DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #264545  autor: elfrid
 03 maja 2008, 12:26
Witam.
Maly plebiscyt :lol: Ktory z 4 dzialajacych infrastrukturalnych operatorów jest waszym zdaniem najgorszy? I dlaczego? podac 3 powody 8)

Wg mnie Orange:
1) bardzo drogie telefony przy podpisywaniu umowy
2) brak pakietow obnizajacych koszty
3) zla jakosc techniczna usług - zawsze jak wlaczam dodatkowa usluge albo zmieniam paramtery cos im sie chrzani i usluga nie dziala do konca okresu rozliczeniowego brrrr

 #264546  autor: kowcio
 03 maja 2008, 12:36
Era. Głównie przez zasięg. Ciągle przełączął mi się telefon między nadajnikami. Jakość połączeń też niezadowalająca. Pod względem telefonów to najgorszy jest dla mnie Orange, natomiast mają bardzo dużo pakietów które pozwalają nam tanio się komunikować. Play jak dla nie jest pod każdym względem najlepszy- najtańsze telefony, bardzo dobry abonament, stosunkowo tanie rozmowy i smsy w porównaniu do innych operatorów. Pozdrawiam :-)

 #264547  autor: elfrid
 03 maja 2008, 13:02
Orange ma duzo pakietow umozliwiajacych tanie rozmowy? Ja mam Plan na Rozmowy i zadnego nie zauwazylem :D Jedyna ciekawa usluga to Zatrzymaj Czas. Ale nie ma zadnych fajnych promocji typu Pieciolania z Plusa, albo Zawsze Taniej z Najblizszymi w Erze. A co do Playa to niby jest ok, tanie polaczenia i telefony. Ale malo uslug dodatkowych, nie ma szerokopasmowego internetu no i nie ma tanich polaczen wewnatrz sieci, ani zadnych pakietow obnizajacych koszty, ani nawet darmowego numeru :cry:

 #264550  autor: taktakowiec
 03 maja 2008, 13:19
Dla mnie najgorszy jest Play na kartę:
-Nowa taryfa beznajdziejna
-kłopoty z zasięgiem w 150tyś mieście (Elbląg)
-Obsługa w BOK-u żenada
-długośc rozpatrywania reklamacji złożonych przez iBOA
itd itd

 #264552  autor: elfrid
 03 maja 2008, 13:28
umiem szukac, umiem... nawet wczytauje sie w szczegoly :D opcji do 3 numerow nie da sie juz wlaczyc minuty wewnatrz sieci to pakiet za 45zl :shock: :shock: :shock: :shock: za 300minut; to lekka przesada. ewentualnie jeszcze ten wybrany 1 numer 1200minut za 10zl plus nielimitowane smsy i mmsy jest do zniesienia 8) i zatrzymaj czas za 9zyla jest ok :mrgreen:

 #264554  autor: roni_
 03 maja 2008, 13:33
A jaka ma szerokopasmowy dostęp do internetu?

Dla mnie najgorszy jest orange bo mam jedynie 1 (słownie jeden) numer z tej sieci w książce telefonicznej ;P

A tak serio to według mnie nie ma najgorszej sieci. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie mieszkasz (awarie, zasięg) i w jaki sposób wykorzystujesz telefon (priorytet internet lub rozmowy wewnątrz sieci lub rozmowy na stacjonarne lub tym podobne)

 #264555  autor: elfrid
 03 maja 2008, 13:39
pewnie ze tak. ale kazda siec ma swoje slabe strony i tu mozemy je wypunktowac 8) . orange ma najdrozsze telefony, w plusie jest chamska obsluga, w erze nie ma mozliwosci uzywania telefonu jak modem aby podlaczyc laptop do netu, w play nie ma tanszych polaczen wenatrz sieci - to sa wady obektywne :mrgreen:

 #264560  autor: Kain
 03 maja 2008, 14:07
Hm wg. mnie era ,brak jakiś specjalnych pakietów a nawet żeby skorzystać z darmowych minut do wybranych osób to 3ba najpierw zużyć abonament:P no i jeszcze dochodzą fatalne aneksy przy przedłużeniu umowy ,które 3ba przecałkować chyba żeby coś z nich wyczytać:P a ceny telefonów nawet ok;]
Orange Drogie telefony,opłaca się kupować dopiero przy wyższych abonamnetach,ale co prawda nie wiem kto liczy ,że przy abonamencie 25 zł dostanie super cudo za 1zł, również przy przedłużeniu umowy tel. są średnio tańsze od 100 do 200 zł niż na wolnym rynku a jedyne co to można rabat usyskać na tel od 50 do 200 zł dodatkowo:P (mowa o najniższym abonamencie w wyższych rabaty się nie zmieniają ale tel są tańsze((wyjątek orange premium i platinum tu sprawa jest bardziej kolorowa)) ale za to dużo pakietów,szczególnie dla mixa, a plan na rozmowy to wg. mnie najgorszy z planów bo w innych są to plany kwotowe a tu minutowy:P wybrany nr jest naliczany osobno a nie po wykorzystaniu abonamentu no i czytelne wmiare aneksy;] Unikać nie firmowych salonów !!!!!!

Plus narazie jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń,na obsłudze też się nie zawiodłem( tylko firmowe salony wchodzą w gre) wielki plus mają u mnie za oferte "otwarci na świat" ;) hm a co do abo i tel to ani w jedną stronę ani w drugą;] Aneksów nie widziałem jeszcze ;P

hm a co do reszty to się nie wypowiem bo nie miałem żadnej styczności z nimi;P

Samsung R200 -->Sagem myC2-->Siemens CXT70-->SE d750i-->SE k800i--> Samsung E900//SE k7ooi/

:)

 #264563  autor: Marens
 03 maja 2008, 14:32
Kain pisze:Hm wg. mnie era ,brak jakiś specjalnych pakietów a nawet żeby skorzystać z darmowych minut do wybranych osób to 3ba najpierw zużyć abonament:P
Mnie dodatkowo zniechęcili przedłużeniem umowy o 6mies przy zmianie taryfy z Jedyna na Nowy Komfort. Brak im też jakiś sensownych pakietów na internet. Niestety w dzisiejszych czasach nie tylko ważne są usługi głosowe. Transmisja danych jest również ważna.

Przykładowo teraz jadę z Wrocka do Dusznik Zdr. na wycieczkę i pisze tego posta. Miałem daleko za Wrocławiem HSDPA, teraz przeszło na EDGE(iPlus). Mam nadzieję, że nie zobaczę GPRS. (Małe OT)

 #264565  autor: elfrid
 03 maja 2008, 14:49
Kain pisze:Hm wg. mnie era ,brak jakiś specjalnych pakietów a nawet żeby skorzystać z darmowych minut do wybranych osób to 3ba najpierw zużyć abonament:P
no to faktycznie porazka. moja znajoma przedluzala umowe dostala to samo co nowy klient. nawet znizki na abo przez trzy miesiace jej nie dali. szkoda ze powiedziala mi o tym po podpisaniu aneksu :twisted: :twisted: :twisted: ale ja zawsze o erze mialem jak najgorsze zdanie, po tym jak straszyli klientow sadem jak wypoowiadali umowy po zmianie regulaminu (wg ery to bylo uzupelnienie). poza tym w moim przypadku era odpada bo nie maja internetu jako uslugi dodatkowej. aby korzystac z mobilnego netu trzeba kupowac modem i podpisywac kolejny cyrograf. poza tym tylko jedna osoba z kontaktow ma nr w tej sieci. i maja skromna siatke dystrybucji. i ta wymiennosc minut na smsy 1do3 porazka totalna, gdzie w plusie jest 1do5.
Kain pisze:a plan na rozmowy to wg. mnie najgorszy z planów bo w innych są to plany kwotowe a tu minutowy:P
ale minuta w aboanmencie do orange i na stacjonarne kosztuje 25groszy. poza abonamentem 60groszy. a w nowym twoim plane 75groszy.
majacy abo 90zl plan na romowy mam 360min do orange i na stacjonarne i 150 minut do innych opow
majac 80zl w nowym twoim planie dostaje 106min do wszytskicj sieci. to ja dziekuje za takie pakiety :shock:
Kain pisze:Plus narazie jestem zadowolony
hmmm no abo w plusie nie sa kwotowe. usluga strfe plus i swojaki tez dziala dopiero po wykorzystaniu abonamentu, wiec sielankowo w plusie tez nie jest. w dodatku te haracza za aktywowanie uslugi, deaktywowanie, za zmiane numerow itp. przeginaja

 #264568  autor: macs22
 03 maja 2008, 15:03
Co wy za głupoty gadacie?
Darmowe minuty do wybranych osób schodzą PRZED minutami z abonamentu! Kto wam takie głupoty nagadał?? :smt011
A na Playa nikt nie narzeka, że minuta wymienia się na około 3 smsy...

 #264576  autor: Kain
 03 maja 2008, 16:08
Mi tak powiedział w jednym salonie pewien pan jak się pytałem a w drugim była pani co chyba tam za kare siedzi,ale mi powiedziała dokladnie to co on :czyli,że schodzą po wykorzystaniu abonamentu :P i jak miałem abo w erze to jak dzwoniłem do swojego wybranego nr i spr. stan konta to mnie informowało ,i zawsze wychodziło że zeszły mi minuty z do wszystkich lub z taniej w sieci a 2000 min do wybranej osoby było nie ruszone:P

elfrid No fakt ,jeśli dużo dzwonisz to ten plan jest wtedy dla Ciebie lepszy,wszystko zależy od potrzeb;) ja wole plany kwotowe bo dużo pisze,a jeśli nawet wyśle sms'a premium to policzy mi za niego z abo a nie poza;) Ale jak już napisałem wszystko zależy jak kto korzysta i jakie ma potrzeby;) A co do plusa to narazie mam zniżke na abonament więc jest okej,ale za to przed kończeniem się umowy będę musiał się sporo zacząć dowiadywać co i jak:D


macs22 jak to nikt nie narzeka, prześledź forum to znajdziesz ludzi ,którzy narzekąją:P wg. mnie Play to sieć dla gadzieciarzy których mało interesuje stabilność sieci z jaką się wiążą, obsługa, a lecą na tani tel.;] ale na takie sieci też jest zapotrzebowanie;]



Ja akurat potrzebuje sporo minut bo dużo korzystam z telefonu więc wole pójść do sieci która twardo stoi na rynku i da mi dobre warunki a telefon jest dodatkiem ,żeby można było z tych min korzystać:P a jak przy moim abo jest jakiś godny uwagi i w przystępnej cenie to czemu nie;) a jak nie ma to umowa bez tel a telefon już wole wtedy sam sobie kupić bez simlock-a;]

Samsung R200 -->Sagem myC2-->Siemens CXT70-->SE d750i-->SE k800i--> Samsung E900//SE k7ooi/

:)

 #264578  autor: elrond
 03 maja 2008, 16:25
Ludzie, ja was totalnie nie rozumie. Po co taki temat? Według mnie ten jak i bliźniaczy do niego, służą jedynie nabijaniu postów. Takie dyskusje nie mają sensu, bo 'punkt widzenia zależy od punktu siedzenia'. Możemy się kłócić , że Orange ma drogie telefony, słaby zasięg HSDPA więc jest do kitu. Ale kto inny powie, że mu na telefonie nie zależy, że ma dobrą ofertę na przedłużeniówce i całą firmę w tejże sieci zatem jest ona najlepsza. Bla, bla bla i mamy 15 stron pustej dyskusji, bo wszystko jest na takiej samej zasadzie jakby polak z anglikiem sprzeczali się o to czy lepsza jest Wisła Kraków czy Chelsea...

 #264586  autor: elfrid
 03 maja 2008, 18:44
elrond pisze:Takie dyskusje nie mają sensu, bo 'punkt widzenia zależy od punktu siedzenia'.
no i wlasnie o to chodzi. kazdy spojrzy na to innego punktu widzenia i poda uzasadnienia. tak jest chyba w kazdej dyskusji. a to nie jest tylko techniczne forum, ktore ma pomoc rozwiazywac problemy, ale tez forum na ktorym mozna sobie podyskutowac. warto zauwazyc ze zaden forumowicz nie jest zmuszany do wziecia udzialu w dyskusji

 #264599  autor: elrond
 03 maja 2008, 19:39
elfrid, ale tu chodzi o to, że taka dyskusja jest bezcelowa. Ja tu nie widzę żadnego sensu w tym, żeby wymieniać się informacjami na temat tego, kto ilu ma znajomych w danej sieci, itp. Są tematy o poszczególnych usługach i tam jest zawarta potrzebna wiedza. Z resztą, to już leży w gestii modów. Nic tu po mnie :wink:

 #264601  autor: Szalony
 03 maja 2008, 19:43
Wedlug mnie z operatorów "infrastrukturalnych" najgorsza jest Era - przynajmniej w moim łódzkim rejonie - Zasięg gsm fatalny i konfiguracja sieci tragiczna ... Zgłaszałem Erze problem z konfiguracja sieci i normalnie nic nie zrobili a wręcz pogorszyli sprawę w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego i totalnie moje uwagi "olali" z tego też powodu całkiem zrezygnowałem z Ery ...

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #264644  autor: thonka
 03 maja 2008, 23:20
na obecna chwile - era
drogawe pakiety, brak jakichs specjalnych promocji zarowno w abonamencie jak i prepaid.

choc depcze im po pietach play
wirtualne telefony, brak uslug obnizajacych koszty, drogi internet i fatalne BOK.

a i w erze na 100% minuty z 1(3) numerem schodza rownolegle do reszty, inaczej jest tylko z tymi minutami co dawali jako gratisy do ofert przedluzeniowych, te rzeczywiscie schodza po OU itd.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #264675  autor: tejerek
 04 maja 2008, 10:26
Dla mnie najgorszym operatorem jest Play, i już zostawmy tu brak pakietów obniżających, czy tanie telefony bo o cenach się nie dyskutuje a i wszystko zależy od profilu dzwonienia.

A zatem:

- Ma najmniejszą sieć salonów
- Jak już wspomnieli wirtualne telefony
- Obsługę która na niczym się nie zna a na pewno nie na telekomunikacji
- Co prawda korzystając z sieci Plusa mają największy zasięg ale gorszy priorytet w ich sieci przez co na koncertach czy w trakcie wzmożonego ruchu po prostu kłopoty
- Mają najmniej abonentów a w trakcie świąt mieli chyba największy kłopot z obsłużeniem ruchu
- Roaming który jest fikcją, jedziemy np. do takiej UK i mamy do wybory tylko 2 sieci (do niedawna tylko jedną) albo Francji gdzie jest 1, można byłoby to przeżyć gdyby jeszcze wszystko działało a tu od samego początku kłopoty
- O ile możemy dzwonić na numery zagraniczne o tyle z wielu zagranicznych nie idzie się dodzwonić do nas

To tyle co do spraw technicznych. Akurat swojego czasu miałem dla ciekawości Play'a. Całe szczęście że miałem też drugi telefon.

Pozdrawiam wszystkich...

 #264677  autor: przemek910
 04 maja 2008, 10:37
Szalony pisze:Wedlug mnie z operatorów "infrastrukturalnych" najgorsza jest Era - przynajmniej w moim łódzkim rejonie - Zasięg gsm fatalny i konfiguracja sieci tragiczna ... Zgłaszałem Erze problem z konfiguracja sieci i normalnie nic nie zrobili a wręcz pogorszyli sprawę w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego i totalnie moje uwagi "olali" z tego też powodu całkiem zrezygnowałem z Ery ...
Wszystko ma swoje granice.

Poza tym nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Era - Aleksandrow Lodzki=1 stacja gsm od 10lat = zenujace :/
Era posiada 3 (2?) stacje w Aleksandrowie.
Jedna na Piotrowskiej
Druga nie wiem, ale jest w spisie
i trzecia w rabieniu na drodze Konstantynow Lodzki - Aleksandrow Lodzki. Więc generlanie zalicza się do Aleksnadrowa.

Natomiast ORANGE ma JEDNĄ stację BTS w Aleksnadrowie Lodz. Szkoda, że o tym nie wspomniałeś ;)

Plus ma 3 - jeden na wspolnym maszcie z Erą, i dwa maszty własne na Pabianickiej i 11 listopada.



Co innego, że konfiguracja sieci jest zła... W samej Łodzi Era ma 166 masztów.

P.S. Dla prównania Aleksnadrów <- ok 25 tys mieszkańców = pratycznie 3 BTSy
Krosno ~50 tys mieszkanców = całe DWA BTSy i to w centrum miasta. Problemów z siecią NIE MA.

Jak myślisz, czy Erze opłaca się stawiać BTS w Aleksnadrowie?
Przecież to: sa koszty, trzeba uzyskac pzowolenie [skąd wiesz, czy Era nie stara się o pozowlenie?]. To nie takie łatwe, że telefony jednej osoby coś załatwią... Baa one praktycznie nic nie dzadzą. To nie zależy od nas - abonentów.

Pozdrawiam