DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #354276  autor: osachorzow
 22 sie 2009, 13:29
Przeglądałem dziś ofertę internetu i zauważyłem bardzo ciekawą rzecz... regulaminy które są integralną częścią umowy mogą - wg. play - zwierać błędy w druku :D z tego co wiem to i tak taki zapis jest nieważny bo w innym wypadku taka umowa z operatorem mogłaby być zmieniana bez wiedzy i zgody abonenta ;D

mnie się to od razu skojarzyło z gazetkami supermarketów z cudownymi cenami, które okazują się właśnie błędami w druku :D

zobaczcie na samym końcu dokumentów:
http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... _Extra.pdf
http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... esiecy.pdf
http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... dentxw.pdf

 #354281  autor: Nika28
 22 sie 2009, 13:57
No ciekawe, ciekawe hehehe :)
Ty się ciesz, że Ci tego postu nie zdjęli, bo ja jak zamieściłam artykuł, że Play karze sobie płacić karę 2 tys, za przekroczenie terminu płatności, to mi go zdjęli moderatorzy i napisali do mnie że to SPAM... Jeszcze chwila i pomyślę że Telepolis jest bardzo stronniczy...
Rzeczywiście, "prawo do błędów w druku zastrzeżone" :mrgreen:

Nika

 #354286  autor: osachorzow
 22 sie 2009, 14:26
Nika28, bo o ile dobrze pamiętam ten post to chyba wkleiłaś jakiś artykuł z internetu ;)

 #354289  autor: Nika28
 22 sie 2009, 14:29
osachorzow pisze:Nika28, bo o ile dobrze pamiętam ten post to chyba wkleiłaś jakiś artykuł z internetu ;)
Nie z internetu, tylko to było z gazety, a dostałam go w formie elektronicznej w pracy. Więc kawałek wkleiłam. To chyba nie zbrodnia?
Może niektórzy nie wiedzą, co to SPAM? :mrgreen:

Nika

 #354297  autor: widex
 22 sie 2009, 14:48
Według prawa telekomunikacyjnego kara jest ustalana wg. udzielonej ulgi.

Więc ja też uważam to za SPAM. :P

Co do błędów w druku to :p w cenach owszem, ale regulaminy?

 #354304  autor: yagi
 22 sie 2009, 15:10
Nika28, wklejalas te posty gdzie popadnie bz zwiazku z tematem. Jakbys zalozyla wlasny watk to mysle ze by nie wladowal w koszu...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #354307  autor: Pijo
 22 sie 2009, 15:17
yagi pisze:Nika28, wklejalas te posty gdzie popadnie bz zwiazku z tematem. Jakbys zalozyla wlasny watk to mysle ze by nie wladowal w koszu...
By the way, Nika28 skąd taka nienawiść pracowników Plusa do sieci Play ? :wink:

 #354315  autor: Nika28
 22 sie 2009, 15:33
Pijo pisze:[By the way, Nika28 skąd taka nienawiść pracowników Plusa do sieci Play ? :wink:
Skąd Twoja nadinterpretacja o nienawiści? Nigdy nic złego na żadną sieć nie powiedziałam/napisałam. Mam w nosie kto jest w jakiej sieci i nikogo nie nienawidzę. Musiałabym być upośledzona, gdybym miała nienawidzić Playa bo jest naszą konkurencją. To nie moja wojna i nie moja bajka. Dostałam ciekawy artykuł więc go zamieściłam. Kropka.
Śmiać mi się tylko chce, jak Play nabiera ludzi w butelkę, a właściwie to nie jest śmieszne tylko tragiczne, jak ludzie się rzucają a potem żałują... Wiesz ile osób chce do nas spowrotem wrócić, po przejściu do Playa? Ciekawe dlaczego?....

[ Dodano: 2009-08-22, 15:35 ]
widex pisze:Według prawa telekomunikacyjnego kara jest ustalana wg. udzielonej ulgi.

Więc ja też uważam to za SPAM. :P

Co do błędów w druku to :p w cenach owszem, ale regulaminy?
Haaalooo, Wy chyba nie czytaliście tego artykułu. Te 2 tys. to jest kara za niedoładowanie telefonu przez 60 dni! A nie o kara umowna za zerwanie umowy. Dlatego się zbulwersowałam. Żadna inna sieć kar w takiej wysokości nie nakłada. W Plusie było kiedyś 75 zł za brak płatności. Po zmianie regulaminu jest 0 zł. Jest różnica? :)
Wg. artykułu, w umowie, którą abonentka podpisywała z operatorem, nie było słowa o wysokości kary. Było jedynie ostrzeżenie, że jeśli przez 60 dni nie doładuje telefonu grozi jej wyłączenie telefonu i "opłata specjalna". Ale kto pomyslał, że to 2 tysiące, gdy zobowiązanie ma za 10zł? Gdyby w regulaminie było napisane, że kara wynosi 2 tysiące i taką by dostała, to nikt by nie pisał o tym artykułu ani skargi do UKE.

[ Dodano: 2009-08-22, 15:39 ]
yagi pisze:Nika28, wklejalas te posty gdzie popadnie bz zwiazku z tematem. Jakbys zalozyla wlasny watk to mysle ze by nie wladowal w koszu...
Nie gdzie popadnie, tylko w 3 miejscach gdzie była tematyka Play.
Ale masz rację, następnym razem pomyślę o własnym wątku. Dzięki za info.

Nika

 #354335  autor: Pijo
 22 sie 2009, 16:24
Nika28 pisze:Wiesz ile osób chce do nas spowrotem wrócić, po przejściu do Playa?
Tak , wiem. 700 osób chce wrócić , ale nie koniecznie do "Was" , a od "Was" uciekło ok 40 000 .
Nika28 pisze:Haaalooo, Wy chyba nie czytaliście tego artykułu. Te 2 tys. to jest kara za niedoładowanie telefonu przez 60 dni! A nie o kara umowna za zerwanie umowy. Dlatego się zbulwersowałam. Żadna inna sieć kar w takiej wysokości nie nakłada. W Plusie było kiedyś 75 zł za brak płatności.

W Mixplusie wg. regulaminu po 30 dniach jest blokada wychodzących, po 60 dniach od niedoładowania telefonu zostaje naliczona kara umowna.

 #354344  autor: Nika28
 22 sie 2009, 16:47
Pijo pisze:Tak , wiem. 700 osób chce wrócić , ale nie koniecznie do "Was" , a od "Was" uciekło ok 40 000 .

W Mixplusie wg. regulaminu po 30 dniach jest blokada wychodzących, po 60 dniach od niedoładowania telefonu zostaje naliczona kara umowna.

Ja nie mówię o statystykach, tylko o realnych ludziach, którzy piszą/dzwonią do nas i pytają co mozna zrobić żeby do nas wrócić, bo zostali nabici w Play w butelkę. Gdyby Play to była uczciwa sieć, to przecież by tak nie było, prawda? Ci co przeszli do Orange czy Ery już tak bardzo nie płaczą.

Kara w Mixie jest, ale zobacz ile :) Chyba nie 2 tysiące? :)

Nika

 #354348  autor: Pijo
 22 sie 2009, 17:13
Kara jest jaka jest, uważam ze jest wysoka.

W regulaminie oferty była zapisana, wiec to skąd to zdziwienie .

Rozumiem ze można by było się bulwersować , jakby kara była losowana jak w Totolotku.

Jak dla mnie to zwykłe cwaniactwo: wzięła tani telefon za złotówkę(w Mixplusie przy doładowanach 24x30zl pewnie kosztowałby ok 250-300), tania ofertę za 10 zl i,nie płaciła i tyle.

Nika28 proszę Cie jeszcze o ustosunkowanie się do faktu nie wywiązywania się z umowy ?? Czy wg. Ciebie to jest fair?

 #354350  autor: Nika28
 22 sie 2009, 17:21
Pijo pisze:Kara jest jaka jest.

W regulaminie oferty była zapisana, wiec to skąd to zdziwienie .

Rozumiem ze można by było się bulwersować , jakby kara była losowana jak w Totolotku.

Jak dla mnie to zwykłe cwaniactwo: wzięła tani telefon za złotówkę(w Mixplusie przy doładowanach 24x30zl pewnie kosztowałby ok 250-300), tania ofertę za 10 zl i,nie płaciła i tyle.
Nie można wszytkich o cwaniactwo podejrzewać :) Albo o nienawiść do Play ;)

Nika

 #354353  autor: Pijo
 22 sie 2009, 17:29
Nika28 skąd taka nienawiść pracowników Plusa do sieci Play ? :wink:
To zadnie napisałem z przymrużeniem oka :) . Pytanie zaczepno-wyjaśniające mające na celu stymulację dalszej dyskusji :D

 #354357  autor: osachorzow
 22 sie 2009, 17:56
Pijo stymulujecie z Nika28 jakby nie na temat :P

 #354383  autor: jastrzomb_nocny
 22 sie 2009, 19:48
Widzę zdecydowanie odejście od tematu postu głównego!

Proponuję Nika28, załóż swoją dyskusję o karach za zerwanie umowy w Play, bo tak traktowane jest nie doładowanie nr przez 60 dni, notabene w erze było analogicznie z mixami w plusie nie wiem. Tylko Nika28, wysil się trochę, napisz coś od siebie umieść ewentualnie link do artykułu, ale napisz jaka jest Twoja opinia, no chyba, że ty jesteś autorem tego artykułu ;-)

Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Jastrzomb Nocny

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie telefonii komórkowej lub smart/palmfonów to pisz zawsze chętnie pomogę :-)

 #354384  autor: Nika28
 22 sie 2009, 20:10
jastrzomb_nocny pisze:napisz jaka jest Twoja opinia, no chyba, że ty jesteś autorem tego artykułu
Ale mi pojechałeś :P
Mnie się wydaje że już napisałam co sądzę. Ale w końcu jestem "tylko kobietą" i mogę się mylić :P
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2009-08-22, 20:12 ]
osachorzow pisze:Pijo stymulujecie z Nika28 jakby nie na temat :P
Fakt :P

Nika

 #354385  autor: Pijo
 22 sie 2009, 20:13
Nika28 pisze:Ale w końcu jestem "tylko kobietą" i mogę się mylić :P
W 100% zgadzam się z Twoą opinią :P

 #354386  autor: Nika28
 22 sie 2009, 20:15
Pijo pisze:
Nika28 skąd taka nienawiść pracowników Plusa do sieci Play ? :wink:
To zadnie napisałem z przymrużeniem oka :) . Pytanie zaczepno-wyjaśniające mające na celu stymulację dalszej dyskusji :D
Hehehe, mają rację, że trochę nie na temat ta stymulacja ;)

[ Dodano: 2009-08-22, 20:18 ]
Pijo pisze:
Nika28 pisze:Ale w końcu jestem "tylko kobietą" i mogę się mylić :P
W 100% zgadzam się z Twoą opinią :P
Coś podobnego :P

Koniec na ten temat, bo znowu się okaże że SPAM puszczam, albo nie w tym poście piszę ;)

Nika

 #354392  autor: jastrzomb_nocny
 22 sie 2009, 20:37
Kochani temat postu głównego dotyczy zapisów w regulaminie dotyczący błędów, a nie osoby Nika28, ani również spraw związanych z karą za zerwanie umowy w mix-ie
Nika28 być może nie wyraziłem się wystarczająco zrozumiale.
Pamiętam Twój temat - ba nawet umieściłem w nim swój komentarz do niego i stwierdzam, że w temacie założonym przez w pierwszym poście Twojego autorstwa był tylko i wyłącznie "przedruk artykułu" ani słowa od Ciebie.
Umieszczanie swoich opinie w innych wątkach ale nie na temat to spam, tak samo jak pójście na łatwiznę i przekopiowanie artykułu bez słowa własnej opinii.
Jesteś Kobietą co jak dla mnie równa się byciem również człowiekiem i jak każdy człowiek masz prawo do błędów - errare humanum est - jak mówi maksyma łacińska.

Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Jastrzomb Nocny

PS Chętnie podyskutuję z Tobą na temat kar za zerwanie umów w Play mixie tylko otwórz swój temat

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie telefonii komórkowej lub smart/palmfonów to pisz zawsze chętnie pomogę :-)

 #354396  autor: Nika28
 22 sie 2009, 21:03
jastrzomb_nocny pisze:...
Wiem co napisałeś i zrozumiałam. Odpisałam żartobliwie przyznając Ci rację, że jest nie na temat i skończyłam rozmowę, czego Ty nie zrozumiałeś chyba. Może teraz ja nie wyraziłam się jasno, już nie chcę na ten temat pisać, więc napisałam "Koniec na ten temat, bo znowu się okaże że SPAM puszczam, albo nie w tym poście piszę ;P"
A jeśli chodzi o wklejenie artykułu bez komentarza, to fakt, a potem się już "nakomentowałam" wystarczająco, przeczytaj, to będziesz wiedział co sądzę.
Też chętnie podyskutuję z Tobą, kiedy otworzę nowy wątek, na temat (tak, zrozumiałam aluzję).
p.s. My piszemy nie na temat pisząc o karach, a Ty pisząc o nas, a nie o temacie wątku, też chyba piszesz nie na temat?
Pozdrawiam serdecznie,
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, 21:13 przez Nika28, łącznie zmieniany 2 razy.

Nika