DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #998960  autor: sea doo
 14 cze 2018, 14:19
Cześć,
Obecnie jest w Orange FNK, ale jak wiadomo bonusy Internetowe, już się nie przedłużają na rok.
Nie ukrywam, że jest ogrom ofert na rynku i potrzebuję doradztwa od osób, które się tym interesują lub w tym siedzą.
Czytałem forum i różne opcje są polecane:
- bdi aero2
- a2mobile
- play na kartę od nowa
- Virgin #FREEMIUM
- red bull
- lycamobile
- plush
- OFNK
ale konkretnie takiego przypadku jak mój nie znalazłem, w sensie zapotrzebowania na Internet.

Miesięcznie zużywam około 15MB i wysyłam do 10 smsów do sieci PLUS (czasami 0).

Kryteria wyboru:
- dobry zasięg (edge/3G, z LTE nie korzystam)
- obsługa roamingu (zagranicą)
- wpisywanie kodów promocyjnych co miesiąc odpada (raz do roku mogę przeboleć)
- wolałbym nie pamiętać o włączaniu/aktywowaniu RWK - tak jak jest w OFNK
- pakiet Internetowy który będzie ważny rok lub będzie się resetował co miesiąc (na minimalna darmową ilość MB)
- pakiet darmowych sms do sieci Plus (ważny rok lub będzie odświeżał się co miesiąc - 5/10sztuk)

lub
2 opcja nad którą się jeszcze zastanawiam:
- wybranie sieci w której jest najniższa stawka za transfer Internetowy (chyba Orange FNK - 1gr/100kb))
- włączenie RWK (ważne bezterminowo lub przez minimalne doładowanie)
- dobrze jak by był pakiet sms'ów ważny rok lub odświeżał się co miesiąc

lub
3 opcja
- przejście do Plus'a / Plush'a
- włączenie RWK (ważne bezterminowo lub przez minimalne doładowanie)
- pamiętam, że kiedyś była promocja "darmowe smsy do Plus'a (tylko czy odświeżała się automatycznie co miesiąc ?)
- korzystanie z płatnego transferu Internetowego

Czy w Plusie/ Plush'u jest naliczanie co 100kb czy 1Mb zużytych danych ?

lub
4 opcja, przejście do sieci w której będzie:
- rok ważności (przedłużany automatycznie lub przez doładowanie np. 5zł)
- najtańszy transfer miesięczny
- najtańsze smsy

Lub może doradzicie coś ciekawszego ?

Dzięki za pomoc i doradzenie najlepszej oferty.
 #998962  autor: marcinb
 14 cze 2018, 14:43
Przy takich założeniach może Virgin Freemium?
Trzeba pamiętać co pół roku (re)aktywować.
https://virginmobile.pl/oferty/karta/no ... r/freemium

p.s. pozostaje sprawdzić jeszcze " obsługa roamingu (zagranicą)"

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #998971  autor: Taki_tam
 14 cze 2018, 16:07
Zgadzam się, dwie najlepsze oferty już wyżej zaproponowali: Virgin freemium lub Play odNowa. Trzecia opcja to Nju mobile na kartę z naliczaniem dziennym do max 1,2zł/dzień. Przy twoim używaniu wyjdą pojedyncze złotówki/miesiąc.
 #999128  autor: sea doo
 15 cze 2018, 16:30
Dzięki za propozycje, wygląda na to, że przechodzimy na "Odnowe".

Potwierdźcie mi jeszcze, czy płatna aktywność polega również na zużyciu 10/15MB Internetu/miesiąc (z pakietu Internetowego wykupionego za 5zł) i czy nie pobiorą mi wtedy 2zł/miesiąc za brak aktywności ?

Jeśli dobrze rozumiem to, to samo tyczy się pakietu smsowego.

Dopytuję się bo mi to wygląda na zużywanie pakietu, a nie dodatkową płatną aktywność :)
 #999132  autor: adacomp
 15 cze 2018, 16:43
sea doo pisze:Dzięki za propozycje, wygląda na to, że przechodzimy na "Odnowe".

Potwierdźcie mi jeszcze, czy płatna aktywność polega również na zużyciu 10/15MB Internetu/miesiąc (z pakietu Internetowego wykupionego za 5zł) i czy nie pobiorą mi wtedy 2zł/miesiąc za brak aktywności ?

Jeśli dobrze rozumiem to, to samo tyczy się pakietu smsowego.

Dopytuję się bo mi to wygląda na zużywanie pakietu, a nie dodatkową płatną aktywność :)
Tak
 #999155  autor: adacomp
 15 cze 2018, 17:52
sea doo pisze:Ok, czy jest określone minimalne zużycie Internetu na płatna aktywność ?
Bo może się zdarzyć, że zużyte będzie tylko 200kb pakietu Internetowego/miesiąc (bez żadnych smsów).
https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/

Co to jest płatna aktywność?

Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.:

płacisz za rozmowy, SMS-y, korzystasz z internetu zgodnie z cennikiem oferty,
doładujesz konto,
włączysz płatny pakiet,
wyślesz SMS-a z pakietu lub wykorzystasz minutę/minuty z pakietu lub wykorzystasz internet z pakietu.
Pamiętaj: Jeśli masz włączony Stan Darmowy, rozmowy i SMS-y w Play nie liczą się jako płatna aktywność.
 #999164  autor: adacomp
 15 cze 2018, 19:06
TomLee pisze:Rzeczywiście chodzi o zużycie 15 MB na miesiąc? Nietypowe zapotrzebowanie.
Przejść na OdNowa, kupić jakiś pakiet neta i można tak do końca P4 serfować :)
 #999190  autor: Remington
 15 cze 2018, 22:13
Wcale tak różowo nie jest, jest fioletowo ;). W OdNowa naliczanie jest co 500 kB, a każde przełączenie w P4 między sieciami roamingowymi zaczyna nową sesję i schodzi kolejne 500 kB. Takim sposobem zużywając realnie jakieś 2-3 MB danych, miałem nastukane 40MB.

Virgin wychodzi więc lepiej, bo ma naliczanie sesji co 5kB, a gdyby nawet skończyło się te 300MB, to potem jest lejek, a nie naliczanie wg cennika.
 #999193  autor: zoltan666
 15 cze 2018, 22:20
sea doo pisze:Ok, czy jest określone minimalne zużycie Internetu na płatna aktywność ?
Bo może się zdarzyć, że zużyte będzie tylko 200kb pakietu Internetowego/miesiąc (bez żadnych smsów).
Jeśli Stan darmowy jest ci nie potrzebny to doładowujesz numer taką kwotą jaką zamierzasz wydać na pakiety, tak aby po zakupie pakietów mieć 0 zł. na koncie. Wtedy nawet przy braku płatnej aktywności żadna opłata nie zostanie pobrana, bo nie będzie z czego jej pobrać, a pakiety wciąż będą aktywne i do wykorzystania.
 #999221  autor: Johnny
 16 cze 2018, 11:38
zoltan666 pisze:Jeśli Stan darmowy jest ci nie potrzebny to doładowujesz numer taką kwotą jaką zamierzasz wydać na pakiety, tak aby po zakupie pakietów mieć 0 zł. na koncie. Wtedy nawet przy braku płatnej aktywności żadna opłata nie zostanie pobrana, bo nie będzie z czego jej pobrać, a pakiety wciąż będą aktywne i do wykorzystania.
Przy takim założeniu trzeba w ciągu roku wykonać jakąś płatną aktywność bo inaczej wyłączą numer.
 #999224  autor: sea doo
 16 cze 2018, 12:11
Wyjaśniając:
Ryszard Lubicz pisze:Zadzwonisz gdzies na sekundę lub wyślesz sms do innej sieci i po problemie.
Sam korzystam z OdNowa i jestem bardzo zadowolony.
Niestety nie mam możliwości na żądanie wykonać połączenie oraz wysłać sms, jest to uciążliwe aby wyjąć kartę z urządzenia.
TomLee pisze:Rzeczywiście chodzi o zużycie 15 MB na miesiąc? Nietypowe zapotrzebowanie.
Tak, jest to maksymalne zużycie miesięczne.

Karty sim potrzebuję do lokalizatora GPS.

Widzę, że ciężko będzie wybrać podobna ofertę jaka była w OFNK, pakiet bonusowy ważny rok i od czasu do czasu płatne smsy.

Może wybrać ofertę, gdzie jest najniższa opłata za transfer Internetowy ?

Czy jest w Plusie oferta darmowych SMS'ów do użytkowników Plus ( stała/ważna rok ? ) ?
 #999236  autor: zoltan666
 16 cze 2018, 14:36
Mam kartę w lokalizatorze GPS w taryfie odNowa, którym zarządzam innym numerem w Play. Korzystam więc ze Stanu darmowego i smsy zarządzające są darmowe. Internet na lokalizatorze jest wyłączony - tylko komunikacja przez sms. Jeśli będziesz korzystał z pakietu internetu (i ewentualnie smsów) to żadnych dodatkowych kosztów nie będzie. Problemem może być jedynie sposób rozliczenia internetu, czyli co 500 kB.
 #999247  autor: sea doo
 16 cze 2018, 17:07
Ok, dzięki za potwierdzenia.

Teraz się jeszcze zastanawiam co można zyskać/włączyć usługę przy zmianie operatora z Orange na Play ?
Czy tylko jest to jedyna promocja:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 11#p971811

Czy da się otrzymany transfer Internetu przedłużyć "do końca świata" ?

W jaki sposób najlepiej spożytkować promocję za przejście do Play'a ?