to Renoir wydaje się być dużo lżejszy, chociaż jest AŻ 7g cięższy. Spokojnie można by powiedzieć, że waży dużo mniej.
barcafan88 pisze:kusi aparat
Na dzień dzisiejszy ustępuje chyba tylko Samsungowi i8510 i nowym telefonom z 12mpx. Z filmami też jest bardzo dobrze. Ich jakość mnie powaliła.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #371576  autor: Regnis
 24 lis 2009, 16:53
Witam
Właśnie wróciłem z pracy :D

Napisze tak, jestem nadal w dylemacie i teraz bardzo poważne pytanie :
Nokia 5800 i LG KC910 jeżeli zapełnię ich pamięć na karcie np. 8 GB ( lubię mieć dużo rzeczy w telefonie ) do około 6GB to czy któryś będzie się mocno wieszał ????
A nawigacje mogę wgrać do każdego z wyżej wymienionych telefonów ?

P.S
A i jeszcze jedno pytanie podczas wczorajszego przeglądania forum telepolis i szukanie po internecie zauważyłem, że niektóre LG mają jakiś " ogranicznik pamięci telefonu JAVA " czy możecie mi odpowiedzieć o co w tym chodzi :oops: ???

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

A chyba kupie nokię 5530 ponieważ kolega wziął na abonament i chce mi sprzedać za 500 zl :D czy to dobra okazja ????