DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #999460  autor: Tiazzz
 18 cze 2018, 12:54
Cześć
Jak w temacie, poszukuję telefonu dla żony tak do 1000zł z małym + na prezent oczywiście , używa dużo internetu i słucha dużo muzyki, od zdjęć jestem ja ale fajnie by było gdyby jakiś sensowny aparat miała. Bateria wiadomo, żeby nie trzeba było ładować 2 razy dziennie, na inne cuda nie liczę :)

Oczywiście poczytałem kilka wątków ale i tak mam parę pytań co do moich typów:

1. Motorola Moto G6 - zadziwiająco przyjemny jak za tę cenę, ładny i fajnie leży w dłoni, jedyne co mnie martwi to ten telefon działa chyba na MIUI tak jak Xiaomi czy chyba Huawei, a przynajmniej tak wygląda na fotach. Żona nie przepada za MIUI, za bardzo przyzwyczaiła się do Touchwiza i tutaj pytanie, na jakim UI pracuje G6 i czy można to zmienić?

2. LG G6 - tutaj trochę drożej ale jeśli jest to mega przeskok to może warto dołożyć parę groszy? Tutaj z kolei martwi mnie wsparcie od LG, ponoć szybko porzucają swoje modele, czy to prawda?

3. Asus Zenfon 3 - właściwie tylko z wyglądu mi się spodobał(tzn. myślę, że żonie się spodoba), a tak to o samym asusie mało wiem w kontekście telefonów

4. Może coś starszego typu Samsung Galaxy S5/S6? Nie chcę iść dalej do S7, bo tak przeskakując pułap cenowy ,zapewne dojdę do S8 za chwilę :)

Który Waszym zdaniem najlepiej się sprawdzi, a może jakaś własna propozycja?


ps. Sam planuje zakupić sobie Samsunga Galaxy S7 Edge, słyszałem że należy unikać wersji z konkretnym procesorem, pytanie którym i która wersja jest najsprawniejsza?

Pozdrawiam!
 #999461  autor: vonski
 18 cze 2018, 13:11
S7 i G6 to byłe flagowce, a ja zawsze powtarzam że to lepszy wybór niż średniaki. Z obydwu myślę byłbyś zadowolony, LG ma większy ekran więc do ślęczenia w necie wiadomo- wygodniej.
Tiazzz pisze:ps. Sam planuje zakupić sobie Samsunga Galaxy S7 Edge, słyszałem że należy unikać wersji z konkretnym procesorem, pytanie którym i która wersja jest najsprawniejsza?
Wersji ze Snapdragonem raczej u nas nie kupisz, bo była na głównie na amerykański rynek. I żadna z nich nie jest gorsza od drugiej.
Gwoli ścisłości: wariant europejski z Exynosem to G935F, amerykańskie ze Snapdragonem (modele na różne sieci mają różne oznaczenia) to G935 z końcówkami A, T, P, V i R.
 #999464  autor: aureel
 18 cze 2018, 13:34
S5 czy S6 już może sobie odpuść - owszem flagowce, ale już wiekowe... jeśli martwisz się o wsparcie w LG (zeszłorocznym) to S5/6 raczej na pewno zagrzebane... Były dywagacje czy S7 dostanie Oreo więc niżej to szczerze wątpię.

G6 ma swoje zalety i chyba też się ku niemu skłonię w tym wypadku. Czy będzie przeskok? Nie napisałeś co Żona miała wcześniej - może to ułatwiłoby odpowiedź.

Ewentualnie może Nokia 6.1 ? Ta to będzie miała wsparcie do bólu :D i nie ma nakładki - Niemniej zdecydowanie je jest z ligi G6
 #999467  autor: Tiazzz
 18 cze 2018, 13:47
Hej, dzięki za podpowiedzi.
Żona korzysta z wiekowego Samsunga Galaxy S2 ale coś ostatnio szwankuje i w sumie prawo po tylu latach wiernej służby :)

W takim razie chyba pozostanie ten LG G6, będę musiał pobawić się nim w sklepie i zobaczymy jakie będą wrażenia .
 #999537  autor: FKS_91
 18 cze 2018, 22:24
aureel pisze:Ewentualnie może Nokia 6.1 ? Ta to będzie miała wsparcie do bólu :D i nie ma nakładki - Niemniej zdecydowanie je jest z ligi G6
No to nie jest liga G6 :) Wydaje mi się żę jednak do G6 trzeba troszkę nagiąć budżet ale nic lepszego w tej cenie raczej nie znajdziesz. Jedynie można się zastanowić czy G6 czy S7.
 #999580  autor: Tiazzz
 19 cze 2018, 09:04
Bylem w sklepie, troszke sie pobawilem G6 no i jest fajnie, ładny, zgrabny. Fajnir sie prezentuje ten ekran i ladne zdjecia robi, chyba lepsze niz S7 Edge.

G6 spodobal mi sie do tego stopnia, ze zastanawiam sir czy i sobie nie kupic G6 zamiast S7 Edge.

Chociaz to wciaz LG, a po pracy u nich moje zaufanie w ich produkty zostało lekko nadszarpniete, to moze warto dac szanse?

Pytanie na wzor kolegi wyzej, co lepsze S7 Edge czy LG G6?
 #999666  autor: Eragon
 19 cze 2018, 22:56
Jak dla mnie... chyba jednak S7. W każdym bądź razie, G6 nie jest warte poświęcenia S7...

:smt006
 #999667  autor: Tiazzz
 19 cze 2018, 23:12
Dzięki, tak jak myślałem :)

Czyli czeka mnie zakup 2, a nie jednego S7 Edge - ale w używki bawić się nie będę, jednak w sklepie drożej ale bezpieczniej. Chociaż niektóre oferty z allegro,olx czy lokalnych komisów wyglądają w porządku.
 #999686  autor: vonski
 20 cze 2018, 07:52
Ja 99% swoich telefonów kupiłem na allegro. I nigdy z niczym nie miałem żadnych problemów.
 #1001407  autor: Tiazzz
 30 cze 2018, 09:20
Hej, tu jeszcze raz ja :)
Lada moment będę zamawiał swoje S7 Edge, a raczej miałem zamawiać bo dotarłem do informacji, że model ten cierpi na "różowy pasek śmierci" i problem ten dotykał wielu telefonów.
Pytanie jak to wygląda obecnie? Czy obecne nowe modele również na to cierpią? Czy może został zmieniony proces produkcyjny i zostało to wyeliminowane? Pytam, ponieważ nie chcę kupić 2 telefonów i od razu oddać ich do serwisu jak niektórzy po dwóch dniach użytkowania :/
 #1001408  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 09:36
Cierpi, cierpi, to się nazywa Pink Line ale serwis bez gadania to naprawia.

Ja bym ci jednak polecił bardziej LG G6. Jest po pierwsze nowszy od S7
Po drugie oprócz samej wodoszczelności spełnia normę militarną MIL-STD-810G.
Jego ekran o rozdzielczości 2K obsługuje HDR 10 i Dolby vision, bateria spoko trzyma około 2 dni w trybie mieszanym.
Zdjęcia robi naprawdę bardzo dobre, bo jest to smartfon fotograficzny.
No i jest to obecnie najlepszy zakup w kategorii cena jakość.
Co do wielkości to ekran ma 5,7 cala, ale dzięki małym ramkom jest wielkości telefonu z ekranem o przekątnej 5,2. cala.

Tu masz Przykładowe zdjęcia z LG G6.
https://www.instagram.com/lg_g6_photo/


A tu masz recenzję.
https://youtu.be/f93Cn2pvEMs
https://www.spidersweb.pl/2017/10/lg-g6 ... rtfon.html

Tu profesjonalny test porównawczy aparatów LG G6 z HTC U11 i Samsungiem S8, o którym się mówi że ma jeden z najlepszych aparatów.

https://youtu.be/pRQ7tWyA5NQ
https://youtu.be/q0nV2mnDB5c

Dictum sapienti sat est.
 #1001432  autor: Tiazzz
 30 cze 2018, 11:02
Początkowo byłem bardzo nastawiony na LG G6 ale jak pisałem po pracy w LG mam mieszane uczucia do ich produktów typu TV czy telefony :P
Natrafiłem jeszcze na taką recenzję
https://www.dobreprogramy.pl/AntyHaker/ ... 88488.html

I już sam nie wiem :P Może jednak żonie wezmę G6 bo nie jest wymagająca, a sobie S8 - ewentualnie się zamienimy jak nam nie będzie pasować.

Szkoda mi tej S7 Edge - gdyby nie ta linia to bym wziął, a tak oddawać nowiutki telefon do wymiany, to straszna słabizna :/

Dzięki za porady
 #1001436  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 11:06
Nie ma sprawy,
Co do zakupu S8 to jest to świetny smartfon, któremu niestety bateria kończy się koło godziny 15.
Więc jeśli chcesz, żeby twój telefon wytrzymał cały dzień to musisz sięgnąć po s8 plus,
Zresztą w recenzji video którą Ci podesłałem masz to opisane.
Pozdrawiam.

Dictum sapienti sat est.
 #1001443  autor: Tiazzz
 30 cze 2018, 11:19
Hah no i sam już nie wiem, co prawda z baterią w S8 jest różnie, kumpel w pracy ma i nie narzeka,a pracujemy 12h i mu wystarczy ale to zależy od zużycia oczywiście.

Trzeba to będzie mocno przemyśleć :)
 #1001446  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 11:26
Przeczytałem tą recenzję, którą podałeś w linku i jako posiadacz LG G6 powiem, że jest napisana bardzo nie rzetelnie, i to jest eufemizm. W większości to są same bzdury niestety.
Żeby nie być gołosłownym.
Gościu pisze : "smartphone ten boryka się ze spowolnieniami i przycięciami animacji. Do tego dołożyć można problemy z poprawnym wchodzeniem w tzw. deep sleep, co daje nam obraz kompletnej rozpaczy."
Jako posiadacz G6 mówię że gość pisze bzdury, co do przycięć i spowolnienień nie potrafię udowodnić tu na forum, że nie mają miejsca, w to musisz uwierzyć na słowo tak jak jemu, ale co do długości pracy na jednym ładowaniu i wchodzenia w Deep sleep, już tak, tu masz screeny z czasu pracy mojego LG G6 :
https://prnt.sc/j4zl1j
http://prntscr.com/j7s5ud

Dictum sapienti sat est.
 #1001454  autor: Tiazzz
 30 cze 2018, 11:37
Tyle godzin na jednej baterii? Jakby nie screeny to bym nie uwierzył :D
Pytanie jak często, intensywnie i do czego używasz swój telefon?
 #1001455  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 11:50
Już Ci pisałem, jak G6 jest naprawdę mocno dociśnięty to wytrzyma jeden pełny dzień,
Usunąłem lub wyłączyłem wszystkie aplikacje których nie używam.
I u mnie 5,5 do 6 godzin na ekranie to jest norma.
Jak używam G6?
Przede wszystkim internet, i portale społecznościowe messenger, whatsapp,
Czasem pogram sobie w gierkę i trochę youtube.
Mam też laptopa i tablet, więc nie siedzę non stop na telefonie, można powiedzieć, że G6 używam około 2 godzin dziennie.

Dictum sapienti sat est.
 #1002426  autor: Tiazzz
 06 lip 2018, 12:54
Hej, mam okazje kupic od znajomego LG V30 nowka nie uzywana i troche taniej. Czy warto dolozyc i zamiast G6 lub S7Edge?