DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #320488  autor: piotrekkk
 01 mar 2009, 09:42
maciejbydgoszcz pisze: Witam serdeczniej . Jestem przedstawicielem handlowym Telekomunikacji Novum działającej na WLR w TP. Abonament w Telekomunikacji Novum wynosi 27,05 na 12 miesęcy a na 24 miesiące to koszt 24,59.
niezła ściema podawać ceny netto ;)
prawdziwa oferta
-umowa na czas nieokreślony abonament 40,00zł brutto, aktywacja 183,00zł
-umowa na 12 miesięcy 33zł brutto, aktywacja 1,22zł
-umowa na 24 miesiące 30zł brutto, aktywacja 1,22

można sprawdzić to np
tu
 #320511  autor: maciejbydgoszcz
 01 mar 2009, 11:45
piotrekkk pisze:
maciejbydgoszcz pisze: Witam serdeczniej . Jestem przedstawicielem handlowym Telekomunikacji Novum działającej na WLR w TP. Abonament w Telekomunikacji Novum wynosi 27,05 na 12 miesęcy a na 24 miesiące to koszt 24,59.
niezła ściema podawać ceny netto ;)
prawdziwa oferta
-umowa na czas nieokreślony abonament 40,00zł brutto, aktywacja 183,00zł
-umowa na 12 miesięcy 33zł brutto, aktywacja 1,22zł
-umowa na 24 miesiące 30zł brutto, aktywacja 1,22

można sprawdzić to np
tu





Myślisz , że ja tu jestem po to żeby ściemniac?? To sie grubo mylisz. W umowie na czas nieokreślony można nawet zapłacic 1 złoty za aktywacje. A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto. Według mnie to i tak jest najtańszy operator WLR.
 #320553  autor: piotrekkk
 01 mar 2009, 14:24
maciejbydgoszcz pisze:Myślisz , że ja tu jestem po to żeby ściemniac?? To sie grubo mylisz. W umowie na czas nieokreślony można nawet zapłacic 1 złoty za aktywacje. A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto. Według mnie to i tak jest najtańszy operator WLR.
to zrób link do cennika, gdzie przy umowie na czas nieoznaczony można mieć aktywację za 1 złotówkę... co jeszcze ciekawego napiszesz?

[ Dodano: 2009-03-01, 14:25 ]
to może zróbmy głosowanie kto się domyślił ;)

 #320555  autor: Vieslav
 01 mar 2009, 14:28
Czy ktoś wie ile wyniesie zerwanie umowy na w TP w pierwszym miesiącu? (umowa na rok, żeby nie płacić za aktywacje 366zł) Linia ma służyć tylko do internetu a socjalny wycofano ze sprzedaży więc nie opłaca się przez rok płacić 50zł miesięcznie skoro tel i tak nie będzie używany.

 #320576  autor: Pedros
 01 mar 2009, 15:56
Mulder pisze:Czy ktoś wie ile wyniesie zerwanie umowy na w TP w pierwszym miesiącu? (umowa na rok, żeby nie płacić za aktywacje 366zł) Linia ma służyć tylko do internetu a socjalny wycofano ze sprzedaży więc nie opłaca się przez rok płacić 50zł miesięcznie skoro tel i tak nie będzie używany.
zerwanie umowy po pierwszym miesiacu to kolo 169 zł co było juz niejednokrotnie wspomniane na tym forum wystarczy poszukac ... :)
tak jak i bylo opisywane to ze MUSISZ na łączu TP posiadac aktywna linie (lub tez utrzymanie lini tel) zeby korzystac z internetu !! Oczywiście mozesz zrezygnowac z abonamentu TP ale wtedy musisz miec WLR ,albo zalozyc linie TP tylko po to zeby przejsc na LLU innego operatora

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #320587  autor: tajniak
 01 mar 2009, 16:43
maciejbydgoszcz pisze:A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto.
Tak samo każdy się domyśla, że za wprowadzanie konsumenta w błąd dostaje się karę... Twoi poprzednicy na forum podawali informacje o wiele pełniejsze... np. tu
maciejbydgoszcz pisze:W umowie na czas nieokreślony można nawet zapłacic 1 złoty za aktywacje.
Poproszę link do tej oferty.

 #320589  autor: Vieslav
 01 mar 2009, 16:58
zerwanie umowy po pierwszym miesiacu to kolo 169 zł co było juz niejednokrotnie wspomniane na tym forum wystarczy poszukac ... :)
tak jak i bylo opisywane to ze MUSISZ na łączu TP posiadac aktywna linie (lub tez utrzymanie lini tel) zeby korzystac z internetu !! Oczywiście mozesz zrezygnowac z abonamentu TP ale wtedy musisz miec WLR ,albo zalozyc linie TP tylko po to zeby przejsc na LLU innego operatora
Widziałem właśnie, ale wolałem się upewnić. Wiem, że trzeba posiadać aktywną linię, ale chcę po prostu przenieść telefon do innego operatora i dlatego pytałem o zerwanie umowy, bo lepsze 169zł niż 366zł za przyłączenie. :P Choć teraz po dokładnych kalkulacjach: 50zł * 12 miesięcy = 600zł w jeśli przeniosę telefon np do Dialogu to będzie 35 zł * 10 miesięcy + 50 zł * 2 miesiące (okres wypowiedzenia) + 169zł = 619zł. Chyba, że: Multilinia Eko 26zł * 10 miesięcy + 50zł * 2 miesiące +169zł = 529 zł i do tego Multimo 512 kb/s za 44zł. Ech, już sam nie wiem :roll:

 #320592  autor: Pedros
 01 mar 2009, 17:16
Mulder pisze:
Ech, już sam nie wiem :roll:
co byś nie zrobił ,pozbycie sie Telekomuny to dobre wyjście ;)

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #320618  autor: widex
 01 mar 2009, 18:52
Ja mam wybór - jeden operator tv kablowej z internetem 2 mbps za 109 zł albo operator komórkowy. Mieszkam w ponad 30 tys. mieście;> bez TP nie mogę mieć innego dostępu do Internetu. Muszę korzystać z 1 mbps, gdzie inni co mają telefon z TP mają szansę na 2 czy 4 w tej cenie co ja mam 1.

Szkoda, że obecnie TP w ogóle istnieje. Buduje jakoś sieć, ale co mi z tego?
 #320769  autor: barteks2
 02 mar 2009, 15:59
maciejbydgoszcz pisze:A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto.
Kogo obchodzą cenny netto? :evil: Ceną końcową jest cena brutto :!:
 #320779  autor: piotrekkk
 02 mar 2009, 16:57
barteks2 pisze:
maciejbydgoszcz pisze:A poza tym każdy chyba sie domyśla , że są to ceny netto.
Kogo obchodzą cenny netto? :evil: Ceną końcową jest cena brutto :!:
tu się nie zgodzę... sam byłem przedstawicielem handlowym ;) tylko zasada jest jasna: osobom prywatnym, konsumentom prezentuje się ceny brutto, firmom biznesowi ceny netto, tylko ten wątek tyczy się oferty dla osób indywidualnych
wiem jedno: jeśli ktoś zmienia operatora by mieć taniej, to go podziwiam, że znalazł taką ofertę, nie ma nic za darmo, można na czymś zarobić, ale można na czymś stracić, a tak naprawdę trzeba sprzedać nową jakość...

 #320940  autor: tajniak
 03 mar 2009, 17:04
piotrekkk, tego chyba każdy się domyśla ;)

 #320996  autor: piotrekkk
 03 mar 2009, 20:00
tajniak pisze:piotrekkk, tego chyba każdy się domyśla ;)
no nie wiem czy każdy, tutaj każdy pisze, że szuka tańszej oferty, czasem śmiać mi się chce... może ktoś kiedyś napisze, że szuka droższej oferty... na jedno wychodzi...

 #321113  autor: tajniak
 04 mar 2009, 15:48
piotrekkk, to była ironia w nawiązaniu do pewnej osoby wyżej piszącej.

 #321226  autor: tetris
 05 mar 2009, 13:49
Pedros pisze: co byś nie zrobił ,pozbycie sie Telekomuny to dobre wyjście ;)
Moim zdaniem demonizujesz ;) jakby się dobrze zastanowić, to ostatnio sporo decyzji jest tam ok, niedawno obniżyli stawki ze stacjonarek na komy, wczoraj widziałem też niusa, że ceny za voip (na komórki) też poszły w dół...czasem odnosze wrażenie, że cokolwiek tp by nie zrobiła to i tak będzie źle odebrane....

 #321258  autor: Pedros
 05 mar 2009, 16:23
tetris pisze: Moim zdaniem demonizujesz ;) jakby się dobrze zastanowić, to ostatnio sporo decyzji jest tam ok, niedawno obniżyli stawki ze stacjonarek na komy, wczoraj widziałem też niusa, że ceny za voip (na komórki) też poszły w dół...czasem odnosze wrażenie, że cokolwiek tp by nie zrobiła to i tak będzie źle odebrane....
fakt nie taka TPSAa zła jak ja maluja ;)
ale ogólnie jestem chyba nastawiony anty TPSiarsko wiec emocje wziely gora

jednak trzeba przyznac ze spadly ceny na kom i na kom na VoIP'ie

Tempus Fugit Acternitas Manaet

 #321275  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 18:21
Pedros, obiecałeś ciekawą ofertę Netii... a wyszło... to co zwykle... owszem na LLU, oferta jest godna przemyślenia jeśli ktoś jest w zasięgu LLU, ale WLR i BSA nie wiele się zmieniają... a sam WLR to już bez komentarza ;)

 #321338  autor: tajniak
 05 mar 2009, 22:32
nie rozumiem tej oferty... Czy linia TP to też LLU?

 #321340  autor: piotrekkk
 05 mar 2009, 22:40
masz link do prezenetcji netii za luty tu, na stronach 20 i 21 masz wytłumaczone różnice między wlr, bsa i llu... może sprecyzuj pytanie, co chcesz wiedzieć?

 #321342  autor: tajniak
 05 mar 2009, 22:44
Chodzi mi o to, czy do oferty "na linii TP" zalicza się się także LLU (domyślam się, że tak). W ogóle ta oferta bardzo nieprzejrzysta (na stronie WWW), przez brak rozróżnienia BSA, LLU, sieci Netii i WiMAXu oraz brak rozróżnienia okresów umowy.