DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998750  autor: Sibul
 13 cze 2018, 06:54
Witam

Szukam coś do 2000zł, obecnie mam Xiaomi Mi5 który jest świetny, jednak to trochę skrzywdzona miłość bo spuchła mi bateria nie wiedzieć czemu, wymieniłem, teraz telefon przy próbie zrobienia zdjęcia się cegli i nie ruszy bez ładowarki. Bardzo lubię Xiaomi bo pozytywnie mnie zaskoczył, lecz mam trochę urazy i mam swoje wymagania obecnie:

- Ekran min. 5.5 cala
- Slot microSD
- dobrze jakby miał QHD
- Jack 3.5
- Szybkie ładowanie
- bez notcha

Nie jestem jakimś mega fotografem więc aparat nie musi być z najwyższej półki, ale jakby był bliski to też byłoby Ok.

Moje typy padają na:

- LG G6
- P20 Lite
- Mi6

Co polecicie może poza tym?

Motorola E365>SE T290i>SE K310i>Motorola V3i>Nokia 2730>LG GT540 Swift>Samsung Ch@t>Nokia E52>HTC Wildfire S>LG L7 2>Motorola V360 + Motorola V3> Samsung Galaxy S3 NEO > Samsung A5 2016> Xiaomi Mi5>
 #998751  autor: harys
 13 cze 2018, 07:15
Mi6 nie ma Jacka. Koło 2 tysiakow można już szukać po aukcjach v30. Jest tez OP5T

Wysłane z Honor 9
 #998761  autor: vonski
 13 cze 2018, 08:17
S7 Edge. Ewentualnie S8, może będzie trzeba dołożyć ze stówkę.
 #998767  autor: Maciej Loret
 13 cze 2018, 08:49
Sibul pisze:
Szukam coś do 2000zł
Nie wiem co to jest ta "notcha", ale w przypadku LG G6 można prawie 2szt. upolować w tej cenie. Więc albo Ci zostanie sporo gotówki albo szukaj czegoś innego...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998768  autor: vonski
 13 cze 2018, 08:56
Notch to te durnowate wcięcie na górze ekranu zapoczątkowane przez iP X (a właściwie wcześniej przez Essentiala).

LG w swojej serii V i X już to posiadało zanim miał Essential Phone. ;) M
 #998774  autor: Sibul
 13 cze 2018, 09:48
Tak robię sobie risercz i myślę by dołożyć 200-300zł, na S8 albo V30? Co raz bardziej się przekonuje.

Motorola E365>SE T290i>SE K310i>Motorola V3i>Nokia 2730>LG GT540 Swift>Samsung Ch@t>Nokia E52>HTC Wildfire S>LG L7 2>Motorola V360 + Motorola V3> Samsung Galaxy S3 NEO > Samsung A5 2016> Xiaomi Mi5>
 #998775  autor: vonski
 13 cze 2018, 10:40
Obydwa będą dobrym wyborem. A kusząc dalej, to za 2400 upolujesz już nawet S9...
 #998786  autor: aureel
 13 cze 2018, 11:43
Za 2400 był ostatnio Mate 10 Pro - ekran może trochę większy ale sprzętowo...

Inna sprawa że S8/9 i V30 to też baaardzo dobry kierunek - zwłąszcza jak dla mnie V30 ze względu na kwestię foto
 #998805  autor: Eragon
 13 cze 2018, 13:54
Cieszę się że nie tylko ja uważam Mi5 za wyjątkowy telefon :)
Bateria puchnie z racji wieku - albo wykrzywienia telefonu co wpływa też na konstrukcję baterii. Jak zapewne wiesz, Mi5 pomimo swej wspaniałości jest bardzo delikatnym konstrukcyjnie telefonem ( te sławne wyginanie się). Ja dbam o telefon, więc u mnie dalej trzyma linię prostą - ale wiem że nie u każdego tak było.

2 miesiące temu wymieniałem też u siebie baterię w Mi5 bo najzwyczajniej w świecie dobiłem ją przez te 2 lata a i moja chęć do wgrywania wersji "beta" nie pomagała w tym. I może po prostu... coś uszkodziłeś? Mógł to być mikroskopijny element. No ale specem od elektryki nie jestem. I sam przy wyciąganiu starej baterii sprawiłem że poleciały iskry.. :smt004 :lol:

No ale dobra. To historia. Nie zrażaj się do Mi ( pomimo tego że Mi8 to w niektórych aspektach nieśmieszny żart).

Propozycje padły. Jak zwykle, na półce flagowej to już subtelne różnice zdecydują. Technicznie będą lepsze od Mi5. Obyś z użytkowania był równie zadowolony :-)

:smt006
 #998809  autor: Sibul
 13 cze 2018, 14:15
Eragon pisze:Cieszę się że nie tylko ja uważam Mi5 za wyjątkowy telefon :)
Bateria puchnie z racji wieku - albo wykrzywienia telefonu co wpływa też na konstrukcję baterii. Jak zapewne wiesz, Mi5 pomimo swej wspaniałości jest bardzo delikatnym konstrukcyjnie telefonem ( te sławne wyginanie się). Ja dbam o telefon, więc u mnie dalej trzyma linię prostą - ale wiem że nie u każdego tak było.

2 miesiące temu wymieniałem też u siebie baterię w Mi5 bo najzwyczajniej w świecie dobiłem ją przez te 2 lata a i moja chęć do wgrywania wersji "beta" nie pomagała w tym. I może po prostu... coś uszkodziłeś? Mógł to być mikroskopijny element. No ale specem od elektryki nie jestem. I sam przy wyciąganiu starej baterii sprawiłem że poleciały iskry.. :smt004 :lol:

No ale dobra. To historia. Nie zrażaj się do Mi ( pomimo tego że Mi8 to w niektórych aspektach nieśmieszny żart).

Propozycje padły. Jak zwykle, na półce flagowej to już subtelne różnice zdecydują. Technicznie będą lepsze od Mi5. Obyś z użytkowania był równie zadowolony :-)
Mi5 jest super, a z moją baterią to chyba trochę mojej winy, sporo jeździłem autem w ubiegłe lato, telefon w uchwycie i bardzo mocne oddziaływanie słońca + moja praca w której korzystałem z telefonu przez jakieś 10h dziennie i to na wysokich obrotach gdzie też się nagrzewał. O telefony dbam także mój Mi5 jest w perfekcyjnym stanie bez rys i otarć, a problem z aparatem sądzę że to wina softu a nie fizyczna wada. Będę kombinował z nim jak będę miał nowy telefon. Czekał bym na Mi8 ale ten notch nie za bardzo do mnie przemawia to już ostateczność.

Motorola E365>SE T290i>SE K310i>Motorola V3i>Nokia 2730>LG GT540 Swift>Samsung Ch@t>Nokia E52>HTC Wildfire S>LG L7 2>Motorola V360 + Motorola V3> Samsung Galaxy S3 NEO > Samsung A5 2016> Xiaomi Mi5>
 #998854  autor: Lawrence72
 13 cze 2018, 19:29
Skłaniałbym się ku Samsungowi S8 a jako alternatywą rozważyłbym LG V30, świetny bezramkowiec i w tej cenie zbiera dobre opinie:ekran 6 cali, gorilla 5 gen + świetny aparat - w tym momencie jeden z najlepszych dostępnych na rynku. Aktualnie trochę powyżej 2k ale można znaleźć w dobrej ofercie w sklepach internetowych mediamarkt, sferis lub promo na ceneo.