DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #253761  autor: szczupak90
 27 lut 2008, 19:25
Witam. Nie długo - w sierpniu czeka mnie przeprowadzka do domku jedno rodzinnego. Jest to szczere pole. Cały czas nie daję mi spać sprawa z przełączeniem do internetu. Od kilku ładnych lat posiadam stałe łącze i nie wyobrażam sobie życia bez tego dobrodziejstwa. Czyżby uzależnienie? Jeśli stałe łącze to tylko tp. Na jakiej zasadzie wygląda rozbudowanie ich sieci? Najbliższa ich budka znajduję się ok. 200 metrów od mojej działki. Czy to ja będę musiał płacić za kable i skrzynkę? No i czy nie będą robili jakiś problemów w stylu, że im się nie opłaca ciągnąć kabli. Jak długo trzeba czekać na przyłączeniu takiej linii?

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #253805  autor: kowcio
 27 lut 2008, 22:10
ja bym Ci radził wziąść Orange Free lub iPLUSa. ja korzystam z Orange Free i jestem na prawdę zadowolony. ;)

 #253810  autor: szczupak90
 27 lut 2008, 22:20
Do sprawdzenia poczty się nadaję, ale nawet łażąc cały dzień po stronach internetowych weźmie mi z 200 MB, a miesięcznie (np. w iplus) jest limit do 4Gb. Co dopiero jakbym włączył jakieś radio internetowe, lub multiplayer (bezprzewodowy internet nie nadaję się do gier, ponieważ ping jest tak wysoki, że szkoda nerwów).

Zresztą nie pytałem się jaka ofertę wybrać, tylko ile bym czekał na przyłączenie nowej linii do nowego budynku.

Czytać ze zrozumieniem proszę. :P

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #253811  autor: Prometo
 27 lut 2008, 22:20
szczupak90 poczytaj podobny temat.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #253817  autor: szczupak90
 27 lut 2008, 22:27
dzięki, czyli z tym przyłączeniem nie będzie tak łatwo. :( Przejdę się juto do telepunktu i się zapytam co i jak.

[ Dodano: 2008-02-28, 14:42 ]
właśnie wróciłem z telepunktu i miła ekspedientka :) powiedziała mi że jeśli podpisze się pod przyłączeniem więcej sąsiadów, to potrwa to dużo szybciej, jak bym sam przyłączał to nawet do 3 lat. W najlepszym układzie i tak to potrwa pewnie rok. Jest jeszcze możliwość, że sam sobie pociągnę kabel. Z uprawnieniami nie będzie problemu (puści się polem obok). Ile kosztuję metr takiego kabla telefonicznego?

Inne wyjście to orange free, który poleca kowcio. Wszystko fajnie, bym miał nawet prędkość hspda na tym zadupiu, ale limit to 4 Gb. Po zapytaniu jej co jeśli przekroczę ten pułap, to ona twierdzi, że wtedy będzie można przeglądać tylko strony (nie wiem o co jej chodziło). I tu do was pytanie: Do jakiej prędkości zwalnia łącze internetowe po przekroczeniu 4 Gb? Czy takie łącze internetowe nadaję się do słuchania radia internetowego?

Pozdrawiam.

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254002  autor: marinux
 28 lut 2008, 22:17
Nie chodzi o to gdzie znajduje się ich budka tylko gdzie mają swoje najbliższe DP - czyli punkt dostępowy. Poszukaj jakiejś puszki albo słupka telefonicznego. A może już masz gdzieś pod domem. Rozejrzyj się dobrze. jeszcze jest możliwość zmiany operatora. Zorientuj się dobrze czy jakiś inny operator na tym terenie nie oferuje swoich usług. A gdzie wogóle się przenosisz?
Pozdro

 #254003  autor: szczupak90
 28 lut 2008, 22:28
Przenoszę się z Kościerzyny do Kościerzyna wybudowanie - taka dzielnica domków jednorodzinnych.

Taka właśnie budka jest oddalona od działki o ok. 200 - 300 metrów. Chyba będę kopał rowy i pociągnę sobie kabel sam. Rozumiem, że musi to być kabel ziemny, żelowany? Jaka jest cena takiego kabla, no i czy przez te 300 metrów długości nie będzie komplikacji w przesyle sygnału?

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254004  autor: Prometo
 28 lut 2008, 22:33
szczupak90 pisze:Do jakiej prędkości zwalnia łącze internetowe po przekroczeniu 4 Gb? Czy takie łącze internetowe nadaję się do słuchania radia internetowego?
Poczytaj cenniki i regulaminy.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #254007  autor: szczupak90
 28 lut 2008, 22:42
Prometo pisze:
szczupak90 pisze:Do jakiej prędkości zwalnia łącze internetowe po przekroczeniu 4 Gb? Czy takie łącze internetowe nadaję się do słuchania radia internetowego?
Poczytaj cenniki i regulaminy.
Dowiedziałem się tylko, że po przekroczeniu limitu pobierane są paczki plików o wielkości 1 kb. Co to znaczy? To, że net mi będzie nie miłosiernie długo mulił? Niech ktoś się wreszcie wypowie na temat tej oferty, a nie cały czas suche dane klepie.

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254038  autor: vinc
 29 lut 2008, 13:44
Ja napiszę Ci jak jest z iPlusem. Po przekroczeniu limitu przycinają prędkość do 32 kb/s = 4kB/s w orange free potrafą jescze bardziej przyciąć.
szczupak90 pisze:Czy takie łącze internetowe nadaję się do słuchania radia internetowego?
niestety nie posłuchasz sobie radia przy takiej prędkości :lol:

Zamiast Orange free na twoim miejscu wybierał bym między Blueconnect a iPlusem. Teraz w iPlusie masz promocje przy Umowie na 2lata przez 5 miesięcy jest zniżka na abo 110zł do 55zł. Natomiast BC masz limit 5GB cena 120zł, alenie płacisz za aktywacje.

Obrazek

 #254040  autor: bkawa
 29 lut 2008, 14:10
vinc pisze:Zamiast Orange free na twoim miejscu wybierał bym między Blueconnect a iPlusem.
Nie do końca się zgodzę. W przypadku lokalizacji w szczerym polu bardziej zwróciłbym uwagę na zasięg w konkretnym miejscu. szczupak90, sprawdź lepiej wszystkich operatorów pod kątem zasięgu i rodzaju transmisji danych GPRS/EDGE. Ceny ofert internetowych są podobne.
szczupak90 pisze:Do sprawdzenia poczty się nadaję, ale nawet łażąc cały dzień po stronach internetowych weźmie mi z 200 MB, a miesięcznie (np. w iplus) jest limit do 4Gb. Co dopiero jakbym włączył jakieś radio internetowe, lub multiplayer (bezprzewodowy internet nie nadaję się do gier, ponieważ ping jest tak wysoki, że szkoda nerwów).
Kiedyś korzystałem tylko i wyłącznie z internetu BE i nigdy nie udało mi się przekroczyć limitu miesięcznego. Czasami korzystałem z niego cały dzień. Problem pojawi się dopiero w przypadku pobierania filmów, etc.

Domowy wyrób nalewek

 #254042  autor: jerzy77
 29 lut 2008, 14:40
Maksymalna prędkość BE po przekroczeniu 4 Gb to 64 kbit.
Przy umowie zawartej przez internet jest 5 giga, nie ma zniżki na abo.

 #254043  autor: szczupak90
 29 lut 2008, 14:52
No to jeszcze powiedzcie mi czy jest sens pociągnięcia swojego kabla. Kabel miał by długość ok. 200 - 300 metrów. Po prostu podłączam się pod najbliższą budkę tp i przeciągam kabel pod ziemią? Nie będzie spadku prędkości przy tak długim kablu? Jak już przedłużę ten kabel, to wtedy idę to tp i im mówię, że mają mnie podłączyć pod sieć, tak? Przychodzi technik i resztę wykonuję sam?

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254056  autor: D@rio
 29 lut 2008, 16:00
szczupak90, przestań w ogóle filozofować z tym że sam sobie podciągniesz kabel. Jeśli już, to tylko w swoim śnie...

Obrazek

 #254058  autor: vinc
 29 lut 2008, 16:10
szczupak90 pisze:Po prostu podłączam się pod najbliższą budkę tp i przeciągam kabel pod ziemią?
po prostu łatwizna :-D
szczupak90 pisze:Jak już przedłużę ten kabel, to wtedy idę to tp i im mówię, że mają mnie podłączyć pod sieć, tak? Przychodzi technik i resztę wykonuję sam?
Na pewno TP się ucieszy i pochwali Cię, żeś za nich robotę wykonał :-D

Obrazek

 #254067  autor: szczupak90
 29 lut 2008, 17:11
vinc pisze:
szczupak90 pisze:Po prostu podłączam się pod najbliższą budkę tp i przeciągam kabel pod ziemią?
po prostu łatwizna :-D
szczupak90 pisze:Jak już przedłużę ten kabel, to wtedy idę to tp i im mówię, że mają mnie podłączyć pod sieć, tak? Przychodzi technik i resztę wykonuję sam?
Na pewno TP się ucieszy i pochwali Cię, żeś za nich robotę wykonał :-D
I tak będę w tym miejscu kopał mały rów do prądu, więc pociągnięcie kabla telefonicznego będzie kwestią tylko jego zakupu. No i wolę zrobić za nich tą robotę, niż czekać 3 lata na podłączenie.

Czyli co? Kupować kabel?

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254080  autor: Prometo
 29 lut 2008, 18:00
szczupak90 pisze:I tak będę w tym miejscu kopał mały rów do prądu, więc pociągnięcie kabla telefonicznego będzie kwestią tylko jego zakupu.
szczupak90 bo Ty myślisz, że to jest tak jak wypić kawę.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #254401  autor: marinux
 03 mar 2008, 17:48
Owszem pociągnięcie kabla to dobry pomysł, ale to nie jest takie proste. I na pewno nie ciągnie się kabla do budki (telefonicznej) tylko do słupka telefonicznego, albo innego punktu dostępowego. A mam pytanie która Kościerzyna.
A i do takiego ciągnięcia poza własną posesją trzeba mieć zgode.
Pozdro

 #254402  autor: szczupak90
 03 mar 2008, 17:51
marinux pisze:Owszem pociągnięcie kabla to dobry pomysł, ale to nie jest takie proste. I na pewno nie ciągnie się kabla do budki (telefonicznej) tylko do słupka telefonicznego, albo innego punktu dostępowego. A mam pytanie która Kościerzyna.
A i do takiego ciągnięcia poza własną posesją trzeba mieć zgode.
Pozdro
olać zgodę, nawet nikt o tym nie będzie wiedział z gminy, bo będą myśleli, że prąd podłączają, a na to jest zgoda, więc jeden kabel więcej nic nie zrobi. Kościerzyna, województwo pomorskie, kierunkowy 058.

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #254403  autor: mikage1
 03 mar 2008, 17:56
telekomunikacji będzie do szczęścia taka zgoda potrzebna...

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)