Telekomunikacja jak na dłoni
  •  
  •  

FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Album      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
internet stacjonarny na łączu tp bez telefonu
Autor Wiadomość
maciekperla 
Obserwator

Wysłany: 2009-09-24, 12:51   internet stacjonarny na łączu tp bez telefonu

Witam,
interesuje mnie najtańsza oferta samego internetu na łączu TP. Umowa maksymalnie na 1 rok (ostatnio podpisalem na 3 lata i musialem dodatkowo bulic prawie 50 zł za niepotrzebny telefon). Nie chce miec telefonu, chyba ze abonament za tel. będzie niższy niz opłata za utrzymanie łącza (o ile taka istnieje i nie wiem ile wynosi). Nie mam możliwosci skorzystania z ofert kablowych.
Czy jezeli skorzystam z oferty Era "internet + tel. stacjonarny(30zl), to muszę płacić cos dla tpsa?
Proszę o pomoc.

Vieslav 

Model telefonu: LG Swift G & Nokia E52 & Motorola V3i
Sieć: Orange & Heyah & Play
Wysłany: 2009-09-24, 14:59   

Możesz zawiesić telefon, wtedy płacisz ~21zł / mies (płatne rok z góry). Lub wziąć abonament u któregoś operatora WLR, np. Dialog profil podstawowy - 35zł/mies, Multimo EKO - 26zł / mies.

abcd 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-09-24, 15:42   

Albo skoro jesteś z Warszawy to niemal na 100% masz opcję LLU Netii, gdzie w opcji 8Mbit nie płacisz za brak telefonu (więc płacisz tylko 80/msc/2 lata, 90/msc/1,5 roku albo 100/msc/nieokreślona)

acess 
Ostrożny rozmówca

Wysłany: 2009-09-26, 19:05   

Vieslav napisał/a:
Możesz zawiesić telefon, wtedy płacisz ~21zł / mies (płatne rok z góry)

Żadne rok z góry.. Można płacić msc po msc.

bądź okresami

co 3msc, 6msc, 9msc ;)

Wulo 
Stały bywalec

Model telefonu: Sony Xperia Z LTE
Sieć: Play
Wysłany: 2009-10-05, 19:20   

Witam. Mam podobne pytanie podobne do tytułowego. Mam obecnie internet TPSA oraz abonament za tel. Za telefon płacę tylko dlatego, że trzeba utrzymywać linię a i tak aparat jest cały czas odłączony (poprostu nie kożystam). Stąd moje pytanie. Czy muszę mieć płacić abo za telefon stacjonarny żeby mieć internet??? Byłoby wygodne jeśli mógłbym płacić tylko za internet.

acess 
Ostrożny rozmówca

Wysłany: 2009-10-05, 20:05   

Przeczytaj wyżej !

kkamilekk 
Cichy Czytelnik

Model telefonu: GALAXY S I9003
Sieć: =>PLAY<=>ORANGE<=
Wysłany: 2009-10-06, 10:49   

a jak wygląda sprawa rezygnacji z telefonu kiedy na lini tp mam internet w neti a telefon w tp?

abcd 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-10-06, 20:07   

Piszesz do TP podanie o zawieszenie świadczenia usługi telefonicznej z prośbą o rozłożenie opłaty na miesięczne/kwartalne raty.

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-01, 15:34   

kkamilekk napisał/a:
a jak wygląda sprawa rezygnacji z telefonu kiedy na lini tp mam internet w neti a telefon w tp?

Zrezygnować nie możesz bo przestanie działać również internet. Możesz zawiesić a nie zrezygnować.

Ale osobiście nie próbowałem tego robić więc nie wiem czy faktycznie będzie ok.

bolecha 
Obserwator

Model telefonu: LG
Sieć: ORANGE
Wysłany: 2009-11-15, 23:42   

po wejście w życie w 2006r ustawy o demonopolizacji można mieć internet u jednego operatora,telefon u drugiego-jeśli oczywiście skończyła się umowa,a preselekcja-czyli rozmowy u trzeciego!!! :!: jest także możliwość dzwonienia i korzystania tylko z linii internetowej! i to na stacjonarne za darmo!! :?: :!:

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-18, 21:54   

bolecha napisał/a:
jest także możliwość dzwonienia i korzystania tylko z linii internetowej!

Bzdura!!! W tp jest to nie możliwe. Wszystkie inne firmy założą internet na lini tp pod warunkiem, że jest ona aktywna - a aktywna za darmo być nie może.
Chyba, że na własnych kablach innych firm - to nie wiem jak jest ale kto ma taką linie??? Mówimy o normalnych łączach tp...

Marens 

Wysłany: 2009-11-19, 07:27   

bolecha napisał/a:
jest także możliwość dzwonienia i korzystania tylko z linii internetowej! i to na stacjonarne za darmo!! :?: :!:

(Pewnie chodzi o VoIP@TP z planem na okrągło)

Nie można mieć samego internetu i "nic" nie płacić. Będzie trzeba płacić 22-29zł/mies w zależności od tego co zrobimy.

olek 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-11-21, 08:35   

VOIP TP działa na Neostradzie, tak? A żeby mieć Neostradę trzeba mieć normalny telefon????
Czy wtedy Neostrada działa jakoś inaczej?? przecież to bez sensu....... Jak to jest?

Vieslav 

Model telefonu: LG Swift G & Nokia E52 & Motorola V3i
Sieć: Orange & Heyah & Play
Wysłany: 2009-11-21, 12:14   

olek napisał/a:
VOIP TP działa na Neostradzie, tak? A żeby mieć Neostradę trzeba mieć normalny telefon????
Czy wtedy Neostrada działa jakoś inaczej?? przecież to bez sensu....... Jak to jest?

Tak, VOIP działa na neostradzie. Żeby mieć neostrade trzeba:
1. Mieć telefon stacjonarny z abonamentem za 50zł
2. Możesz też mieć samą neostrade bez telefonu stacjonarnego, wtedy płacisz za utrzymanie linii, obecnie chyba kosztuje to 29 zł (wcześniej 36,60 zł)
3. Możesz także założyć telefon a potem go zawiesić (koszt chyba 21 zł/mies), tylko w takim wypadku nie będziesz mógł dzwonić ani ktoś nie będzie mógł się do ciebie dodzwonić na telefon stacjonarny (VOIP będzie działać jeśli sobie zamówisz).

zinkzaq 
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Nokia E61 , E51
Sieć: orange
Wysłany: 2009-11-24, 02:54   

4 . Lub posiadać abo za fona u innego operatora za mniej niż 50 zł .

Odpowiedz do tematu