DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #333432  autor: Maniooo
 06 maja 2009, 00:01
mam pytanie a właściwie kilka pytań dotyczących telefonu wszech czasów :D chcę sprawić na urodziny tacie ta nokie i znalazłem na allegro oferty telefonów refabrykowanych w granicach 250-300 zł oraz oferty z podobno nieużywanymi telefonami za blisko 400zł czy jest sens kupować refabrykowany telefon czy ten jak piszą nieużywany??chodzi mi głównie czy te telefony sa jakościowo chociaz zbliżone do faktycznie nowych salonówek?? Telefon jest idealny do pisania sms-ów oraz dzwonienia a i o baterii słyszałem wiele dobrego i mocno zastanawiam się nad tymi ofertami jednak nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Możecie mi napisac kilka słów na temat tego telefonu i jesli coś wiecie to na temat tych ofert z allegro czy nie wpakuję się w straty bo telefon okaże się badziewny??

 #333437  autor: hettman
 06 maja 2009, 00:16
Maniooo pisze:??chodzi mi głównie czy te telefony sa jakościowo chociaz zbliżone do faktycznie nowych salonówek
-sa to telefony w ktorych wymieniona zostala obudowa,bateria(najczesciej na podrobke -co oznacza ze ten telefon traci jakakolwiek wartosc ktora mial z powodu baterii wlasnie) poczyszczone wnetrze,wymieniony mikrofon,glosnik,styki.Reasumujac-ten telefon to juz historia i o ile nie masz swojego(ktory kupiles jako np.nowy i wiesz co w nim siedzi)to nie warto za niego dac nawet 100 zl-i tyle ;-)

 #333440  autor: 8850
 06 maja 2009, 00:44
Jestem maniakiem legendarnych noki :) wszystkie najdroższe ekskluzywne starsze telefony NOKIA jak i legendy a do tych zalicza się 6310i - miałem w rękach, rozkręcałem, naprawiałem i używałem po kilka sztuk - oryginały jak i podróbki (nie jestem pracownikiem serwisu gsm). Moja skromna opinia która może się niepodobać innym:

0. Uważam że 6310i w pełni zasługuje nawet dzisiaj na miano telefonu wszechczasów! Tym telefonem nawet niedawno synchronizowałem online notatki telefonu kalendarza z internetowym google calendar (tak, da się :)) czy najnowszym microsoft outlook przez bluetooth oraz sterowałem serwerem medialnym (zmieniałem graną muzykę w domu) przez WAP!!
1. Leżaków magazynowych 6310i praktycznie nie ma a jesli już to ok. 1.000 PLN. Nie ma tych telefonów które były nie używane - one do dzisiaj są za dobre aby leżeć w szufladzie. Sprzedawcy kłamią
2. za 250-300 PLN kupisz używany ze strzaskaną lub porysowaną obudową lub z nówką nieoryginalną obudową która zazwyczaj nie jest bardzo spasowana ale baterią oryginalną używaną która wytrzyma ok. 4-5 dni.
3. za 400-600 PLN kupisz 6310i który jest mało wytrzaskany lub taki co ma wymienioną nowa oryginalną obudowę czasami nową oryginalną baterię (ale to bardzo bardzo rzadko), ma często przelutowane złącze ładowania baterii na nowe. To jest typowy refublished.

4. na allegro nie kupisz okazji - 6310i bardzo mało używana za 200 PLN. Jest za dużo osób które polują na ten telefon, nawet modele troche popsute są natychmiast ustrzeliwane za małe pieniądze. Spotkasz również idiotów którzy sprzedają ten telefon za 1500 PLN
5. sam użytkuje również na codzień 6310i którą kupiłem przypadkowo kiedyś okazyjnie w komisie sprzętu AGD za ok. 250 PLN ze wszystkimi papierami i wyglądem jak za 600 PLN ponieważ sprzedający nie orientował się co ma na wystawie. Bateria trzymała ok. 8 dni, dodatkowo kupiłem mu nową za 150 PLN która trzyma ok. 10-12 dni. Z ciekawości: obecnie poluję na baterię która nie jest dostępna w Europie a trzyma 20-25 dni bez ładowania. Tak, tak istnieje, zainteresowani wiedzą o co chodzi.

6. Nie napisałeś czym zajmuje się Twój tata a to jest ważne. Jeśli nie jest biznesmenem tylko starszym cżłowiekiem który potrzebuje tylko telefon do normalnego kontaktu - rozglądnij się za modelem 6310 (bez "i"). Jest tańsza o ok. 50-100 PLN zamiast niebieskiego podświetlenia ma zielone i brak mu bluetooth. Wszystko inne jest to samo i tak samo trzyma bateria. Sprawdź aby oprogramowanie było najnowsze ostatnie czyli ver. 7.0.
7. Szczerze: dla siebie czy dla Ciebie jeśli miałbym wybrać to na Twoim miejscu kupiłbym 6310i za 500-600 PLN w super stanie, a dla taty jeśli nie jest wpływowym człowiekiem wybrałbym nokie 3120 (nie classic nową) tylko starszą nokię 3120 i dokupiłbym oryginalną nową baterię BL-5C 1020mAh (nie standardową BL-5C 800mAh, ale Bl-5C 1020mAh). Nokie 3120 nie były przerabiane, używane kupisz ładne nieobite za 100-120 PLN, ten telefon ma całkiem wygodną klawiaturę, ładnie wygląda, jest mały, najważniejsze - ma możliwość wybrania duzej czcionki (wybór kontaktów i pisanie SMS) i będzie trzymał ok. 7-10 dni na nowej oryg. baterii nokia 1020mAh. Alternatywą jest też nokia 1100 która będzie trzymała tak samo ale telefon jest większy i wg. mnie gorzej wygląda. do 1100 również możesz wpakować BL-5C 1020mAh
8. Pamiętaj o ogólnej zasadzie: kupujesz starszy telefon - od razu wymienieniasz baterię na oryginalną nokia o tej samej lub większej pojemności jeśli jest taka produkowana. Nie kupuje się też mocno obitych, strzaskanych, przerabianych, odnawianych czy niepełnowartościowych starszych telefonów za małą kasę w którym było wymienione połowę rzeczy. Albo masz ładny starszy w pełni funkcjonalny telefon albo wogóle nic nie kupujesz.

Powodzenia przy wyborze

 #333750  autor: orson_dzi
 07 maja 2009, 13:44
8850 pisze:nokię 3120
To może być dobry wybór.
Mam taką, już ponad czteroletnią z oryginalną baterią BL-5C 800mAh właśnie. Od nowości telefon w stanie czuwania wytrzymywał prawie dwa tygodnie. Kiedy katowałem go miesięcznie kilkoma tysiącami sms-ów wytrzymywał z powodzeniem 4-5 dni. Teraz rzadko z niej korzystam i ładuję ją co 1.5 tygodnia mniej więcej.

Klawiatura jest bardzo wygodna, telefon solidny, a jakość rozmów na wysokim poziomie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #333927  autor: vinc
 08 maja 2009, 07:20
Panowie to nie jest dział Jaki Telefon Wybrać?. Wobec tego proszę o wypowiadanie się w temacie...

Obrazek

 #334002  autor: 8850
 08 maja 2009, 14:35
tak, dość chyba dużo się opisalem na temat 6310i i nadal uważam że warto ten telefon kupić ale tylko dla specyficznych osób :)

 #353774  autor: Orfi
 20 sie 2009, 10:51
Też uważam, że warto mieć ten telefon ( sam posiadam od 5 lat ) i naprawdę ma wiele zalet, zwłaszcza dla kogoś, kto nie potrzebuje multimediów a coś solidnego do rozmów i SMS . Lepiej jednak szukać 6310i, bo moduł bluetooth czasami się przydaje, zwłaszcza w podróży- słuchawka czy nawet od biedy do laptopa, żeby pocztę przejrzeć. Z zakupem mało używanego modelu, może być problem, bo w większości na Allegro są wystawiane straszne padaki a te które są w stanie idealnym mają oszałamiające ceny- widziałem wystawioną za ponad 1500 zł.

Orfi