DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #288573  autor: LuiN
 16 wrz 2008, 11:04
Tylko 77 zł kosztuje zdjęcie SIMLOCKA z dowolnego telefonu zakupionego w nowych planach taryfowych dla klientów indywidualnych w sieci Orange (plany o regulaminach z okresu po 20. sieprnia 2008).

W ofercie biznesowej opłata w dalszym ciągu wynosi 590 zł brutto.

Do zdjęcia Simlocka konieczna jest wizyta abonenta w salonie Orange (dobrze pamiętać o swoim dowodzie osobistym). Operację realizują TYLKO salony firmowe Orange. Do Apple wysyłany jest numer IMEI, który ma zostać odblokowany. Zdjęcie SIMLOCKA trwa do 48h i wymaga w tym czasie podłączenia telefonu do komputera zaopatrzonego w aplikację iTunes i połączenie z Internetem (w razie czego pomoże w tym pracownik salonu - ale konieczna będzie kolejna wizyta).

Zdjęcie blokady SIMLOCK w ten sposób jest w 100% legalne, nie łamie regulaminu i jest związane ze standardową opłatą cennikową 77zł (brutto). Według nieoficjalnych informacji, aktualizacji ulegną opłaty także w starszych taryfach (oferty przedłużeniowe) i taryfach biznesowych.

 #288574  autor: quzo
 16 wrz 2008, 11:11
jakoś mi się nie widzi te zdejmowanie simlocka , w erze mieli zadarmo zdejmować i nikomu jeszcze nie zdjeli bo apple nie chce się sprawdzać imei

 #288580  autor: LuiN
 16 wrz 2008, 11:39
quzo, z tym że to jest zdejmowanie SIMLOCKA gdy masz umowę z operatorem, a nie tylko gdy bierzesz telefon poza umową.

Z moich kontaktów wynika, że operacja jest już realizowana.

 #288583  autor: didek
 16 wrz 2008, 11:49
quzo pisze:jakoś mi się nie widzi te zdejmowanie simlocka , w erze mieli zadarmo zdejmować i nikomu jeszcze nie zdjeli bo apple nie chce się sprawdzać imei
to co mowisz dotyczy telefonów kupionych za pełną kwote np w sieci Cortland.

Z resztą wybadam sprawe i dam znać ;)

[ Dodano: 2008-09-16, 11:55 ]
widze że kolega quzo też szpera po MyApple ;).

A sprawa wyglada tak iż Era sciąga simlocki z telefonów zakupionych za pełna kwote bez cyrografu z operatorem. Wymagana jest faktura jak dowód zakupu, należy jednak pamietać ze nie każdy salon Ery jest przygotowany na sciaganie SimLocka.

Wiec trochę cierpliwości panie i panowie.

 #288586  autor: quzo
 16 wrz 2008, 12:01
didek pisze: widze że kolega quzo też szpera po MyApple ;).
jestem tam czynnym userem :P

 #288632  autor: didek
 16 wrz 2008, 17:40
quzo pisze:
didek pisze: widze że kolega quzo też szpera po MyApple ;).
jestem tam czynnym userem :P
z motywacji redakcji MyApple ? :mrgreen: Czy sam z siebie ;)

 #288652  autor: quzo
 16 wrz 2008, 18:52
sam z siebie