DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #314883  autor: MadzikS
 02 lut 2009, 12:38
Witam. Mój znajomy ma mix plusa a w nim na koncie 600zł, mało dzwoni i nie ma możliwości wykorzystania tego, czy można przelać tą kasę na inne konto w Plusie lub w jakis inny sposób wykorzystać tą kasę?

 #314884  autor: bledos
 02 lut 2009, 12:46
Z tego co się orientuję, usługa Przelew SMS juz nie działa. Było za dużo nadużyć, więc zamiast poprawić system, woleli zrezygnować z funkcjonalności...

 #314893  autor: Kaczy
 02 lut 2009, 13:27
bledos, teleprzelew był akurat dostępny w simplusie, a nie Mix Plusie.

...::: Made for loneliness :::...

 #314918  autor: Spiite
 02 lut 2009, 15:34
MadzikS, Mam 3 pomysły a w zasadzie jest to jeden.

1.Twój kolega może sprezentować minuty rodzinie która jest w innej sieci(Play,Era) i która ma włączoną promocję "Bonus".
2.Na tej samej zasadzie może odsprzedać minuty znajomym lub przez allegro.
3.Może kupić starter jednej z dwóch wymienionych sieci, "nabić" minut i sprzedać.

Trochę to uciążliwe ale skoro i tak nie wykorzysta tych minut to zawsze trochę zarobi na opłacenie rachunku.

 #314922  autor: Łukasz_W
 02 lut 2009, 15:58
Kaczy pisze:bledos, teleprzelew był akurat dostępny w simplusie, a nie Mix Plusie.
W MixPlusie chyba też był, tylko że nie można było przelewać pomiędzy MixPlusem i Simplusem (?).
Spiite pisze:2.Na tej samej zasadzie może odsprzedać minuty znajomym lub przez allegro.
Ale w jaki sposób skoro Teleprzelew już nie istnieje?

 #314927  autor: Senninho
 02 lut 2009, 16:12
Łukasz_W pisze:Ale w jaki sposób skoro Teleprzelew już nie istnieje?
Dzoniąc do kogoś z sieci Play gdzie za dwie minuty odebrane daje minute. Sprzedaż polega na wykonaniu połączenia do kogoś z sieci play za odpowiednia stawke oczywiście :wink:

Alcatel OT301---->Nokia 3330---->Siemens S 55------->Nokia 3100----->Nokia 6310i-------->LG C3310-------->Samsung J600 E-----> Nokia E50 - > Samsung L760----> samsung x640 ----> Znów kochana E50 ----> 8500 Wave----> HTC ONE S

 #315053  autor: biotyt
 02 lut 2009, 22:57
Z tym sprzedawaniem minut to trochę słaby interes ponieważ bardzo dużo się traci. Użytkownik Play musi odebrać 2 minuty połączenia, które z MixPlusa kosztują pewnie 1,20-1,40zł. Ta minuta jest warta dla użytkownika Play maksymalnie 0,49gr. Aby ktoś kupił stawka musi być trochę atrakcyjniejsza. Można więc z tych 600 zł odzyska może 3-4 razy mniej.

[ Dodano: 2009-02-02, 23:27 ]
Ja zawsze, jak zostają mi jakieś pieniądze na koncie wykupuję dodatkowe SMS-y na bramce, w moim przypadku na Multiboxie w Orange. Wykorzystuję je poza sieć, są dwa razy tańsze niż z komórki, wygodniej pisać na komputerze, są bez reklam i podpisane moim numerem w Orange. Zawsze w końcu je wykorzystam prędzej czy później.

Wykupuje też pakiet danych, którego za bardzo nie potrzebuję, ale czasem przydaje się by pooglądać sobie stronki przez Operę Mini lub do GG np. jadąc autobusem, wtedy gdy się nudzę, a muszę czekać i nie mam nic do czytania pod ręką.

Proponuję poszukać w Internecie stron gdzie można płacić SMS-em np. za dostęp do serwisu, pewnych materiałów, zapłacić np. za gazetę w wersji elektronicznej, obejrzeć film w internetowym multipleksie legalnie. Część można przeznaczyć na jakieś numery premium organizacji pożytku publicznego, które potrzebują pieniędzy niż tracić część tej sumy na transfer do Play czy Tak Taka.

Radzę też przyjrzeć się informacjom na stronie Plusa, jakieś serwisy lub usługi dodatkowe. Może coś znajomego zainteresuje np. Muzodajnia, Funskan, XyberMech.

Można też spróbować szczęścia w konkursach ;)

biotyt

 #315124  autor: jablo
 03 lut 2009, 13:09
Teleprzelewu juz nie ma?? kurcze to niedobrze ;. Czyli obudziłem się z przysłowiową reką w nocniku, bo mocno liczyłem że będę miał możliwość przelania swoich środków na innych numer...
Trudno w takim razie....

 #315126  autor: mariusz9a
 03 lut 2009, 13:11
jablo pisze:Teleprzelewu juz nie ma?
Chyba od października 2008.