•  
  •  

FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Album      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z przeniesienia numeru [Plus-->Play]
Autor Wiadomość
Abbadon 
Obserwator

Wysłany: 2009-08-28, 10:08   Rezygnacja z przeniesienia numeru [Plus-->Play]

Witam!
Trochę zbyt pochopnie przeniosłem numer z Plusa do Play. Podpisałem również umowę z Play 65 na 24msce. Numer zostanie przeniesiony w październiku.

1. Czy jest możliwość wycofania przeniesienia nr i pozostania w Plusie? Oczywiście czy są jakieś konsekwencje takiej decyzji? Czy Play może nałożyć jakąś karę? Rzecz jasna nie chcę zrywać umowy z Play.

2. Po jakim czasie można obniżyć taryfę w Play? Z 65 na 25 załóżmy. Czy w ogóle można i jakie są tego koszty?

Pozdrawiam.

datka 
Nowicjusz

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-08-28, 14:25   

Hej jeżeli już podpisałeś umowę i została ona zaakceptowana raczej nie będziesz miał możliwości rezygnacji bez opłacenia umownej kary zawartej w regulaminie i Twojej umowie.
Obniżenie abonamentu w trakcie 24 miesięcy też raczej nie wchodzi w grę.
Musisz niestety odczekać swoje.

bledos 
Spamer ;)
www.bledos.pl

Model telefonu: Lumia 820 WP8 | N9 PR 1.2 | n900 maemo | NITDroid LXDE
Sieć: Play
Wysłany: 2009-08-29, 17:21   

To się Plus ucieszy ;)

Jeżeli chcesz zrezygnować z przeniesienia, to dzwonisz do Plusa i mówisz, że zostajesz. Plus wysyła komunikat do Playa, że Klient rezygnuje z przeniesienia numeru. Numer zostaje w Plusie. Bez konsekwencji :D
W kwestii umowy- podpisałeś umowę na 24mce, tym samym przez 24 pełne okresy rozliczeniowe nie możesz zmniejszyć abonamentu. Warunki, które zaakceptowałeś podpisując umowę, zostaną aktywowane po 90 dniach na numerze tymczasowym (bo Plus zostaje tam gdzie był, a numer tymczasowy musiałeś otrzymać). Wówczas też zacznie się liczyć czas umowy.

Mam nadzieję, że pomogłem, jakby co, służę radą ;)

Abbadon 
Obserwator

Wysłany: 2009-09-01, 11:38   

Dzięki pomogłeś! :wink:
A na ile dni przed datą przeniesienia numeru mogę zrezygnować?

bledos 
Spamer ;)
www.bledos.pl

Model telefonu: Lumia 820 WP8 | N9 PR 1.2 | n900 maemo | NITDroid LXDE
Sieć: Play
Wysłany: 2009-09-01, 14:30   

Tu pewności nie mam, ale póki numer działa u obecnego opa, możesz zrezygnować z przeniesienia. Podejrzewam, że max na dzień przed przeniesieniem, póki nie zostanie wysłana odpowiedź na żądanie wydania numeru nowemu operatorowi.

iperyt 
Cichy Czytelnik

Model telefonu: E51 , LG L9
Sieć: Voice:Plus Data:Plus LTE
Wysłany: 2009-09-01, 14:46   

Klient przychodząc do salonu Play mówiąc o chęci przeniesienia numeru pierwsze co słyszał to magiczne ,,Proszę sobie wybarć telefon'' a przeważnie do faktycznego przeniesienia zosyało półtora miesiąca albo więcej bo tak wynikało z okresów rozliczeniowych.Wiekszosć ludków się na to łapała i w ten sposób klamka zapadała.Choć nawet ktoś potem stwierdził że jednak wraca do starego operatora to już było za późno.
Warto nadmienić że czas umowy a co za tym idzie czas do następnej wymiany telefonu liczy się od faktycznego przeniesienia numeru.

myslak12 
Stały bywalec

Model telefonu: samsung s3600i
Sieć: nju mobile
Wysłany: 2010-10-04, 17:51   

a jezeli zlozylem w playu chec przeniesienia numeru z plusa i nie podpisalem z playem zadnej umowy a teraz będę chciał pozostać w plusie to co mam zrobić?
Mogę pójśc do salonu plusa powiedzieć,że zostaję,wziąść telefon i po sprawie.Plus sam tą sprawę załatwi do końca z playem?

emerson 
Nowicjusz

Model telefonu: Samsung GT-I9292
Sieć: Simpel,Nju,Lyca
Wysłany: 2010-10-05, 23:44   

myslak12 napisał/a:
a jezeli zlozylem w playu chec przeniesienia numeru z plusa i nie podpisalem z playem zadnej umowy a teraz będę chciał pozostać w plusie to co mam zrobić?
Mogę pójśc do salonu plusa powiedzieć,że zostaję,wziąść telefon i po sprawie.Plus sam tą sprawę załatwi do końca z playem?

Ja po złożeniu takiego wniosku dostałem smsa z Plusa, że gdybym chciał zostać to należy wysłać smsa o treści ZOSTAJE na nr 101. Spróbuj, może u Ciebie też będzie działać. Jak to zadziała to proces przeniesienia powinien po prostu zostać zatrzymany.

myslak12 
Stały bywalec

Model telefonu: samsung s3600i
Sieć: nju mobile
Wysłany: 2010-10-06, 11:32   

trzeba wielkimi literami napisać 'WYPOWIADAM' 2655( ale numeru już do końca nie pamietam). Sprawa została już załatwiona pozytywnie.

Odpowiedz do tematu