DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #285276  autor: Bartas
 27 sie 2008, 20:52
Witam mam mianowicie taki problem...chodzi mi o jak najmniejsze koszty rozmow i smsow po porownaniu wszystkich ofert nie umiem sie zdecydowac na wybranie najlepszej oferty i uslug oferowanych przez danego operatora...a mam do wyboru miedzy mbankmobile play mobilking oraz moze era...moze jakos pomozecie...z gory dzieki pozdrawiam

 #285278  autor: Spiite
 27 sie 2008, 21:01
Proponuję żebyś wszedł na stronę www.opselector.pl
Bez żadnych pakietów i kombinowania mbank mobile jest najtańszy 45gr/min i 14gr/sms .
W jakiej sieci masz najwięcej znajomych do których piszesz i dzwonisz?

 #285281  autor: klak
 27 sie 2008, 21:05
Heyah, Play, mbank mobile, mobilking,
wg mnie tak plasuje się czołówka prepaidów w Polsce biorąc pod uwagę iż masz porozrzucanych znajomych po wszystkich sieciach. Jeśli masz w jednej sieci ponad 70 % ludzi nie wyłamuj się bo to nieopłacalne, każda sieć ma zniżki, pakiety wewnętrzne co daje duże ulgi dla Ciebie :mrgreen:

 #285282  autor: Bartas
 27 sie 2008, 21:08
znajomych mam w roznych sieciach a obecnie mam tak taka i jest troszke za drogo...a tak apropo to tez nie wiem czy mixa czy karte wziasc...

 #285284  autor: klak
 27 sie 2008, 21:12
Tylko karta nie pchaj się w umowy bo jak inny operator za miesiąc obniży stawki albo jakieś pakiety wprowadzi to żal będzie ci d... ściskał że umowę podpisałeś. A co do TT to też mam ten dylemat, w sumie mam sporo znajomych w erze ale Heyah daje 300 sms do wszystkich za 5,90 i czasem podwójne doładowania więc chyba zrezygnuję z tak taka na jej rzecz

re

 #285290  autor: provocatorka
 27 sie 2008, 21:23
Wg mnie masz do wyboru z tradycyjnych sieci na kartę Play albo MobilKing, jeśli możesz korzystać z tych doładowań mobilnych to dobrym rozwiązaniem będzie też sieć mBank Mobile aczkolwiek jednak skłaniałabym się:
1 - Play na kartę - równe, niskie stawki, dużo promocji, jedna (równa i niska) cena do wszystkich, brak tych dziwnych pakietów jak w simplusie czy popie. Moim subiektywnym zdaniem lepsza była stara taryfa na kartę od tej nowej w Play ale to tak na marginesie.
2 - MobilKing - cenię tutaj prostotę i dość tanie również połączenia do wszystkich. Najważniejszą zaletą jest to, że w tej sieci najtaniej wychodzi utrzymanie numeru...

Można też pomyśleć na Heyah czy SS ale 1 i 2 są tańsze. Heyah i SS - są dobre gdy masz dużo rozmów w sieci, natomiast gdy dzowni się i sms'uje do wszystkich to wg mnie godne rozważenia są jedynie Play oraz MobilKing.
Pozdrawiam :smt006

 #285294  autor: klak
 27 sie 2008, 21:35
provocatorka pisze:Można też pomyśleć na Heyah czy SS ale 1 i 2 są tańsze.
No tu bym się kłócił :D Zależy jak sobie w heyah skonfigurujesz pakiety
Konfigurator
A jeżeli z tych nowych to mbank mobile bo najtaniej: 14 gr za sms i 45 gr za min do wszystkich

HeyaH czy Play oto jest pytanie :D

 #285326  autor: przemek910
 27 sie 2008, 23:45
provocatorka pisze:1 - Play na kartę - równe, niskie stawki, dużo promocji, jedna (równa i niska) cena do wszystkich, brak tych dziwnych pakietów jak w simplusie czy popie. Moim subiektywnym zdaniem lepsza była stara taryfa na kartę od tej nowej w Play ale to tak na marginesie
moze i dla niego bylo by tanio, ale nikt nie chcial by pisa ci dzwonic do niego, poniewaz do play obowiazuja wyzsze stawki ;)

 #285330  autor: mariusz9a
 28 sie 2008, 00:00
klak pisze:A jeżeli z tych nowych to mbank mobile bo najtaniej: 14 gr za sms i 45 gr za min do wszystkich
W mbank mobile są też różnego rodzaju pakiety obniżające koszty: na Internet, na połączenia wewnątrz sieci, na SMSy wewnątrz sieci czy bonusy do doładowań. Doładowania można podobno dostać np w żabce.
Ja bym wybrał mbank mobile.

 #285333  autor: tomko111
 28 sie 2008, 00:06
moze i dla niego bylo by tanio, ale nikt nie chcial by pisa ci dzwonic do niego, poniewaz do play obowiazuja wyzsze stawki
Z tego co wiem, to tylko drożej płacą użytkownicy Orange przy połączeniu do Playa. :)

 #285367  autor: biotyt
 28 sie 2008, 09:56
tomko111 pisze:
moze i dla niego bylo by tanio, ale nikt nie chcial by pisa ci dzwonic do niego, poniewaz do play obowiazuja wyzsze stawki
Z tego co wiem, to tylko drożej płacą użytkownicy Orange przy połączeniu do Playa. :)
Nie tylko. W TT taryfa Happy Taniej nie obowiązuje na połączenia do Play i jest to wyższa stawka niż w Orange. U operatorów stacjonarnych także Play jest taryfikowany po wyższych stawkach.

biotyt

 #285374  autor: andiw
 28 sie 2008, 10:34
Heyah - bo najwięcej pakietów pozwala najbardziej skonfigurowac ofertę pod Twoje aktualne wymagania/potrzeby. w wirtualnych to raczej na pakiety i wielkie promocje nie ma co liczyc

 #285428  autor: klak
 28 sie 2008, 13:14
biotyt pisze:

Nie tylko. W TT taryfa Happy Taniej nie obowiązuje na połączenia do Play i jest to wyższa stawka niż w Orange. U operatorów stacjonarnych także Play jest taryfikowany po wyższych stawkach.
Podaj te stawki w TT do Playa jeśli możesz
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 16:03 przez klak, łącznie zmieniany 1 raz.

 #285444  autor: Tomek_19
 28 sie 2008, 14:48
W TT minuta połączenia do Play kosztuje 77gr brutto, czyli tyle, ile wynosi podstawowa stawka z cennika. Do pozostałych sieci płaci się w zależności od stażu 69 bądź 59gr/min.

 #285456  autor: klak
 28 sie 2008, 16:03
A za sms 22gr?? daj linka z tym cennikiem bo nie wierzę :/
Co oni chcą od tego playa??? chcą ich zniszczyć czy siebie??

 #285471  autor: vinc
 28 sie 2008, 17:21
klak pisze:Co oni chcą od tego playa??? chcą ich zniszczyć czy siebie??
to nie jest wina operatorów, ale samego Play'a i UKE. Jest coś takiego jak interkonekt :roll: Play liczy sobie drożej niż inni operatorzy za zakańczanie połączeń.

Obrazek

 #285486  autor: Tomek_19
 28 sie 2008, 18:59
http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... Happy7.pdf

Tutaj masz cennik, w którym wyraźnie jest napisane, że Happy Taniej nie obowiązuje do sieci Play, jeżeli chodzi o połączenia głosowe. Smsy powinny być taryfikowane po 16gr, ale jak jest w praktyce, nie wiem.

 #285488  autor: aga
 28 sie 2008, 19:24
Tomek_19 pisze:Smsy powinny być taryfikowane po 16gr
Po 22 gr. Do Play obowiązują takie stawki jak w taryfie Happy przez pierwsze 4 miesiące. W tym przypadku nie działa program lojalnościowy.

 #285502  autor: vinc
 28 sie 2008, 20:09
Z tymi sms'ami w TT to faktycznie jest lipa rozumiem połączenia, ale sms'y mogli by to odpuścić :roll:

Obrazek

 #285512  autor: Tomek_19
 28 sie 2008, 20:20
aga pisze:Po 22 gr. Do Play obowiązują takie stawki jak w taryfie Happy przez pierwsze 4 miesiące. W tym przypadku nie działa program lojalnościowy.
Nie masz niestety racji. SMSy wysyłane do Play kosztują 16 gr brutto. Sprawdzałem empirycznie. Poza tym jest to zgodne z cennikiem, który wkleiłem wcześniej. Tylko połączenia do Play są rozliczane bez uwzględnienia Happy Taniej.

Połączenia są więc zawsze po 77gr/min, a smsy kosztują w zależności od stażu 22gr, a potem 16gr.