DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

Lepsza jest..?

Cyfra+
13
52%
Polsat Cyfrowy
12
48%
 #17635  autor: D@rio
 16 wrz 2005, 00:35
Co byście wybrali? Cyfre czy Polsata? Co lepsze? ...no i dlaczego :-)

Pozdrawiam.

 #17638  autor: Wojt2004
 16 wrz 2005, 02:07
Polsat cyfrowy ale tylko w opcji ze placisz z gor bodajze rok i dekoder przechodzi na Twoja wlasnosc, pozatym zorientowal bym sie jakie programy w pakiecie podstawowym ofruju te dwie platform i wybralbym lepsza ( to co bardziej by mi odpowiadalo)

 #17646  autor: WitekT
 16 wrz 2005, 09:03
Dokładnie - wszystko zależy od tego jakie interesują Cię programy. Zacznij od tego.

 #17687  autor: avarax
 16 wrz 2005, 14:12
Ja mam cyferke+. Wybrałem ją (a właściwie namówiłem ojca, bo on chciał polsat :D ) ze względu na sport. Canal+Sport ma licencje na pokazywanie meczów ligi angielskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej no i oczywyście polskiej (piłka nożna). Z innych dyscyplin to NBA, WNBA i Euroliga (koszykówka). Pokazuje poza tym ciekawe walki bokserskie i żużel. Polsat Sport moze sie tylko pochwalić Ligą Mistrzów.

Tak więc jeżeli chodzi o sport to Cyfra jest zdecydowanym faworytem.

Nie wiem czy Polsat ma też HBO i HBO2

 #17688  autor: Frasio
 16 wrz 2005, 14:16
Ja też bym wziąłcyfre ze względu na sport.

Obrazek

 #17703  autor: D@rio
 16 wrz 2005, 16:10
Glownie interesuje mnie jak najwieksza dostepnosc polskich programow. Nie zalezy mi na jakims tam sporcie czy Playboy'u....

 #21597  autor: aresztsledczybialoleka
 01 paź 2005, 10:33
wiadomo xze cyfra plus lepsz ale maja ci cos do polsatu w prowadzic nowego jezeli dadza cos ciekawego do oferty ale podobno mowi sie o fuzj obydwu platform w przyszlym roku

 #21603  autor: blom
 01 paź 2005, 10:42
i tu i tu to samo a na sport to do baru mozna isc...

 #23056  autor: pawelek32
 06 paź 2005, 21:38
jak nie żałujesz kasy to bierz cyfre+. ja mam polsat i uważam że to wielki szrot. mam dość stary tuner. mieszkam na wiosce- jakaś większa wichura- zero oglądania. bardzo długo trwa przełączanie programów. zamin przełączy na drugi program to można zasnąć
ale z drugiej strony bardzo lubię oglądać TVN turbo...
pozdrawiam

z poważaniem

 #23116  autor: blom
 07 paź 2005, 10:33
pawelek32 pisze:jak nie żałujesz kasy to bierz cyfre+. ja mam polsat i uważam że to wielki szrot. mam dość stary tuner. mieszkam na wiosce- jakaś większa wichura- zero oglądania. bardzo długo trwa przełączanie programów. zamin przełączy na drugi program to można zasnąć
ale z drugiej strony bardzo lubię oglądać TVN turbo...
pozdrawiam
tak ciezko im to idzie i maja wiechy dexy polsatu....

 #23126  autor: Frasio
 07 paź 2005, 12:29
Jak ci posat niepotrzebny lub masz drugą kablówkę to bierz Cyfrę.

Obrazek

 #232208  autor: castagnet
 09 lis 2007, 13:29
Odkopuje temat bo nie chce zakładać nowego.
Chciałem zapytać was o pewną rzecz.
Ostatnio nabyłem Polsat cyfrowy i ustawiałem antene.
Udało mi sie dobić 85% jakości 82% siły sygnału i nie wiem czy to dobry czy średni czy słaby wynik. Ile powinno być? jakość obrazu jest super, ale jak będzie w złą pogode?
Czasza średnica chyba 85cm (ta większa).

re

 #232254  autor: Saracen
 09 lis 2007, 16:45
castagnet pisze:Odkopuje temat bo nie chce zakładać nowego.
Chciałem zapytać was o pewną rzecz.
Ostatnio nabyłem Polsat cyfrowy i ustawiałem antene.
Udało mi sie dobić 85% jakości 82% siły sygnału i nie wiem czy to dobry czy średni czy słaby wynik. Ile powinno być? jakość obrazu jest super, ale jak będzie w złą pogode?
Czasza średnica chyba 85cm (ta większa).
podaj jaki masz sprzet...rozumię też że nie korzystałeś z miernika pola SatFindera

wynik jak dla mnie bardzo dobry :smt006

ps.poczytaj
http://www.yansat.pl/index.php/showUserSite/7

[email protected]
Obrazek

 #232275  autor: przemek910
 09 lis 2007, 18:18
wynik dobry, w czasie zlej pogody moga wystepowac zaklocenia w odbiorze sygnalu

 #232342  autor: D@rio
 09 lis 2007, 22:36
castagnet pisze:Udało mi sie dobić 85% jakości 82% siły sygnału i nie wiem czy to dobry czy średni czy słaby wynik. Ile powinno być? jakość obrazu jest super, ale jak będzie w złą pogode?
Czasza średnica chyba 85cm (ta większa).
mam tę samą czaszę. Mi się udało na HOTBIRD'zie dobić do 99% siły sygnału i 90% jakości. Ale to są milimetry dosłownie...

W czasie złej pogody nie powinno być problemów z odbiorem. W końcu to już jest telewizja cyfrowa... no chyba, ze huragan albo wichura.

Obrazek

 #232368  autor: castagnet
 09 lis 2007, 23:22
Dekoder mam EchoStar, ten standardowy co Polsat dorzuca.
Nie pamiętam modelu a nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić.

Będę się jeszcze bawił w którys dzień za dnia żeby ustawić lepsze parametry, bo to ustawiałem koło godziny 23.00 na wietrze i lekkich opadach deszczu :)
Miałem już dość w końcowej fazie ustawiania :D

 #232372  autor: abramek92
 09 lis 2007, 23:26
Powiem tylko tyle, brakuje tutaj w ankiecie N.

Sam teraz posiadam N od roku ze względu na to iż zakupiłem rok temu telewizor HD i mój ojciec był zawiedziony jakością SD w cyfrze. Bo to paranoja co to się teraz dzieje z Cyfra i Polsatem. Cyfra 20 zeta za wynajmowanie dekodera HD PVR + $$$ PLN za aktywacje, + 5 PLNza NG HD + 5 PLN za C+ Sport HD paranora. W N'ce płace 16 x 3 = 48 zeta.

 #232373  autor: D@rio
 09 lis 2007, 23:26
castagnet pisze:Dekoder mam EchoStar, ten standardowy co Polsat dorzuca.
Nie pamiętam modelu a nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić.
to jest bardzo dobry dekoder. W sumie lepszy, to jest tylko już Humax. Zrób sobie satelitę w tzw. układzie "zeza" i będzie jeszcze więcej kanałów ;)

Koszt: ok. 100zł. + 3h roboty.
castagnet pisze:Będę się jeszcze bawił w którys dzień za dnia żeby ustawić lepsze parametry, bo to ustawiałem koło godziny 23.00 na wietrze i lekkich opadach deszczu
Miałem już dość w końcowej fazie ustawiania
nie dziwie się. Ja mam to na 3 satelity zrobione. Hotbird, Astra, Syrius. Najdłużej schodzi z ustawieniami. Jak będziesz kupował konwerter to polecam właśnie Humax'a (zdecydowanie lepiej wykonane jak np. Samsung).

Obrazek

 #232385  autor: castagnet
 10 lis 2007, 00:02
abramek92 pisze: Cyfra 20 zeta za wynajmowanie dekodera
W Polsacie masz za 79 złotych na własność...

D@rio pisze:Zrób sobie satelitę w tzw. układzie "zeza" i będzie jeszcze więcej kanałów ;)
Na przykład jakie? po Polsku?

 #232395  autor: D@rio
 10 lis 2007, 01:03
castagnet pisze: W Polsacie masz za 79 złotych na własność...
Cyfra Plus to ma ceny z kosmosu. Taka platforma telewizyjna dla "burżuji" ;-)
castagnet pisze: Na przykład jakie? po Polsku?
Chodzi o to aby łapać programy z 3-ech satelit jednocześnie, na jednej czasy. Trzeba tylko dokupić 2 konwertery, przełącznik Disqec i parę metrów kabelka... no i poświęcić temu parę godzin...

Obrazek