DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998947  autor: lemposz
 14 cze 2018, 13:03
Witam, ostatnio szukałem telefonu do 1,5tys złotych, może troche wiecej i przegladałem od groma forów i nie wiem co wybrać

Zależy mi na tym by telefon nie był większy niż 5,8' . Obecny telefon Huawei P8 lite jest 5mm mniejszy od Huaweia P20 Lite który ma właśnie 5,8 cala za sprawą full vision, takie coś wchodzi w grę.
Nie chodzi mi głównie o rozdzielczość ekranu tylko o wymiary całego telefonu, które są w P8 Lite idealne jak dla mnie i nie szukam większego.

Myślałem nad Iphone'm 7 powystawowym za nieco ponad 1700zł, Honorem 10 - 1650 na best cena.

Najbardziej mi zależy na niewielkich gabarytachh, dobrym aparacie i tym aby był wydajny, co już sprawiło, że muszę zmienić telefon z P8 lite bo niemiłosiernie zamula.

Jakie są wasze propozycje w tym segmencie cenowym, oraz co myślicie na temat tego aby kupić w niższych cenach Honor 8/ Honor8 Pro/ Honor 9/ Honor 9 lite.
Jeśli nie są o wiele słabsze to czy jest sens dokładać te 400-700 zł?

Z góry dzięki
 #998988  autor: Lawrence72
 14 cze 2018, 18:05
Do Twoich wymagań zastanowiłbym się nad G6:

- wyświetlacz 5,7” FullVision.
- aparat szerokokątny 13 Mpix
- IP68
- 3300 mAh + usb typu C

Telefon jest fajnie wykonany chociaż ma drobne mankamenty jak gorilla tylko 3 generacji czy czytnik linii bez dodatkowych gestów. Mimo to w tej cenie to optymalny wybór.
 #999156  autor: FKS_91
 15 cze 2018, 17:57
Ja bym Ci mógł doradzić Samsunga Galaxy S7. Bardzo podobnym telefonem do G6. Jest telefonem troszkę mniejszym również z bardzo dobrym aparatem. Gorille ma 4 generacji. W takich sklepach jak empik, sferis czy emag możesz dostać za poniżej 1500zł
 #999161  autor: pakierhakierxd
 15 cze 2018, 18:24
Lepiej G6 większy ekran

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #999545  autor: Morvius
 18 cze 2018, 23:20
Zastanawiam sie czy jest sens zakupu aż tak drogich modelów. P8 lite nie jest jakimś demonem możliwości w dzisiejszych czasach a uważam, że gdybyś się przesiadł nawet i na takiego LG Q6 to byłbyś przeszczęśliwy. Wielkością dorównuje p8 lite parametrami przeskakuje ją bez problemu i masz 5,5" ekran zamknięty w niewielkiej obudowie. Jest sens przepłacać? Cena to 700zł +/-.

Klasyczny obserwator wątku.
 #999551  autor: antonio7
 19 cze 2018, 00:08
Morvius pisze:Zastanawiam sie czy jest sens zakupu aż tak drogich modelów. P8 lite nie jest jakimś demonem możliwości w dzisiejszych czasach a uważam, że gdybyś się przesiadł nawet i na takiego LG Q6 to byłbyś przeszczęśliwy. Wielkością dorównuje p8 lite parametrami przeskakuje ją bez problemu i masz 5,5" ekran zamknięty w niewielkiej obudowie. Jest sens przepłacać? Cena to 700zł +/-.
Sens jest taki, że nie każdemu uśmiecha się zmieniać telefon co pół roku, który jest warty około siedmiuset złotych jak LG Q6 ze słabym prockiem, z którego średnio wymagająca gierka wydoi wszystkie soki.

Galaxy S7, Huawei P10, LG G6 - P10 chyba byłby najrozsądniejszym wyborem.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #999573  autor: Morvius
 19 cze 2018, 08:24
antonio7 pisze:
Morvius pisze:Zastanawiam sie czy jest sens zakupu aż tak drogich modelów. P8 lite nie jest jakimś demonem możliwości w dzisiejszych czasach a uważam, że gdybyś się przesiadł nawet i na takiego LG Q6 to byłbyś przeszczęśliwy. Wielkością dorównuje p8 lite parametrami przeskakuje ją bez problemu i masz 5,5" ekran zamknięty w niewielkiej obudowie. Jest sens przepłacać? Cena to 700zł +/-.
Sens jest taki, że nie każdemu uśmiecha się zmieniać telefon co pół roku, który jest warty około siedmiuset złotych jak LG Q6 ze słabym prockiem, z którego średnio wymagająca gierka wydoi wszystkie soki.

Galaxy S7, Huawei P10, LG G6 - P10 chyba byłby najrozsądniejszym wyborem.
Użytkownik nie wspominał o wydajności w grach tylko ogólnie. A do codziennego użytku jest jak najbardziej odpowiedni. Poczekajmy na wypowiedź autora. Niech określi więcej parametrów, tak jak był o to proszony przy zakładaniu nowego wątku. No bo bez danych ciężko jednoznacznie coś wytypować.

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka

Klasyczny obserwator wątku.
 #999657  autor: antonio7
 19 cze 2018, 20:46
Morvius pisze:Użytkownik nie wspominał o wydajności w grach tylko ogólnie. A do codziennego użytku jest jak najbardziej odpowiedni. Poczekajmy na wypowiedź autora. Niech określi więcej parametrów, tak jak był o to proszony przy zakładaniu nowego wątku. No bo bez danych ciężko jednoznacznie coś wytypować.

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka
Do codziennego użytku na dzień dzisiejszy. Tylko trzeba też myśleć przyszłościowo, aby nie pakować kasy w błoto i co trzy miesiące wymieniać telefon bo się "zacina" "laguje", bo to "beznadziejny android" i wolę sobie kupić jabłuszko bo jest "leprze", bo kolega ma i mu nie ścina.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?