DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #315179  autor: plustik
 03 lut 2009, 15:54
Mam Orange Freedom. Ostatnio chcialem zaplacic za Internet w salonie firmowym Orange w kasie i ku mojemu zdziwieniu oplata manipulacujna wyniosla 2zł - mysle ze jest to dosyc duzo.
Kiedys pamietam ze jak sie placilo w salonie firmowym Orange to nie bylo oplaty manipulacyjnej... no i byly spore kolejki czego nie ma obecnie.

Jak najwygodniej oplacac rachunek?

Nie interesuje mnie polecenie zaplaty aby siec sama pobierala oplaty z konta bankowego, ewentualnie mogloby byc ROR?
Czy ktos oplaca RORem??

 #315182  autor: mikage1
 03 lut 2009, 16:04
najlepiej przelewem z konta przez usługi bankowości elektronicznej (w każdym banku - koszt przelewu 0,50 - 1,00 PLN)

tak opłata w salonach już z 2 lata jest...

a w ogóle podobny temat tutaj klik

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #315204  autor: Vieslav
 03 lut 2009, 17:04
A ja mam pytanie: jeśli chcę zapłacić babci rachunek za internet i telefon (telefon Dialog, internet Orange na oddzielnej fakturze) z mojego konta internetowego to czy nie będzie z tym problemu? Dane na fakturze oczywiście całkiem różnią się od moich danych w banku. Pytam, bo nie mogę patrzeć jak zdzierają z babci prowizję 2x 2,50zł.

 #315206  autor: kowcio
 03 lut 2009, 17:13
Mulder, jeśli chodzi o Orange- nie powinno byc problemów, zdarzyło mi się płacić cioci Abo z konta mojej mamy (nawet nazwisko inne) i bez problemów poszło :-) Chyba, że się coś zmieniło, ale wątpię.

 #315207  autor: thonka
 03 lut 2009, 17:17
nie ma znaczenia od kogo poszla oplata.
w wiekszosci przypadkow numery kont na ktore wplaca sie pieniadze sa indywidualne dla kazdego klienta/odbiorcy.
najwazniejsze jest by w polu tytulem zawrzec numer FV i ew. dla bezpieczenstwa imie i nazwisko lub nr klienta przynajmniej ja tak robilem w orange i wszystko bylo ok, a teraz robie w erze i tez nie ma zastrzezen.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #315344  autor: tajniak
 03 lut 2009, 23:00
Co do kont: polecam mbank. Przelew za 0 zł, ale jest minus: brak oprocentowania środków.

 #316081  autor: corner
 07 lut 2009, 11:04
Czy to ten "bank", w którym polecenie zapłaty jest płatne?

Nawiasem mówiąc polecenie zapłaty to najwygodniejszy sposób płacenia rachunków. Płaci się samo.

 #316110  autor: plustik
 07 lut 2009, 13:29
corner pisze:Czy to ten "bank", w którym polecenie zapłaty jest płatne?

Nawiasem mówiąc polecenie zapłaty to najwygodniejszy sposób płacenia rachunków. Płaci się samo.
ale "Polecenie zapłaty" to jest forma płatności kiedy sieć sama sobie pobiera kase z konta, tzn z banku ile chce...

natomiast ROR to bank opłaca rzeczywiscie tyle ile jest na fakturze - reasumując bezpieczniej chyba.

Jestem trochę nieufny co do Polecenia zapłaty :?

 #316123  autor: Patryk_
 07 lut 2009, 14:33
plustik pisze:Czy ktos oplaca RORem??
Ja opłacam BE zwykłym zleceniem stałym.
59,78 każdego 12-tego dnia miesiąca i mam problem z głowy.