DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

 #372091  autor: mariusz9a
 27 lis 2009, 10:59
Taaa... A modem jaki posiadamy? Pewnie HSPA max 7,2... Więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy to możliwe ;-)

Czasami na iPlusie na modemie HSPA 7,2/2,0Mb/s da sie wyciągnąć aż 32Mb/s (normalnie Plus ma LTE i się nie pochwalił - niedobry operator :roll: ). Fajnie, prawda? Tylko co to ma wspólnego z rzeczywistością? :roll:

 #372092  autor: Marens
 27 lis 2009, 11:02
Pablo-1986 pisze:Mam Play Fresh, tam nie ma ograniczeń, normalnie mam ponad 1,5 Mb/s
Pakiety Play Online w telefonie nie są limitowane do 1Mbit/s
P4 ma NodeB do 3.6Mbit

Play Online jest natomiast przycinany do 1Mbit

 #372497  autor: darnok
 29 lis 2009, 14:15
Marens pisze: Pakiety Play Online w telefonie nie są limitowane do 1Mbit/s
P4 ma NodeB do 3.6Mbit
Nie, P4 ma NodeB w technologii do HSDPA 7,2 Mbit i uplink 384k.
Co innego czy dany NodeB ma transmisji tyle zeby sie dalo pociagnac nawet te 3,6.

 #373827  autor: madhunt3r
 07 gru 2009, 17:37
Odświeżam ten watek, bo może coś się ruszy w tej kwestii. W Łodzi, miedzy innymi w śródmieściu, a także na ulicy rokicińskiej w stronę Andrespola jakość GSM Playa jest tragiczna, 3G jest idealne w całej Łodzi, zaś 2G, ręce opadają. I chciałbym aby ten wpis trafił do "Play4you" moderatorów technicznych sieci Play, aby w końcu ruszyli swoje 4 litery i zabrali się za optymalizacje sieci, poprawienie nadajników które są wystrzelone w powietrze... Bo nie da się korzystać z 2G!

 #373833  autor: Dideq
 07 gru 2009, 18:00
Mieszkam w tej okolicy i nie widzę problemu. Albo za mało korzystam z telefonu. :D 3G też w tej okolicy za słaby sygnał. W środku osiedla za słabo i na 2G skacze jak jest rozmowa.

 #373835  autor: madhunt3r
 07 gru 2009, 18:15
Widocznie za mało rozmawiasz, lub nie zwracasz uwagi na jakość. Fakt w okolicy Rokicinskiej w bloku nie ma 3G zasiegu i wlasnie na 2G trzeba rozmawiac, ale sie nie da jest buczenie :/ a w srodmiesciu, buczenia brak na 2G ale strasznie zniekształca glos.

 #373836  autor: Rogi
 07 gru 2009, 18:19
Marens pisze:
Pablo-1986 pisze:Mam Play Fresh, tam nie ma ograniczeń, normalnie mam ponad 1,5 Mb/s
Pakiety Play Online w telefonie nie są limitowane do 1Mbit/s
P4 ma NodeB do 3.6Mbit

Play Online jest natomiast przycinany do 1Mbit
Jeszcze nigdy nie przekroczyłem znacznie 1Mbit/s, więc też muszą być ograniczane.

 #373875  autor: despera
 07 gru 2009, 20:19
Panowie 25 kanałów PLAY w eGSM jest dobre na wieś i 100 telefonów - po to macie UMTS u nich! nie można po eGsm mieć super sieci... i to przy gęsto rozstawionych nadajnikach.....

 #373900  autor: satcom
 07 gru 2009, 22:21
Panowie 25 kanałów PLAY w eGSM jest dobre na wieś i 100 telefonów - po to macie UMTS u nich! nie można po eGsm mieć super sieci... i to przy gęsto rozstawionych nadajnikach.....
Ok, tylko w takim razie po co chwile po rozpoczeciu rozmowy przerzuca mi rozmowe z 3G na EGSM? Dodam, ze nie jest, to zadna wies, tylko miasto, jeden nodeB i bts EGSM na jakies 35 tys. mieszkancow. Dzieje sie tak w 90% rozmow.

 #373903  autor: madhunt3r
 07 gru 2009, 22:26
Też z chęcią otrzymam odpowiedź od jakiegoś technika Playa,czemu ciągle przelogowywuje się na EGSM, ja chce 3G.

 #373911  autor: michael_dee
 07 gru 2009, 23:03
satcom pisze:Ok, tylko w takim razie po co chwile po rozpoczeciu rozmowy przerzuca mi rozmowe z 3G na EGSM?
madhunt3r pisze:Też z chęcią otrzymam odpowiedź od jakiegoś technika Playa,czemu ciągle przelogowywuje się na EGSM, ja chce 3G.
Wydaje mi się, że to ma związek albo z konfiguracją nadajników, albo z modelem telefonu. Ze wskazaniem na to drugie. Ja mam Sony Ericssona i jeszcze nigdy, w żadnym mieście, nie zrzuciło mi rozmowy z 3G/HSDPA na EDGE w Play'u.

 #373934  autor: despera
 08 gru 2009, 08:19
Ustawcie sobie tylko tryb 3g i nie marudzić jak dzieci!
Jak sieć ma kaprys a telefon może to jadą na 2g - każda sieć by tak zrobiła - nie blokujecie miejsca na Internet po HSPDA+ a rozmawiac możecie.....

PROSTE

 #374037  autor: Patryk_
 08 gru 2009, 20:20
despera pisze:każda sieć by tak zrobiła
Nie każda i nie wszędzie.
Plus,Orange siedzą twardo w 3G podczas połączenia głosowego,przynajmniej na południu Polski.

 #374055  autor: flanelek
 08 gru 2009, 21:29
W warszawce Orange tez twardo siedzi na 3G ale Era to juz nie i dlatego siedzi w telu 2G. Play to rożnie ale na 3G niemoge gadac wieczorami ( priorytet internetu chyba ) bo albo mnie nieslychac albo ja nieslysze i jest ogólnie kiepsko wiec przelaczylem na stale na 2G i jest w miare.

 #374062  autor: satcom
 08 gru 2009, 21:43
Wydaje mi się, że to ma związek albo z konfiguracją nadajników, albo z modelem telefonu.
Z pewnoscia chodzi o konfiguracje sieci, na poczatku, po uruchomieniu EGSM tak nie bylo.
despera pisze:Ustawcie sobie tylko tryb 3g i nie marudzić jak dzieci!
Jak sieć ma kaprys a telefon może to jadą na 2g - każda sieć by tak zrobiła - nie blokujecie miejsca na Internet po HSPDA+ a rozmawiac możecie.....

PROSTE
Ustawienie na 3G nie rozwiazuje tematu, czasem w budynkach jednak gsm sie przydaje.
Ale 3G powstal chyba nie tylko dla internetu, ale i pojemnosci sieci? Wiec jesli mam max. zasieg 3G i EGSM i przerzuca mnie na sile do EGSM, gdzie nagle spotykam sie z uzytkownikami posiadajacymi tylko telefony gsm, to wydaje mi sie, ze ten moment przelaczenia jest kluczowy. Czesto nastepuje wtedy nagle rozlaczenie rozmowy. Moze wlasnie sie ten gsm zapycha, co przy jednej stacji na miasto nie jest chyba takie trudne?
W plusie jednak to przelaczenie nie nastepuje. W zwiazku z tym ponawiam pytanie, dlaczego Play tak robi?

 #374067  autor: Patryk_
 08 gru 2009, 22:02
flanelek pisze:Play to rożnie ale na 3G niemoge gadac wieczorami ( priorytet internetu chyba )
Jakby był priorytet dla danych,to by przenosiło do 2G,o ile były by dostępne jakiś zasoby w GSM.
U mnie Play właśnie tak działa - gdy sieć UMTS jest nieobciążona (np.rano),to przechodzi w standby z GSM do 3G praktycznie już od poziomu sygnału UMTS ok.-100 dBm,i cały czas trwa w 3G,takze podczas rozmowy,a wieczorami zrzuca do 2G,gdy się chce zadzwonić.

 #374125  autor: michael_dee
 09 gru 2009, 11:15
satcom pisze: dlaczego Play tak robi?
Napisz do działu technicznego Play. Może Ci odpowiedzą. Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło przełączenie z 3G na 2G podczas rozmowy, ani w trybie czuwania, więc może to ma związek z modelem telefonu? Telefony różnie ściągają zasięg - niektóre lepiej, inne gorzej.

 #374168  autor: Claudec
 09 gru 2009, 16:11
Jakość Play 2G jest coraz lepsza, wszystko zależy ile w waszym rejonie jest BTSów.
Kiedy miałem 1 to telefon potrafił logować się do odległych stacji, obecnie mam w zasięgu 2 i telefon rzadko świruje.
Ostatnio jak kolega mi minuty nabijał w PF to zadzwonił na 2godz i nic nie zrywało połączenia a jakoś rozmowy była dobra.
Jedynie mogę się przyczepić że czasami jadąc autobusem z Łazisk Górnych do Mikołowa
to zawsze zrywa transmisje danych :(
Jak jadę z Mikołowa do Łazisk to nic nie zrywa :|

 #374170  autor: kowcio
 09 gru 2009, 16:22
U mnie Play w 2G też ruszył z jakością. Już jest znacznie lepiej, niż w Erze. Ale tylko tu gdzie mieszkam, bo w centrum jeszcze dośc tragicznie działa. Dzisiaj troszkę bawiłem się tym ;) Jutro Era będzie testowana.

 #374200  autor: michael_dee
 09 gru 2009, 18:07
Claudec pisze:Ostatnio jak kolega mi minuty nabijał w PF to zadzwonił na 2godz
A kolega pewnie dzwonił z firmowego telefonu? :P
2h jednorazowej rozmowy przez komórkę?! :shock: Mnie się najdłużej zdarzyło 30 min rozmawiać, i to nie ze względu na koszty, tylko męczą mnie długie rozmowy przez
telefon 8).
kowcio pisze:U mnie Play w 2G też ruszył z jakością.
U mnie od samego początku jakość była świetna na 2G :-D.
  • Strona 5 z 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9