DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #291964  autor: mruffa
 10 paź 2008, 13:39
Witam

Chciałbym przedstawić Wam komunikator Inspiro na telefony komórkowe, który jest zintegrowany z serwisem społecznościowym www.inspiro.pl . Pozwala na znajdywanie ciekawych osób obok Ciebie, na wysyłanie darmowych SMS-ów oraz używanie darmowego Gadu-Gadu na komórkę. Używa do komunikacji Bluetooth-a oraz Internetu. Działa na 200+ modelach telefonów.

www.inspiro.pl

Jestem jednym z twórców. Zapraszam do dyskusji, opinii, co jest dobre, co powinno być jeszcze dopracowane :)

pozdrawiam

mruffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #291966  autor: lozo111
 10 paź 2008, 13:46
czy można pobrać aplikację z poziomu komórki?

Nokia 5130, Philips Ozeo, Manta MOB-60, SE T630i, SE K310i, Samsung SGH-L760, Samsung SGH-i600, SE K800i, SE Z520i, HTC Artemis, Motorola V3r, Nokia E51, Sagem myX5-2v, Nokia N80, Nokia C5-00, Dell Venue Pro i inne :)

 #291975  autor: mruffa
 10 paź 2008, 14:29
tak oczywiście.

wystarczy wejść na stronę mobilną http://m.inspiro.pl

pozdro

mruffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #291980  autor: widex
 10 paź 2008, 15:52
Aplikacja ciekawa jako zamiennik GG; irytuje mnie wymóg włączenia Bluetooth.

 #291982  autor: mruffa
 10 paź 2008, 16:00
Nie ma takiego wymogu.

Jednak włączony Bluetooth pozwala na znajdowanie osób w zasięgu Bluetooth-a oraz synchornizację z serwisem internetowym.

pozdrawiam

mruffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #292019  autor: widex
 10 paź 2008, 19:58
Włączam Inspiro

Telefon pyta się czy włączyć bluetooth: a. zgadzam się b nie zgadzam się.

b: pasek wczytywania zatrzymuje się i nic nie dzieje się.
a: włącza się bluetooth, następnie pyta się o utworzenie poł. serwerowego - czy zgodzę się czy nie to i tak program działa, zapewne opcje związane z bluetooth nie będą działać.

Minimalizacja programu i wył. bluetooth nie przerywa działania aplikacji ;)

 #292229  autor: mruffa
 11 paź 2008, 22:47
widex pisze:Włączam Inspiro

Telefon pyta się czy włączyć bluetooth: a. zgadzam się b nie zgadzam się.

b: pasek wczytywania zatrzymuje się i nic nie dzieje się.
a: włącza się bluetooth, następnie pyta się o utworzenie poł. serwerowego - czy zgodzę się czy nie to i tak program działa, zapewne opcje związane z bluetooth nie będą działać.

Minimalizacja programu i wył. bluetooth nie przerywa działania aplikacji ;)
Witam,

to co opisałeś, to błąd SE, który jeszcze wtedy nie był obsłużony. Zapraszam jeszcze raz do działu Pobierz http://www.inspiro.pl/pobierz/ po nową wersję- będzie działać ;)

pozdro i czekam na opinie :)

mruffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #292234  autor: widex
 11 paź 2008, 23:09
Tutaj akurat nie uważam komunikatu blokującego lub zezwalającego na poł. Bluetooth jako błędu SE. Jednak nowa wersja działa wyśmienicie ;)

Pozdrawiam

 #292846  autor: michalek94
 15 paź 2008, 17:17
A co jest potrzebne do używania tego i czy za coś się płaci?

 #292895  autor: mruffa
 15 paź 2008, 21:29
michalek94 pisze:A co jest potrzebne do używania tego
i czy za coś się płaci?

telefon z obsługą Javy z MIDP 2.0 oraz CLDC 1.1

Dostępne telefony na stronie www.inspiro.pl/pobierz .
michalek94 pisze: i czy za coś się płaci?
Sama aplikacja jest darmowa. Płacisz jedynie operatorowi za zuzyty transfer, ale przy wykupieniu dobrych pakietów, nie wychodzi za wiele ;)

Czy macie jakies nowe sugestie? :) Zapraszam tutaj lub na nasze forum, gdzie dyskusja już trwa ;) http://www.inspiro.pl/forum/

pozdro

mrufffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #292901  autor: elrond
 15 paź 2008, 22:10
Byłem sceptycznie nastawiony do tego całego Inspiro, dopiero teraz go zainstalowałem i musze powiedzieć że jestem pod małym wrażniem. Na moim dziadowskim Samsungu na którym nic nie chce chodzić, działa bez problemu, szybko, sprawnie i ogólnie przyjemnie się korzysta. Kontaktów tylko wszystkich nie zaimportował, ale można było dodać więc nie ma problemu, wszystkie się wreszcie zapisały i nie trzeba ich ściągać za każdym razem. Po przejściach z Gochatem, mobideskiem, mobilnym GG... świetna robota.

 #293572  autor: mruffa
 20 paź 2008, 13:25
Bardzo cieszę się, że aplikacja przypadła do gustu :)

Jeżeli macie jakieś propozycje chętnie ich wysłucham!

pozdrawiam

mruffa

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!

 #296502  autor: kowcio
 07 lis 2008, 16:55
Świetna robota! Jest to jeden z najlepszych komunikatorów, z których miałem okazję korzystać ;) Bardzo dobrze radzi sobie z telefonami, które nie są najnowsze ;) właśnie oto mi chodziło. Mam pytanie: jak wygląda obsługa tej aplikacji na Samsungach? Są jakieś modele, na których ta aplikacja nie będzie działała? Oczywiście chodzi mi o popularne modele.

 #296504  autor: elrond
 07 lis 2008, 17:08
Wszystko świetnie ale ja zauwżyłem jeden problem: komunikator czasem po prostu nie chce sie połączyć z serwerem. Nie wiem czego jest to efekt ale raz sie połączy a raz nie. I drugi problem: po kilkunastominutowej rozmowie nastepuje rozłączenie. Nie przemieszczałem sie, cały czas w tym miejscu. Coś to troche jeszcze wymaga dopracowania, a może tylko ja mam takie problemy?

 #296997  autor: piwosz
 11 lis 2008, 02:17
no przyjemny komunikatorek :) ja miałem taki mały zgrzyt na dzień dobry że ustawiłem że jestem ukryty bez opisu (adres strony do komunikatora) upewniłem sie i zalogowałem do gg. sprawdziłem swój status i faktycznie byłem ukryty ale z tym opisem! pomogło dopiero skasowanie go w statusie. błąd?

:occasion5:

 #297025  autor: kowcio
 11 lis 2008, 10:48
piwosz pisze:ja miałem taki mały zgrzyt na dzień dobry że ustawiłem że jestem ukryty bez opisu (adres strony do komunikatora) upewniłem sie i zalogowałem do gg. sprawdziłem swój status i faktycznie byłem ukryty ale z tym opisem! pomogło dopiero skasowanie go w statusie. błąd?
Ja też, ale wywaliłem opis i jest oki ;)

A propos problemu elrond'a, to zrobiłem test ;) Włączyłem komunikator na całą noc (Telefon SonyEricsson K320i), komunikator połączył się z serwerem, wszystko oki ;) Rano patrzę- rozłączony, wczoraj i dzisiaj. Sprawdziłem czas trwania długości sesji- wczoraj było to prawie 6h, dzisiaj zaledwie 53 minuty (przy czym z jakieś 30 minut pisałem wiadomości). Coś musi być nie tak. W ogółe to ja bym tak zrobił, że jak telefon straci połączenie z Internetem (różne przypadki, np. połączenie przerwie transmisję), to komunikator mógłby co jakiś czas sprawdzać, czy już może się połączyć (jeśli tak, to od razu powinien się połączyć i byłoby ok). Nie wiem, dlaczego u mnie się rozłączyło, wina sieci to na pewno nie jest (nadajnik mam jeden w okolicy- koło okna, telefon na parapecie leżał, nie mógł się jakoś przełączać między nadajnikami lub nawet sektorami. Chyba, że w nocy ten nadajnik zaczyna "świrować"). Ciekawe, czym to jest spowodowane.

 #298200  autor: Rambus
 17 lis 2008, 17:51
W sumie całkiem ciekawy program.

Podczas 10min testu sprawowal sie calkiem niezle. Polaczenie bylo ok. Opierajac sie na liczniku mojego telefonu wydaje mi sie, jakby mniej transferu poszlo niz przy podobnym tescie mobiDeska. Dodatkowo tamten niby nie rwal, lecz w przeciagu 10 min nie bylo jednej sesji w menu "czas i koszt" tylko co najmniej 2, co przy taktowaniu pakietu w MixIV zjadalo mi ogromne ilosci danych. Tutaj problemu nie zauwazylem.

Nie znam się dokładnie na połączeniach z netem, wiec jak coś to poprawiajcie :wink:

Jeśli chodzi o menu programu to nie podoba mi sie to, ze trzeba klikac zeby zobaczyc czyjsc opis. A i tak caly sie nie wyswietla - po caly jeszcze raz kliknac. Na mobiDesk wystarczy zaznaczyc kontakt na liscie (najechac na niego i jest opis). Opisy pozostalych osob sa schowane.

Druga sprawa to menu rozmowy czy jakos tak. Wyswietlaja sie tam wszystkie prowadzone rozmowy. Nie wiem tylko jak zamknac dana rozmowe jak ja zakoncze. Moze czegos nie zauwazylem :?:

 #298201  autor: kowcio
 17 lis 2008, 17:54
Rambus pisze:Opierajac sie na liczniku mojego telefonu wydaje mi sie, jakby mniej transferu poszlo niz przy podobnym tescie mobiDeska.
Też mam takie wrażenie, kolosalna różnica.
Rambus pisze:Druga sprawa to menu rozmowy czy jakos tak. Wyswietlaja sie tam wszystkie prowadzone rozmowy. Nie wiem tylko jak zamknac dana rozmowe jak ja zakoncze. Moze czegos nie zauwazylem :?:
Mi po kilku uruchomieniach znikają kontakty w zakładce "Rozmowy". Nie wiem jak to jest, ale nie zwracam jakoś na to uwagi ;-)

[ Dodano: 2008-11-20, 19:44 ]
mruffa, a co z Nokią 2610? Podczas pobierania owszem, jest model tej Nokii, wybieram go, daję akceptuj (umowa licencyjna, postanowienia) i pisze mi, że plik za duży, aby go zapisać :(

 #310449  autor: babeo
 14 sty 2009, 17:58
Na 6300 poszło wsio okej. Blutacz nie musi być włączony by korzystać z gg.

 #330927  autor: mruffa
 22 kwie 2009, 14:09
Zapraszam do zaktualizowania Inspiro!

Obrazek

- szybka i bardziej niezawodna komunikacja pomiędzy użytkownikami Inspiro
- automatyczne łączenie z siecią GG po zerwanym połączeniu
- działa zgodnie z nowym protokołem GG 8.0.
- poprawione działanie na Sony Ericssonach oraz Samsungach. Działa już na +300 telefonach!
- co raz więcej użytkowników na serwisie
- blog, galerie, czyli wszystko co potrzebne portalowi społecznościowemu
- wiele więcej![/list]

Obrazek

www.inspiro.pl - komunikator na telefony komórkowe!