DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #182550  autor: sabled
 12 maja 2007, 11:51
Chciałem przedstawić Wam test tego telefonu.

W zastawie otrzymujemy:

:arrow: Telefon Nokia 6300
:arrow: Ładowarkę sieciową Nokia AC-3E
:arrow: Zestaw słuchawkowy stereo Nokia HS-47
:arrow: Baterię Nokia BL-4C
:arrow: Kartę pamięci microSD 128 MB
:arrow: Płytę CD z oprogramowaniem
:arrow: Instrukcję obsługi
:arrow: Kartę gwarancyjną

Pierwsze wrażenie:

Wow! Takie było pierwsze moje słowo po uruchomieniu tego telefonu. Wszystko idealnie spasowane, wszelakie szpary są wszędzie równe, nic nie skrzypi. Materiały użyte do wykonania najwyższej klasy. Wyświetlacz duży, jasny i czytelny. Ale teraz do konkretów.

Obudowa i wykonanie:

Wymiary 106,4 x 43,6 x 11,7 mm.
Wykonana ze stali nierdzewnej i błyszczącego tworzywa sztucznego robi wrażenie. Na pierwszy rzut oka przychodzą mi na myśl starsze modele Nokii (6210, 6310) i określenie "śledź". Na dole obudowy znajdują się złącza: słuchawek (microjack), ładowarki (2mm) oraz port miniUSB znajdujący się za zaślepką z twardego plastiku. Jest to jedyna rzecz jaka może ulec uszkodzeniu mechanicznemu (nie podlegającemu gwarancji :!: ) czyli po prostu się urwie. Wczoraj odwiedziłem z tej okazji serwis Nokii, ale niestety nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie ile może kosztować naprawa (wymiana) tej części. Po prostu nie było jej na stanie. Po bokach obudowy znajdują się dwie niebieskie diody które sygnalizują połączenie nieodebrane lub nową wiadomość. Kolejnym mankamentem budowy są przyciski bezpośrednio pod wyświetlaczem (nawigacyjny do góry oraz 2 boczne służące do wyboru) które są za płaskie albo umieszczone zbyt głęboko, przez co czasami ciężko je wcisnąć.

Wyświetlacz:

Rozdzielczość 240x320, wymiary 31x41 mm, liczba kolorów 16 milionów.
Wyświetlacz jest duży i czytelny przy każdym nasłonecznieniu pod każdym kątem. Wczoraj jak idiota kręciłem się z tym telefonem w pełnym słońcu żeby to sprawdzić. Jeżeli chodzi o liczbę kolorów to dla wprawnego oka można zauważyć różnicę między 262 tyś. a 16M. Jest ona co prawda niewielka, ale dla niektórych może to być plus. Jeżeli chodzi o pogłoski (plotki raczej) o wyginającej się szybce wyświetlacza to są one całkowicie bezpodstawne. Jest ona twarda i się nie wygina na tyle by można było palcem uszkodzić wyświetlacz.

Obsługa:

Rozkład funkcji Series40.
Typowa dla Nokii intuicyjna obsługa. Możliwość dostosowania menu do siebie. 4 ustawienia: lista, tabela, tabela i etykiety, zakładka. Ustawiając opcję tabela i etykiety, można "oszukać" niewprawnych znajomych że posiadamy Symbiana ;) Jeżeli najedziemy na opcję w menu i poczekamy 14 sekund pojawi się pomoc, którą można wyłączyć. Aktywny tryb gotowości daje nam duże możliwości. Teraz wszystko możemy mieć bezpośrednio na ekranie głównym. Do klawisza nawigacyjnego możemy przypisać odpowiednie programy. Np.: klikniemy w prawo to uruchomi nam się radio.

Aparat:

2Mpix, maksymalna rozdzielczość zdjęć 1600x1200 (rozdzielczości mniejsze: 1280x960, 800x600, 640x480, 320x240, 160x120), maksymalna rozdzielczość nagrywanego filmu 176x144 (mniejsza: 128x96).
Aparat robi ładne zdjęcia na dworze. W pomieszczeniach niedoświetlonych są już problemy (wiele cyfrówek też ma problemy z takimi miejscami) ale zawsze jest tryb nocny który zadziwiająco dobrze działa w takich sytuacjach. O zdjęciach w nocy możemy zapomnieć. Aparat powinien być umieszczony wyżej, ponieważ łatwo go zasłonić ręką podczas robienia zdjęć. Można się jednak do tego przyzwyczaić. Filmów nie kręciłem (nie po to kupowałem telefon).

Muzyka:

Słuchawki dołączone w zestawie są jak dla mnie za duże i nie przylegały idealnie. Rozwiązałem ten problem zakładając na nie gąbeczki od starych słuchawek. Bardzo dobrze grają jeżeli są dobrze włożone do ucha. Radio działa trochę dziwnie. W zależności od tego w którą stronę świata stoję odbiera dobrze albo z zakłóceniami. Czasami jest to też kwestia przejścia 1 metra. Telefon ma wbudowany korektor z ustawieniami: zwykły, pop, rock, jazz, klasyczna oraz 2 ustawienia własne w 5 pasmach częstotliwości. Jeżeli chodzi o głośnik to jest on wyraźny i głośny. Dzwonki i muzyka graja całkiem sympatycznie i przyjemnie. Nokia może zastąpić normalna mp3 (porównywane z Creative MuVo 100).

Bateria:

Li-Ion 860 mAh, czas czuwania wg. producenta: 348h, czas rozmów 3,5h.
Po 30 godzinach ostrego używania (6 godzin mp3 na słuchawkach i głośniku, 1 godzina radia, 20 minutach rozmowy oraz po 10 smsach) pozostała połowa baterii. Zapowiada się bardzo dobrze, zwłaszcza że normalnie nie używam aż tak bardzo telefonu jeżeli chodzi o muzykę.

Podsumowanie:

Plusy:
+wykonanie
+wyświetlacz
+wymiary
+bateria
+dobre grające mp3 (na innych słuchawkach będzie napewno jeszcze lepiej)

Minusy:
-przyciski pod wyświetlaczem
-zaślepka od USB wykonana z twardego plastiku
-mała karta w zestawie (tu już narzekam bo nie widzę innych wad :wink: )

P.S. Proszę o cierpliwość jeżeli chodzi o zdjęcia. Aparat mi się popsuł i będę musiał pożyczyć.

Link do zdjęć robionych telefonem: KLIK
Ostatnio zmieniony 12 maja 2007, 12:18 przez sabled, łącznie zmieniany 1 raz.

 #182551  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 11:53
Za krotko, brak zdjęć - to bardziej opis niż test.
Masz ok. 4800 znaków w teście a wydaje mi się jak na ten telefon powinno być minimum 8000 - 9000.

 #182552  autor: sabled
 12 maja 2007, 11:57
P.S. Proszę o cierpliwość jeżeli chodzi o zdjęcia. Aparat mi się popsuł i będę musiał pożyczyć.
Chyba jednak nie przeczytałeś nawet tego.

 #182554  autor: Kazimierz55
 12 maja 2007, 11:58
Świtny test. Bardzo mi się podoba.
Czekam jeszcze na fotki.

 #182555  autor: kamil1221
 12 maja 2007, 12:01
sabled pisze:
P.S. Proszę o cierpliwość jeżeli chodzi o zdjęcia. Aparat mi się popsuł i będę musiał pożyczyć.
Chyba jednak nie przeczytałeś nawet tego.
Przeczytałem - nie martw się o to.
Dla mnie test nie jest testem, kiedy nie ma choć fotek robionych samym telefonem.

 #184062  autor: malykciuk
 16 maja 2007, 19:54
siemka :)
podobie mnie sie ten tescik :thumbup:
mam zamiar sie przezucic na ta nokie (z 6630) i mam pytanko, czy mozna w niej ustawic zdjecie dzwoniacego na full screen ?

bede wdzieczny za odpowiedz

pozdrowki

 #184067  autor: sabled
 16 maja 2007, 20:03
Zdjęcie dzwoniacej do nas osoby jest wyświetlane niestety nie na calym ekranie ale na 2/3. Mimo tego i tak jest duże i czytelne. Ogólnie dobrze ta funkcja działa. Można również w ten sam sposób przypisać filmik 3gp ale wtedy dzwonek jest zarazem dźwiękiem z filmu.

 #184081  autor: Kazimierz55
 16 maja 2007, 20:46
Zdjęcie dzwoniacej do nas osoby jest wyświetlane niestety nie na calym ekranie ale na 2/3.
To nie jest tak źle.
Ale czy zdjęcie pojawia się zamiast napisu kto dzwoni czy razem?

P.S. Mam jeszcze kilka pytań w tym temacie . Jak by ktoś wiedział to proszę napisać :-)

 #184093  autor: sabled
 16 maja 2007, 21:19
Jest napis razem ze zdjęciem ale z tego co pamiętam to znajduje się on na dole zdjęcia i raczej nie przeszkadza.

 #184378  autor: zielonooka16
 17 maja 2007, 23:12
Mam pytanko co do video, jaka jest rozdzielczość i czy można wgrać jakieś filmiki z neta np. teledyski i oglądać na tej nokii i jaką one ewentualnie miałby rozdzielczość?

 #184391  autor: kszyh2404
 17 maja 2007, 23:55
zielonooka16 pisze:Mam pytanko co do video, jaka jest rozdzielczość i czy można wgrać jakieś filmiki z neta np. teledyski i oglądać na tej nokii i jaką one ewentualnie miałby rozdzielczość?
mozna wgrywac - format 3gp. a jesli idzie o rozdzielczosc video to do wyboru 178x144 albo 128x96. dlugosc filmikow w zaleznosci od pojemnosci karty.

 #185846  autor: malykciuk
 23 maja 2007, 19:45
takie pytanko jeszcze mam, czy w aparacie sa opcje typu sephia, czarno-bialy itp ?

 #185871  autor: Big_easy
 23 maja 2007, 22:07
Tak, jest w aparacie opcja sepia, negatyw itp.

 #186137  autor: waariatek
 24 maja 2007, 22:02
~kamil1221 hehe
"dlaDla mnie test nie jest testem, kiedy nie ma choć fotek robionych samym telefonem."
Z tego wyniką że telefon chyba głównie do cykania fotek ci służy, a nie dzwonienia, może lepiej na forum o aparatach cyfrowych sobie wejdz, a nie o telefonach.

 #186140  autor: Prometo
 24 maja 2007, 22:16
waariatek, jeżeli telefon wyposażony jest w aparat to chyba zrozumiałą rzeczą jest, że w teście powinny się znaleźć zdjęcia nim zrobione.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl
 #188001  autor: stachu
 31 maja 2007, 15:10
pojawiają się czasem sprzeczne informacje, że tel powoduje piszczenie bramek w supermarketach. niby bramki reagują na te czujniki przy towarach(magnesy?),ale jak poszła plotka to lepiej się upewnić.
czy autor lub ktoś inny spotkał się z tym??

 #188013  autor: sabled
 31 maja 2007, 15:51
To jest bujda! Już wiele razy na forum było o tym mówione. Piszczenie powoduja metalowe paski przyklejone w telefonie kupionym w supermarkecie (MediaMarkt, Saturn).

 #188020  autor: stachu
 31 maja 2007, 16:14
łatwo da się je ściągnąć?

 #188026  autor: sabled
 31 maja 2007, 16:41
To są paski na naklejkach. Bez żadnego problemy je ściągniesz jeżeli oczywiście będziesz je miał. Możesz jeszcze położyć telefon na taśmie kasy albo poprosić o rozmagnesowanie.

 #189216  autor: Bakus
 04 cze 2007, 10:26
Czy w waszych 6300 tylni panel również jest tak podatny na rysy ?? Ja mam tą nokie od piątku, wprawdzie noszę ją w kieszeni ale zawsze osobno i mam na tylnim panelu pare płytkich rysek co bardzo mnie denerwuje :evil: Nosi ktoś z was ją w pokrowcu silikonowym, jak to wygląga ?? Mam na myśli pokrowiec lepszej jakości nie jakieś badziewie za 4,5 zł :wink:
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7