DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 649 z 692
  • 1
  • 647
  • 648
  • 649
  • 650
  • 651
  • 692
 #997695  autor: michalsuchy
 06 cze 2018, 20:45
gepard pisze:Według regulaminu, punkt 4.5, odwołanie zgody nie kończy się utratą rabatu.
Kolego nie bardzo rozumiem ten zapis. Na początku umowy, którą przesłał kolega Burito jest zapis wprost mówiący że 15zł *. Gdzie * to właśnie kwota po udzieleniu rabatu 5zł za zgody marketingowe oraz 5złza e-faktórę itp.
Burito pisze:Do tego telewizja PLAY NOW, TIDAL na 24 miesiące
W umowie masz zapis że dostałeś na 12 miesięcy gdzie tu prawda ?
 #997697  autor: Burito
 06 cze 2018, 20:52
Po zalogowaniu się do Play24 mam informację, że TIDAL mam na 24 miesiące, później płacę 19,99 zł miesięcznie.

Teraz chciałbym porównać dwie oferty za 25 zł na czas nieokreślony:

1. taryfa FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II
Obrazek

2. taryfa SOLO STAN NIELIMITOWANY, promocja RePlay SOLO z rabatem na abonament I +
Obrazek



Zauważyłem różnicę, że w ofercie SOLO STAN NIELIMITOWANY, promocja RePlay SOLO z rabatem na abonament I + są nielimitowane rozmowy i sms/mms w Strefie Euro, czego nie ma w ofercie FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II.

Myślicie, że warto przejść z oferty 1 na 2? Nic się w kwestiach finansowych nie zmieni.
 #997724  autor: Karlos20
 06 cze 2018, 22:14
Burito, gratulacje, miałeś więcej szczęścia ode mnie, pomimo, że mam identyczną ofertę, ale na 18m.
Burito pisze:Myślicie, że warto przejść z oferty 1 na 2? Nic się w kwestiach finansowych nie zmieni.
Warto, bo masz 30 dni swobodnego roamingu w UE + dokupienie 10 GB za 10 zł, które zlikwiduje lejek 1 mbps po wyczerpaniu podstawowych 10 GB.
Ja miałem akurat szczęście i na 1 dzień od wprowadzenia dopłat i nowych zasad w roamingu UE mam swobodne 4 miesiące rozmów, SMS, MMS i 1,5 GB neta w UE. A wiadomo, gdyby mi zmienili w trakcie umowy dopłaty do usług roamingu w UE, mam prawo do modyfikacji umowy lub jej zerwania bez kar.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997725  autor: gepard
 06 cze 2018, 22:24
michalsuchy pisze:Kolego nie bardzo rozumiem ten zapis. Na początku umowy, którą przesłał kolega Burito jest zapis wprost mówiący że 15zł *. Gdzie * to właśnie kwota po udzieleniu rabatu 5zł za zgody marketingowe oraz 5złza e-faktórę itp.
Który zapis, bo teraz to ja nie bardzo rozumiem? Być może podałem tam punkt 4.5 miast VII i podpunkt 4.5.
Tak, jest tam kwota po rabacie, bez nich masz 25 abonament + 10 za Tv.
Zjeżdżasz do punktu VII (strona 6), gdzie masz info o rabatach, podpunkt 4 dotyczy marketingu. Tam też masz podpunkt 4.5 który mówi o rezygnacji ze zgód.

O ile pamiętam w pierwszym pytaniu pytałeś o zgody marketingowe, do tego więc się odniosłem.
Chyba że miałeś co innego na myśli....

Karlos20 pisze:Warto, bo masz 30 dni swobodnego roamingu w UE + dokupienie 10 GB za 10 zł, które zlikwiduje lejek 1 mbps po wyczerpaniu podstawowych 10 GB.
Ja miałem akurat szczęście i na 1 dzień od wprowadzenia dopłat i nowych zasad w roamingu UE mam swobodne 4 miesiące rozmów, SMS, MMS i 1,5 GB neta w UE.
30 dni na rok? Nie ogarniam tego w nowych warunkach, po 25 stycznia.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 22:35 przez gepard, łącznie zmieniany 1 raz.
 #997729  autor: Karlos20
 06 cze 2018, 22:32
Czyli jeśli ktoś wycofa zgody marketingowe i profilowanie, nie straci rabatu 5 zł, który daje łącznie te 25 zł/mies za wszystko? Czyżby to uczciwa opcja z powodu RODO?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997732  autor: gepard
 06 cze 2018, 22:46
Trochę pogrzebałem i być może poniosło mnie z tym więcej niż 2, ten zapis jest na pewno od pierwszego regulaminu Stan Nielimitowany – SOLO RePlay SOLO z rabatem na abonament I + z dnia 20.07.17.
Aktualny jest z 26.01.18 i jest kontynuowane rabatowanie bez zgód.
Już tyle tych umów było, że się człowiek gubi :)

Przy okazji znalazłem regulamin promocji z 20.12.16 czyli TV I gdzie było 7GB, a jeszcze wcześniejsza Solo miała 5GB.
Później przyszło TV II i wszystko się zmieniło na nielimitowane :)


@Karlos20, podrzuć screena z P24 gdzie są pakiety netu, proszę ;)
 #997742  autor: Karlos20
 07 cze 2018, 00:05
podrzuć screena z P24 gdzie są pakiety netu, proszę
W STANIE NIELIMITOWANYM SOLO jest tylko jeden pakiet na dodatkową transmisję: przywrócenie pełnej prędkości za 10 zł. Pakiet jest jednorazowy (raz w okresie rozliczeniowym) i powoduje powrót pełnej prędkości transmisji. Po przekroczeniu dodatkowych 10 GB, ponownie aktywuje się lejek do 1 mbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997747  autor: gepard
 07 cze 2018, 00:26
W TV II jest kilka, 1GB, 5GB i 10GB, Nielimitowane GB III, ale też jakiś wynalazek pt. Zwiększenie prędkości na Twoim numerze. Pakiet przywraca pełną prędkość internetu na kolejne 10 GB, później nadal możesz korzystać z internetu ale z prędkością do 1 mb/s. Pakiet jest jednorazowy.

Cenowo po 15PLN Zwiększenie Prędkości i 10GB, a za 20PLN NGB III .
Na bogato :)
 #997815  autor: Burito
 07 cze 2018, 13:17
Karlos20 pisze:
podrzuć screena z P24 gdzie są pakiety netu, proszę
W STANIE NIELIMITOWANYM SOLO jest tylko jeden pakiet na dodatkową transmisję: przywrócenie pełnej prędkości za 10 zł. Pakiet jest jednorazowy (raz w okresie rozliczeniowym) i powoduje powrót pełnej prędkości transmisji. Po przekroczeniu dodatkowych 10 GB, ponownie aktywuje się lejek do 1 mbps.
W SOLO STAN NIELIMITOWANY promocja RePlay SOLO z rabatem na abonament I + zakładka pakiety wygląda tak:
Obrazek

Ponawiam pytanie myślicie, że warto zmienić ofertę:

1. FORMUŁA SOLO M, oferta RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II za 25 zł (czas nieokreslony);
na

2. SOLO STAN NIELIMITOWANY, oferta RePlay SOLO z rabatem na abonament I + za 25 zł (czas nieokreslony).

Dlatego tak myślę, bo w ofercie SOLO STAN NIELIMITOWANY, oferta RePlay SOLO z rabatem na abonament I + rozmowy, smsy/mmsy w strefie Euro są nielimitowane.
 #997817  autor: Karlos20
 07 cze 2018, 13:26
Burito pisze:Dlatego tak myślę, bo w ofercie SOLO STAN NIELIMITOWANY, oferta RePlay SOLO z rabatem na abonament I + rozmowy, smsy/mmsy w strefie Euro są nielimitowane.
Są nielimitowane, ale tylko przez max 30 dni, później są dopłaty. Ja dopłaty mam po max 4 miesiącach, gdyż mam stare warunki roamingu UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997823  autor: Burito
 07 cze 2018, 14:01
@Karlos20 a jak wygląda sprawa z opłatami w roamingu dla umowy za 25 zł na czas nieokreślony pt. FORMUŁA SOLO M, oferta RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II?
 #997846  autor: Karlos20
 07 cze 2018, 16:09
Burito pisze:a jak wygląda sprawa z opłatami w roamingu dla umowy za 25 zł na czas nieokreślony pt. FORMUŁA SOLO M, oferta RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II?
Polecam zapoznać się z aktualnym cennikiem taryf FORMUŁA SOLO.
https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 062017.pdf
Dodam od siebie informacje z aktualnych cenników, które mają jednolite stawki za korzystanie z roamingu regulowanego w UE. Zasada jest jasna: w abonamencie, jeśli masz no limit (minuty/sms/mms) w kraju, to przez pierwsze 30 dni jest też w UE, chyba, że cennik mówi inaczej.
Uwaga (strona ma cennik archiwalny): występują dopłaty gdy korzystasz z roamingu UE dłużej niż 30 dni, wówczas obowiązują dopłaty za połączenia wychodzące, przychodzące, SMSy, MMSy, no i za wykorzystane MB (ROAMING REGULOWANY).
DOPŁATY PO 30 DNIACH:
0,06 zł z VAT za minutę połączenia wychodzącego,
0,03 zł z VAT za minutę połączenie odebranego,
0,01 zł z VAT za SMS,
0,01 zł z VAT za MMS,
0,0123 zł z VAT za 1 MB transmisji danych. (Opłata za GB transmisji danych wynosi 12,58 zł z VAT)

Jeśli operator wykryje, że karta jest wykorzystywana częściej w krajach UE niż w Polsce dłużej niż 4 miesiące od rozpoczęcia wykonywania aktywności poza Polska, Play nakłada wyższe dopłaty, a te wyżej wymienione przestają obowiązywać.
Dopłaty po 4 miesiącach:
0,16 zł z VAT za minutę połączenia wychodzącego;
0,04 zł z VAT za minutę połączenia odebranego;
0,05 zł z VAT za SMS;
0,03072 zł z VAT za MMS;
0,03072 zł z VAT za 1 MB transmisji danych
Dopłaty obowiązują obecnych Abonentów, którzy przekroczyli darmowy no-limit w okresie 4-miesięcznym wraz z limitem GB na Internet w roamingu UE.

Podsumowując: w przypadku nielimitowanych minut, sms, mms w Polsce:
> nowi klienci mają no limit + paczkę danych bezpłatnie do 30 dni, później dopłaty
> obecni klienci (przed 25 stycznia 2018) oraz obecni, którzy skorzystali z 30-dniowego no limitu oraz przez 3 miesiące mieli niższe dopłaty w roamingu regulowanym - korzystają z WYŻSZYCH dopłat.
W przypadku zwiększenia aktywności na koncie Abonenta w Polsce, znikają dopłaty i zostają one zastosowane w terminie do 30 dni od ponownego skorzystania z usług w roamingu UE, wszystko jest uzależnione, kiedy się u Abonenta rozpoczyna nowy okres rozliczeniowy na fakturach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997914  autor: Burito
 07 cze 2018, 22:23
Panowie można jak krowie na miedzy? ;)

Mam dwie oferty:

1. taryfa FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II (25 zł i czas nieokreślony) - umowa zawarta 13.07.2017 r.

2. taryfa SOLO STAN NIELIMITOWANY, promocja RePlay SOLO z rabatem na abonament I + (25 zł i czas nieokreślony) - umowa zawarta 6.06.2018 r.

To lepsze warunki w roamingu w Strefie Euro mam dla oferty taryfa FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II ?
 #997955  autor: gepard
 08 cze 2018, 09:41
Tv II ma lepsze, pierwsze warunki bez dopłat. Solo z rabatem z regulaminem od 26.01 ma już gorsze warunki.
Nie aneksuj Tv II po prostu.
 #997964  autor: Burito
 08 cze 2018, 11:03
To zostawię ofertę FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II, z drugiej strony "cwaniaczki z DUK Play" chcą mi ją aneksować na taryfę SOLO STAN NIELIMITOWANY, promocja RePlay SOLO z rabatem na abonament I + ale na czas 24 miesięcy (zamienił stryjek siekierkę na kijek).
Karlos20 pisze: Podsumowując: w przypadku nielimitowanych minut, sms, mms w Polsce:
> nowi klienci mają no limit + paczkę danych bezpłatnie do 30 dni, później dopłaty
> obecni klienci (przed 25 stycznia 2018) oraz obecni, którzy skorzystali z 30-dniowego no limitu oraz przez 3 miesiące mieli niższe dopłaty w roamingu regulowanym - korzystają z WYŻSZYCH dopłat.
W przypadku zwiększenia aktywności na koncie Abonenta w Polsce, znikają dopłaty i zostają one zastosowane w terminie do 30 dni od ponownego skorzystania z usług w roamingu UE, wszystko jest uzależnione, kiedy się u Abonenta rozpoczyna nowy okres rozliczeniowy na fakturach.


Dla taryfy FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II ma zastosowanie ten zapis:

"obecni klienci (przed 25 stycznia 2018) oraz obecni, którzy skorzystali z 30-dniowego no limitu oraz przez 3 miesiące mieli niższe dopłaty w roamingu regulowanym - korzystają z WYŻSZYCH dopłat".

Czyli przez 3 miesiące mam niższe dopłaty w roamingu regulowanym?
 #997966  autor: gepard
 08 cze 2018, 11:23
ale to klasyk, że chcą dać na jakiś tam czas umowę.
Ja od przynajmniej 2 ostatnich Replay skaczę z nieokreślonego na nieokreślony. Nawet nie było walki, po prostu.
To tak jak tą nową, przy którymś kontakcie z OK trafisz na kogoś kto ci ją klepnie i już.
 #997975  autor: Karlos20
 08 cze 2018, 12:45
Burito pisze:Czyli przez 3 miesiące mam niższe dopłaty w roamingu regulowanym?
Przy ofertach po 25 stycznia - tak.
Jeśli to wcześniejsze oferty, dopłat nie ma przez 4 miesiące, później wchodzą te wyższe. Więc warto nie przedłużać / zmieniać oferty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #997982  autor: Burito
 08 cze 2018, 13:21
@Karlos20 i tego się trzymam, zostaję przy ofercie FORMUŁA SOLO M, promocja RePlay FORMUŁA SOLO Tylko SIM + z TV II.

Dzięki za pomoc chłopaki, zawsze można na Was liczyć.
 #998032  autor: gepard
 08 cze 2018, 17:47
Karlos20 pisze:Jeśli to wcześniejsze oferty, dopłat nie ma przez 4 miesiące, później wchodzą te wyższe. Więc warto nie przedłużać / zmieniać oferty.
Masz rozliczenia na 4 miechy, i jeśli byłeś 3 miechy w PL miech w UE to i tak nie masz dopłat. Dopiero jeśli w ciągu 4 miesięcy 2,5 jesteś w UE to mogą ci doliczać monetę, ale nie muszą, bo np nie jesteś hardcorowym UE esemeso telefonisrtką ;)
Jak zluzujesz i znów w 4 miechy jesteś więcej w PL dopłat brak.
  • Strona 649 z 692
  • 1
  • 647
  • 648
  • 649
  • 650
  • 651
  • 692
  • 1
  • 647
  • 648
  • 649
  • 650
  • 651
  • 692