DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #336080  autor: Kantadio
 19 maja 2009, 18:00
Witam,
Jakiś czas temu pytałem was o opinie na temat Adaptera Dual Sim. Jako, że temat nie cieszył się zbyt wielkim zainteresowaniem, postanowiłem zaryzykować i kupiłem adapter na ten aukcji:

Adapter Dual Sim

Posiadam Nokie n73 dlatego, zależało mi na tym, żeby adapter współpracował z Symbianem.
Nie sugerowałęm sie tym czy to 5/10/20 generacja, tylko tym co pisze sprzedawca na temat produktu. Nie był to też najtańszy dostępny model na allegro (6-10zł) ani również najdroższy ("23 generacja" 39zł) . Aukcja wydała mi sie godna zaufania, sam sprzedawca również.

Po kilku dniach od zakupu, otrzymałem paczke z adapterem. Po wprowadzeniu pary zmianach w ustawieniach telefonu, mam na myśli wyłaczenie kontroli PIN na obydwu kartach oraz blokady telefonu po zmianie SIM zamontowałem adapter. Powiem szczerze, że jakos nie chciało mi sie wierzyć w to, że ten "wynalazek" będzie działał. Jednak ku mojemu zdziwieniu.. Adapter działa i to bardzo, ale to bardzo dobrze :thumbup: :) . Sam fakt, że urzadzenie działa już nie zaskoczył a codopiero sposób w jaki funkcjonuje.

Kilka słow o tym jak działa Adapter:
- po zamontowaniu 2 kart SIM w adapterze a nastepnie w telefonie uruchamiamy urządzenie. Pierwsza różnicą jaka możemy zauważyc jest to, że logo operatora sieci wyświetła sie na przemian z napisem SIM-1 (lub SIM-2).

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

- W menu(w przypadku N73 w folderze Aplikacje) pojawia sie nowa ikona "Magic Sim" (podobnie jak bylo to opisane w aukcji) Ikone możemy dowolnie przeniesc do innego folderu lub głównego menu(wedle uznania).

[center]Obrazek[/center]

- po uruchomieniu Magic Sim pojawia nam sie Menu opcji:

[center]Obrazek[/center]

- 1. Opcja służy do przełaczenia na 1 karte Sim
- 2. Opcja służy do przełaczenia na 2 karte Sim
- 3. Opcja służy do wyłaczenia karty SIM. Do końca nie wiem jak ta funkcja działa, w każdym razie gdy jest aktywna(* obok napisu Not Connect) i spróbujemy nawiazać połaczenie z nieaktywna karta SIM usłyszymy komunikat "abonent ma wyłaczony telefon lub jest..." natomiast przy nieaktywnej funkcji (brak * obok napisu Not Connect) i analogicznie próbie nawiazania połaczenia z nieaktywna karta usłyszymy "połaczenie nie może byc zrealizowane..."

[center]Obrazek[/center]

- 4. Opcja służy do zmiany nazwy karty, wyświetlanego na przemiennie z nazwa operatora (SIM-1/SIM-2) Jednak mamy możliwość zmiany nazwy wyłacznie używajac cyfr, czyli np wpisać numer karty, której w danym momencie używamy.
- 5. Opcja słuzy do ustawienia automatycznego czasu zmiany aktywnej karty SIM. Mamy możliwość zaprogramnowania 2 czasów automatycznej zmiany

[center]Obrazek[/center]

- 6. Opcja jak sama nazwa wskazuje to wybór języka. Domyślnie Angielski

[center]Obrazek[/center]

- 7. Opcja to wybór sposobu pracy karty. Mamy do wyboru 2 sposoby: Pierwszy STK Menu czyli zmienianie ręczne oraz 007 Mode zmienianie karty SIM za pośrednictwem kodu (001/002) a następnie nawiazania połaczenia (Ikona Magic SIM znika wtedy z menu telefonu, pojawi sie po przełaczeniu na tryb pracy STK Menu za pośrednictwem kodu 007). Jest to zdecydowanie lepszy a zarazem szybszy sposób zmiany aktywnej karty SIM.

[center]Obrazek[/center]

Podsumowując jest to bardzo przydatne urządzenie, działa w 100% (w telefonie Nokia N73). Adapter testuje juz od dobrych kilku dni, karty sim zmieniajac bardzo często, rezultat? bezawaryjna praca :). Jeśli chodzi o sam czas jaki zajmuje nam przełączenie z jednej karty SIM na druga, to jest to okolo 3 sekund od momentu wyklepania kodu 001/002 oraz nawiazania połaczenia, a nastepnie jakieś 5-8 sekund do momentu gdy karta złapie zasięg( jest to zależne od lokalizacji, jeżeli w miejscu w jakim się aktualnie znajdujesz jest bardzo dobry zasięg dajmy na to Oragne to zajmie to 5 sekund). Codo zwiększonego zużycia baterii, to powiem szczerze, że nie zauważyłem aby się zwiekszyło, a jeśli tak to bardzo nieznacznie. Dodam jeszcze, że ustawiłem w telefonie przekierowywanie połaczeń z jednej karty na druga, co w efekcie daje mi możliwość kontroli tego czy ktoś nie próbuje się ze mna skontaktowac pod nr karty, która jest w danym momencie nieaktywna :) Przekierowywanie działa w taki sam sposób jak gdyby karty znajdowały się w innych aparatach.

Na koniec dodam, jak zapewne zauważyliscie, że korzystam z karty Orange i Era. Domyślam się, że z wspólpracą kart innych operatorów również nie bedzie problemu :)

W razie jakiś pytań prosze o kontakt.
Licze na to, że komuś pomoge tym odrobine rozbudowanym opisem Adaptera Dual Sim :)

Pozdro

 #336085  autor: piokuk
 19 maja 2009, 18:16
Nie zawsze jest tak dobrze. Prawidłowa praca adaptera zależy niestety od bardzo wielu czynników. Wśród nich należy wskazać na: model telefonu, wersja firmware (na Nokii N82 przez bardzo długi okres czasu fantastycznym adapterem była wersja 15 niewycinana, po zmianie firmware na v31 w ogóle nie chciała działać - musiałem wymienić na adapter w wersji 20), para kart sim, których się używa (mi się na niektórych adapterach "gryzły" Play i dowolna inna karta).
Moje doświadczenia z adapterami (bogate :)) są następujące - wersja 20, 15, 16. Za diabła nie chciała mi działać wersja 23.

 #336090  autor: Kantadio
 19 maja 2009, 19:03
piokuk pisze:Nie zawsze jest tak dobrze. Prawidłowa praca adaptera zależy niestety od bardzo wielu czynników. Wśród nich należy wskazać na: model telefonu, wersja firmware (na Nokii N82 przez bardzo długi okres czasu fantastycznym adapterem była wersja 15 niewycinana, po zmianie firmware na v31 w ogóle nie chciała działać - musiałem wymienić na adapter w wersji 20), para kart sim, których się używa (mi się na niektórych adapterach "gryzły" Play i dowolna inna karta).
Moje doświadczenia z adapterami (bogate :)) są następujące - wersja 20, 15, 16. Za diabła nie chciała mi działać wersja 23.
No różnie to bywa niestety :? W każdym razie moim celem było ogólne przedstawienie zasady działąnia Adaptera Dual Sim, gdyż jak wspominałem niedawno sam rozważałem zakup i niestety nie udało mi sie znaleźć żadnego opisu pozwalajacego mi zdecydować czy warto zainwestować w coś takiego pieniądze czy też nie :) To jaki Adapter działa z jakim telefonem jest niestety już indywidualną sprawą :? . Wydaje mi się jednak ze sam schemat działania adaptera, może sie okazać dla kogos pomocny oraz pomoc podjać decyzje odnośnie zakupu :)

 #336114  autor: hettman
 19 maja 2009, 20:57
Kantadio, -fajnie Ci ten "test" wyszedl i jest napewno przydatny,niemniej jest juz tak ze im starszy fon(a ta nokia mloda nie jest :-D ) tym lepiej dzialaja takie wynalazki jak dual sim czy tez wszelkiego rodzaju X-simy.Niemniej spoko i moze sie kiedys skusze i kupie takie cos do swojej nokii 6120(dla testow)i ciekaw jestem czy mozna dac jednoczesnie x-sima i dual sima(bo moja nokia ma smoka na siec :?: :-D (sprawdze-najwyzej rozwale fon) :-D

 #336132  autor: Kantadio
 19 maja 2009, 22:22
hettman pisze:Kantadio, -fajnie Ci ten "test" wyszedl i jest napewno przydatny,niemniej jest juz tak ze im starszy fon(a ta nokia mloda nie jest :-D ) tym lepiej dzialaja takie wynalazki jak dual sim czy tez wszelkiego rodzaju X-simy.Niemniej spoko i moze sie kiedys skusze i kupie takie cos do swojej nokii 6120(dla testow)i ciekaw jestem czy mozna dac jednoczesnie x-sima i dual sima(bo moja nokia ma smoka na siec :?: :-D (sprawdze-najwyzej rozwale fon) :-D
Zgadzam się z Toba :) Nie mniej jednak jak juz pisałem nie miałem na celu namawiania ludzi do zakupu tego typu wynalazków tylko po krótce, przedstawic zasadze jego działania :) Fajnie by było jakby moj post nie poszedł na marne i komuś się kiedyś przydał :wink:

A jeśli chodzi o X-Sima w połaczeniu z dual simem to nie mam zielonego pojecia jak działa X-SIM. Jednak wydaje mi sie, że bedzie z tym problem ponieważ Adapter podobnie jak X-SIM musi sie bezpośrednio stykać z karta SIM :? A swoją drogą, masz telefon z Play z tego co widze a o ile sie nie myle to w Play ściągają simlocka za free :)

 #336137  autor: hettman
 19 maja 2009, 22:33
Kantadio pisze: Play ściągają simlocka za free
telefon to ja mam z Tesco mobile(6120) a oni za darmo to nawet w morde dac nie chca :-D :-D

 #337979  autor: macis
 29 maja 2009, 12:10
Mam prośbę zainstalowałem karte dual sim w tel.nokia n-73 wyłączyłem kontrole kodu pin oraz blokade tel.po zmianie kart sim,a nadal po zmianie pracy karty sim mam pytanie z tel."pozwalasz na aktualizacje karty sim" i musze każdorazowo potwierdzać te zmiany.Nie wiecie jak to wyłączyć.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009, 13:05 przez macis, łącznie zmieniany 1 raz.

 #337984  autor: piokuk
 29 maja 2009, 12:19
Tego się nie da wyłączyć. Tak będziesz miał.

 #338027  autor: macis
 29 maja 2009, 15:16
więc klops? bez potwierdzenia nie nastąpi zmiana karty sim. :smt011