DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 5 z 12
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
 #999901  autor: Remington
 21 cze 2018, 10:10
Właśnie, dlatego kluczowe jest określenie sposobu użytkowania. Mam znajomą, która była zachwycona pewnym bankiem i tym, że na całym świecie ma w nim darmowe wypłaty z bankomatów. Nie wiedziała, że na kursie ten jej wspaniały bank złoił ją na bodajże 8%, czyli 40 zł od wypłaty równowartości 500 zł...

Pamiętajmy, że są też tańsze alternatywy dla banków - czyli niby-konta, prowadzone przez fintechy, np.: Curve*, DipoCket, IgoriaCard, Revolut (kolejność alfabetyczna). Bez ochrony w postaci BFG, ale regulowane przez przepisy unijne (raportowanie do regulatorów, brak możliwości łączenia środków klientów z własnymi itp.), a przede wszystkim tańsze od banków i posiadające bogatą, niekiedy unikalną, funkcjonalność.

*) Jeśli ktoś chętny skorzystać z Curve, niech pisze na PW.
 #999932  autor: forum_tg
 21 cze 2018, 13:59
ale jeżeli tylko człowiek zechce, to na promocjach bankowych też można zrobić. Jest kilka fajnych portali które wręcz podpowiadają kiedy i gdzie z jakiej promocji skorzystać.
Podczas testowania danego banku, otwierając konto ROR lub kartę kredytową można coś jeszcze dla siebie wycisnąć.
Tak, też poznałem wiele ofert bankowych
 #1000190  autor: pakierhakierxd
 23 cze 2018, 08:21
City ma fajne promocje z założeniem karty kredytowej, dają kasę lub bon np do biedronki, ja założyłem dla bonu, może bym korzystał ale nie podobało mi się to ze jest duży limit 6400, w innych bankach jest taki jak sobie ustalisz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #1002730  autor: marcin19883
 08 lip 2018, 12:09
f0ku5 pisze:Jakiś czas temu oglądałem ten system u znajomego, wszystko muliło, długo wczytywało strony, itp.
Jeżeli teraz już to zmienili to OK.
Co prawda mało używam, ale mi nigdy system Nest Banku nie mulił. Korzystałem z aplikacji mobilnej i to samo. Zawsze było ok, oprócz od czasu do czasu przerw technicznych, których teraz prawie już nie ma.
 #1006855  autor: 3echo
 09 sie 2018, 23:50
Remington pisze:Jeśli nie ma jeszcze nigdzie konta, to konto podstawowe w dowolnym banku. Poczytaj w necie co dyrektywa UE w nim zapewnia.
Dzięki za info.Jak to dobrze czasami o coś zapytać na forum.
 #1010849  autor: BO2095
 03 wrz 2018, 09:24
3echo pisze:Jakie konto zaproponujecie 18-sto latkowi?
Polecam ING, praktycznie brak opłat jeśli płacisz kartą (a nie ukrywajmy, kto nosi gotówkę), wypłaty płatne jeśli są więcej niż 2 w miesiącu (jeśli jednak ta gotówka byłaby dostępna), własny nadruk na karcie (to jaka ciekawostka), pomoc przez FB działa nawet sprawnie.
Pod żadnym pozorem mBank. Na koniec współpracy z nimi dowiedziałem się, że:
-wycofanie zgody marketingowej nie jest istotne, bo "oni tylko dzwonią z ofertą, więc zgoda na marketing nie jest wymagana"
-część zgód jest wyrażana za osobę otwierającą konto na starcie
-część zgód jest ukryta, ale są od razu wyrażane za osobę otwierającą konto i jak się nie spyta w placówce jakie zgody są aktywne, to się człowiek nie dowie, bo nie ma ich na stronie po zalogowaniu, bo nie
-naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych jest chyba w standardzie :V
-setka spamu na mailu i telefonie, bo "mokazje to nie oferta handlowa", choć spełnia warunki, aby być ofertą handlową (i wycofanie zgody na mokazje nie znaczy, że zadziała od razu).
 #1010852  autor: Vexusa
 03 wrz 2018, 09:45
Następne wypłaty kosztują "tylko" 2.50 zł podczas gdy w innych bankach zaczynają się od 4 zł za obcy bankomat :)
Ogólnie też polecam ING, a mam tam konto od 2004 roku

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
 #1010853  autor: forum_tg
 03 wrz 2018, 10:00
Nest Bank - za darmo
Millenium Bank - zrobić raz w miesiącu przelew na 1000 zł (lub łącznie na 1000 zł) i wykonać jedną płatności wtedy jest za free. Czyli rodzic przelewa w drugim dniu miesiąca 1000 zł, w trzecim dniu miesiąca dziecko zwraca w/w kwotę pomniejszoną o kieszonkowe i konto jest za free.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 14:24 przez forum_tg, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1010863  autor: BO2095
 03 wrz 2018, 11:43
pakierhakierxd pisze:Tylko 2 wypłaty, wiadomo większość się płaci karta ale są miejsca gdzie tylko gotówka.
Niby tak, ale możesz wypłacić 2x200zł, wtedy masz ilość gotówki która powinna wystarczyć na miesiąc do płatności w miejscach bez terminala ;)
 #1011010  autor: marcz123456
 03 wrz 2018, 22:30
forum_tg pisze: Millenium Bank - zrobić raz w miesiącu przelew na 1000 zł (lub łącznie na 1000 zł) i wykonać jedną płatności wtedy jest za free. Czyli rodzic przelewa w drugim dniu miesiąca 1000 zł, w trzecim dniu miesiąca dziecko zwraca w/w kwotę pomniejszoną o kieszonkowe i konto jest za free.
Bzdura. Do 26 roku życia nie ma warunku wpływu 1000 zł.
Jedna płatność kartą na dowolną kwotę i konto jest za darmo.
Vexusa pisze:Następne wypłaty kosztują "tylko" 2.50 zł podczas gdy w innych bankach zaczynają się od 4 zł za obcy bankomat
Czemu wprowadzasz w błąd? ING ma jedno z najgorszych kont w Polsce.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 22:33 przez marcz123456, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 5 z 12
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12