DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #311852  autor: dangorka
 20 sty 2009, 21:04
Witam

Stoję przed kupnem routera...

Problemem jest to,że musi działać internet nie tylko na PSP,ale rowniez na mojej Nokii n78, a wiem że na kilku routerach są problemy z Nokiami...

Czy muszę kupić router,czy też może urządzonko zwane access pointem?
Internet mam na kablu.

Potrzebuję opinii i propozycji osob ktore korzystaja z internetu zarowno na PSP jak i wlasnie na Nokiach

Cena nie moze przekroczyc 120-130 zł

Pozdrawiam

 #311856  autor: kowcio
 20 sty 2009, 21:09
dangorka pisze:Czy muszę kupić router,czy też może urządzonko zwane access pointem?
A to nie jest to samo?

Jaki masz Internet po kablu? Za pomocą linii TP, czy np. Kablówki? Jeśli masz za pomocą linii TP, to musisz kupić router z Wi-Fi koniecznie ADSL, inaczej nic sobie nie zrobisz ze zwykłym DSLem.

 #311857  autor: dangorka
 20 sty 2009, 21:11
to jest sieć osiedlowa,moim dostawcą internetu jest Airbites, nie idzie po tym samym kablu co telefon...

 #311913  autor: b_smietana
 21 sty 2009, 10:12
Ja mam akurat neta z TP i mam router ADLS Pentagram Cerberus. Zasięg w całym domu (parter +2 piętra) + na ogródku (no, w kiblu tylko nie łapie :P) i kosztował mnie 150zł. Łączyły się z nim dwie Nokie; N80 i E61i. Wszystko działało bez problemu.

RATOWNIK MEDYCZNY +
SIEMENS SL45I -> NOKIA 3310 -> SIEMENS CXT70 - > SIEMENS M65 -> BENQ-SIEMENS EF81 (GóWNO!!!) -> NOKIA 6288

 #311970  autor: thonka
 21 sty 2009, 16:17
pewnie idzie po normalnym kablu sieciowym.
do rozdzielenia takiego intetnetu wystarczy zwykly router, bez zadnych dodatkowych 'udziwnien' ;)
dlink 524 powinien tu w zupelnosci wystarczyc (obecnie ok 100zl).
na stale dzielu u mnie po kablu na 2 komputery, oprocz tego czesto wykorzystuja lacze rowniez 2 laptopy po wi-fi.
zdarza mi sie czytajac gazete sluchac tez radia internetowego na nokii e71 (po co wlaczac kompa ;) ) i reconnectow raczej nie ma. youtube na telefonie tez dziala wiec ze stabilnoscia nie ma problemow.

zasieg? mieszkam na 8 pietrze w bloku z grubym stalowym zbrojeniem - 2 pietra przebija z sygnalem rzedu 20% wiec w mieszkaniu nie powinno byc zle.

kluczem stabilnego dzialania tego routera to w pierwszej kolejnosci aktualizacja firmware do najnowszej wersji, a potem wybor dobrego kanalu dla sieci bezprzewodowej.

polecam tez urzadzenia linksysa, zwlaszcza WRT54G + firmware tomato. przy wyborze tego urzadzenia trzeba jednak pamietac, ze alternatywny soft tomato chodzi tylko na wersjach od 1 do 4, a wersji tego urzadzenia bylo juz z 7...

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #311976  autor: Ramirez
 21 sty 2009, 16:36
Ja mam router z wi fi do kablówki - Asmax BR 604G, wszystko ładnie chodzi, a z nim telefon Nokia E51 też. Cena tez znośna.

 #312531  autor: dangorka
 23 sty 2009, 23:05
a teraz ważne pytanie

czy na tym d-linku jest możliwosc rozdzielenai łącza?

np mam u siebie na komputerze łącze 3 mb/s, czy mogę przeznaczyc np 512 kb/s na psp, a resztę na komputer? obawiam się że router podzieli mi łącze na pół i chcialbym tego uniknac...

 #312541  autor: thonka
 24 sty 2009, 00:33
na stale nie da sie przypisac lacza. rodziela dynamicznie, jak z reszta kazdy router

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #312548  autor: tagal
 24 sty 2009, 05:36
thonka pisze:na stale nie da sie przypisac lacza. rodziela dynamicznie, jak z reszta kazdy router
Napewno? - zerknij na routery Draytek Vigor 2700 lub 2800.

 #312552  autor: Cubus1981
 24 sty 2009, 10:38
Jeśli masz kablówkę to polecam ten router:

http://allegro.pl/item537430667_punkt_d ... range.html

Prosta konfiguracja i na pewno będzie działał z Nokią i psp.

7663V5M: T8100, 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, 6c Li-Ion, XP Prof. ENG

 #312560  autor: thonka
 24 sty 2009, 11:13
tagal pisze:
thonka pisze:na stale nie da sie przypisac lacza. rodziela dynamicznie, jak z reszta kazdy router
Napewno? - zerknij na routery Draytek Vigor 2700 lub 2800.
to zerknij jeszcze raz o jakim routerze pisalismy...
kazdy router rozdziela dynamicznie. te ktore maja przypisywanie pasma do macow/ip bez odpowiedniej konfiguracji/wlaczenia takiej opcji rowniez...
po za tym spojrz o jaka polke cenowa chodzi. urzadzenia, ktore podales kosztuja prawie 350-400zl, a w/w dlink czy linksys raptem 100-130zl

jezeli potrzebujesz routera z przypisywaniem pasma to moze lepiej zainwestowac cos w QoS. wychodzi taniej...
priorytetowanie pakietow posiada WRT54G.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #312780  autor: tagal
 25 sty 2009, 02:27
thonka pisze:te ktore maja przypisywanie pasma do macow/ip bez odpowiedniej konfiguracji/wlaczenia takiej opcji rowniez...
Z tym się zgadzam, ale z dzieleniem i priorytowaniem pasma nie można tak uogólniać, bo niektóre urządzonka - jak sam wiesz - "nażgane" są wieloma możliwościami, niestety za "odpowiednią" cenę.
Przegapiłem możliwości finansowe Autora - przepraszam.
thonka pisze:priorytetowanie pakietow posiada WRT54G
Wycofują go ze sprzedaży, ale jeszcze - dobrze szukając - można go dostać. To nie był zły router (dla mało wymagających). Jak starsza wersja (v1-v4), to można jeszcze wgrać alternatywny soft z rozbudowanym QoS'em np. "tomato" .
Przepraszam za OT i Pozdrawiam.