DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #307097  autor: lukas19
 30 gru 2008, 23:53
Witam dzisiaj dostalem nowy telefon SE C902. Telefon jest w abonamencie One Play
i byl zakupiony przez internet. Po wlozeniu karty sim pisze mi na wyswietlaczu "karta sim nie aktywna" nie wiem czemu tak jest, ale nigdzie nie moge dzwonic. A w paczce z telefonem nie dostalem zadnej instrukcji jak moge aktywowac karte sim. Prosze o pilna pomoc i z gory dziekuje..
Ostatnio zmieniony 03 sty 2009, 11:48 przez lukas19, łącznie zmieniany 1 raz.

 #307113  autor: vinc
 31 gru 2008, 07:16
lukas19 pisze:A w paczce z telefonem nie dostalem zadnej instrukcji jak moge aktywowac karte sim.
To nie Ty aktywujesz abonamentową kartę SIM tylko operator. Bardzo możliwe, że Play jeszcze nie aktywował karty (ma na to jakiś czas). Jednak może być też tak, że karta SIM jest wadliwa lub po prostu coś jest z telefonem. Sprawdź na jak masz możliwość tę kartę w innym telefonie - jeśli będzie działać to winny jest telefon. Jeśli jednak nie będzie działać to wrzuć jakąś inną kartę Play'a do telefonu i sprawdź czy zaloguje się do sieci - jeśli się zaloguje to wina leży po stronie abonamentowej karty SIM. Ja jednak uważam, że jeszcze Play nie aktywował SIM'a i należy troszkę odczekać, ale jeśli Ci się pali to możesz skontaktować się z telefonicznym BOK Play ;)

Obrazek

 #307116  autor: microcom
 31 gru 2008, 08:02
tak jak powidział przedmówca mamy do 10 dni na aktywacje karty, ale jak Ci się pali to dzoń na BOK *500 lub 790500500 aktywują ci ta karte w ciągu 48 godz. lub daj nr. na priv i Ci ją sprawdze w systemie i aktywuje.

www.it-securite.pl --> Pierwsza Strona o Bezpieczeństwie
Let's Play

 #333898  autor: zenek8
 07 maja 2009, 23:01
mam problem kupilm startowke play na karte zeby pisac sms-y za free no i wlozylem ja do nokii 66-10i stary telefon ktorego nie uzywalem od dluzszego czasu ale niestety nie moge aktywowac karty wchodzilem na strone play i dokonywalem konfiguracji przez neta ale nadal bez efektow potem wlozylem karte do nowszego telefonu motoroli v3 ale takze bez skutku :( nie wiem co jest moze ktos bedzie w stanie mi pomoc prosze

rasta

 #333922  autor: Jedrker
 08 maja 2009, 06:06
zenek8 pisze:ale niestety nie moge aktywowac karty
może byś tak napisał więcej szczegółów, bo czytając Twojego posta nie wiem o co Ci chodzi.
Znaczy wiemy tyle że masz jakiś problem z kartą sim bodajże, ino jak się to objawia ?
Jaki masz komunikat na telefonie ?

 #333992  autor: zenek8
 08 maja 2009, 14:05
kupilem startowke i wogole nie moge jej aktywowac czyli wysylac sms-ow i dzwonic.
w trakcie gdy wybieram numer slysze "twój numer nie zostal jeszcze aktywowany"
kumpel powiedzial mi ze musze skonfigurowac kome przez neta i zrobilem tak ale nadal to samo :(

rasta

 #334039  autor: Jedrker
 08 maja 2009, 17:09
zenek8,
nadal nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.
Konfiguracja telefonu przez neta jest potrzebna tylko na ustawienia mms/www .
A nie do dzwonienia.
Wyłącz i włącz telefon.
Czy telefon w ogóle loguje się do sieci ?

 #334053  autor: zenek8
 08 maja 2009, 18:18
na wyswietlaczu pojawia mi sie nazwa operatora czyli plus / play zazezy
ale nie moge dzwonic ani pisac sms-ow bo gdy prubuje to zrobic slysze w sluchawce twoje konto nie jst aktywne i o to wlasnie mi chodzi

rasta

 #334060  autor: Pawrzes
 08 maja 2009, 18:36
A do Ciebie można się na ten nr dodzwonić i możesz odbierać SMSy ? Jaki masz komunikat po wybraniu kodu *101# i naciśnięciu "zadzwoń" ?

Pozdrawiam

 #334126  autor: zenek8
 08 maja 2009, 21:26
wyskakuj mi stan konta i na koncu jest napisane no expiration date
do mnie mozna sie dodzwonic i sms-y dochodza nie wiem co sie dzieje zaczynam byc zniechecony ta siecia

rasta

 #334146  autor: Pawrzes
 08 maja 2009, 22:19
Ale w zdaniu "Pozostalo Ci .....zl do wykorzystania do" jaka jest podana data ? Ta karta była nowa nigdy nie używana ? Wygląda na taką której ważność konta na połączenia wychodzące się zakończyła...

Pozdrawiam

 #334149  autor: zenek8
 08 maja 2009, 22:24
nowa kupiona w salonie play ofoliowana
a na koncu tak jak piszesz wazna do "no expiration date" czyli tak jakby nie aktywowana wnerwia mnie to a najgorsze ze zgubilem paragon i nie moge jej wymienic chociaz majontku nie kosztowala

rasta

 #334163  autor: Pawrzes
 08 maja 2009, 22:57
OK, może aktywuje w innym telefonie (miałem taki przypadek z kartą Orange) albo pójdź do salonu i pokaż im że ta karta nie chce się w pełni aktywować...
Po rejestracji można otrzymać nową kartę - dowód zakupu nie jest wymagany.

Pozdrawiam

 #334166  autor: politykier
 08 maja 2009, 23:09
Wydaje mi się, że no expiration date jest standardowo wyświetlane w kartach, tyle że po "Dodatkowo w ramach srodkow promocyjnych masz 0,00 zl do wykorzystania do". Więc wtedy nijak by się miało do ważności karty.
A tak pro forma pytanie - czy nie było tak że włożyłeś kartę do telefonu jakiś czas wcześniej i w ten sposób aktywowałeś, ale nie korzystając odłożyłeś do teraz? To by oznaczało że ta początkowa ważność połączeń od aktywacji się skończyła po prostu i trzeba doładować.

 #334231  autor: zenek8
 09 maja 2009, 11:14
wlozylem ja od razu po kupnie a stan konta wynosi 9 pln
kupie dzis karte za 50 i sprubuje jesli to nic nie pomoze pojde do salonu pogadac z nimi tylko nie wiem czy uda mi sie zwarsztatu wyrwacna chwile
ale wielkie dzieki za pomoc :) a i wkladalem ja do kilku roznych telefonow sk k750i , se k608i
nikie n95 i sansung u 600 w zadnym nie startowala :(

[ Dodano: 2009-05-09, 15:54 ]
niestety konta tez nie moge doladowac ciagle "twoje konto nie jest jeszcze aktywne"
czyli rada taka musze isc do salonu :(

rasta