Telekomunikacja jak na dłoni

Smartfon dla kompletnego laika ( 800 zł )

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Re: Smartfon dla kompletnego laika ( 2000 zł )

Postprzez czamarek » 14 mar 2015, o 23:00

pomyśl o jakiś Dual Sim, możesz obniżyć koszty rozmów, lub mieć darmowy internet.
Asus Zenfone 5, albo chińskie jak Moto G2, Meizu M1 Note, JiaYu S3
Ostatnio edytowano 22 cze 2018, o 13:05 przez Morvius, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Autor poprosił o aktualizację tytułu tematu.
czamarek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 5

Re: Smartfon dla kompletnego laika ( 800 zł )

Postprzez Marciak » 15 mar 2015, o 19:09

A może Nokia 735? http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11635415 . Obecnie moim zdaniem telefon ma niewielką konkurencję w tej grupie cenowej. Do podstawowych zastosowań jest bardzo dobry. System windows phone w przeciwieństwie do androida się nie zawiesza. Telefon ma bardzo dobre wykonanie, porządną obudowę z wytrzymałego plastiku ( jeden kawałek). Świetny ekran AMOLED. Bardzo dobry przedni aparat. Oferuje również LTE.
Marciak
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Szpady » 17 mar 2015, o 14:57

MyPhone wypuszcza teraz nową serię smartphone'ów Infinity, warto rzucić okiem na ofertę bo mają ciekawe propozycje.
Valhalla!
Szpady
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: Hammer Blade
Sieć: Plus

Re: Smartfon dla kompletnego laika ( 1000 zł )

Postprzez Brzeczyszczykiewicz » 28 mar 2015, o 23:54

Dziękuję za odzew. Miałem już zamawiać Lumię 735, ale udało mi się jeszcze odłożyć 200 zł a w internetach wypatrzyłem ciekawe oferty - Lumia 930 http://allegro.pl/nokia-lumia-930-black ... 70439.html Cena kilkaset zł. niższa niż ceny w sklepach :shock: W podobnej cenie widziałem Lumię 830.
Lumia 930 to produkt flagowy ( musiałem wygoglować co to oznacza ) ale zastanawia mnie brak możliwości rozbudowy pamięci, i wymiany baterii w razie problemów. Czy to są poważne uchybienia?

Jako że lubię robić zdjęcia niezłe wrażenie na mnie zrobiła Lumia 1020 z potężnym aparatem. Krótko mówiąc jestem w kropce :wink: Tyle świetnych aparatów na rynku że głowa boli.

Ostatnie pytanie. Czy w tej cenie ( 1000 zł )są lepsze smartfony robiące zdjęcia niż Lumie o których pisałem?

Edit

Całkiem przypadkowo w internetach znalazłem ofertę telefonu LUMIA 640XL. W sprzedaży ten interesujący model będzie za kilka dni. Chyba się na niego zdecyduję :mrgreen:
Brzeczyszczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Smartfon dla kompletnego laika ( 1500 zł )

Postprzez Brzeczyszczykiewicz » 20 cze 2018, o 21:08

Witajcie.

Nie chciałem spamować, więc pozwoliłem sobie odświeżyć nieco mój stary wątek dotyczący zakupu smartrona :wink:

Po kilku latach używania 640 XL postanowiłem zmienić telefon, i system.
Wymagania:
- System : Android
- Duży wyświetlacz 5,5-6,5 cala
- Wyjście słuchawkowe. Często słucham muzyki przez słuchawki, a także przez głośniczek zewnętrzny.
- Często oglądam także różne wydarzenia sportowe, teraz akurat mundial :-D Liczę na dobrą jakość obrazu.
- Często przeglądam portale na których jest masa reklam i flashów, i mam nadzieję że mój nowy nabytek nie będzie wtedy się przycinał.

Nie używam Facebooka, nie gram w żadne gry, nie zależy mi super aparacie. Do zdjęć używam bezlusterkowca. Nie mam żadnych preferencji odnoście marki telefonu. Jestem otwarty na wszystkie firmy.

Przeznaczam 1500 zł na nowy sprzęt, a gdybym znalazł jakąś ciekawą ofertę raty 0% to nawet kilka stówek więcej.
Proszę o kilka rad. Pozdrawiam.
Brzeczyszczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Eragon » 20 cze 2018, o 23:45

Do takich wymagań spokojnie starczy Xiaomi Redmi Note 5. Z dużą baterią, może sławny Lenovo P2?
HUGE change is coMIng bracia!
Eragon
Moderator
Moderator

Model telefonu: Xiaomi Mi5
Sieć: Nju

Postprzez greenrs » 22 cze 2018, o 00:14

A może nowe Motorole - G6 albo G6 Plus? Wyglądają świetnie i spełniają wszystkie wymagania.
greenrs
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 4

Postprzez Brzeczyszczykiewicz » 22 cze 2018, o 11:18

Dziękuję za podpowiedzi. Motorola G6 Plus zainteresowała mnie. Mam na oku już dwa ciekawe telefony.

- Motorola G6 plus
- LG 6G

Xiaomi Redmi Note 5, o nim muszę jeszcze poczytać. Zupełnie nie znam firmy.
Brzeczyszczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon wybrać?