Telekomunikacja jak na dłoni
  •  
  •  

FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Album      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z telefonu stacjonarnego w TP listownie?
Autor Wiadomość
bolek2004 

Model telefonu: zte blade
Sieć: fresh/PNK/aero2/OFnK
Wysłany: 2009-11-08, 10:48   Rezygnacja z telefonu stacjonarnego w TP listownie?

Chce zrezygnować z telefonu stacjonarnego w tpsie, tylko problem w tym że nie załatwię tego osobiście bo telefon jest na moją matkę a jej w tej chwili nie ma w Polsce. Na blue line powiedzieli,że można to listownie załatwić, wystarczy napisać Imię, Nazwisko i numer linii że się rezygnuje i wysłać to na ul. Bażantów coś tam do ich głównej siedziby, i teraz pytanie czy komuś udało się w taki sposób załatwić rezygnacje?? a jeśli tak to czy w takiej rezygnacji jeszcze trzeba podać jakieś dane typu nr dowodu osobistego czy coś??

Vieslav 

Model telefonu: LG Swift G & Nokia E52 & Motorola V3i
Sieć: Orange & Heyah & Play
Wysłany: 2009-11-08, 10:55   

Podaj jeszcze numer dowodu i PESEL. Jak najbardziej możesz załatwić to listownie, wiem, że niektórzy konsultanci ściemniają, że trzeba osobiście udać się do telepunktu lub inne bajki ludziom wciskają żeby tylko życie utrudnić.

elkanguro 
Spamer ;)

Model telefonu: E51
Sieć: Orange
Wysłany: 2009-11-08, 12:02   

Najlepiej podaj jak najwięcej informacji identyfikacyjnych oraz numer linii telefonicznej oraz ewentualnie nawet i numer umowy jeśli posiadasz jeszcze. No i oczywiście musisz złożyć za mamę podpis identyczny z tym, który został złożony na umowie.
Netia WLR Non Stop
--------------------
UPC 10 Mbps
HaloNet

osachorzow 

Wysłany: 2009-11-08, 14:07   

elkanguro napisał/a:
No i oczywiście musisz złożyć za mamę podpis identyczny z tym, który został złożony na umowie.
jeśli chcesz mieć sprawę o fałszerstwo to polecam ;) Lepiej, żeby to mama podpisała i wysłała do TP ;) po co sobie jeszcze (ewentualne) problemy robić ;)

elkanguro 
Spamer ;)

Wysłany: 2009-11-08, 14:09   

Ale mama jest zagranicą. Chociaż w zasadzie to przecież może i stamtąd wysłać list.
Netia WLR Non Stop
--------------------
UPC 10 Mbps
HaloNet

osachorzow 

Wysłany: 2009-11-08, 14:29   

elkanguro napisał/a:
Chociaż w zasadzie to przecież może i stamtąd wysłać list.
dokładnie, wysłać synowi a ten dalej, albo od razu do TP ;)

kamil1221 
WP8.1

Model telefonu: Samsung Ativ S, HTC 8s
Wysłany: 2009-11-08, 19:13   

Oczywiście że można wysłać rezygnacje listem do TP.

Ul. Bażantów 35, 40-668 Katowice z dopiskiem - rezygnacja z usług telekomunikacyjnych.

Wzór rezygnacji - http://rez.z.tp.tele.patrz.pl

Wysłać Listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-14, 22:23   

Wysyłałem właśnie 9.11.09 r. wypowiedzenie umowy do Netii listem poleconym i następnego dnia już zostało przyjęte. Tylko, że podobno okres wypowiedzenie 30 dni jest więc 30 dni licząc od 10 to załapie kolejny okres rozliceniowy no a skoro zalapie go to trzeba zapłacić za caly ten okres..... Masakra NIE NAWIDZĘ NETII!!!!!!
Wole już płacić drożej w TP niż korzystać z tego gó....

osachorzow 

Wysłany: 2009-11-14, 22:24   

olek napisał/a:
Tylko, że podobno okres wypowiedzenie 30 dni jest więc 30 dni licząc od 10 to załapie kolejny okres rozliceniowy no a skoro zalapie go to trzeba zapłacić za caly ten okres..... Masakra NIE NAWIDZĘ NETII!!!!!!
Tak jest wszędzie więc niepotrzebne nerwy ;)

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-14, 22:34   

Nienawidze jej za internet jaki miałem przez rok....a nie za ten okres wypowiedzenia. Chociaż jak dzwoniłem kilka dni wcześniej to dowiedziałem się, że moja umowa jest na czas nieoznaczony i nie obejmuje mnie żaden okres wypowiedzenia. Niestety nie wiem jaki mnie regulamin obowiązuje bo to jest numer przejęty z tele2 a nie przypominam sobie aby coś takiego mi przysłali.

kamil1221 
WP8.1

Model telefonu: Samsung Ativ S, HTC 8s
Wysłany: 2009-11-15, 17:06   

To nie ma znaczenie jaką masz teraz umowę - czy na określony czy też nie... zawsze jest 30 dniowy okres wypowiedzenia umowy.

bolek2004 

Wysłany: 2009-11-18, 20:42   

Ostatecznie skończyło się to wszystko tak że matka i tak wcześniej wróciła do Polski, i od razu poszedłem z nią do salonu złożyć rezygnacje. W salonie kobieta podyktowała nam coś takiego: Imię,Nazwisko, adres, nr telefonu, miejsce, data a co do treści to : "Proszę o wyłączenie numeru telefonu z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Żadnych danych więcej nie było trzeba podawać. Podpisała się matka, pani sprawdziła jej dowód osobisty, zaznaczyła na piśmie, że potwierdza tożsamość, zaznaczyła nr. zgłoszenia i tyle. Dostaliśmy xero tego dokumentu.
Dziwne tylko jest to że dziś zlożona rezygnacja a telefon odłączą dopiero 31 grudnia 2009, ale niech im tam będzie mam nadzieje że nie będą robić problemów.

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-18, 20:52   

Niestety, od jakiegoś czasu stasują sprytny zapis w umowach że niby okrs wypowiedzenia trwa 30 dni ale nieważne którego dnia miesiąca wypadnie ten 30-ty dzień bo i tak zapłacić trzeba za cały rozpoczęty okres rozliczeniowy. Czyli w najgorszym przypadku wyniesie 59 dni!!!!
U mnie wyniesie 57 dni :smt010 .

elkanguro 
Spamer ;)

Wysłany: 2009-11-18, 22:58   

bolek2004, termin wypowiedzenia jest 30-dniowy ale ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, dlatego dopiero 31 grudzień.
Netia WLR Non Stop
--------------------
UPC 10 Mbps
HaloNet

bolek2004 

Wysłany: 2009-11-19, 17:31   

elkanguro Wiem o tym, natomiast uważam że nie jest to fair w stosunku do klienta. Tak jak pisali poprzednicy okres wypowiedzenia może być nawet 59 dni. Jak dla mnie to mam to gdzieś, chciałbym tylko aby wyłączyli numer 31.12.2009r., z tego co czytałem w sumie mogą to zrobić kiedy im się to podoba na przykład pod koniec stycznia 2010r. no i oczywiście wysłać fakturę za styczeń, niby mam pismo z datą wpływu ale co z tego. Może to tylko moje czarne wizje ale mam nadzieję że powitam nowy 2010 rok bez tepsy:)

Odpowiedz do tematu