DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #287297  autor: Lorrine
 08 wrz 2008, 11:08
Czesc, niezdecydowana baba potrzebuje pomocy :-) kombinuje ostatnio czy by sie na jakiegos pre-paida nie przerzucic... mam od X lat tel na abonament i poprostu na pewno przeplacam... nie mam doswiadczenia w tego typu telefonii i jakos nie podoba mi sie
wydawanie pieniedzy zanim jeszcze gdziekolwiek zadzwonie... waham sie, wiec
prosze osoby 'obcykane' o zreferowanie mi plusow takiej sytuacji :-) ponoc
taka forma uslugi telefonicznej zawsze wychodzi taniej..?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 14:17 przez Lorrine, łącznie zmieniany 1 raz.

 #287299  autor: Vieslav
 08 wrz 2008, 11:25
:arrow: Zalety:
Przede wszystkim kontrola kosztów - kupujesz kartę i wiesz ile możesz wydać, jeśli chcesz więcej to doładowujesz, dużo pakietów obniżających koszty połączeń, smsów i transmisji danych, promocje na doładowania (dodatkowa kasa lub minuty za regularne doładowania), różnorodność taryf - zmieniasz kiedy chcesz, według potrzeb i bez opłat, możliwość podpisania umowy terminowej z nowym telefonem i korzystania dalej z normalnej oderty (tylko Orange), wygodne doładowania (bankomat, inte3rnet, zdrapki, bezpośrednio z internetowego konta bankowego), możliwość kontaktu nawet przy 0 stanie konta (rozmowy na koszt odbiorcy, kredyt).
Wymieniłem zalety. Korzystam z prepaida w Orange (dawniej Idea) od prawie 7 lat.
Podaj swój profil dzwonienia, wtedy sytuacja będzie jaśniejsza i będzie można lepiej ocenić, co dla ciebie jest najlepsze. Są również taryfy abonamentowe z niskim abonamentem lub jego brakiem (Era Zero, Superkarta10 w Plusie).

 #287313  autor: klak
 08 wrz 2008, 13:20
Obecnie rozmowy w prepaidach nawet do innych sieci są tańsze niż te w abonamentach (są wyjątki oczywiście np. PLAY abo z pakietem złotówek za 50 zł :mrgreen: ) , a do tego jak już Mulder wspomniał masz do wykorzystania różne pakiety obniżające ceny połączeń w sieci no i sms, do tego jeden atut którego nie da Ci żaden abonament: gdy jakiś operator wprowadzi lepszą dla Ciebie taryfę bez konsekwencji kupujesz jego starter i masz już taniej niż miałaś godzinę temu :wink: jedyny minus to to że telefon musisz sobie już kupić ale za kilkanaście złotych można już kupić taki żeby tylko był :) Co do opini że pakiety to problem i że są zagmatwane i że nie lubią ich kupować to moja odpowiedź brzmi: Wcale nie musicie ich kupować, zawsze możecie dzwonić/ sms-ować drożej, jak kto woli :smt004 Poza tym to prepaid daje Ci to że nigdy nie przegadasz więcej niż będziesz chciała :-D
Podsumowując wg mnie prepaid to taki abonament bez ukrytych kosztów, bez umowy gdzie sama wybierasz co Ci w aktualnej chwili odpowiada, sama układasz taryfę pod siebie a jak Ci się coś nie spodoba po prostu zmieniasz na nowszy model :D

HeyaH czy Play oto jest pytanie :D

 #287314  autor: wtd
 08 wrz 2008, 13:31
Plusem jest też to że wydajesz kasę na to co chcesz, czy będą to smsy, mmsy czy rozmowy, dane albo smsy premium (7xxx), abo już dość powoli zaczynają się do tego przystosowywać, ale wciąz są daleko. Tam z reguły dostajesz minuty wymienne na smsy i tyle.

 #287326  autor: Vieslav
 08 wrz 2008, 15:00
wtd, w Orange wymienia się na wszystko, nawet na roaming, więc nie wszędzie tak jest. :P (oprócz Planu na rozmowy).

 #287330  autor: Asteroid
 08 wrz 2008, 15:11
Obcykany, to ja. Najlepsza karta jest w tej chwili w play. Bo: ladujesz 1 na 3 miesiace za 50zl, a masz 70, czyli minuta do wszystkich 37gr. A jak chcesz jeszcze obnizyc, to sa tez i pakiety obnizajace koszty. No i jak nie doladujesz karty, to kasa, ktora mialas na koncie NIE PRZEPADA ! A dodam, ze mozesz zlecic bankowi regularne doladowania i nie martwisz sie onic.

 #287336  autor: aga
 08 wrz 2008, 15:22
Mulder pisze:możliwość podpisania umowy terminowej z nowym telefonem i korzystania dalej z normalnej oderty (tylko Orange)
Nie tylko Orange. W Erze można wziąć Tak Tak Fon. Ma to co Tak Tak i dodatkowo telefon. Umowa jest na 24 lub 36 miesięcy i przez ten okres trzeba utrzymać ważność na połączenia wychodzące, a wysokość doładowań zależy już tylko od użytkownika.

 #287341  autor: taktakowiec
 08 wrz 2008, 15:47
Do nie watpliwych atutow moge dodac fakt ze na popularnym serwisie aukcyjnym doladowania mozna kupic sporo taniej.Oprocz uslug obnizajacych koszty to kolejna moim zdaniem zaleta.

 #287346  autor: Vieslav
 08 wrz 2008, 17:12
Jesteś pewna, że tak-tak i tak-tak fon to to samo? Bo mi się wydaje, że w tym drugim nie można włączyć jakiś pakietów które w tak-taku są dostępne. :roll:

 #287347  autor: vinc
 08 wrz 2008, 17:19
Mulder TT fon jest to TT tylko z umową na czas określony (24/36 miesięcy). W zamian dostajesz telefon. Pewnie myślisz o Erze Fun gdzie nie są dostępne wszystkie pakiety TT.

Obrazek

 #287348  autor: Spiite
 08 wrz 2008, 17:21
Jakie usługi oferuje Tak Tak Fon?
W ofercie Tak Tak Fon dostępne są wszystkie usługi oferowane do tej pory w Tak Taku!
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/karta/tt_fon

 #287350  autor: Vieslav
 08 wrz 2008, 17:35
No tak, o Ere Fun mi chodziło, źle napisałem. A teraz już tego chyba nie ma, wprowadzili era mix.

 #287354  autor: user_delete10
 08 wrz 2008, 17:45
1.Możesz mieć każdy tel. jaki chcesz,bez simlocka,bez umowy,możesz tam wrzucić dowolną kartę prepaidową np.właśnie,każdego opa, co znaczy według mnie,że nie jesteś wobec nikogo z niczym zobowiązany.To twoja własność,masz 100% dowolność do wyboru sieci i tel.

2.Kontrola kosztów.Rozplanowanie ich jak ci się tylko podoba.Ja daję sobie z Play 70zł i wiem,ile mogę dzwonić,ile wysłać smsmów,co mi się w danej chwili opłaca,czy zadzwonić,czy napisać wiad.tekstową,patrząc na pozostały stan konta.Można powiedzieć jestem free.O wszystkim ja decyduję,nie plan taryfowy.

3.Brak formalności,umów np.

 #287373  autor: Jedrker
 08 wrz 2008, 21:06
Lorrine pisze:mam od X lat tel na abonament i poprostu na pewno przeplacam...
hmmm, a z tym się nie zgodzę ;)
Mój post może będzie trochę inny od pozostałych,ale sam niedawno chciałem z abonamentu przejść na kartę....
Tak jak piszesz, także mam telefon na abonament od X lat, kiedy rodzice kupili mi pierwszy telefon na abonament, byłem łebkiem, wcześniej korzystałem z POPa w dawnej IDEI, od tamtego czasu jednak widzę zalety ale tylko w telefoni abonamentowej.
Płacisz abonament, ale nie przepłacasz za minuty, w obecnych taryfach koszt za minutę połoczęnia to średnio ok, 50 gr, ceny w ofertach na kartę są nieraz i wyższe.
Co prawda wiążesz się z operatorem umową, ale z reguły powiedzmy sobie, dorośli są bardziej ustabilizowani, wykupujesz numer telefonu, nie po to , by go chwilę zmieniać.
Podpisując umowę nikt Cię do niej nie zmusza, bo sama godzisz się na jej warunki.
Dodatkowym atutem jest to, że co 2 lata masz telefon za przysłowiową złotówkę.
Nie martwisz się więc już dodatkowo o telefon, który po prostu na przedłużenie umowy możesz wziąść.
Mulder pisze:Przede wszystkim kontrola kosztów - kupujesz kartę i wiesz ile możesz wydać, jeśli chcesz więcej to doładowujesz
Nie powiedziałbym aby to była zaleta.
Ja nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że dzwonię do kogoś, i nagle połączenie mi zrywa bo nie mam nic na karcie.
Oferta na karte jest dobra ale zazwyczaj dla dzieci, które uczą się dysponowania kasą, dla młodzieży, która nie chce bawić się w zobowiązania, i dla ludzi starszych, którzy nie chcą płacić co miesiąc abonamentu, bo po prostu za dużo nie dzwonią.
Mulder pisze:dużo pakietów obniżających koszty połączeń, smsów i transmisji danych,
to samo, i lepsze pakiety są w ofertach abonamentowych ;)
Wystarczy przeliczyć i wynik powie sam za siebie.
Robiłem sobie małą symulację kosztów różnych ofert i abo i pre paid.
Średni co miesiąc wygadam ok. 2000 minut, wysyłam średnio 300 smsów na miesiąc, i jak dla mnie przy wybranych numerach, pakiecie rodzinnym, i innych usługach dodatkowych taniej wychodzi mnie używanie abonamentu w orange, niż jakiego kolwiek pre paida , a do tego nie martwię się o nowy telefon, bo co dwa lata sieć sama mi go proponuje, a wraz z kolejnym przedłużeniem umowy zawsze dostaję dodatkowe bonusy, i pakiety minut, czego w ofercie na kartę ze starzem powiedzmy 10 letnim nie dostanę ;)
klak pisze:Obecnie rozmowy w prepaidach nawet do innych sieci są tańsze niż te w abonamentach
z tym się nie zgodzę, popatrz sobie na ceny minut chociażby abo w orange, i porównaj je z cenami w popie ;)
fenix189 pisze:1.Możesz mieć każdy tel. jaki chcesz,bez simlocka,bez umowy,możesz tam wrzucić dowolną kartę prepaidową np.właśnie,każdego opa, co znaczy według mnie,że nie jesteś wobec nikogo z niczym zobowiązany.
Tyle, że nie wszyscy mają manie zmieniania co chwilę operatora, bo play ma 3 grosze tańsze połączenie, to rezygnuję z orange, czy plusa....
A z reguły bywa tak, że jak kupujesz telefon, to używasz tylko i wyłącznie i tak jednej karty sim, jak kupuję telefon w orange z simlockiem, to simlocka i tak właściwie nie odczuwam, bo skoro korzystam z jednego operatora tyle czasu, to czy mam w telefonie simlocka czy nie, to mi to lotto.
fenix189 pisze:.O wszystkim ja decyduję,nie plan taryfowy.
I to samo mogę powiedzieć jako abonent a nie uzytkownik telefonu na kartę.
Także mam pełną kontrolę kosztów, i kasę z konta wydaję na co chcę.
Mam określony pakiet złotówek, za który płacę, i kwotę mam do wykorzystania na co mi się podoba.
Różnica między nami tylko taka, że ja płacę co miesiąc 50 zł, i przychodzą mi rachunki + telefon np. za złotówkę, a ty żeby mieć kasę na koncie, musisz biegać po karty zdrapki, albo doładować konto przez neta czy bankomat ;)
I wychodzi praktycznie na to samo.

 #287403  autor: Btk_Tomas
 09 wrz 2008, 07:24
8 lat płaciłem abo w Orange,w marcu przeniosłem numer do NOG i jestem bardzo zadowolony,większość połączeń wykonuję do Orange więc ostatnio wprowadzone bonusy za doładowania są rewelka dla mnie.
Doładowując co miesiąc za 50 zł,lub za 25 jeżeli jest jakaś dobra promocja dostaję tyle że nie przebije mnie abo,a co do telefonu to od kilku lat kupuje na wolnym rynku,nie widzę sensu wiązania się umową by kupić jakiś badziewny telefon za 1 zł w abo za 50 zł. (dotyczy to Orange bo ceny to oni mają z kosmosu)

 #287457  autor: Lorrine
 09 wrz 2008, 15:20
o matko jakie poruszenie wywolalam :-D dziekuje wszystkim, zwlaszcza Jedrker'owi... jego sposob myslenia jest mi chyba najblizszy... nie mam zamiaru przerzucac sie z numeru na numer i argument w postaci simlocka tez do mnie nie trafia. mimo to jednak chcialabym sie na prepaid przerzucic bo dzwonie nie za czesto i nie wykorzystuje poprostu minut z abonamentu nawet. wiecie moze jak wygladaja perspektywy przeniesienia numeru z takie Ery - mam go dlugo - na jakis prepaid?

 #287460  autor: aga
 09 wrz 2008, 15:44
Były już dyskusje na temat przenoszenia numerów, więc na pewno coś znajdziesz. Każdy z operatorów ma też takie informacje na swojej stronie. Chyba u wszystkich jest już tak, że operator do którego przechodzisz załatwia za ciebie formalności na podstawie upoważnienia, więc za dużo się nie narobisz. ;-)

 #287472  autor: Btk_Tomas
 09 wrz 2008, 16:55
Lorrine pisze:o matko jakie poruszenie wywolalam :-D dziekuje wszystkim, zwlaszcza Jedrker'owi... jego sposob myslenia jest mi chyba najblizszy... nie mam zamiaru przerzucac sie z numeru na numer i argument w postaci simlocka tez do mnie nie trafia. mimo to jednak chcialabym sie na prepaid przerzucic bo dzwonie nie za czesto i nie wykorzystuje poprostu minut z abonamentu nawet. wiecie moze jak wygladaja perspektywy przeniesienia numeru z takie Ery - mam go dlugo - na jakis prepaid?
Najpierw Przenieś numer do Tak Taka,następnie do innego opa lub Pozostań w TT.
Przeniesienie z karty na karte jest prostrze i szybsze.

 #287586  autor: yeti
 10 wrz 2008, 11:28
Pewnie ciężko się będzie przestawić z abo na prepaida ale myślę, że Ci się jednak w ostatecznym rozrachunku opłaci jak najbardziej. Ja mam prepaida od 7 lat i bardzo sobie chwalę, bo zawsze mam kontrolę nad wydatkami i podoba mi się rotacja promocji. W Tak Taku mam jeszcze bonus w postaci coraz tańszych minut i smsów w miarę powiększania się mojego stażu w sieci. Fajne jest także wykupywanie pakietów naprawdę tanich smsów i minut do tej samej sieci. Jeżeli zmieniasz abonament na prepaid to jeżeli naprawdę uważasz, że przepłacasz to myślę, że będzie to na pewno na plus dla Ciebie. Pozdrawiam

 #287597  autor: Lorrine
 10 wrz 2008, 12:03
Poznaniak widze :-D wiec wierze... oszczednosc z certyfikatem poznaniaka to juz nie zarty... :-P poki co namowili mnie na starter Heyah, bede uzywac fakultatywnie, zanim sie wgryze w ideologie prepaida jeszcze zdaze sie namyslic :-) ciesze sie ze jest sposob na przeniesienie numeru z abo na prepaid, z pewnoscia to zrobie jesli juz zdecyduje ostatecznie o tej rewolucji :-) dzieki!! i pozdrowienia dla kolegi z miasta:-P